Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

bobby

Well-Known Member
Μακάρι αυτός ήταν ο στόχος εξ αρχής.
Όλα συνηγορούν σε αυτό, μικρο μέγεθος προβλήματος, πάχος τρίχας, salt & pepper, αριθμός graft, υποστήριξη από πίσω ζώνες (πυκνές), επιθετικό πλάνο γιατρού. Ο μόνος άγνωστος Χ είναι το ποσοστό φύτρωσης αλλα απο την τελευταία φώτο φαινεται ότι θα κυμανθεί σε πολύ υψηλά επίπεδα >90%. Τώρα για τα "χαμένα" graft θα συμφωνήσω με CVIAL ότι το πιο πιθανό είναι το λάθος στο μέτρημα. Σε κάθε περίπτωση το αποτέλεσμα αναμένω (με μεγάλη σιγουριά) να έχει "ισπανικό άρωμα".
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Γενικά από ότι μου λέει η σύζυγος βγαίνουν,αλλά δεν το νομίζω γιατί είναι πολύ νωρίς από τώρα.
Απλά είμαστε πλέον από εδώ και στο εξής στην τελική ευθεία.
Respect στη σύζυγο :)
Αλοιμονο απο εμάς τους ελεύθερους που γίναμε Martin Feldman ψάχνοντας τρίχες με το καθρεφτάκι
 

vlafo

Well-Known Member
3 μήνες σήμερα και ανεβάζω ακόμα μερικές φώτο για να δούμε και δότρια.
Την έχω ξυρίσει 2 φορές σε αυτό το διάστημα,η τελευταία πριν 25 μέρες.
Θα τα ξαναπάρω σήμερα και θα ανεβάσω και ξυρισμένη τη δότρια.
Οι άσπρες τρίχες μπερδεύουν και δημιουργούν κάποια οπτικά κενά.
Πάντως στο πλάι πάνω από το αυτί σίγουρα θέλει ακόμα χρόνο να στρώσει λίγο.
Θεραπεία συνεχίζω τα κλασσικά,βιταμίνες,regain foam και φίνα 3 φορές τη βδομάδα.
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πολλά,πέρα από το γεγονός ότι η χερλάιν πλέον είναι οριοθετημένη και πιθανόν έχουν βγει κάποιες η έχω κρατήσει ελάχιστες.
 

Συνημμένα

  • 20210409_140925.jpg
    20210409_140925.jpg
    708.5 KB · Προβολές: 225
  • 20210410_160708.jpg
    20210410_160708.jpg
    698.7 KB · Προβολές: 227
  • 20210410_160605.jpg
    20210410_160605.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 222
  • 20210409_121858.jpg
    20210409_121858.jpg
    529.6 KB · Προβολές: 218
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Δεν ειναι νωρις να ξεκινησει φυτρωση τον 4 μηνα οχι μπα . Καλα δε θα εισαι μπεζος τον αλλο μηνα αλλα πιστευω θα δεις διαφορα . Μπεζος μετα το καλοκαιρι . Απο δοτρια , οταν βαζεις το χερι σου στο μαλλι πως τη νοιωθεις . Νοιωθεις καμια αραιωση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έχουμε ένα τρίμηνο δυνατό από αρχές Απρίλη μέχρι αρχές Ιουλίου που θα έχω τελειώσει.
Από κει και πέρα το 6μηνο το δυνατό που ακολουθεί για να πάρει η τρίχα τα σωστά χαρακτηριστικά και να δείξει.
Όχι πίσω η δότρια φούλ είναι αυτό μου αρέσει,άλλωστε το 20% πήραμε βάσει πρωτοκόλλου σε σύνολο 20k
Εκεί όμως που δεν καταλαβαίνω και το είχα δει απο την πρώτη στιγμή,ήταν ταλαιπωρημένα τα σημεία πάνω από τα αυτιά εκεί που είναι τα μονότριχα.
Ίσως ήταν πολύ ευαίσθητη περιοχή ,αλλά ανακάπτει γρήγορα.
Εκεί παίζει και ρόλο Μάκη,που το εργαλείο είναι πιο μεγάλο και λόγω ευαισθησίας πρεσσάρεται πιο πολύ.
 

makis25

Well-Known Member
Πρεπει ο Τυρκαλας να κατεβει στα 0,9 ταβανι , ειδικα πανω απο τα αυτια . Ολος ο πλανητης ( οι σωστοι δλδ) αυτο κανει .
 

vlafo

Well-Known Member
Έχει και εργαλείο 0.9 αλλά δεν το δουλεύει.
Με είχε ρωτήσει αν θέλει να δουλέψουμε με αυτό, αλλά το άφησα πάνω του να δουλέψει όπως αυτός θέλει και κρίνει.
Αλλά πρέπει να πάει εκεί συμφωνώ.
 

Αthens2021

Active Member
Καλα αποτελεσματα ευχομαι ! Η hairline σε τι υψος ειναι απο τα φρυδια ? Σου ανεφερε ο γιατρος αν υπαρχει καποιο "οριο" ωστε να ειναι φυσικο το αποτελεσμα πχ 6 η 5.5cm ?
 

Aris81

Well-Known Member
3 μήνες σήμερα και ανεβάζω ακόμα μερικές φώτο για να δούμε και δότρια.
Την έχω ξυρίσει 2 φορές σε αυτό το διάστημα,η τελευταία πριν 25 μέρες.
Θα τα ξαναπάρω σήμερα και θα ανεβάσω και ξυρισμένη τη δότρια.
Οι άσπρες τρίχες μπερδεύουν και δημιουργούν κάποια οπτικά κενά.
Πάντως στο πλάι πάνω από το αυτί σίγουρα θέλει ακόμα χρόνο να στρώσει λίγο.
Θεραπεία συνεχίζω τα κλασσικά,βιταμίνες,regain foam και φίνα 3 φορές τη βδομάδα.
Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πολλά,πέρα από το γεγονός ότι η χερλάιν πλέον είναι οριοθετημένη και πιθανόν έχουν βγει κάποιες η έχω κρατήσει ελάχιστες.

