Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Georgie

Well-Known Member
Οι πόνοι ειναι ως συνήθως ανύπαρκτοι τη πρωτη εβδομάδα , αλλα και αργότερα μεχρι το κλείσιμο και της 3ης εβδομάδας ειναι ανεκτοί . Κανένα μεγάλο deal . Με ενα παυσίπονο παρακεταμόλη η ιμπουπροφενη εισαι ok .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Οι πόνοι ειναι ως συνήθως ανύπαρκτοι τη πρωτη εβδομάδα , αλλα και αργότερα μεχρι το κλείσιμο και της 3ης εβδομάδας ειναι ανεκτοί . Κανένα μεγάλο deal . Με ενα παυσίπονο παρακεταμόλη η ιμπουπροφενη εισαι ok .
Δεν έχω καθόλου πόνους αλλα είναι εκνευριστικό αυτό το τράβηγμα και το κεφάλι από την ένεση που έχει φάει είναι ακόμα τοίχος.
Όσο βλέπω τι έκανα ανατριχιάζω.
 

alex7

Well-Known Member
Οι πόνοι ειναι ως συνήθως ανύπαρκτοι τη πρωτη εβδομάδα , αλλα και αργότερα μεχρι το κλείσιμο και της 3ης εβδομάδας ειναι ανεκτοί . Κανένα μεγάλο deal . Με ενα παυσίπονο παρακεταμόλη η ιμπουπροφενη εισαι ok .
Παρακεταμόλη ,όπως το Norgesic που παίρνει ,μπορεί να χρησιμοποιήσει μέχρι 3 μέρες μετά πρέπει να αλλάξει με κάποιο αντιφλεγμονώδες αν χρειαστεί φυσικά
 

midnight express

Well-Known Member
Καταπληκτικα φιλε.Ευχομαι ολα να σου πανε τελεια γαι αλλη μια φορα και θα πανε ειμαι σιγουρος γι αυτο!Να δω και εγω τι θα κανω σε λιγες μερες...Μια αγωνια μικρη την εχω.Ετσι οπως βλεπω εσενα και εμενα μαλλον κατι αντιστοιχο με σενα θα πρεπει να κανω αλλα οικονομικα δεν με παιρνει,οποτε μια συνεδρια οπως εχω κανονισει και ευχομαι να μπορεσουμε να παρουμε τα μεγιστα.Φιλε vlafo νομιζω οτι εσυ τελειωσες με το θεμα μαλλια.Φαινεται πολυ επιτυχημενος ο σχεδιασμος σου...Αλλος ανθρωπος θα γινεις.Περιμενω την εξελιξη σου εν αγωνιως.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν παίρνω τίποτα τα αποφεύγω αλλά ένα norgesic μόνο εχτές για να χαλαρώσω λίγο
Και κάνει δουλειά .
 

vlafo

Well-Known Member
Καταπληκτικα φιλε.Ευχομαι ολα να σου πανε τελεια γαι αλλη μια φορα και θα πανε ειμαι σιγουρος γι αυτο!Να δω και εγω τι θα κανω σε λιγες μερες...Μια αγωνια μικρη την εχω.Ετσι οπως βλεπω εσενα και εμενα μαλλον κατι αντιστοιχο με σενα θα πρεπει να κανω αλλα οικονομικα δεν με παιρνει,οποτε μια συνεδρια οπως εχω κανονισει και ευχομαι να μπορεσουμε να παρουμε τα μεγιστα.Φιλε vlafo νομιζω οτι εσυ τελειωσες με το θεμα μαλλια.Φαινεται πολυ επιτυχημενος ο σχεδιασμος σου...Αλλος ανθρωπος θα γινεις.Περιμενω την εξελιξη σου εν αγωνιως.

[/QUOTE
Νάσαι καλά φίλε μου
Πιστεύω κάναμε το μέγιστο που μπορούσαμε μαζί με το γιατρό και τα καταφέραμε.
Η επιτυχία σου είναι δεδομένη είσαι σε καλά χέρια.
Μην σε ανησυχεί αυτό.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν έχω καθόλου πόνους αλλα είναι εκνευριστικό αυτό το τράβηγμα και το κεφάλι από την ένεση που έχει φάει είναι ακόμα τοίχος.
Όσο βλέπω τι έκανα ανατριχιάζω.
Ισχύει , και εμένα ανατριχίλα με έπιανε που έβλεπα τη δοτρια .
Έβαζα ουισκακι μετα και το ξεχνούσα
 

