Yaman, 4380 grafts, FUE, 21-12-2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

με αυτοκινητο πηγα. δεν ξερω αν εχει πτησεις.. για να μπεις τουρκια δε ζητανε τιποτα.. Ειχα μαζι μου ενα χαρτι της κλινικης οτι εχω προγραμματισμενη επεμβαση για να το δειξω στα ελληνικα συνορα οτι παω για ιατρικο σκοπο και οχι για καφε..
Πριν φυγω εκανα εκει PCR test για να μπορεσω να μπω ελλαδα μεσα.. Στην ελλαδα οταν μπεις μεσα θελει τρεις μερες καραντινα που ετσι κι αλλιως δε θες να κυκλοφορεις αυτες τις μερες μετα την επεμβαση
 
11η μερα... Η δοτρια κυριως ειναι ακομα ερεθισμενη.. τα πηγματα δεν φυγανε
 

Συνημμένα

  • IMG_20210102_150025.jpg
    IMG_20210102_150025.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 392
13η μερα...σημερα δηλαδη... τις τελευταιες 2 μερες, οπως μου ειπανε απο την κλινικη ξεκινησα να τριβω απαλα τη ληπτρια περιοχη βαζοντας πρωτα αφρο/lotion και αφηνοντας το 30 λεπτα για να τα μαλακωσει.. τις τελευταιες 2 μερες ομως μαζι με τα πηγματα ειδα να φευγουνε και παρα πολλα τριχακια...και για αυτο μου φαινεται να εχει αδειασει το κεφαλι αρκετα σε σχεση με πριν λιγες μερες.. απο οτι μου ειπανε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας να ξεκολλησαν μαζι και τα τριχοθυλακια γιατι πλεον ειναι απολυτως ασφαλη στη νεα τους θεση.. Ελπιζω να ισχυει
 

Συνημμένα

  • IMG_20210104_222605.jpg
    IMG_20210104_222605.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 374
  • IMG_20210104_222509.jpg
    IMG_20210104_222509.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 357
  • IMG_20210104_002719.jpg
    IMG_20210104_002719.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 416
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
για το μεγεθος της επεμβασης νομιζω δε χρειαζεται να αγχωνεσαι για τον ερεθισμο που εμεινε στη δοτρια φιλε μου με το αστειο ονομα . Φαλακρο κοτοπουλο! παντως αφου εισαι στην 11 μερα , νομιζω ανετα μπορεις και πιο διεξοδικα να τριβεις στο λουσιμο το κεφαλι ωστε να φυγουν τα πηγματα να καθαρισεις εντελως !
 
Καλησπερα,

Οι φωτογραφιες ειναι χθεσινες, 6 εβδομαδες ακριβως μετα την επεμβαση. Υπαρχουν ακομα καποιες κοκκινιλες σε δοτρια κυριως και ληπτρια οι οποιες ομως εχουν αρχισει να υποχωρουν. Δυστυχως υπαρχει shock loss σε ληπτρια και δοτρια επισης. Στη ληπτρια εμφανιζονται 1-2 σπυρακια σποραδικα, φευγουν, εμφανιζονται 1-2 καπου αλλου, φευγουν κοκ.. Ακομα δεν εχω κουρευτει καθολου..

Οπως προανεφερα, την 13η και 14η μερα εχασα αρκετες τριχες που φυγανε μαζι με τα πηγματα τα οποια και μουλιαζα με αφρο για να μαλακωσουν.
Μεταξυ 3ης και 5ης βδομαδας ειχα απωλεια τριχων κατα τη διαρκεια του λουσιματος καθε βραδυ τις οποιες και εβλεπα στις παλαμες μου. Εκτος λουσιματος δεν παρατηρησα απωλεια τριχων π.χ να βρισκω τριχες στο μαξιλαρι η στο νιπτηρα.

Απο την 3η βδομαδα συνεχιζω κανονικα να παιρνω βιταμινες σε χαπι με βιοτινη και να λουζομαι με συγκεκριμενο σαμπουαν οπως μου τα δωσανε απο την κλινικη. (τα εχω σε φωτογραφιες)
Απο χθες ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω να χρησιμοποιω και το spray που μου δωσανε απο την κλινικη.
Φιναστεριδη επισης συνεχιζω κανονικα την οποια ξεκινησα 1 μηνα πριν την επεμβαση.

Συνεχιζω ελπιζοντας..
 

