Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George Chris

New Member
Ξέρετε κάτι ρε μάγκες, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάτε έτσι ειρωνικά και με άσχημο ύφος από την ασφάλεια του σπιτιού σας.. δεν είναι καθόλου ωραίο και μου συμβαίνει συνεχώς όταν είμαι καινούργιο μέλος σε ένα φόρουμ. Το φόρουμ εδώ δεν ειναι εύχρηστο, ενώ ταυτόχρονα είναι κάπως δαιδαλώδεις. Από το να απαντάτε με αστεία σχόλια και να κάνετε τον έξυπνο καλό θα ήταν να βοηθάτε πραγματικά όπως θα έκανα εγώ σε κάτι που ξέρω. Αυτά
 

leas

Well-Known Member
Φιλε καλωσόρισες στο φόρουμ.


Ριξε μια ματιά στις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων για να σχηματίσεις μια εικόνα τουλάχιστον από κάποιες κλινικές που έχουν πάει μέλη του φόρουμ. Υπαρχουν αμέτρητες πληροφορίες στο φόρουμ για όλα. Απλά πρέπει να αφιερώσεις χρόνο. Την κλινική που ανέφερες δεν την γνωρίζω οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.

P
 

George Chris

New Member
Φιλε καλωσόρισες στο φόρουμ.


Ριξε μια ματιά στις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων για να σχηματίσεις μια εικόνα τουλάχιστον από κάποιες κλινικές που έχουν πάει μέλη του φόρουμ. Υπαρχουν αμέτρητες πληροφορίες στο φόρουμ για όλα. Απλά πρέπει να αφιερώσεις χρόνο. Την κλινική που ανέφερες δεν την γνωρίζω οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.

P
Αγαπητέ σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έχω αφιερώσει αρκετό χρόνο στο site και δεν μπορώ να βγάλω άκρη χωρίς να είναι κανενας άσχετος.. έχω γνώσεις ΙΤ.. Έχω την εντύπωση ότι ο Αναστασάκης είναι ο καλύτερος (όχι κατά γενική ομολογία όμως..) αλλά και ο πιο ακριβώς. Ποια είναι κατά την γνώμη σου η πιο value for money κλινική? Η DHI ας πούμε?
 

oreo

Well-Known Member
Ξέρετε κάτι ρε μάγκες, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάτε έτσι ειρωνικά και με άσχημο ύφος από την ασφάλεια του σπιτιού σας.. δεν είναι καθόλου ωραίο και μου συμβαίνει συνεχώς όταν είμαι καινούργιο μέλος σε ένα φόρουμ. Το φόρουμ εδώ δεν ειναι εύχρηστο, ενώ ταυτόχρονα είναι κάπως δαιδαλώδεις. Από το να απαντάτε με αστεία σχόλια και να κάνετε τον έξυπνο καλό θα ήταν να βοηθάτε πραγματικά όπως θα έκανα εγώ σε κάτι που ξέρω. Αυτά
Να εκλάβεις το χιούμορ ως ειρωνία, άντε να το καταλαβω, αν και σου απάντησα στην ερωτησή σου. Άλλα άσχημο ύφος επ ουδενί George.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ξέρετε κάτι ρε μάγκες, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάτε έτσι ειρωνικά και με άσχημο ύφος από την ασφάλεια του σπιτιού σας.. δεν είναι καθόλου ωραίο και μου συμβαίνει συνεχώς όταν είμαι καινούργιο μέλος σε ένα φόρουμ. Το φόρουμ εδώ δεν ειναι εύχρηστο, ενώ ταυτόχρονα είναι κάπως δαιδαλώδεις. Από το να απαντάτε με αστεία σχόλια και να κάνετε τον έξυπνο καλό θα ήταν να βοηθάτε πραγματικά όπως θα έκανα εγώ σε κάτι που ξέρω. Αυτά
Αυτο στο lockdown επιδεινωθηκε λογω των τσιτωμενων νευρων. Εκτος απο ατομα που εχουν βοηθησει σε μεγιστο βαθμο εχω κανει και πολυ στενες φιλιες με πολυ αξιολογα ατομα. Πολλα νεα μελη ρωτανε πραγματα χωρις να ψαξουν καθολου πριν ρωτησουν.Μη το παιρνεις στραβα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με λίγο λόγια φίλε George κανείς δεν θα γνωρίζει κάτι ούτε κάπου υπάρχει γραμμένο σχετικό...Εδώ μέσα θα βρεις από τις αξιόπιστες κλινικές αν διαβάσεις στις παρουσιάσεις μεταμόσχευων και στις μεταμοσχεύσεις. (Νήματα)
 

