Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Αυτο ακριβως που ανεφερες vlafo.Αν αδειασουμε (πραγμα που απευχομαι για ολους μας)να μην φαινεται ενα τραγικο αποτελεσμα αλλα να υπαρχει η προετοιμασια ωστε να μην αλλαξει πολυ η εικονα μας.Αυτο ακριβως εχω και εγω στο μυαλο μου και συγκεκριμενα με τον κ' Τυρκαλα οταν μιλησαμε και κλεισαμε αυτο του ζητησα.Ο μελλοντικος σχεδιασμος ειναι το 50% της επιτυχιας μιας μμ πιστευω.
Τουλάχιστον 50%.
Όλα καλά θα πάνε εγγύηση είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
vlafo crown med.png


Ποστάρω την πιο εύκολη μέτρηση. Crown. Εδώ δεν μπήκαν πάνω από 600g. Αυτό είναι βέβαιο. Την επόμενη πρέπει να την δω με προσοχή γιατί έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον για την πυκνότητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλη φυτρωση να εχεις vlafo και πιστευω οτι το αποτελεσμα θα σε δικαιωσει! Εχει σημασια η παρουσιαση σου και γιατι ειναι απο ενα μελος με γνωσεις και υψηλα στανταρ οπως εσυ, αλλα και γιατι επελεξες εναν γιατρο που φαινεται να ξεφευγει απο τα ελληνικα δεδομενα, και αυτο μονο ευχαριστο ειναι. Απο δω και περα υπομονη, τα καλυτερα ερχονται!
Σε ευχαριστώ να'σαι καλά.
Υπομονή τώρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι μπροστινές ζώνες με μια πιο προσεκτική μέτρηση.

vlafo front - left.png


vlafo front - right.png


Σύνολον: 58.29cm2. Ακόμα και αν δεχτώ ότι λόγω καμπυλότητας χάνεται κάποια επιφάνεια (παρόλο που το έσπασα σε 2 μέρη δεξιά αριστερά) η πραγματική περιοχή δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 60cm2, άντε βαριά 65cm2. Βέβαια θα το τεσεκάρω όταν ο vlafo ξαναέρθει και με αποτύπωση με διαφάνεια.

Φυσικά και με 65cm2 και περίπου 3500g μπροστά μιλάμε για πυκνότητα ~54g που είναι νούμερο που μου φαίνεται "τσιμπημένο" προς τα πάνω. Θα φανεί όμως στην επόμενη επίσκεψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Το 54g που προκύπτει σου φαίνεται τσιμπημένο γιατί δεν προκύπτει από την τοποθέτηση ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και από την τοποθετηση αλλά και με τις φώτο που έχω πάρει με την macro κάμερα. Δεν τις ποστάρω γιατί δεν είμαι σίγουρος λόγω scrub. Εξάλλου το 54 είναι μέσος όρος. Αυτό σημαίνει αν δεις και την περιοχή που έχω οριοθετήσει ότι υπάρχουν πολλές κενές περιοχές στην περιφέρεια των γραμμών που δεν έχουν αυτή την πυκνότητα. Άρα σε κάποια (αρκετά) σημεία πρέπει να είναι αρκετά πάνω από 54. Αν το έβλεπα έτσι θα έλεγα ότι δεν έχουν μπεί πάνω από 3000g. Όποτε εξακαλουθεί κάτι να μην μου κουμπώνει. Πάντως θα διαλέξουμε μια περιοχή που ήταν κενή πριν και θα το δούμε την πυκνότητα όταν ξαναέρθεις.
 

Aldo

Well-Known Member
Και από την τοποθετηση αλλά και με τις φώτο που έχω πάρει με την macro κάμερα. Δεν τις ποστάρω γιατί δεν είμαι σίγουρος λόγω scrub. Εξάλλου το 54 είναι μέσος όρος. Αυτό σημαίνει αν δεις και την περιοχή που έχω οριοθετήσει ότι υπάρχουν πολλές κενές περιοχές στην περιφέρεια των γραμμών που δεν έχουν αυτή την πυκνότητα. Άρα σε κάποια (αρκετά) σημεία πρέπει να είναι αρκετά πάνω από 54. Αν το έβλεπα έτσι θα έλεγα ότι δεν έχουν μπεί πάνω από 3000g. Όποτε εξακαλουθεί κάτι να μην μου κουμπώνει. Πάντως θα διαλέξουμε μια περιοχή που ήταν κενή πριν και θα το δούμε την πυκνότητα όταν ξαναέρθεις.
δρατομαι της ευκαιριας, εφοσον ο Cvial ανεφερε τα scubs, μηπως πρπεει να εισαι λιγο πιο επιμονος οσον αφορα τον καθαρισμο τους φιλε Vlafo ?
θυμαμαι ειχα καθαρισει σχεδον εντελως απο την 5η ημερα... ο γιατρος μου ειχε πει στην εβδομη δεν πρεπει να υπαρχει τιποτα πανω, στην δικη σου περιπτωση τι λεει η κλινικη ?
 

