Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία @vlafo , σίγουρα πρόκειται για ένα ενδιαφέρον περιστατικό, από την στιγμή που ξεφύγατε από τις συντηρητικές προσεγγίσεις των υπόλοιπων ελληνικών κλινικών.
Σε ευχαριστώ κάναμε το καλύτερο που γινότανε γιατί αυτό ήταν το καλύτερο.
Ημίμετρα δεν υπήρχαν στην περίπτωση μου αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό, όχι γιατί είχα μόνο υψηλές προσδοκίες όσο γιατί είχα όλα τα περιθώρια για να το επιτύχω αυτό.
Οι κλινικές πρέπει να έχουν εξειδικευμένο πλάνο για τον καθένα και ο Τιρκαλάς το είχε για μένα όπως και εγώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο tol έφαγε μπαν? που ?
Καλή φυτρωση vlafo.
Έχεις πριν φώτο με σηκωμένο μαλλάκι να δούμε την έκταση αραίωσης πριν κουρευτείς?
 

vlafo

Well-Known Member
Ο tol έφαγε μπαν? που ?
Καλή φυτρωση vlafo.
Έχεις πριν φώτο με σηκωμένο μαλλάκι να δούμε την έκταση αραίωσης πριν κουρευτείς?
John σε ευχαριστώ

Το πρόβλημα μπορεί να φαίνεται μικρό που είχα,άλλωστε nw3 ήμουν αλλά ούτε χερλάιν είχα,ούτε ά ζώνη,απλά ήταν πολύ μικρή η έκταση,έχω μικρό κεφάλι σχετικά και ήταν γυμνή περιοχή να δουλευτεί και έπρεπε να μπούνε τα σωστά g έτσι ώστε να δέσουνε με τα πίσω που είχα πολύ μαλλί.
Η φωτό είναι από τον Φιούρη που αναδεικνύει ακριβώς το πρόβλημα.Μου είχε πει τουλάχιστον 2500g αλλά ο Μάρας θα το πήγαινε στα 2700-2800g σίγουρα.
Δεν ήταν αρκετά όμως.
 

Συνημμένα

  • Untitled.2.jpg
    Untitled.2.jpg
    1 MB · Προβολές: 534
  • Untitled.1.jpg
    Untitled.1.jpg
    786.2 KB · Προβολές: 584

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John σε ευχαριστώ

Το πρόβλημα μπορεί να φαίνεται μικρό που είχα,άλλωστε nw3 ήμουν αλλά ούτε χερλάιν είχα,ούτε ά ζώνη,απλά ήταν πολύ μικρή η έκταση,έχω μικρό κεφάλι σχετικά και ήταν γυμνή περιοχή να δουλευτεί και έπρεπε να μπούνε τα σωστά g έτσι ώστε να δέσουνε με τα πίσω που είχα πολύ μαλλί.
Η φωτό είναι από τον Φιούρη που αναδεικνύει ακριβώς το πρόβλημα.Μου είχε πει τουλάχιστον 2500g αλλά ο Μάρας θα το πήγαινε στα 2700-2800g σίγουρα.
Δεν ήταν αρκετά όμως.