George Chris

New Member
Αυτο στο lockdown επιδεινωθηκε λογω των τσιτωμενων νευρων. Εκτος απο ατομα που εχουν βοηθησει σε μεγιστο βαθμο εχω κανει και πολυ στενες φιλιες με πολυ αξιολογα ατομα. Πολλα νεα μελη ρωτανε πραγματα χωρις να ψαξουν καθολου πριν ρωτησουν.Με το παιρνεις στραβα.
Αγαπητέ Χάρη πίστεψε με έχω αφιερώσει παρρρα πολύ χρόνο και ακόμα δεν εχω βρει άκρη, θέλεις εσύ προσωπικά να μου πεις την γνώμη σου?
 

George Chris

New Member
Να εκλάβεις το χιούμορ ως ειρωνία, άντε να το καταλαβω, αν και σου απάντησα στην ερωτησή σου. Άλλα άσχημο ύφος επ ουδενί George.
Οκ φίλε είναι λίγο απρόσωπο γενικά το να γράφει κανείς σε φόρουμ.. ίσως γι αυτό να το περιήγησα, sorry.. θέλεις να μοιραστεις την άποψη σου.αναφορικα με το ποια θεωρείς την καλύτερη η τις καλύτερες κλινικές στην Ελλάδα? Thanks
 

oreo

Well-Known Member
Οκ φίλε είναι λίγο απρόσωπο γενικά το να γράφει κανείς σε φόρουμ.. ίσως γι αυτό να το περιήγησα, sorry.. θέλεις να μοιραστεις την άποψη σου.αναφορικα με το ποια θεωρείς την καλύτερη η τις καλύτερες κλινικές στην Ελλάδα? Thanks
Αν σου πω οτι και εγώ απάντηση σε αυτή την ερώτηση ψάχνω, θα με πιστέψεις ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αν είχες αφιερώσει φιλαράκι λίγο χρόνο και όχι πααααρα πολύ όπως είπες,θα είχες καταλάβει τι και πως για την κλινική που ρωτησες ,επίσης θα είχες καταλάβει πως κανείς δεν απαντά την ερώτηση αυτή που κανεις.αρα αν είχες αφιερώσει χρόνο δεν θα έκανες καν την ερώτηση αυτή..μπες αν θες λίγο στον κόπο και δες τα νήματα όπως είπε ο Τζον ,ώστε να δεις αξιόλογες κλινικές και αποτέλεσματα τα οποία σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον και πάνω σε αυτά θα δεις πως οι ερωτησεις σου μετά θα είναι πιο συγκεκριμένες και θα παίρνεις απαντήσεις άλλου τύπου..και θα βγάζεις νόημα ευκολότερα..γενικές ερωτήσεις ποια είναι καλύτερη,δεν είναι ερώτηση..αν απαντήσουν τώρα 10 άτομα,παίζει να ακούσεις και 10 διαφορετικές απαντήσεις..ποιο το νόημα της ερωτησης?κανένα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αγαπητέ Χάρη πίστεψε με έχω αφιερώσει παρρρα πολύ χρόνο και ακόμα δεν εχω βρει άκρη, θέλεις εσύ προσωπικά να μου πεις την γνώμη σου?
Είναι δυνατόν να έχεις αφιερώσει παρά πολύ χρόνο όπως λες μέσα εδώ και να μην έχεις άποψη για το πόσο είναι η καλύτερη κλινική στην Ελλάδα; Προφανώς και δεν έχεις ασχοληθεί καν η το "παρά πολύ" χρόνος μεταφράζεται σε κανένα τέταρτο μιας ματιας...μην περιμένεις να σου δώσουν τα μέλη έτοιμη τροφή... ψάξου...έχεις ένα όπλο στα χέρια σου τώρα ...να το εκμεταλλευτείς
 