Αν και κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό,θα διαφωνήσω με τον Μάκη,θεωρώ ότι είναι νωρίς να δεις κάτι.
Βλέποντας το κεφάλι μου και διαβάζοντας κατόπιν εορτής παλαιότερες παρουσιάσεις,
διαπιστώνω ότι τέλος 4ου αρχίζει να φαίνεται δραστηριότητα και κάπου μέσα 5ου αρχίζει το πάρτυ.

Εγώ πάντως βλέπω ότι η δουλειά θα πάει εκεί που ανέμενες,δεν βλέπω λόγο για το αντίθετο.
Και η θεραπεία που ακολουθείς θα συνδράμει σε αυτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν και κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό,θα διαφωνήσω με τον Μάκη,θεωρώ ότι είναι νωρίς να δεις κάτι.
Βλέποντας το κεφάλι μου και διαβάζοντας κατόπιν εορτής παλαιότερες παρουσιάσεις,
διαπιστώνω ότι τέλος 4ου αρχίζει να φαίνεται δραστηριότητα και κάπου μέσα 5ου αρχίζει το πάρτυ.

Εγώ πάντως βλέπω ότι η δουλειά θα πάει εκεί που ανέμενες,δεν βλέπω λόγο για το αντίθετο.
Και η θεραπεία που ακολουθείς θα συνδράμει σε αυτό.
Οι μήνες της φύτρωσης είναι 3 όλοι και όλοι.4-5-6.Δεν υπάρχει φύτρωση μετά που λένε Αri.
Αλλά το εξάμηνο που ακολουθεί δίνει τη τεράστια διαφορά της κάλυψης με το σωστό παχος τρίχας.Αυτό είναι όλο.
Τώρα στον καθένα μπορεί να δίνει διαφορετικό ποσοστό μέσα σε αυτό το τρίμηνο.
Έτσι πιστεύω και εγώ,ότι με πάει καλά αλλά είναι νωρίς ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.
Πάντως μου λένε ότι φαίνονται τα μικρά τριχάκια από το ύψος που είναι πιο κοντά.
Μπροστά δεν τα έχω πάρει καθόλου.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλα αποτελεσματα ευχομαι ! Η hairline σε τι υψος ειναι απο τα φρυδια ? Σου ανεφερε ο γιατρος αν υπαρχει καποιο "οριο" ωστε να ειναι φυσικο το αποτελεσμα πχ 6 η 5.5cm ?
Η χερλάιν κάναμε τη φυσική μου πάλι στα 7cm όπως ήταν.
Ο γιατρός είπε θα κινηθούμε ή στην ίδια γιατί είχαμε τις προϋποθέσεις ή μισό εκατοστό το πολύ πιο πάνω
 

Fiponazio

Active Member
Οι μήνες της φύτρωσης είναι 3 όλοι και όλοι.4-5-6.Δεν υπάρχει φύτρωση μετά που λένε Αri.
Αλλά το εξάμηνο που ακολουθεί δίνει τη τεράστια διαφορά της κάλυψης με το σωστό παχος τρίχας.Αυτό είναι όλο.
Τώρα στον καθένα μπορεί να δίνει διαφορετικό ποσοστό μέσα σε αυτό το τρίμηνο.
Έτσι πιστεύω και εγώ,ότι με πάει καλά αλλά είναι νωρίς ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.
Πάντως μου λένε ότι φαίνονται τα μικρά τριχάκια από το ύψος που είναι πιο κοντά.
Μπροστά δεν τα έχω πάρει καθόλου.
Αν ισχύει αυτό με τους 3 μήνες θα έλεγα 5-6-7 που δεν νμζ είναι ανάλογα τον οργανισμό γιατί έχω δει πολλά videakia στο YouTube που ξεκινάει η φυτρωση ποιο αργά και αλλά ποιο νωρίς, άρα δεν νμζ να είναι κανόνας.
 

Aris81

Well-Known Member
Οι μήνες της φύτρωσης είναι 3 όλοι και όλοι.4-5-6.Δεν υπάρχει φύτρωση μετά που λένε Αri.
Αλλά το εξάμηνο που ακολουθεί δίνει τη τεράστια διαφορά της κάλυψης με το σωστό παχος τρίχας.Αυτό είναι όλο.
Τώρα στον καθένα μπορεί να δίνει διαφορετικό ποσοστό μέσα σε αυτό το τρίμηνο.
Έτσι πιστεύω και εγώ,ότι με πάει καλά αλλά είναι νωρίς ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.
Πάντως μου λένε ότι φαίνονται τα μικρά τριχάκια από το ύψος που είναι πιο κοντά.
Μπροστά δεν τα έχω πάρει καθόλου.

Εννοώ ότι το 4-5-6,μπορεί να μετακυλιστεί και μισό μήνα προς τα εμπρός
και για παράδειγμα να φτάσει η φύτρωσή σου και τον έβδομο.

Μπαίνοντας στον 6ο,έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα για το που βαδίζω,αυτό που με ιντριγκάρει πλέον είναι οι
μήνες της κάλυψης και ωρίμανσης της τρίχας.
Πως θα δέσουν με τα μαμά μαλλιά,που και εσύ έχεις πολλά,την τελική εικόνα,κ.λ.π.
 
Μπλουζα