vlafo

Well-Known Member
Ισχύει , και εμένα ανατριχίλα με έπιανε που έβλεπα τη δοτρια .
Έβαζα ουισκακι μετα και το ξεχνούσα
Το χειρότερο απο όλη την επέμβαση ήταν εκτός από το τεστ covid όταν είχα τελειώσει,που σε όλη τη δότρια με περιέλουσε με bedadin αυτό έχω να σου πω μόνο.
Στην πληγή φωτιά.
Απερίγραπτο τα είδα όλα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Λοιπόν:
ΕΜΒΑΔΟΝ ΛΗΠΤΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΚΑΛΥΨΗ:
60τμ.
ΔΌΤΡΙΑ ΕΜΒΑΔΟ 230τμ.
ΣΥΝΟΛΟ G4158.
Χάσαμε στο μέτρημα αρκετά αλλά με μεγάλη ακρίβεια μπήκαν:

CROWN =600
ΛΗΠΤΡΙΑ =3500
Ο ΜΑΜΙΣΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΞΑΓΩΓΉΣ ΗΤΑΝ 2.3 ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ 2.20.
Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΛΌΓΟΣ ΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΌΤΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΙΑΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΘΌΛΟΥ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΡΜΑ.
Πιστεύω να τα καταφέρουμε.

ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΎΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.
το μπουκωσες vlafo... 3500/60= 58 grafts/cm^2 (μεταμοσχευμενα) + ποσα δικα σου..... υπολογισατε περιπου ποσα δικα σου εχεις σε αυτη την επιφανεια; φανταζομαι κανατε ακριβεις μετρησεις κ της ληπτριας κ δοτριας για να καταληξετε σε αυτα τα νουμερα;
 

alex7

Well-Known Member
Το χειρότερο απο όλη την επέμβαση ήταν εκτός από το τεστ covid όταν είχα τελειώσει,που σε όλη τη δότρια με περιέλουσε με bedadin αυτό έχω να σου πω μόνο.
Στην πληγή φωτιά.
Απερίγραπτο τα είδα όλα.
Το χειρότερο απο όλη την επέμβαση ήταν εκτός από το τεστ covid όταν είχα τελειώσει,που σε όλη τη δότρια με περιέλουσε με bedadin αυτό έχω να σου πω μόνο.
Στην πληγή φωτιά.
Απερίγραπτο τα είδα όλα.
μου είπε γιατρός παλιότερα οτι betadin κανονικά δεν πρέπει να βάζεις στην πληγή.Σίγουρα όμως κάτι θά ξέρει παραπάνω ο κ.Τιρκάλας για να βάζει
 

Georgie

Well-Known Member
Και ο Παπανικολαου μου ειχε πει οτι βάζει Betadin.
Ευτυχώς τα κορίτσια του Βεκρή ηταν πολυ ευγενικά μαζι μου και δε μου κάνανε τέτοιες μαγκιές .
Με ρωτούσαν και και για τον IRA πριν βέβαια, και τους είπα οτι γνωρίζω κάποια παιδια :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
το μπουκωσες vlafo... 3500/60= 58 g/cm^2 (μεταμοσχευμενα) + ποσα δικα σου..... υπολογισατε περιπου ποσα δικα σου εχεις σε αυτη την επιφανεια; φανταζομαι κανατε ακριβεις μετρησεις κ της ληπτριας κ δοτριας για να καταληξετε σε αυτα τα νουμερα;
Θα τα βγάλω ακριβώς να σου πω και θα τα διασταύρωσω και με τον Cvial.
Νομίζω πρέπει να ειμαι λιγότερος απο 58g.
Σε γενικές γραμμές εκεί είναι πάντως στα 50 σίγουρα.
Κοίτα τα νούμερα τα ήξερα από την αρχή πόσα έπρεπε να μπούνε και ο ίδιος μου το είχε πει από την αρχή επίσης.
Άρα είμασταν απόλυτα ταυτισμένοι σε αυτό.
Τώρα στην εξαγωγή +- μικρές διαφορές.
Μετρήσαμε ναι λήπτρια και δότρια.
Δικά μου πρέπει να είχα 2000g περίπου.
Δεν τα έχω βγάλει με ακρίβεια εκατοστού πάντως αλλά θα το κάνω.
 

