Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κατευθειαν οποιος αναφερει μια αποψη ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ απο αυτην που θελει να βλεπει το κοινο, σημαινει οτι ειναι οπαδος ? Πρεπει να αποβαλουμε αυτα τα στερεοτυπα επιτελους.
Και κυριως για μια αποψη που εκφραζει την πραγματικοτητα.

Φυσικά όχι, απλά αυτή η άποψη πρέπει να στηρίζεται σε λογικά επιχειρήματα και όχι σε γενικότητες, Πρέπει να συγκρίνει ομοειδή πράγματα. Αυτό σου ανέφερα. Αν επιχειρήσεις να το συγκεκριμενοποιήσεις και ποστάρεις εμβαδά κάλυψης, πάχος τρίχας, λόγους ανάμεσα σε Ισπανικά και επιτυχημένα Ελληνικά περιστατικά θα δεις ότι δεν υπάρχει διαφορά. Ευχαρίστως να ανοίξεις νήμα και να μας τα ποστάρεις δίπλα δίπλα. Θα δεις ότι απλά αυτό που θα προκύψει είναι ότι οι Ισπανοί είναι πιο επιθετικοί ενώ οι (επιτυχημένοι) Έλληνες πιο συντηρητικοί. Αυτή είναι οι ουσιαστική διαφορά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Heat

Member
Φυσικά όχι, απλά αυτή η άποψη πρέπει να στηρίζεται σε λογικά επιχειρήματα και όχι σε γενικότητες, Πρέπει να συγκρίνει ομοειδή πράγματα. Αυτό σου ανέφερα. Αν επιχειρήσεις να το συγκεκριμενοποιήσεις και ποστάρεις εμβαδά κάλυψης, πάχος τρίχας, λόγους ανάμεσα σε Ισπανικά και επιτυχημένα Ελληνικά περιστατικά θα δεις ότι δεν υπάρχει διαφορά. Ευχαρίστως να ανοίξεις νήμα και να μας τα ποστάρεις δίπλα δίπλα. Θα δεις ότι απλά αυτό που θα προκύψει είναι ότι οι Ισπανοί είναι πιο επιθετικοί ενώ οι (επιτυχημένοι) Έλληνες πιο συντηρητικοί. Αυτή είναι οι ουσιαστική διαφορά.
Αγαπητέ ομοειδη δεν ειναι ενα norwood 5 στην Ελλαδα με ενα norwood 5 στην Ισπανια ?
Οταν ο γιατρος εχει μπροστα του ενα norwood 5/6 θα ακολουθησει διαφορετικη πολιτικη απο ενα norwood 3.
Oπως και να εχει με τα εμβαδα κλπ, δεν παυει η διαφορα στα αποτελεσματα να ειναι τεραστια
Ναι θα υπαρχουν καποιες αποκλισεις απο κεφαλι σε κεφαλι εννοειται αυτο στις μετρησεις .
Δεν ξερω αν τηρουν διαφορετικο πρωτοκολλο στις ΜΜ εκει, παντως σιγουρα υπαρχει κατι αλλο.
Απλα το τελικο αποτελεσμα του εκει, με του εδω, ειναι πως λεμε τάλε κουάλε, το ακριβως αντιθετο.
Ναι αυτο αν εχω χρονο με το νημα μπορει να γινει, αλλα δεν μπορεις να παρεις και να χρησ/εις για παραδειγματα αποτελεσματα παιδιων/κλινικων απο το φορουμ. Ειναι σαν να τους στοχοποιεις οτι δεν τους εκαναν καλη δουλεια εδω κλπ.
Αλλο η πιο γενικευμενη αποψη για το ποσο πισω ειμαστε σαν χωρα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Heat ξέχνα τον Couto τα έχουμε πει αλλού και αναλυτικά. Είναι επιλεγμένα περιστατικά. Του Λορένζο είναι πολύ περισσότερα και πιο αντιπροσωπευτικά.

Δεν δικαιολογώ κανέναν γιατρό στην Ελλάδα. Είσαι νέος στο φόρουμ και αν το διαβάσεις αναλυτικά θα δεις ότι έχω δώσει μάχες για τις κακές πρακτικές πολλών χρόνων, για δότριες παράθυρα, για μεγάλα punch, κλπ, κλπ.

