Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Εννοώ ότι το 4-5-6,μπορεί να μετακυλιστεί και μισό μήνα προς τα εμπρός
και για παράδειγμα να φτάσει η φύτρωσή σου και τον έβδομο.

Μπαίνοντας στον 6ο,έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα για το που βαδίζω,αυτό που με ιντριγκάρει πλέον είναι οι
μήνες της κάλυψης και ωρίμανσης της τρίχας.
Πως θα δέσουν με τα μαμά μαλλιά,που και εσύ έχεις πολλά,την τελική εικόνα,κ.λ.π.
Ισχύει,αλλά θεώρησε ότι ο κανόνας είναι αυτός που είπα.
Για εμένα το μυστικό εκεί είναι στο δεύτερο εξάμηνο,αν υποθέσουμε ότι δεν θα έχεις πάθει κανένα πατατράκ στη φύτρωση,εκεί θα δείξει και τη φυσικότητα της ένωσης στην τελική εικόνα.
Οπότε η δουλειά φαΐνεται πλήρως ολοκληρωμένη στο 12μηνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ξύρισμα δότριας μόλις.
Φρέσκια.
Τέρμα σκάλα δεν πήγαινε άλλο.
 

Συνημμένα

  • 20210410_193328.jpg
    20210410_193328.jpg
    170.9 KB · Προβολές: 261

Georgie

Well-Known Member
Ισχύει,αλλά θεώρησε ότι ο κανόνας είναι αυτός που είπα.
Για εμένα το μυστικό εκεί είναι στο δεύτερο εξάμηνο,αν υποθέσουμε ότι δεν θα έχεις πάθει κανένα πατατράκ στη φύτρωση,εκεί θα δείξει και τη φυσικότητα της ένωσης στην τελική εικόνα.
Οπότε η δουλειά φαΐνεται πλήρως ολοκληρωμένη στο 12μηνο.
Και βάλε !
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε απο το 12 μηνο μεχρι και περίπου 6 μηνες μετα οι αλλαγές ειναι αργές αλλα σημαντικές .
Πίστεψε με
Σε πιστεύω φίλε αυτός που το ζει ξέρει λίγο καλύτερα.
Δεν είμαι ειδήμων παντού.
Αλλά θα γεράσουμε μέχρι το τελικό αποτέλεσμα. :)
 

Heat

Member
Ξύρισμα δότριας μόλις.
Φρέσκια.
Τέρμα σκάλα δεν πήγαινε άλλο.
Σορρυ φιλε αλλά η φωτό είναι τραβηγμένη από μεγάλη απόσταση και επίσης η είναι λίγο θολή η το χρώμα της τρίχας ξεγελάει ειναι σαν να έχει freeze effect filter sto zoom, όποτε για 4158g που εξήχθησαν δεν διακρίνεται πως στρώνει η τρίχα κ επούλωση του δέρματος .

Τέρμα σκάλα δεν είναι αυτό το κούρεμα , υπάρχει χωρίς σκάλα = γουλί = δέρμα . Εκτος και αν ειναι τόσο tricky η φωτό !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
εξαιρετικά δυσκολο να διακρινεις το οτιδηποτε (απο τετοια αποσταση και με τετοιο μαλλι που μπερδευει το χρωμα φουλ (αν και αυτο καλο ειναι). οταν με το καλο ξεκινησει και η φυτρωση βαλε την συζυγο να σε τραβαει απο πιο κοντα. εγω την εχω εκπαιδευσει πια!χαχαχαχαχα
 

Georgie

Well-Known Member
Στη δοτρια αυτη δε θα φανει τιποτα ( ακομα και αν εχει μικρό θεμα) .
Με τέτοιο χρωμα 70 salt και 30 pepper ειναι win win .
Καλο για τον Vlafo, όμως ειναι αδύνατο να εχεις ασφαλή εικόνα για να βγάλεις συμπέρασμα .
Το ιδιο χαρακτηριστικό περίπου εχει και η δικια μου , καστανοξανθο και λιγο salt .
Και ενώ πήγα σε κλινική που δεν εχει και τη καλύτερη φήμη στη διαχείρηση, προβλημα δεν είδα .
Και αν υπαρχει τουλάχιστον δε φαίνεται .
Εχω παρατηρήσει οτι σε πιο νεαρά άτομα με πιο σκούρο χρωμα τριχωτού και με έντονη αντίθεση στο χρωμα του δερματος η εξαγωγή κανει μπαμ . Και απο άλλες κλινικές .
Εδω μια φωτογραφία απο τους 2,5 μηνες για να δεις τι εννοώ , τελευταία σκάλα
 