Συνημμένα

  • IMG_20210203_085415.jpg
    IMG_20210203_085415.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 402
  • IMG_20210203_085130.jpg
    IMG_20210203_085130.jpg
    345.3 KB · Προβολές: 356
  • IMG_20210202_085330.jpg
    IMG_20210202_085330.jpg
    321.5 KB · Προβολές: 333
  • IMG_20210202_085210.jpg
    IMG_20210202_085210.jpg
    367.9 KB · Προβολές: 335
  • shampoo.jpg
    shampoo.jpg
    484.7 KB · Προβολές: 299
  • spray.jpg
    spray.jpg
    792.3 KB · Προβολές: 250
  • pills.jpg
    pills.jpg
    735.8 KB · Προβολές: 228

alex7

Well-Known Member
εξαιρετική η παρουσίαση σου και αναλυτικότατη.Κάποιος που κάνει ΜΜ μαθαίνει παρα πολλά και ανεκτίμητα
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλημερα φιλε,

Οντως φαινεται να εχεις shock loss στη δοτρια, υπομονη καποιους μηνες να επανελθει. Εχω δει μερικοι γιατροι συστήνουν και μινοξιδιλη στη δοτρια, για να βοηθησει να επανελθουν πιο γρηγορα οι τριχες απο το shockloss μετα απο επεμβαση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παιδιά η δότρια έχει υποστεί δυνατό shockloss μακάρι να επανέλθει άλλα νομίζω θα έχει εμφανή σημάδια.
Ειλικρινά ταράχθηκα με αυτήν την εικόνα. Εύχομαι να επανέλθει μέσα από την καρδιά μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλημερα φιλε,

Οντως φαινεται να εχεις shock loss στη δοτρια, υπομονη καποιους μηνες να επανελθει. Εχω δει μερικοι γιατροι συστήνουν και μινοξιδιλη στη δοτρια, για να βοηθησει να επανελθουν πιο γρηγορα οι τριχες απο το shockloss μετα απο επεμβαση.

Κάποιο περαιτέρω σχόλιο για την κατάσταση της δότριας και την τακτική του ξηλώματος με την μια? Νομίζω ότι αξίζει 2 γραμμές παραπάνω.
 

manly_Man

Well-Known Member
Κάποιο περαιτέρω σχόλιο για την κατάσταση της δότριας και την τακτική του ξηλώματος με την μια? Νομίζω ότι αξίζει 2 γραμμές παραπάνω.
Καλο ειναι να μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει και μετα κρινε. Θα ηθελα και εγω την τοποθετηση σου για το αν ειχε προβλημα η δοτρια του paulakos στον yaman με 4600g και το προσφτατο στον Cinik me 4900g
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλο ειναι να μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει και μετα κρινε. Θα ηθελα και εγω την τοποθετηση σου για το αν ειχε προβλημα η δοτρια του paulakos στον yaman με 4600g και το προσφτατο στον Cinik me 4900g

Δεν θέλω να υπερβάλω αλλά εγώ το βλέπω σαν ρωσική ρουλέτα,εκτός από καμιά 2-3 κλινικές τουρκιά δεν θα έπαιζα το κεφάλι μου άλλου.
Εδώ ερχόμαστε και λέμε για το ρίσκο και πόσο το ελαχιστοποιεις σε σταθερές και αξιόπιστες κλινικές.
Κακώς που το σχολιάζω εγώ αν ήταν ελληνική κλινική δεν θα έμπαινα σε κόπο γιατί δεν είναι σωστό αλλά η εικόνα με τάραξε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλο ειναι να μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει και μετα κρινε. Θα ηθελα και εγω την τοποθετηση σου για το αν ειχε προβλημα η δοτρια του paulakos στον yaman με 4600g και το προσφτατο στον Cinik me 4900g

Το μόνο που είναι ισοπεδωμένο είναι η δότρια του φίλου. Δεν χρειάζεται να δω για να κρίνω. Είναι μέγα λάθος και ακόμα και αν επανέλθει (του το εύχομαι ολόψυχα) πιθανότατα θα έχει "κουσούρια" που θα τα βρει μπροστά του σε μελλοντικές μμ. Έχω γράψει αμέτρητες φορές ότι κάθε περίπτωση είναι μοναδική και τα κακά αποτελέσματα στην δότριας σε τέτοιου είδους τακτικές θα το δούμε στους 2-3 στους δέκα. Άρα τι περιμένεις να σου πω για τον Paulako. Είναι σοβαρό επιχείρημα που περιμένει απάντηση?

Το κακό με την περίπτωσή σου είναι ότι προσπαθείς πάντα να δικαιολογήσεις τις απόψεις σου ακόμα και σε καραμπινάτες περιπτώσεις όπως αυτή. Δεν προσφέρεις σοβαρό έργο σε νέα μέλη με τέτοιου είδους τακτική.
 

manly_Man

Well-Known Member
Το μόνο που είναι ισοπεδωμένο είναι η δότρια του φίλου. Δεν χρειάζεται να δω για να κρίνω. Είναι μέγα λάθος και ακόμα και αν επανέλθει (του το εύχομαι ολόψυχα) πιθανότατα θα έχει "κουσούρια" που θα τα βρει μπροστά του σε μελλοντικές μμ. Έχω γράψει αμέτρητες φορές ότι κάθε περίπτωση είναι μοναδική και τα κακά αποτελέσματα στην δότριας σε τέτοιου είδους τακτικές θα το δούμε στους 2-3 στους δέκα. Άρα τι περιμένεις να σου πω για τον Paulako. Είναι σοβαρό επιχείρημα που περιμένει απάντηση?