Με ρώτησες απλά κάτι και σου απαντώ. Στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια έχουμε εντυπωσιακές φυτρώσεις ακόμα και από κλινικές με κακές πρακτικές (AHC). Προφανώς και ο Αναστασάκης και ο Τυρκάλας σε πολλά περιστατικά έχουν πιάσει σχεδόν απόλυτες φυτρώσεις. Τα έχουμε δει πλέον. Όταν λοιπόν μιλάμε για περιστατικά από αυτές τις κλινικές με ίδια όλα τα άλλα χαρακτηριστικά και τον αριθμό των graft στην ίδια επιφάνεια δεν υπάρχει λόγος ένα περιστατικό του Λορένζο να είναι καλύτερο. Δεν υπάρχει αντικειμενικός λόγος. Να μου πεις πιο καλλιτεχνικό, μπορεί, όχι όμως πιο πυκνό.

Αφήστε τον εύκολο δρόμο του οπαδού (μέσα/έξω, βαράς/νότος) και γίνεται θιασώτες της ψυχρής λογικής και μόνο.
CVIAL αν εμπαινες στη διαδικασια για μεταμοσχευση σημερα,
θα επελεγες καποια απο τις προαναφερθεισες κλινικες αντι του Λορενζο για να κανεις τη ΜΕΤ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ ομοειδη δεν ειναι ενα norwood 5 στην Ελλαδα με ενα norwood 5 στην Ισπανια ?
Οταν ο γιατρος εχει μπροστα του ενα norwood 5/6 θα ακολουθησει διαφορετικη πολιτικη απο ενα norwood 3.
Oπως και να εχει με τα εμβαδα κλπ, δεν παυει η διαφορα στα αποτελεσματα να ειναι τεραστια
Ναι θα υπαρχουν καποιες αποκλισεις απο κεφαλι σε κεφαλι εννοειται αυτο στις μετρησεις .
Δεν ξερω αν τηρουν διαφορετικο πρωτοκολλο στις ΜΜ εκει, παντως σιγουρα υπαρχει κατι αλλο.
Απλα το τελικο αποτελεσμα του εκει, με του εδω, ειναι πως λεμε τάλε κουάλε, το ακριβως αντιθετο.
Ναι αυτο αν εχω χρονο με το νημα μπορει να γινει, αλλα δεν μπορεις να παρεις και να χρησ/εις για παραδειγματα αποτελεσματα παιδιων/κλινικων απο το φορουμ. Ειναι σαν να τους στοχοποιεις οτι δεν τους εκαναν καλη δουλεια εδω κλπ.
Αλλο η πιο γενικευμενη αποψη για το ποσο πισω ειμαστε σαν χωρα.

Είδες λοιπόν που ξεκινάς με γενικεύσεις? Έχουμε κάνει αυτή την συζήτηση δεκάδες φορές και έχουμε αναλύσει τους λόγους της διαφοράς των Ισπανών σε σχέση με τα εγχώριους. Δεν αρνούμαι ότι υπάρχει διαφορά, εξάλλου και εγώ Ισπανία πήγα. Άλλο αυτό όμως και άλλο να τα ισοπεδώνουμε όλα. Πρέπει να είμαστε συγκεκριμένοι, αναλυτικοί και να εξηγήσουμε που οφείλονται οι πραγματικοί λόγοι της διαφοράς. Αυτό λέω και καλό είναι να σταματήσουμε εδώ, είμαστε εντελώς εκτός θέματος. Αυτό δεν είναι νήμα αλλά τουρλουμπούκι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL αν εμπαινες στη διαδικασια για μεταμοσχευση σημερα,
θα επελεγες καποια απο τις προαναφερθεισες κλινικες αντι του Λορενζο για να κανεις τη ΜΕΤ;

Να με ξαναρωτήσεις στο νήμα μου.
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial
Είμαι πολύ ελαστικός μάλλον και το ζητάει το αίμα τους στο νήμα μου να αναλυθούν τα πάντα περί μμ.
Τους τραβάω μάλλον.:):)
 