Συνημμένα

  • IMG_9205.PNG
    IMG_9205.PNG
    2.4 MB · Προβολές: 219

Heat

Member
Στη δοτρια αυτη δε θα φανει τιποτα ( ακομα και αν εχει μικρό θεμα) .
Με τέτοιο χρωμα 70 salt και 30 pepper ειναι win win .
Καλο για τον Vlafo, όμως ειναι αδύνατο να εχεις ασφαλή εικόνα για να βγάλεις συμπέρασμα .
Το ιδιο χαρακτηριστικό περίπου εχει και η δικια μου , καστανοξανθο και λιγο salt .
Και ενώ πήγα σε κλινική που δεν εχει και τη καλύτερη φήμη στη διαχείρηση, προβλημα δεν είδα .
Και αν υπαρχει τουλάχιστον δε φαίνεται .
Εχω παρατηρήσει οτι σε πιο νεαρά άτομα με πιο σκούρο χρωμα τριχωτού και με έντονη αντίθεση στο χρωμα του δερματος η εξαγωγή κανει μπαμ . Και απο άλλες κλινικές .
Εδω μια φωτογραφία απο τους 2,5 μηνες για να δεις τι εννοώ , τελευταία σκάλα
Ναι, σε αυτη τη φωτο η αποσταση οκ.
Του vlafo ειναι τραβηγμενη απο διπλασια αποσταση και θολη οποτε 2 φορες πιο δυσκολο να βγαλεις συμπερασμα.

Και στις 2 φωτο ομως βλεπουμε ενα αξιοπρεπες μηκος της τριχας κατα μεσο ορο 1.25 εκατοστα (τουλαχιστον 1 μηνα μακρος) το οποιο μπορει και αποκρυβει τελεια ολα τα χαρακτηριστικα κατω απο αυτο.

Για να ξερει καποιος τι εχει γινει και το πως φενεται η δοτρια του μονο με τετοιο μηκος μαλλιου μπορει να ξερει.

Screenshot_3.jpg
 

vlafo

Well-Known Member
Σορρυ φιλε αλλά η φωτό είναι τραβηγμένη από μεγάλη απόσταση και επίσης η είναι λίγο θολή η το χρώμα της τρίχας ξεγελάει ειναι σαν να έχει freeze effect filter sto zoom, όποτε για 4158g που εξήχθησαν δεν διακρίνεται πως στρώνει η τρίχα κ επούλωση του δέρματος .

Τέρμα σκάλα δεν είναι αυτό το κούρεμα , υπάρχει χωρίς σκάλα = γουλί = δέρμα . Εκτος και αν ειναι τόσο tricky η φωτό !
Φίλε έχεις δίκιο τώρα είδα καθαρά τη φώτο.
Όχι απλά το zoom στην μια κάμερα χάλασε γιατί έπεσε το κινητό για αυτό το εμφανίζει έτσι.
Και όμως τέρμα σκάλα είναι,το επόμενο βήμα ήταν χωρίς σκάλα καθόλου.
Ίσως η μηχανή δεν είναι και ιδιαίτερα καλή.Δεν πήγα έξω,μέσα κουρευτήκαμε.
Ανεβάζω καθαρή πρωινή που τώρα διακρίνεται καθαρά.
Οι άσπρες μπερδεύουν γενικά να ξέρεις πολύ.
 