Εναι ρε φίλε τώρα δείχνει το πραγματικό πρόβλημα που είχες γιατί με τις προηγούμενες φωτός δεν το έδειχνε τόσο.
Καλά πότε σε είπε 2500? Αν ήθελες παραπάνω θα σε έβαζαν και 3000 σίγουρα.
Πιστεύω και με 3000 η 3000+ θα γινόσουν τσιμέντο.
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν είχαμε κανει cons το 2018 και τα είχε στείλει όλα τα στοιχεία αε Μάρα και εκεί έκρινε. Τα υπόλοιπα βέβαια θα μπορούσαν να τα δούμε με ακρίβεια από κοντά σίγουρα.
Και με 3000 ναι ήταν πολύ καλά αλλά έπρεπε να παίξουμε με ψηλό λόγο και πολλά τρίτριχα για μέγιστη κάλυψη.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ απ όλα αυτά θα κρατήσω τον ενθουσιασμό στον λόγο σου και την απρόσμενη χαρά σου και έκπληξη....το αποτέλεσμα είναι δεδομένο και δεν χρειάζεται να λέμε τα ίδια και κανονικά και εσύ είσαι ένα άτομο που του χρόνου τέτοια εποχή πρέπει να ρίξεις μαύρη πέτρα στο φόρουμ....μου θυμίζεις εμένα όταν τον γνώρισα καλύτερα μετά εποχή dhi στην κλινική του πλέον όταν επιβεβαιώθηκα με τι έχουμε να κάνουμε ....φυσικά όσα παιδιά πήγαν εκεί που είτε έκαναν είτε δεν έκαναν παρουσίαση εδώ είναι το ίδιο κατά χεσμενοι από την χαρά τους με μας αλλά η δική σου παρουσίαση δίνει άλλη βαρύτητα λόγο των βαθύτερων γνώσεων που έχεις από όλους εμάς τους υπόλοιπους. Να σου ευχηθώ το καλύτερο κ μπλα μπλα μπλα δεν χρειάζεται....το ξέρεις ότι το πιστεύω ....
Υγ: η κλινική του δεν είναι σαν κουκλιστικη βιλιτσα; :p
Γιώργο
Αρχικά η απογοήτευση μου ήταν ότι δεν θα κατάφερνα να την κάνω τη μμ για τους λόγους που έχω αναλύσει και θα το κουβαλούσα αυτό όλη μου τη ζωή.
Κατά δεύτερον η απογοήτευση για το κομμάτι των μμ στην Ελλάδα.
Η έκπληξη είναι πραγματικά ωραία όταν δεν το περιμένεις και για αυτό με έβλεπες έτσι.
Εσύ τα έλεγες και κάποιος που σε διαβάζει μπορεί να καταλάβει πολλά αλλά εγώ δεν επηρρεαζομαι από κανέναν και έπρεπε μόνος μου να τα διαπιστώσω όλα αυτά που έλεγες
Τελικά είχες απόλυτο δίκιο ο γιατρός είναι ταλαντούχος,το αγαπάει και δίνει την ψυχή του.Φυσικα έχει ικανότητες πολλές.
Του τα είπα και κατ' ίδίαν παρόλο που διαφώνησαμε για το επίπεδο των γιατρών στις μμ στην Ελλάδα.Και στο τέλος συμφωνήσαμε.
Το φόρουμ θα το παρακολουθώ φυσικά μήπως και γλυτώσει κανένα παιδί από τους μέτριους και να κυνηγάει το καλύτερο αποτέλεσμα.Μόνο έτσι θα ανέβει ο ανταγωνισμός.
Οι μμ στην Ελλάδα ανοίγουνε έρχονται νέες κλινικές γιατί τα λεφτά είναι πολλά.
Η κλινική είναι τοπ,ακόμα και αυτά τα μικρά εμένα με εκφράζουν δεν μπορώ τις μεγάλες τις απρόσωπες.
Είναι πραγματική βίλλα και πριβέ κατάσταση όπως επιβάλλεται.
 

vlafo

Well-Known Member
Μια βδομάδα μετά την επέμβαση.
Έχει επουλωθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά θέλει άλλη μια βδομάδα πιστεύω.
 

Συνημμένα

  • 20210117_123913.jpg
    20210117_123913.jpg
    3 MB · Προβολές: 550

vlafo

Well-Known Member
Μερικές ακόμα.
Το crown ελευθερώθηκε από τα scrubs και μένει μπροστά που πιστεύω μέχρι Τετάρτη το πολύ να έχουν φύγει.
 

