Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άμα δυναμώσω την πίεση στα δάχτυλα πάντως φεύγουν σιγά σιγά.
Και θα τα μουλιάζω περισσότερο.
Το οξυζενέ με νερό αραιωμένο και ταυτόχρονα με το νερό που θα πέφτει.
Οξυζενέ μαλλιού ή φαρμακευτικό?

Όχι τα ψεκάζεις εκτός μπάνιου. Αν θες. Η άποψη μου είναι πάντως αν κανείς αυτό που σου είπα για μουλιασμα συν μια αυξημένη πίεση δεν θα έχεις θέμα. Δεν έχει διαφορά το οξυζενέ όποιο να είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Τελικά ήταν πολύ πιο εύκολο από ότι φαινόταν.
Αν και ξεραμένα ήδη,20 λεπτά κάτω από τη βρύση με πίεση μεγαλύτερη και τα περισσότερα χαιρέτησαν.
Αύριο θα είμαι έτοιμος.
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial δεν μου βγαίνουν τα νούμερα και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει ξεφύγει.
Η θα μπήκανε λιγότερα που αποκλείεται ή η έκταση είναι μεγαλύτερη.
Δεν βγαίνει αλλιώς.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ να πω και κάτι άλλο..πόσο χαίρομαι που επιτέλους μετά από καιρό βλέπουμε ένα νήμα στο οποίο γίνεται ξεψαχνισμα των πάντων με μετρήσεις ,κάτι το οποίο πάντα κάναμε χωρίς διαμαρτυρία και χωρίς φωνές.αυτο είναι το φόρουμ που γνωρίζω και αυτές οι αναλύσεις που κάναμε χωρίς βαβουρες.το αναφέρω γιατί εδώ και καιρό τα έχουμε ξεχάσει αυτά και η οποιαδήποτε ερώτηση γίνεται ακούμε για εμπάθειες και ότι μας χάλασε η δουλειά εδώ στο φόρουμ..έλεος δλδ..ένα μπράβο στον vlafo που δεν έχει να κρύψει τπτ και απαντάει στα πάντα ότι και αν είναι αυτό και μάλιστα χωρίς ίχνος αντίρρησης και χωρίς να δείχνει ενοχλημένος για κάτι..καλά ήμουν σίγουρος ότι έτσι θα είναι γιατί είναι λογικό μέλος και καταλαβαίνει τι σημαίνει φόρουμ..αλλά μπράβο ρε τσάκαλε vlafo
 

Aldo

Well-Known Member
Τελικά ήταν πολύ πιο εύκολο από ότι φαινόταν.
Αν και ξεραμένα ήδη,20 λεπτά κάτω από τη βρύση με πίεση μεγαλύτερη και τα περισσότερα χαιρέτησαν.
Αύριο θα είμαι έτοιμος.
Χερομαι, εδω ομως πρεπει να πω και το εξης, οτι ολα αυτα επρεπε να σου τα εχει δωσει η κλινικη επακριβως! Δηλαδη ποσο πρπεει να κατσεις κατω απ την βρυση, τι να κανεις σε περιπτωση που δεν φυγουν αμεεσα. ποσο να πιεζεις, τα οξυζενε τα αντισηπτικα, ηλιος, καπελο, ποτε φορας κρανος σε περιπτωση που εχεις μηχανη, φαρμακευτικη αγωγη σε περιπτωση που μολυνθει καποια περιοχη! Ελαβες τυπωμενες οδηγιες ή εστω ηλεκτρονικες? Ειναι ουσιαστικο μετεγχειρητικο βημα, ειναι κατι σαν τις οδηγιεσ χρησης... !
Εαν οχι, φαουλ, ειναι πολυ σημαντικο μετα απο μια τετοια επεμβαση η εκαστοτε κλινικη να σε εχει καλυμενο σε οποιαδηποτε περιπτωση εφοσον εισαι και μακρια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial δεν μου βγαίνουν τα νούμερα και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει ξεφύγει.
Η θα μπήκανε λιγότερα που αποκλείεται ή η έκταση είναι μεγαλύτερη.
Δεν βγαίνει αλλιώς.