vlafo

Well-Known Member
μου είπε γιατρός παλιότερα οτι betadin κανονικά δεν πρέπει να βάζεις στην πληγή.Σίγουρα όμως κάτι θά ξέρει παραπάνω ο κ.Τιρκάλας για να βάζει
Έτσι είναι αλλά αυτό φαντάσου είναι ανοιχτή πληγή για 3 ημέρες και είσαι εκτεθειμένος για αυτό το κλείνει.
Αλλά είναι απερίγραπτο συναίσθημα.
Δευτερόλεπτα κρατάει αλλά σηκώνεσαι όρθιος.
 

alex7

Well-Known Member
Έτσι είναι αλλά αυτό φαντάσου είναι ανοιχτή πληγή για 3 ημέρες και είσαι εκτεθειμένος για αυτό το κλείνει.
Αλλά είναι απερίγραπτο συναίσθημα.
Δευτερόλεπτα κρατάει αλλά σηκώνεσαι όρθιος.
Ναι αλλά αφού ήσουν μουδιασμένος ακόμα από τη νάρκωση πως έτσουξε έτσι ;απορώ ;
 

vlafo

Well-Known Member
Η ουσία είναι ότι παίξαμε με σχετικά ψηλό λόγο 2.5, βάλαμε 500 μονοτριχα όσα χρειαζόντουσαν για μια απόλυτη φυσικότητα,πατήσαμε στη χερλάιν τη φυσική μου βάλαμε μπροστά sentinel hairs Georgie,πολλά τρίτριχα σαν αναλογία για να έχουμε απόλυτη κάλυψη όχι μόνο πυκνότητα και επαναφέραμε την αρχική μου εικόνα στο σχέδιο.
Γενικά στο όλο σχέδιο εννοείται αυτοσχεδιασε και ό γιατρός και έκανε τα δικά του.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλά αφού ήσουν μουδιασμένος ακόμα από τη νάρκωση πως έτσουξε έτσι ;απορώ ;
Όχι μουδιασμένος σε τέτοιο σημείο ώστε να μην καταλάβεις.
Το μούδιασμα έχει να κάνει ότι δεν νιώθεις πολύ έχει αδρανοποίηση τους μύες και τα νεύρα αλλά το μπεταντιν πέφτει μέσα στην τρύπα στην πληγή δεν γίνεται να μην το νιώσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo ευχομαι καλη φυτρωση :)

Θα ηθελα να σε ρωτησω επειδη βλεπω οτι το μαλλι σου ηταν σε πολυ καλη κατασταση και πριν τη μεταμοσχευση, θεωρεις πως αν δεν χρησιμοποιουσες φινα θα εφτανες Norwood 7 οπως και ο πατερας σου;
Καλή ερώτηση.
Όχι πάνω από nw5 δεν νομίζω.
Τη φίνα την είχα κόψει για έξι χρόνια να δω που θα φτάσω.
Θα σταθεροποίηθω και ήμουν έτσι.
Μετά απο τόσα χρόνια και κομμένη δεν έχει κάτι να μου προσφέρει.
Και δοσολογία 3 φορές τη βδομάδα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Θα τα βγάλω ακριβώς να σου πω και θα τα διασταύρωσω και με τον Cvial.
Νομίζω πρέπει να ειμαι λιγότερος απο 58g.
Σε γενικές γραμμές εκεί είναι πάντως στα 50 σίγουρα.
Κοίτα τα νούμερα τα ήξερα από την αρχή πόσα έπρεπε να μπούνε και ο ίδιος μου το είχε πει από την αρχή επίσης.
Άρα είμασταν απόλυτα ταυτισμένοι σε αυτό.
Τώρα στην εξαγωγή +- μικρές διαφορές.
Μετρήσαμε ναι λήπτρια και δότρια.
Δικά μου πρέπει να είχα 2000g περίπου.
Δεν τα έχω βγάλει με ακρίβεια εκατοστού πάντως αλλά θα το κάνω.
κοιτα αμα λες 50g/cm^2 με 3500g, τοτε μηπως ειναι λιγο μεγαλυτερη η επιφανεια απο 60 cm^2? Θελω να πω σου την μετρησε ακριβως αυτη την επιφανεια και ο γιατρος και βγηκε 60;

Μαζι με τα δικα σου πρεπει να ξεφευγει πολυ το τελικο νουμερο g/cm^2....
 
Μπλουζα