Συνημμένα

  • 20210117_133130.jpg
    20210117_133130.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 442
  • 20210117_133116.jpg
    20210117_133116.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 435
  • 20210117_133056.jpg
    20210117_133056.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 455
  • 20210117_133029.jpg
    20210117_133029.jpg
    2 MB · Προβολές: 499

vlafo

Well-Known Member
Και μια φώτο στα 30 μου εκεί που θα ήθελα να παω δηλαδή ζούγκλα.
Σκοτεινή μεν αλλά συμπέρασμα βγάζεις.
Δεν ξέρω αν τα καταφέρω το σχέδιο αυτό ήταν.
 

Συνημμένα

  • 20210117_140245.jpg
    20210117_140245.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 504

vlafo

Well-Known Member
Έβαλα συνολικά 10.100 τρίχες που μεταφράζονται σε 8000τρίχες μπροστά και 2000 πίσω.
Το cv(coverage value)είναι:
0.052(πάχος τρίχας)×3500g×2.5(λόγος)/60τμ=7.58+2000g(αν είχα)/60=30g=58g+30g=88g ανά τετραγωνικό αν είναι η έκταση σωστή και τα g που είχα.
Το cv το ιδανικό πρέπει να είναι 5.4 για να μην διαπερνάει ο ήλιος και φαίνεται δέρμα.
Προσωπικά μου φαίνονται πάρα πολλά αλλά θα πρέπει να τα επικύρωσω με τον Cvial.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Greg83

Member
Καλη φυτρωση να εχεις vlafo και πιστευω οτι το αποτελεσμα θα σε δικαιωσει! Εχει σημασια η παρουσιαση σου και γιατι ειναι απο ενα μελος με γνωσεις και υψηλα στανταρ οπως εσυ, αλλα και γιατι επελεξες εναν γιατρο που φαινεται να ξεφευγει απο τα ελληνικα δεδομενα, και αυτο μονο ευχαριστο ειναι. Απο δω και περα υπομονη, τα καλυτερα ερχονται!
 

vlafo

Well-Known Member
Μπουσουλα φτιάχνω ρε συ.χαχαχαχαχ κοίτα να δεις. Στα 35 αν ήσουν ακριβώς έτσι,θα έκανες την ίδια επέμβαση?
Κοίτα να δεις.
Έτσι ήμουν μέχρι τα 40 αλλά μην ξεχνάς ότι έπαιρνα φίνα και μετά που την έκοψα είμαι όπως τώρα που ανέβασα και αντίστοιχες φώτο.
Άργησα λίγο το σωστό timing θα ήταν 2 με τρία χρόνια πιο νωρίς.
Ναι από 35-40 Θα την έκανα ακριβώς με το ίδιο πλάνο παρόλο που το κληρονομικό φορτίο είναι βαρύ και ακολουθούσε την ίδια πεπατημένη.
Ο μόνος λόγος που μπορούσα να με προδώσει το πλάνο μου,ήταν να καταλήξω nw6-nw7.Μόνο εκεί αλλά ακόμα και τώρα υπάρχουν κάποιες πιθανότητες λίγες μεν αλλά υπαρκτές.
Τα έχουμε δει αυτά.
Μην ξεχνάς ότι αυτά πλέον (ολική επαναφορά)σήμερα γίνονται πραγματικότητα πριν 10 χρόνια ήταν σχεδόν αδύνατον.
Άρα είναι-είμαστε όλοι απίστευτα τυχεροί ειδικά οι νεότεροι.
Και αν ποτέ καταλήξω εκεί,το σχεδιάσαμε με τέτοιο τρόπο ώστε να μην αδειάσω και φαίνομαι άλλος άνθρωπος αλλά ομοιόμορφα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή επιτυχία Vlafo και από εδώ. Ο Vlafo πέρασε από το γραφείο χθες και έγιναν ενδελεχείς μετρήσεις. Θα παρουσιαστούν αναλυτικά κάποια στιγμή. Οι επιφάνειες είναι έτσι όπως σας τις ποστάρει αφού τις μετρήσαμε με πολύ καλή ακρίβεια (θα τισ ξανακάνω βέβαια δήμερα με μαγάλυτερη επιμέλεια). Περίπου 60cm2 μπροστά, 25cm2 πίσω. Με βάση και κάποιες μετρήσεις με microcamera τα νούμερα δείχνουν κοντά στο 50g που όμως δεν "δένει" σε σχεση με τα εμβαδά και το συνολικό 4100. Βέβαια επειδή υπάρχουν ακόμα αρκετά scrub δεν μπορείς να κάνεις ακριβείς μετρήσεις macro. Αυτό θα γίνει τις επόμενες μέρες όταν καθαρίσει. Έχουμε δώσει ραντεβού να τα ξαναπούμε.