Συνημμένα

  • IMG-e3ab73bd0fb054a9112a3334b5f6e31b-V.jpg
    IMG-e3ab73bd0fb054a9112a3334b5f6e31b-V.jpg
    138.2 KB · Προβολές: 210

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Για να ξερει καποιος τι εχει γινει και το πως φενεται η δοτρια του μονο με τετοιο μηκος μαλλιου μπορει να ξερει.
Αυτό το μήκος τέρμα ξύρισμα,σε όλα μα σε όλα τα κεφάλια θα δείξει white dots.
Το έχουμε ξαναπεί,σε ξύρισμα δότριας και με μισό χιλιοστό σε κακή επούλωση δέρματος,θα είχες σημαδάκια.
Απλά με μικρότερο punch είτε μειώνεις την πιθανότητα είτε δεν φαίνονται εύκολα
 

Heat

Member
Τελεια φωτογραφια και πολυ καθαρη. Σε καποια σημεια φενεται λιγο σαν σκοροφαγωμενη (εκει που ασπριζει περισσοτερο) αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο τους πρωτους μηνες μετα την ΜΜ. Ναι με το χρωμα της τριχας αυτο ειναι καλο, βοηθαει πολυ το μαλλι σε συνεργασια με το χρωμα του δερματος.
Στο χρονο επανω θα εχει στρωσει τελειως και θα ειναι απολυτος νορμαλ. Και πιο γρηγορα στο 9μηνο.
 

Heat

Member
Αυτό το μήκος τέρμα ξύρισμα,σε όλα μα σε όλα τα κεφάλια θα δείξει white dots.
Το έχουμε ξαναπεί,σε ξύρισμα δότριας και με μισό χιλιοστό σε κακή επούλωση δέρματος,θα είχες σημαδάκια.
Απλά με μικρότερο punch είτε μειώνεις την πιθανότητα είτε δεν φαίνονται εύκολα
Ισχυει αυτης της αποψης ειμαι και εγω. Δεν υπαρχει επεμβαση η οποια σπαει τον ιστο του δερματος, κ να μην αφηνει σημαδακι η μικρη ουλη, ανεξαρτητος punch.
Επισης καλη επιτυχια στο αποτελεσμα σου.
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι, σε αυτη τη φωτο η αποσταση οκ.
Του vlafo ειναι τραβηγμενη απο διπλασια αποσταση και θολη οποτε 2 φορες πιο δυσκολο να βγαλεις συμπερασμα.

Και στις 2 φωτο ομως βλεπουμε ενα αξιοπρεπες μηκος της τριχας κατα μεσο ορο 1.25 εκατοστα (τουλαχιστον 1 μηνα μακρος) το οποιο μπορει και αποκρυβει τελεια ολα τα χαρακτηριστικα κατω απο αυτο.

Για να ξερει καποιος τι εχει γινει και το πως φενεται η δοτρια του μονο με τετοιο μηκος μαλλιου μπορει να ξερει.
Σίγουρα εχεις δίκιο οτι κατι θα υπαρχει , δεν αμφιβάλει κανεις .
Όμως εχει να κανει και με τα χαρακτηριστικά του δερματος , τρίχας , οταν δε μιλάμε για μεγάλο τραυματισμό της δοτριας απο το over harvesting .
Κάτι που δε νομίζω να εχει συμβεί στη περίπτωση του Vlafo.
Εχω δει απο κλινική της Κύπρου ( οχι της HDC) σε μικρό περιστατικό των 2500 g τη δοτρια πολυ ζορισμενη και περίπου στο ιδιο μήκος με το δικό μας, αλλα δε φαίνεται να ειναι ιατρικό το λάθος αφού η εξαγωγή ηταν αρκετά απλωμένη .

Ps . Το ξυρισμένο δε μου άρεσε ουτε την εποχη των Peaky blinders :)
 

vlafo

Well-Known Member
Ισχυει αυτης της αποψης ειμαι και εγω. Δεν υπαρχει επεμβαση η οποια σπαει τον ιστο του δερματος, κ να μην αφηνει σημαδακι η μικρη ουλη, ανεξαρτητος punch.
Δεν είναι η άποψη μου ή η δική σου,είναι φύση αδύνατο να μην έχεις σημαδάκι μικρό ή μικρή ουλή ακριβώς για το λόγο που αναφέρεις.
Συμβαίνει σε όλες τις εγχειρήσεις όχι μόνο στη μμ.
Σπας το χέρι σου,όσο καλλιτέχνης ναναι ο γιατρός,είναι δυνατόν το δέρμα στην ένωση να είναι το ίδιο όπως από τη φύση?
Αδύνατον.
Αλλά τα σημαδάκια αυτά θα φαίνονται μόνο σε ξύρισμα δότριας.
Στο κούρεμα που κάνω και είναι ένα φυσιολογικό ξύρισμα θεωρώ,δεν πρέπει να φαίνονται.
Εκτιμώ στο 6μηνο θα είναι απόλυτα εντάξει.
Σε γενικές γραμμές επουλώνεται πολύ γρήγορα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Heat

