ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

vlafo

Well-Known Member
Δείξε μου λίγο πάνω στη φωτό που ακριβώς κλείνει στραβα γιατί δεν μπορώ να το εντοπίσω σε ποιο απ' τους δυο κροτάφους λες !
Στο περίπου,λίγο πιο ανοιχτό τον κρόταφο για να είναι πιο συμμετρικός και ομαλός,γιατι όπως φαίνεται στη φώτο έχει μεγάλη απόκλιση.
 

Συνημμένα

  • 20210516_213705.jpg
    20210516_213705.jpg
    73.8 KB · Προβολές: 307

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Στο περίπου,λίγο πιο ανοιχτό τον κρόταφο για να είναι πιο συμμετρικός και ομαλός,γιατι όπως φαίνεται στη φώτο έχει μεγάλη απόκλιση.
Οκ αν και εγώ του είπα να γίνει μια ασύμμετρια στον κρόταφο γιατί μου αρεσε από την πρώτη φορά που μου το έκανε θα του πω να μου τον κάνει συμμετρικό . Σε ευχαριστώ φιλαράκι !!
 

vlafo

Well-Known Member
Οκ αν και εγώ του είπα να γίνει μια ασύμμετρια στον κρόταφο γιατί μου αρεσε από την πρώτη φορά που μου το έκανε θα του πω να μου τον κάνει συμμετρικό . Σε ευχαριστώ φιλαράκι !!
Η ασυμμετρία υπάρχει και εκ φυσικού μας,αλλά ετσι όπως φαίνεται σχεδιασμένος δείχνει να έχει μεγάλη απόκλιση.
Και αυτό που σου σχεδίασα,πάλι θα έχει απόκλιση αλλά θα είναι πιο ομαλό-γλυκό.
Την ασυμμετρία να την τονίσει μπροστά στη χερλάιν εκεί τη χρειάζεσαι.
Άντε σε βλέπω δύναμη μετά.
 

ntthanos

Active Member
Η ασυμμετρία υπάρχει και εκ φυσικού μας,αλλά ετσι όπως φαίνεται σχεδιασμένος δείχνει να έχει μεγάλη απόκλιση.
Και αυτό που σου σχεδίασα,πάλι θα έχει απόκλιση αλλά θα είναι πιο ομαλό-γλυκό.
Την ασυμμετρία να την τονίσει μπροστά στη χερλάιν εκεί τη χρειάζεσαι.
Άντε σε βλέπω δύναμη μετά.
Κράουν τελικά δεν θα κάνω ...θα γίνει σε τρίτη συνεδρία απλός θα φτιάξω ότι ατέλεια υπάρχει από την πρωτη δηλαδή θα φόρτωσω μπροστά και στον αριστερό κρόταφο που υπάρχει ένα θεματακι εκεί ....υπολογίζω γύρω στο 200-2100g στο σύνολο του !!
 

vlafo

Well-Known Member
Κράουν τελικά δεν θα κάνω ...θα γίνει σε τρίτη συνεδρία απλός θα φτιάξω ότι ατέλεια υπάρχει από την πρωτη δηλαδή θα φόρτωσω μπροστά και στον αριστερό κρόταφο που υπάρχει ένα θεματακι εκεί ....υπολογίζω γύρω στο 200-2100g στο σύνολο του !!
Χαρά στο κουράγιο σου φίλε.
Φόρτωσε τώρα μπροστά μην τα τσιγκουνευτείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Έτσι είναι. Αν είναι να θυσιάσεις κάτι με μικρότερη πυκνότητα, προτιμότερο είναι το crown και όχι το μπροστινό μέρος...στο crown υπάρχει και η εναλλακτική με τα beard grafts.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλημέρα ακούω γνωμες 7.6 ύψος και κροταφους 8.5
Aν και από τη φωτό για να έχεις πλήρη και καθαρή εικόνα,πρέπει να είναι το κεφάλι εντελώς ίσια όπως και από κοντά,εντούτοις βγαίνει συμπέρασμα φίλε Ntthanos.
Θεωρώ ότι ήρθε πολύ πιο ωραία και ομαλά η χερλάιν και νομίζω ότι είναι στο σωστό ύψος,παραπάνω έφευγε,αλλά και οι κρόταφοι έκλεισαν καλύτερα και πιο συμμετρικά.Πιστεύω εκεί είσαι.
Με αυτό εξοικονομέις μοσχεύματα και μπορείς να κάνεις ότι θέλεις,ενα touch up και καθολική πύκνωση μποστά σε όλο το εύρος της χερλάιν και μέσα όσο θα μπείτε για δυνατό αποτέλεσμα.
Αν θυμάμαι καλά ήσουν στα 46g οπότε τώρα μπορείς να βάλεις άλλα 15-20g και να τουμπανιάσεις.
Εγώ αυτό θα έκανα στη 2 μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Καλημέρα φιλαράκια ...Σήμερα επιβεβαίωσα τις μετρήσεις που μου είπαν στην κλινική οπότε τις ανεβάζω με μια φωτό . Αύριο θα σας βγάλω και τη δοτρια περιοχή ...άντε καλή μου φυτρωση !!!!
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-05-19-09-59-58-216_de.dirkfarin.imagemeter.jpg
    Screenshot_2021-05-19-09-59-58-216_de.dirkfarin.imagemeter.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 292
Μπλουζα