Heat

Member
Είδες λοιπόν που ξεκινάς με γενικεύσεις? Έχουμε κάνει αυτή την συζήτηση δεκάδες φορές και έχουμε αναλύσει τους λόγους της διαφοράς των Ισπανών σε σχέση με τα εγχώριους. Δεν αρνούμαι ότι υπάρχει διαφορά, εξάλλου και εγώ Ισπανία πήγα. Άλλο αυτό όμως και άλλο να τα ισοπεδώνουμε όλα. Πρέπει να είμαστε συγκεκριμένοι, αναλυτικοί και να εξηγήσουμε που οφείλονται οι πραγματικοί λόγοι της διαφοράς. Αυτό λέω και καλό είναι να σταματήσουμε εδώ, είμαστε εντελώς εκτός θέματος. Αυτό δεν είναι νήμα αλλά τουρλουμπούκι.
Tο ειπα και εξαρχης ειναι ατοπο να γινεται αυτη η συζητηση στο νημα του βλαφο.
Δεν τα ισοπεδωνουμε ολα, αλλα οταν κατι κανει ΜΠΑΜ σε συγκριση με κατι το οποιο ειναι Low profile, θα φενεται λαμπερο, ομορφο και αστραφτερο αυτο που κανει μπαμ=Spain fue.
Δεν ειμαι προκατιλημενος, συμφωνω σε πολλα απο τα προαναφερθεντα γραφομενα σας cvial.
Η παραλληλη αναζητηση παντα υπαρχει περαν απο Ελλαδα.
μου αρεσει που σε αλλο νημα εγραψα σε παιδι που ρωταει για τον Koray erdogan, γιατι να παει στη Τουρκια και γιατι να μην κανει την ΜΜ του εδω.
Καλυτερα τελικα να παει εκει να παρει ενα πλουσιο και πυκνο αποτελεσμα τωρα που το σκευτομαι παρα μια μετριοτητα χτισμενη σε μια τελεια δικαιολογια των ελληνικων δεδομενων.
Βλαφο σορρυ για το νημα το σταματαω εδω.
 

vlafo

Well-Known Member
Να επανέλθουμε στο νήμα με μια ακόμα φώτο.
 

Συνημμένα

  • 20210411_132610.jpg
    20210411_132610.jpg
    429.3 KB · Προβολές: 216

Fiponazio

Active Member
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω γιατί γίνονται τόσες γενικές αναλύσεις στο νήμα του vlafo. Υπάρχουν πολλά περιστατικά δύσκολα εδώ μέσα και κάνουμε υπέρ ανάλυση για ένα περιστατικό που είναι εύκολο και θα είχε καλό αποτέλεσμα όπου και να πήγαινε ακόμα και AHC και είμαι σχεδόν σίγουρος γιαυτο που λέω.
By the way το νήμα έχει τόσα πολλά να προσφέρει που θα μπορούσες να το ονομάσεις αλλιώς δεν είναι μια απλή παρουσίαση πλέον η να το σπάσετε σε κομμάτια αν γίνεται.
 

vlafo

Well-Known Member
Το εύκολο περιστατικό δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχει και ανάλογο αποτέλεσμα.
Θέλει ειδική μεταχείριση και πολλές φορές μπορεί να την πατήσεις.
Γιατί ήδη προαλοίφονται κάποιοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω γιατί γίνονται τόσες γενικές αναλύσεις στο νήμα του vlafo. Υπάρχουν πολλά περιστατικά δύσκολα εδώ μέσα και κάνουμε υπέρ ανάλυση για ένα περιστατικό που είναι εύκολο και θα είχε καλό αποτέλεσμα όπου και να πήγαινε ακόμα και AHC και είμαι σχεδόν σίγουρος γιαυτο που λέω.
By the way το νήμα έχει τόσα πολλά να προσφέρει που θα μπορούσες να το ονομάσεις αλλιώς δεν είναι μια απλή παρουσίαση πλέον η να το σπάσετε σε κομμάτια αν γίνεται.

για 2 λογους
1.γιατι εκανε μετρησεις π αποδεικνυουν τις αστοχιες
2. γιατι αντι να συμφωνησει με τα νουμερα κ τα δεδομενα προσπαθει εντεχνως να παρουσιασει μια αλλη πραγματικοτητα
 

Xristos87

Well-Known Member
Το εύκολο περιστατικό δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχει και ανάλογο αποτέλεσμα.
Θέλει ειδική μεταχείριση και πολλές φορές μπορεί να την πατήσεις.
Γιατί ήδη προαλοίφονται κάποιοι.

η απαντηση

Σήμερα πλέον η μμ είναι ρουτίνα και με μια σχετικά καλή επιλογή,δεν πρόκειται να ξαναασχοληθείς μελλοντικά.

σημερα λεει οτι ακομη κ το ευκολο περιστατικο χρηζει ιδιαιτερης προσοχης (ιδιαιτερης γιατι απλης προσοχης χρειαζεται σε ολα ακομα κ οταν τηγανιζεις πατατες) κ χθες οτι η μμ ειναι ρουτινα δλδ κατι σαν αυτοματο πιλοτο σε ενα ταξιδι.