Member
Σίγουρα εχεις δίκιο οτι κατι θα υπαρχει , δεν αμφιβάλει κανεις .
Όμως εχει να κανει και με τα χαρακτηριστικά του δερματος , τρίχας , οταν δε μιλάμε για μεγάλο τραυματισμό της δοτριας απο το over harvesting .
Κάτι που δε νομίζω να εχει συμβεί στη περίπτωση του Vlafo.
Εχω δει απο κλινική της Κύπρου ( οχι της HDC) σε μικρό περιστατικό των 2500 g τη δοτρια πολυ ζορισμενη και περίπου στο ιδιο μήκος με το δικό μας, αλλα δε φαίνεται να ειναι ιατρικό το λάθος αφού η εξαγωγή ηταν αρκετά απλωμένη .

Ps . Το ξυρισμένο δε μου άρεσε ουτε την εποχη των Peaky blinders :)
Το over harvesting συνηθος ειναι τραγικο λαθος για το οποιο δεν υπαρχει γυρισμος, καθως καταστρεφουν τη δοτρια, κ αν συμβει θα ειναι ειτε απο πολυ απειρο γιατρο η απο μη ιατρικο προσωπικο, τα γνωστα. Λεω εγω τωρα, μπορει και να κανω λαθος.

Στη περιπτωση του vlafo σιγουρα δεν υπαρχει κατι τετοιο, κ επισης εχει και μεγαλη δοτρια, μεγαλο μηκος πλατος για αυτο και μπορεσαν να εξαγουν μεγαλο αριθμο τ/θ και σιγουρα αν θελει να κινηθει και στο μελλον με ΜΜ μπορει να κανει ανετα .
 

vlafo

Well-Known Member
Στη περιπτωση του vlafo σιγουρα δεν υπαρχει κατι τετοιο, κ επισης εχει και μεγαλη δοτρια, μεγαλο μηκος πλατος για αυτο και μπορεσαν να εξαγουν μεγαλο αριθμο τ/θ και σιγουρα αν θελει να κινηθει και στο μελλον με ΜΜ μπορει να κανει ανετα .
Και πανεύκολη εξαγωγή και πολύ καλή ελαστικότητά δέρματος συμπληρώνω.
Αυτά βοηθούν απίστευτα την εξαγωγή και τη δουλειά του γιατρού.
Έχω άλλες 2 σίγουρα σύνολο,άλλα 4000g με ασφάλεια.
Ελπίζω να τελείωσα Heat,αλλά και αν χρειαστεί άλλη θα είναι εύκολη.
Πάντα η πρώτη είναι η δύσκολη να πάει καλά.
 

Heat

Member
Και πανεύκολη εξαγωγή και πολύ καλή ελαστικότητά δέρματος συμπληρώνω.
Αυτά βοηθούν απίστευτα την εξαγωγή και τη δουλειά του γιατρού.
Έχω άλλες 2 σίγουρα σύνολο,άλλα 4000g με ασφάλεια.
Ελπίζω να τελείωσα Heat,αλλά και αν χρειαστεί άλλη θα είναι εύκολη.
Πάντα η πρώτη είναι η δύσκολη να πάει καλά.
Κοιτα, και η υπερβολικη πυκνοτητα απο μια ηλικια και μετα κατανταει αφυσικο.
Οσο μεγαλωνουμε ειναι φυσικο να υπαρχει μια μικρη αραιωση, ειτε στο συνολο ειτε στο crown.
Το λεω με βαση αυτο εδω το δημιουργημα που φενεται καπως.

Screenshot_3.jpg


Screenshot_4.jpg
 
Μπλουζα