Προφανώς θα το δούμε πιθανώς αν καθαρίσεις νωρίτερα να τα πούμε και νωρίτερα για να μην χαθούν τρίχες και να είμαστε σίγουροι.
 

Georgie

Well-Known Member
Χερομαι, εδω ομως πρεπει να πω και το εξης, οτι ολα αυτα επρεπε να σου τα εχει δωσει η κλινικη επακριβως! Δηλαδη ποσο πρπεει να κατσεις κατω απ την βρυση, τι να κανεις σε περιπτωση που δεν φυγουν αμεεσα. ποσο να πιεζεις, τα οξυζενε τα αντισηπτικα, ηλιος, καπελο, ποτε φορας κρανος σε περιπτωση που εχεις μηχανη, φαρμακευτικη αγωγη σε περιπτωση που μολυνθει καποια περιοχη! Ελαβες τυπωμενες οδηγιες ή εστω ηλεκτρονικες? Ειναι ουσιαστικο μετεγχειρητικο βημα, ειναι κατι σαν τις οδηγιεσ χρησης... !
Εαν οχι, φαουλ, ειναι πολυ σημαντικο μετα απο μια τετοια επεμβαση η εκαστοτε κλινικη να σε εχει καλυμενο σε οποιαδηποτε περιπτωση εφοσον εισαι και μακρια.
Όλες οι κλινικές δίνουν Aldo αυτές τις οδηγίες .
Απλα κάποιοι δε καθαρίζουν γρήγορα .
Εγω στην 11η μερα ακριβώς καθάρισα .
 

vlafo

Well-Known Member
Χερομαι, εδω ομως πρεπει να πω και το εξης, οτι ολα αυτα επρεπε να σου τα εχει δωσει η κλινικη επακριβως! Δηλαδη ποσο πρπεει να κατσεις κατω απ την βρυση, τι να κανεις σε περιπτωση που δεν φυγουν αμεεσα. ποσο να πιεζεις, τα οξυζενε τα αντισηπτικα, ηλιος, καπελο, ποτε φορας κρανος σε περιπτωση που εχεις μηχανη, φαρμακευτικη αγωγη σε περιπτωση που μολυνθει καποια περιοχη! Ελαβες τυπωμενες οδηγιες ή εστω ηλεκτρονικες? Ειναι ουσιαστικο μετεγχειρητικο βημα, ειναι κατι σαν τις οδηγιεσ χρησης... !
Εαν οχι, φαουλ, ειναι πολυ σημαντικο μετα απο μια τετοια επεμβαση η εκαστοτε κλινικη να σε εχει καλυμενο σε οποιαδηποτε περιπτωση εφοσον εισαι και μακρια.
Η κλινική μου τα έχει δώσει υπεραναλυτικά τυπωμένα σε 3 σελίδες και ξεκάθαρα δεν έχει καμία ασάφεια.
Για κάθε μέρα ξεχωριστά τι να κάνω εννοείται Aldo.
Μην κοιτάς έχουμε πάντα λίγο άγχος και ακολουθώ κατά γράμμα ότι μου είπανε.
Απλά πάντοτε και το κάτι παραπάνω από δω μέσα χρήσιμο είναι και εννοείται ότι θέλω μου απαντάνε άμεσα.
Αυτά φαντάσου τα ρωτούσα και εκεί όλα.
Απλά είναι τόσο απλά αλλά και τόσες πολλές οι μικρές πληροφορίες που δεν θέλει και πολύ να τα επεξεργαστείς με κάθε λεπτομέρεια και με το σωστό τρόπο.
Αυτό είναι όλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Όλες οι κλινικές δίνουν Aldo αυτές τις οδηγίες .
Απλα κάποιοι δε καθαρίζουν γρήγορα .
Εγω στην 11η μερα ακριβώς καθάρισα .
Το ελπίζω, αλλά ξέρεις πόσες περιπτώσεις από άλλου έχω διαβάσει που απλά τους αφήνουν έτσι με ελάχιστες προφορικές οδηγίες κ λένε στείλε μυνημα στο WhatsApp?? (Προφανώς και δεν συμβαίνει στην συγκεκριμένη περίπτωση) απλά για εμένα αυτά πρπει να είναι ξεκάθαρα... εαν δεν είναι!
Άμα σε πιάσει νοσηλεύτρια ειδική στο θέμα, όχι απλά θα καθαρίσεις .... θα δακρύσεις :p
 