Το κακό με την περίπτωσή σου είναι ότι προσπαθείς πάντα να δικαιολογήσεις τις απόψεις σου ακόμα και σε καραμπινάτες περιπτώσεις όπως αυτή. Δεν προσφέρεις σοβαρό έργο σε νέα μέλη με τέτοιου είδους τακτική.
Δεν δικαιολογω την αποψη μου και δεν ειπα οτι αυτος ειναι ο σωστος τροπος να τα βγαζεις ολα με την μια. Απλα λεω στις αλλες περιπτωσεις πως δεν υπηρχε κανενα προβλημα; Ο καθενας ζυγιζει διαφορετικα τα κριτηρια του, και επιλεγει αναλογως. Υπαρχει κατι παραλογο σε αυτο που λεω να πρεπει να δεις πως θα εξελιχθει και να μην κανεις επιθεση με την πρωτη αφορμη;

Το να ισοπεδωνεις τα παντα απο την πρωτη αφορμη και να αγχωνεις τον φιλο εδω, σιγουρα δεν βοηθαει σε κατι το νημα, αλλα προσθετει κι αλλο αγχος στο μελος που κανει την παρουσιαση. Αν θεωρεις συνετο αυτο τοτε συνεχισετο. Γιαυτο τον λογο και πολλοι δεν παρουσιαζουν τις μεταμοσχευσεις τους, γιατι αγχωνονται μη τους κανουν επιθεση λογω αντιπαθειας προς την κλινικη....Προκειται για ενα αληθινο περιστατικο σε πραγματικο χρονο. Καλο ειναι να εχεις υπομονη να δεις αν οντως δεν επανελθει και του βγαλει προβλημα και μετα να κανεις επιθεση σε κλινικες που αντιπαθεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα
Καλο ειναι να μην ισοπεδωνουμε τα πάντα. Περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει και μετα κρινε. Θα ηθελα και εγω την τοποθετηση σου για το αν ειχε προβλημα η δοτρια του paulakos στον yaman με 4600g και το προσφτατο στον Cinik me 4900g
Μανλι η αλήθεια είναι ότι μιλάμε για Βατερλώ η δοτρια ....δεν είμαι πολύ αισιόδοξος....
 

vlafo

Well-Known Member
Θα πρέπει να καταλάβουμε όλοι κάτι manly.
Σε όλες μα σχεδόν σέ όλες τις δότριες που η κατάσταση τους είναι έτσι,δεν υπάρχει περίπτωση κάτι να μη μείνει στο μέλλον,κουσούρι.
Αν αντιληφθείς το νούμερο που έβγαλε σε μια μέρα και ούτε καν σε δύο,στο αποκλείω κατηγορηματικά να επανέλθει πλήρως και εύχομαι ολόψυχα να διαψευστώ.
Και εγώ έβγαλα πολλά δεν έπρεπε τόσα,αλλά ήταν εν γνώση μου όταν τα ασφαλή όρια είναι 1500g max 1800g,σε 2 μέρες εξαγωγή και με ενα πολύ καλό γιατρό.
Κοίτα πως ήμουν στις 12 μέρες και πες μου.
Το έχω ξαναπει 1000 κλινικές η Τουρκία,2-3 τοπ,5-6 middle και οι άλλες χαρακίρι.
Κοίτα και τον Ari που έβγαλε λιγότερα μεν 3300 ,αλλά πάλι έχει σημάδια στους 3 μήνες ενώ δεν θα έπρεπε,αλλά εκεί θεωρώ θα επανέλθει.
 

manly_Man

Well-Known Member
Θα πρέπει να καταλάβουμε όλοι κάτι manly.
Σε όλες μα σχεδόν σέ όλες τις δότριες που η κατάσταση τους είναι έτσι,δεν υπάρχει περίπτωση κάτι να μη μείνει στο μέλλον,κουσούρι.
Αν αντιληφθείς το νούμερο που έβγαλε σε μια μέρα και ούτε καν σε δύο,στο αποκλείω κατηγορηματικά να επανέλθει πλήρως και εύχομαι ολόψυχα να διαψευστώ.
Και εγώ έβγαλα πολλά δεν έπρεπε τόσα,αλλά ήταν εν γνώση μου όταν τα ασφαλή όρια είναι 1500g max 1800g,σε 2 μέρες εξαγωγή και με ενα πολύ καλό γιατρό.
Κοίτα πως ήμουν στις 12 μέρες και πες μου.
Το έχω ξαναπει 1000 κλινικές η Τουρκία,2-3 τοπ,5-6 middle και οι άλλες χαρακίρι.
Κοίτα και τον Ari που έβγαλε λιγότερα μεν 3300 ,αλλά πάλι έχει σημάδια στους 3 μήνες ενώ δεν θα έπρεπε,αλλά εκεί θεωρώ θα επανέλθει.
τελος παντως οπως ειπα κ πανω, το να λεμε ετσι σιγουρα δεν βοηθαει την κατασταση του φιλου που ηδη ειναι αγχωμενος. Και εγω δεν ειμαι της αποψης να τα βγαλεις ολα με μια μερα. Αν οντως του αφησει σημαδια τελικα κ δεν επανελθει θα ερθω πισω στο νημα να κραξω και εγω.
 
Μπλουζα