George Chris

New Member
Είναι δυνατόν να έχεις αφιερώσει παρά πολύ χρόνο όπως λες μέσα εδώ και να μην έχεις άποψη για το πόσο είναι η καλύτερη κλινική στην Ελλάδα; Προφανώς και δεν έχεις ασχοληθεί καν η το "παρά πολύ" χρόνος μεταφράζεται σε κανένα τέταρτο μιας ματιας...μην περιμένεις να σου δώσουν τα μέλη έτοιμη τροφή... ψάξου...έχεις ένα όπλο στα χέρια σου τώρα ...να το εκμεταλλευτείς

Ωραία λοιπόν πάμε να σας δώσω λεπτομέρειες τι έχω αποκομίσει από τις πάμπολλες ώρες που έχω αφιερώσει ψάχνοντας στα χαμένα εδώ στο site, έχω ξεχωρίσει την DHI και τον Αναστασάκη. Απλά ο Αναστασάκης είναι πολύ ακριβός, μου έδωσε μια προσφορά με 5000 ευρώ για 2000 grafts ενώ DHI και AHC μου ζήτησαν τα μισά σχεδόν (2700 και 2900). Μετά είναι κάτι άλλες μικρές κλινικες όπως οι master-hair και η primeclinics που δίνουν προσφορές με τα μισά των μισων (1350 και 1200). Για πείτε μου τώρα μάγκες σας παρακαλώ αν έχετε άποψη, διότι για τις master-hair και prime clinic έχω βρει παρά πολύ λίγα πράγματα εδώ, για τον Αναστασάκη οι απόψεις διίστανται, για Advanced hair clinics έχω διαβάσει ότι ο Βεκρης κάνει έτσι ποιο στοιχισμενες hairline και ότι σου χαλάει την δοτρια δημιουργούνται "παράθυρο". Όποτε κλείνω προς DHI αλλά έχω δίκιο? Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?
 

vlafo

Well-Known Member
Σε καλό δρόμο είσαι και πάνω κάτω αυτές είναι οι κλινικές.
Κοίταξε και τον Τιρκαλά,καθώς και Hdc Κύπρος που είναι χρόνια κλινική.
Θα σε συμβούλευα την dhi να τη βγάλεις από το κάδρο των επιλογών σου.
Και αν θέλεις βάλε και φώτο να σου πούμε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν μπορείς να ταξιδέψει υπάρχουμε και εμείς στην Κύπρο. Έτσι ξεκάθαρα λοιπόν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ωραία λοιπόν πάμε να σας δώσω λεπτομέρειες τι έχω αποκομίσει από τις πάμπολλες ώρες που έχω αφιερώσει ψάχνοντας στα χαμένα εδώ στο site, έχω ξεχωρίσει την DHI και τον Αναστασάκη. Απλά ο Αναστασάκης είναι πολύ ακριβός, μου έδωσε μια προσφορά με 5000 ευρώ για 2000 grafts ενώ DHI και AHC μου ζήτησαν τα μισά σχεδόν (2700 και 2900). Μετά είναι κάτι άλλες μικρές κλινικες όπως οι master-hair και η primeclinics που δίνουν προσφορές με τα μισά των μισων (1350 και 1200). Για πείτε μου τώρα μάγκες σας παρακαλώ αν έχετε άποψη, διότι για τις master-hair και prime clinic έχω βρει παρά πολύ λίγα πράγματα εδώ, για τον Αναστασάκη οι απόψεις διίστανται, για Advanced hair clinics έχω διαβάσει ότι ο Βεκρης κάνει έτσι ποιο στοιχισμενες hairline και ότι σου χαλάει την δοτρια δημιουργούνται "παράθυρο". Όποτε κλείνω προς DHI αλλά έχω δίκιο? Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?
Ωραία μια χαρά πας ..επειδή είναι ανά κατηγορίες οι κλινικές μπες και δες τα περιστατικά...διάβασε σχόλια ....δες φωτός ...πονηρεψου....δες τιμές...μιλάς και με κανέναν που έχει κάνει εκεί να τον ρωτήσεις απορίες ....είσαι σε καλό δρόμο πάντως ....γενικά παρακολούθα τα δρώμενα και στο τέλος μόνος θα καταλήξεις εκεί που "πρέπει" για εσένα .....
 