εισαι αφερεγγυος σε οτι λες.
Επισης εγραψε κανεις οτι δεν θα παρεις ενα ωραιο αποτελεσμα.;;
 

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν κατά αρχήν έχεις καταντήσει αηδία και χώνεσαι παντού να λες τα ίδια και τα ίδια.
Σου έχω πει μην ξαναγράψεις στο νήμα μου και μην αναφέρεσαι σε εμένα πλέον.
Έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου από ότι έχεις διαβάσει εδώ μέσα 3 μήνες τώρα,όπως και οι υπόλοιποι που γνωρίζουν απείρως περισσότερα.
Κράτα τα λοιπόν και προχώρα.
Ο μόνος που ξέρει είμαι εγώ και ο γιατρός,ούτε ο Cvial ούτε κανένας άλλος.
Κατάλαβε το επιτέλους και προχώρα αρκετά σε έχουμε ανεχτεί εδώ μέσα.
 

alex7

Well-Known Member
η απαντηση



σημερα λεει οτι ακομη κ το ευκολο περιστατικο χρηζει ιδιαιτερης προσοχης (ιδιαιτερης γιατι απλης προσοχης χρειαζεται σε ολα ακομα κ οταν τηγανιζεις πατατες) κ χθες οτι η μμ ειναι ρουτινα δλδ κατι σαν αυτοματο πιλοτο σε ενα ταξιδι.

εισαι αφερεγγυος σε οτι λες.
Επισης εγραψε κανεις οτι δεν θα παρεις ενα ωραιο αποτελεσμα.;;
Έχει διαφανεί καλά ο ρόλος σου εδώ μέσα .Μάθε λοιπόν ότι στον Τιρκαλα θα έχει αναμονές των 8 μηνών σε λίγο και σκούξε όσο θέλεις .Δεν περνάνε αυτά
 

Xristos87

Well-Known Member
Λοιπόν κατά αρχήν έχεις καταντήσει αηδία και χώνεσαι παντού να λες τα ίδια και τα ίδια.
Σου έχω πει μην ξαναγράψεις στο νήμα μου και μην αναφέρεσαι σε εμένα πλέον.
Έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου από ότι έχεις διαβάσει εδώ μέσα 3 μήνες τώρα,όπως και οι υπόλοιποι που γνωρίζουν απείρως περισσότερα.
Κράτα τα λοιπόν και προχώρα.
Ο μόνος που ξέρει είμαι εγώ και ο γιατρός,ούτε ο Cvial ούτε κανένας άλλος.
Κατάλαβε το επιτέλους και προχώρα αρκετά σε έχουμε ανεχτεί εδώ μέσα.
καλα κανεις κ γνωριζεις εσυ κ ο γιατρος σου. κρατηστε καλα τα μυστικα μην σας ξεφυγουν.
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo θυμισε μου σε παρακαλω στα ποσα εκατοστα εβαλες τη νεα hairline . στα 6,5-7;
Στα 7cm Μάκη εκεί που ήταν η φυσική μου.
Μπορεί και να παίζει λίγο προς το 6 5cm αλλά με τις μετρήσεις 7cm τα βγάζω και έτσι τα είχαμε βγάλει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Έχει διαφανεί καλά ο ρόλος σου εδώ μέσα .Μάθε λοιπόν ότι στον Τιρκαλα θα έχει αναμονές των 8 μηνών σε λίγο και σκούξε όσο θέλεις .Δεν περνάνε αυτά
μακαρι να εχει δουλεια ο ανθρωπος.δεν καταλαβαινεται εδω μεσα οτι ολο αυτο γινεται γιατι εσεις δεν αναγνωριζετε τι εχει συμβει κ προσπαθειτε να πεισετε τους εαυτους σας κ εμας οτι δε συνεβη τπτ!! με δικα σας λογια απανταω κ παλι δεν καταλαβαινετε!!!! ελεος

αφηστε το αποτελεσμα να μιλησει (π θα ειναι καλο αποτελεσμα στη συνολικη εικονα) κ ασχολειθειτε με τα τεχνικα θεματα οπως κανετε σε ΟΛΑ τα νηματα. μονο εδω καταπιατε τη γλωσσα σας.


αα μ το ξανα πες αλλα το ξεχασα. ποιανου συμφεροντα εκπροσωπω;;
 

vlafo

Well-Known Member
Ρε μπράβο ζημιά που έκανα,δεν το περίμενα,μια παρουσίαση είπα να κάνω να βοηθήσω και εμφανίζονται οι γνωστοί τρολάκηδες που ξέρουμε τι εξυπηρετούν και που δεν μπορούν να το καταπιούν.
 
Μπλουζα