Αυτό που έχω να πω ως προς την φύτευση είναι ότι είναι λίγο πάνω από τα όρια ότι δεν παίρνει άλλο. Αν η φύτρωση είναι υψηλή σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έχει υποστήριξη από πίσω θα μιλάμε για εκπληκτικό αποτέλεσμα.
 

midnight express

Well-Known Member
Κοίτα να δεις.
Έτσι ήμουν μέχρι τα 40 αλλά μην ξεχνάς ότι έπαιρνα φίνα και μετά που την έκοψα είμαι όπως τώρα που ανέβασα και αντίστοιχες φώτο.
Άργησα λίγο το σωστό timing θα ήταν 2 με τρία χρόνια πιο νωρίς.
Ναι από 35-40 Θα την έκανα ακριβώς με το ίδιο πλάνο παρόλο που το κληρονομικό φορτίο είναι βαρύ και ακολουθούσε την ίδια πεπατημένη.
Ο μόνος λόγος που μπορούσα να με προδώσει το πλάνο μου,ήταν να καταλήξω nw6-nw7.Μόνο εκεί αλλά ακόμα και τώρα υπάρχουν κάποιες πιθανότητες λίγες μεν αλλά υπαρκτές.
Τα έχουμε δει αυτά.
Μην ξεχνάς ότι αυτά πλέον (ολική επαναφορά)σήμερα γίνονται πραγματικότητα πριν 10 χρόνια ήταν σχεδόν αδύνατον.
Άρα είναι-είμαστε όλοι απίστευτα τυχεροί ειδικά οι νεότεροι.
Και αν ποτέ καταλήξω εκεί,το σχεδιάσαμε με τέτοιο τρόπο ώστε να μην αδειάσω και φαίνομαι άλλος άνθρωπος αλλά ομοιόμορφα.
Αυτο ακριβως που ανεφερες vlafo.Αν αδειασουμε (πραγμα που απευχομαι για ολους μας)να μην φαινεται ενα τραγικο αποτελεσμα αλλα να υπαρχει η προετοιμασια ωστε να μην αλλαξει πολυ η εικονα μας.Αυτο ακριβως εχω και εγω στο μυαλο μου και συγκεκριμενα με τον κ' Τυρκαλα οταν μιλησαμε και κλεισαμε αυτο του ζητησα.Ο μελλοντικος σχεδιασμος ειναι το 50% της επιτυχιας μιας μμ πιστευω.
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial ευχαριστώ πολύ
Ήταν χαρά μου να τα πούμε και να κάνουμε μια ωραία και εκτενή συζήτηση περί μμ.
Οι μετρήσεις από σένα έχουν άλλο νόημα και θσ περιμένω να οριστικοποίησουμε τα ακριβή νούμερα.
Βέβαια κάτι μας ξεφεύγει γιατί πράγματι δεν δένουν μεταξύ τους,οι περισσότερες σταθερές είναι υπολογισμένες αλλά κάποιος υπολογισμός χάνει.
Όπως και να χει θα το βρούμε σίγουρα.
Ευχαριστώ και πάλι.
 
Μπλουζα