alex7

Well-Known Member
Ωραία λοιπόν πάμε να σας δώσω λεπτομέρειες τι έχω αποκομίσει από τις πάμπολλες ώρες που έχω αφιερώσει ψάχνοντας στα χαμένα εδώ στο site, έχω ξεχωρίσει την DHI και τον Αναστασάκη. Απλά ο Αναστασάκης είναι πολύ ακριβός, μου έδωσε μια προσφορά με 5000 ευρώ για 2000 grafts ενώ DHI και AHC μου ζήτησαν τα μισά σχεδόν (2700 και 2900). Μετά είναι κάτι άλλες μικρές κλινικες όπως οι master-hair και η primeclinics που δίνουν προσφορές με τα μισά των μισων (1350 και 1200). Για πείτε μου τώρα μάγκες σας παρακαλώ αν έχετε άποψη, διότι για τις master-hair και prime clinic έχω βρει παρά πολύ λίγα πράγματα εδώ, για τον Αναστασάκη οι απόψεις διίστανται, για Advanced hair clinics έχω διαβάσει ότι ο Βεκρης κάνει έτσι ποιο στοιχισμενες hairline και ότι σου χαλάει την δοτρια δημιουργούνται "παράθυρο". Όποτε κλείνω προς DHI αλλά έχω δίκιο? Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?
Διαβασες εδώ μέσα λεπτομερώς για ΜΜ και κατέληξες στην DHI? Είσαι γάτα με .....πέταλα που λέει ο Χάρρυ Κλυνν
 

George Chris

New Member
Σε καλό δρόμο είσαι και πάνω κάτω αυτές είναι οι κλινικές.
Κοίταξε και τον Τιρκαλά,καθώς και Hdc Κύπρος που είναι χρόνια κλινική.
Θα σε συμβούλευα την dhi να τη βγάλεις από το κάδρο των επιλογών σου.
Και αν θέλεις βάλε και φώτο να σου πούμε.

έχω αραίωση στους κροταφους που θέλω μια πύκνωση εκεί (sorry για την πρόχειρη φωτό..) και λίγο πίσω στο μπιφτέκι που λέμε έτσι λαϊκά.. ο ένας μου λέει να μην πειράζω το μπιφτέκι γιατί έχω μαλλιά ακόμα εκεί και ότι αν βάλω πολλά grafts εκεί ότι θα αποδυναμώσουν τις τρίχες που ήδη υπάρχουν εκεί, το λέω σε άλλον και μου απαντάει: "τρίχες".. :) τι από όλα ισχύει? Αν βάλουμε πολλά τριχοθυλάκια μαζί κοντά κοντά είναι πρόβλημα? Γιατί το λέω αυτό.. εγώ έχω λίγα μαλλιά μπροστά και πολύ πολύ καλή δοτρια στο πλαι και πίσω, και θέλω ένα πολύ πυκνό αποτέλεσμα μπροστά στους κροταφους διατηρώντας το υπάρχων hairline χωρίς να το κατεβάσω για να δείχνει όσο πιο φυσικό γίνεται. Έχω κάνει ήδη PRP και βάζω και μινοξιδίλη με derma roller 0.5 mm μέρα παρά μέρα. 1) σε ποιος κλινική να πάω? 2) αυτό που ο ένας μου λέει βάλε στο μπιφτέκι και ο άλλος όχι για να μην είναι κοντά τα grafts ισχύει? 3) γιατί δεν είναι καλή η DHI, μήπως γιατί την δουλειά στην βγάζουν οι νοσηλευτές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Συνημμένα

  • 16189946845736727554754155454233.jpg
    16189946845736727554754155454233.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 32
  • Screenshot_20210421-120632.png
    Screenshot_20210421-120632.png
    1.8 MB · Προβολές: 41
  • Screenshot_20210421-120650.png
    Screenshot_20210421-120650.png
    2.6 MB · Προβολές: 34

dim d

Well-Known Member
η dhi δεν δινει προσφορες για γραφτς, εσιαι σιγουρος οτι δεν σου ειπαν για τριχες; Εχεις δει αποτελεσματα απο dhi που σε εχουν χαροποιησει; εχει να εμφανιστει ασθενης απο κει κανα χρονο.
 
Μπλουζα