vlafo

Well-Known Member
Αεράτε
Τι θα πρέπει να κρύψω μη χάσω τη μόστρα ή να καλύψω την κλινική?
Ας είμαστε σοβαροί.
Ούτως συ άλλως είτε με μαλλιά είτε χωρίς ωραίος είμαι και πάλι.:)
 

vlafo

Well-Known Member
Το ελπίζω, αλλά ξέρεις πόσες περιπτώσεις από άλλου έχω διαβάσει που απλά τους αφήνουν έτσι με ελάχιστες προφορικές οδηγίες κ λένε στείλε μυνημα στο WhatsApp?? (Προφανώς και δεν συμβαίνει στην συγκεκριμένη περίπτωση) απλά για εμένα αυτά πρπει να είναι ξεκάθαρα... εαν δεν είναι!
Άμα σε πιάσει νοσηλεύτρια ειδική στο θέμα, όχι απλά θα καθαρίσεις .... θα δακρύσεις :p
Στη Berkman Kord ή στα Medi μπορεί..
Είπαμε τα βασικά είναι αυτά για στοιχειωδώς σοβαρές κλινικές.
 

vlafo

Well-Known Member
Αεράτε με έφαγες όμως για φώτο και εδώ κάνεις το παγώνι.
Δεν έκανες κριτική για τη δουλειά γενικά.
Θέλω τη γνώμη σου.
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι η παρουσίαση σου είναι όπως θα έπρεπε να είναι όλες εδώ μέσα οι ανεξάρτητες .φόρουμ είμαστε ..επίσης είσαι δεκτικός σε όλα ,ότι σου ζητηθεί το κάνεις.χωρις να δείχνεις εκνευρισμό όπως πολλοί άλλοι..αν αυτά που σου ζητάνε εδώ τα ζητούσαν από άλλους θα ημασταν με τα γνωστά επίθετα φορτωμένοι τώρα..είχαμε ξεχάσει εδώ και καιρό να δούμε τέτοιο νήμα .
Για ρίχτο πιο λιανά με λίγα λόγια.
 

aeratos28

Just aeratos
Περιμένω να καθαρίσεις από τα κακαδάκια ,να γίνει η τελική μέτρηση και μετά θα τα σπικαρω .χαχα..εκ πρώτης η δουλειά που έγινε δείχνει hf..high fidelity....αυτό λέω για αρχή.!!
 

vlafo

Well-Known Member
Ότι η παρουσίαση σου είναι όπως θα έπρεπε να είναι όλες εδώ μέσα οι ανεξάρτητες .φόρουμ είμαστε ..επίσης είσαι δεκτικός σε όλα ,ότι σου ζητηθεί το κάνεις.χωρις να δείχνεις εκνευρισμό όπως πολλοί άλλοι..αν αυτά που σου ζητάνε εδώ τα ζητούσαν από άλλους θα ημασταν με τα γνωστά επίθετα φορτωμένοι τώρα..είχαμε ξεχάσει εδώ και καιρό να δούμε τέτοιο νήμα .
Ρε συ αεράτε
Τα άτομα που είναι άσχετα και μπαίνουν εδώ μέσα και εξαφανίζονται είναι ανάξια σχολιασμού.
Παίρνουν μόνο και δεν δίνουν και όπως λες και εσύ δεν το σηκώνει και μένα ο οργανισμός μου την αχαριστία εννοώ.
Και εγώ που γνώριζα κέρδισα κάποια πράγματα όχι αυτά που ήδη ήξερα αλλά κάποια επιπλέον στοιχεία που με βοήθησανε.
Πάρε παράδειγμα την κλινική Starks.
Πώς θα την μάθαινα αν δεν ήταν ο Γιώργος?
Καλό το internet αλλά δεν είναι πανάκεια ούτε μπορείς να βρεις τα πάντα.
Θέλεις και άλλα πράγματα.
Γενικά το φόρουμ είναι μεγάλη δουλειά δεν το συζητάμε.
Για αυτό και αντιδρούνε πολλοί γιατί χαλάει την πιάτσα αντί να κοιτάξουν να βελτιωθούν .
 
Μπλουζα