vlafo

Well-Known Member
δρατομαι της ευκαιριας, εφοσον ο Cvial ανεφερε τα scubs, μηπως πρπεει να εισαι λιγο πιο επιμονος οσον αφορα τον καθαρισμο τους φιλε Vlafo ?
θυμαμαι ειχα καθαρισει σχεδον εντελως απο την 5η ημερα... ο γιατρος μου ειχε πει στην εβδομη δεν πρεπει να υπαρχει τιποτα πανω, στην δικη σου περιπτωση τι λεει η κλινικη ?
Και πολύ καλά κάνεις.
Ξεκίνησα να λούζομαι από την Τετάρτη Aldo.Άρα σήμερα είναι η 5η μέρα.
Ο Γιατρός μου είπε την Τετάρτη πρέπει να έχουν φύγει οπωσδήποτε δηλ μια βδομάδα λούσιμο.
Επειδή από αύριο θα αρχίσω να αγχώνομαι λίγο θέλω να πιστεύω πως αύριο το πολύ μεθαύριο θα καθαρίσει αλλιώς θα βάλω πιο πολύ δύναμη και τα μουλιάζω ήδη με νερό πιο πολύ όπως μου είπε ο Cvial.
Στην εικόνα έχουν ξεραθεί αρκετά όπως τα βλέπω.
Εσύ πως τα βλέπεις?
Το crown καθάρισε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είσαι πίσω στα scrubs. Κάνε αυτό που σου είπα με το νερό. Μπορείς να ψεκάζεις ταυτόχρονα και με αραιωμένο οξυζενέ για να τα βοηθήσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Και από την τοποθετηση αλλά και με τις φώτο που έχω πάρει με την macro κάμερα. Δεν τις ποστάρω γιατί δεν είμαι σίγουρος λόγω scrub. Εξάλλου το 54 είναι μέσος όρος. Αυτό σημαίνει αν δεις και την περιοχή που έχω οριοθετήσει ότι υπάρχουν πολλές κενές περιοχές στην περιφέρεια των γραμμών που δεν έχουν αυτή την πυκνότητα. Άρα σε κάποια (αρκετά) σημεία πρέπει να είναι αρκετά πάνω από 54. Αν το έβλεπα έτσι θα έλεγα ότι δεν έχουν μπεί πάνω από 3000g. Όποτε εξακαλουθεί κάτι να μην μου κουμπώνει. Πάντως θα διαλέξουμε μια περιοχή που ήταν κενή πριν και θα το δούμε την πυκνότητα όταν ξαναέρθεις.
Το ψάχνω αλλά και εγώ δεν μπορώ να βρω την ανορθρογραφία που προκύπτει.
Γιατί με δεδομένο τα 600g τα υπόλοιπα από τα 4158 και με βάση αυτά που μου λες δεν βγαίνει.
Περιφερειακά πράγματι έχει λιγότερη πυκνότητα.
 

Aldo

Well-Known Member
Και πολύ καλά κάνεις.
Ξεκίνησα να λούζομαι από την Τετάρτη Aldo.Άρα σήμερα είναι η 5η μέρα.
Ο Γιατρός μου είπε την Τετάρτη πρέπει να έχουν φύγει οπωσδήποτε δηλ μια βδομάδα λούσιμο.
Επειδή από αύριο θα αρχίσω να αγχώνομαι λίγο θέλω να πιστεύω πως αύριο το πολύ μεθαύριο θα καθαρίσει αλλιώς θα βάλω πιο πολύ δύναμη και τα μουλιάζω με νερό πιο πολύ όπως μου είπε ο Cvial.
Στην εικόνα έχουν ξεραθεί αρκετά όπως τα βλέπω.
Εσύ πως τα βλέπεις?
Το crown καθάρισε
Οκ, πιστευω οτι αργησες λιγο να ξεκινησεις το λουσιμο (σε συγκριση με μενα, που με ελουσαν την επομενη μερα)!
Σου δωθηκε σαμπουαν απο την κλινικη ? ενδεχομενως πρεπει να περνας περισσοτερη ωρα κατω απ το ντους, (ποτε το κεφαλι σκυμενο)!
Εγω τα μουλιαζα αρκετα με νερο χλιαρο προς ζεστο, και μετα αφηνα το σαμπουαν για κανα 5 λεπτο περιπου και ξεκιναγα σοβαρο μασαζ για 5 λεπτα ..νομιζα οτι το παρακανα αλλα τα κοριτσια στην κλινικη ξηγουνταν πιο ζορικα απο οτι εγω... μ ειπαν οτι δεν υπαρχει κινδυνος ειδικα μετα την 3η μερα!
Επισης ψεκαζα με το διαλυμα που μου ειχε δωθει καθε μια ωρα, πιστευω βοηθησε και αυτο στον να μαλακωνουν!
Εν ολιγοις, βαλε πιεση .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτό δεν θα τσούζει ?
Αραιωμένο με τι με νερό?
Μην αγχώνεσαι και μην ακούς ... Και τις 4 φορές μου έφυγαν όλα την 11η και 12η μέρα ....καμιά επίπτωση στην φύτρωση και καμιά απώλεια λόγω καθυστέρησης.....χαλάρωσε ...απλά έχε στο μυαλό σου την 8η μέρα και μετά βάζε περισσότερη πίεση στο λούσιμο....
 

vlafo

Well-Known Member
Ξεκίνησα μετά από 3 μέρες καθόμουν κανένα 10λεπτο δυστυχώς με το κεφάλι σκυμμένο έκανα αυτό το λαθος.
Δύναμη δεν βάζω πολύ τα ψιλοχαιδεύω με κυκλικές κινήσεις.
Σαμπουάν το άφηνα 5 λεπτά με baby Johnsοn που μου είπαν.
Το σκυφτός γιατί για το οίδιμα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοείται δεν έχει καμμία επίπτωση στην φυτρωση. Έχει όμως στην μόλυνση της περιοχής.
 

vlafo

Well-Known Member
Εννοείται δεν έχει καμμία επίπτωση στην φυτρωση. Έχει όμως στην μόλυνση της περιοχής.
Άμα δυναμώσω την πίεση στα δάχτυλα πάντως φεύγουν σιγά σιγά.
Και θα τα μουλιάζω περισσότερο.
Το οξυζενέ με νερό αραιωμένο και ταυτόχρονα με το νερό που θα πέφτει.
Οξυζενέ μαλλιού ή φαρμακευτικό?
 
Μπλουζα