Ερώτηση για μεταμόσχευση στην Τουρκία..

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tol, που τα είδες τα 70-80g φύτευση? Αυτό που βλέπεις είναι σκάρτο 25g, 3000g σε μια περιοχή πάνω από 100cm2. Όταν συζητάμε για 45-50g εννοούμε από μμ, όχι συνολικά με τα μαμα. Εδώ το μπράβο είναι για την τόλμη να μπεις σε μαμα έστω και με τα 25g και όχι για την πυκνότητα φύτευσης,
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Χαρακτηρισα σκουπιδια οσους θεωρουν ολους τους μουσουλμανους και γενικα τους ξενους, εγκληματιες και υπανθρωπους μονο και μονο επειδη ειναι μουσουλμανοι και ξενοι.Και δεν θα διστασω να τον ξαναχρησιμοποιησω τον ορο.Οποιος το πιστευει αυτο ειναι σκουπιδι.Θα μπορουσες καλλιστα να το προσπερασεις,αντι αυτου σταθηκες και το σχολιασες,αισθανομενος οτι επρεπε να υποστηριξεις την αντιθετη αποψη,δηλαδη αυτη που θελει ολους τους μουσουλμανους να ειναι εγκληματιες και υπανθρωποι.Οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται λενε.Ιδου και η αποδειξη
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτά είναι δύσκολα χειρουργεία..εγώ από το καλοκαίρι πάντως για τέτοια περιστατικά έχω πει πως θέλω να δω αλλά δεν..εδώ πόση δυσκολία υπάρχει στο να μπουν 3000 χωρίς να γίνει ζημιά σε διπλανά?
 

vlafo

Well-Known Member
Τι video ειναι παλι αυτο; Πώς τολμησες; Πού το βρηκες;

Μα, φιλε vlafo, αφου...αφου....!!!

Αφου ο "κορυφαιος" των κορυφαιων, γραφει επανειλημμενως και επικαλειται τη βιβλιογραφια εδω και ενα μηνα...

Αφου ο "κορυφαιος" επιμενει οτι δεν ειναι σωστο να μπαινουν πανω απο 45-50 grafts ανα cm2, πως ειναι δυνατον οι "παρακατιανοι" να στριμωχνουν 70-80 grafts;

Δεν ειναι δυνατον!
Οφθαλμαπατη!

Ψεματα!

Αφου το γραφει και μας διαβεβαιωνει ο "κορυφαιος", εγω προσωπικα δε δεχομαι αντιρρηση.

Ποιος εισαι εσυ, φιλε vlafo, που πηγες στο ιατρειο του και τολμησες να του ζητησεις μεγιστη πυκνοτητα; Αφου ειπαμε οτι δε γινεται να στριμωχθουν πανω απο 45-50 grafts.

Συμβιβασου με αυτα και μην τολμησεις να ξαναμφισβητησεις τον "κορυφαιο". Εισαι αδαης, δεν εισαι γιατρος (οι Ισπανοι γιατροι προφανως για τον κ. Αναστασακη ειναι αδαεις), γι' αυτο μην τολμησεις να ξανασχολιασεις στα νηματα της κλινικης.

Σε ευχαριστουμε πολυ για τα μεχρι σημερα σχολια σου...σου απαγορευουμε να ξαναδιατυπωσεις αποψεις στο μελλον. Μη σε ξαναδουμε, εσενα και τους υπολοιπους 5-6 ασχετους του forum, να κάνεις κριτικη στα νηματα μας...δεν ξερετε τι γραφετε. Μονο ο "κορυφαιος" (μαλλον κορυφαιος στην επαρση και την αλαζονεια) εχει το αλαθητο του Παπα.

Ο θυμοσοφος λαος λεει...

"ΟΣΑ ΔΕ ΦΘΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ, ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ!!!"
Είπα να ανεβάσω φίλε tol ένα βίντεο μμ των 2.5€.
Είναι η περίπτωση μου σχεδόν πανομοιότυπη αλλά πρέπει το τελικό αποτέλεσμα να φέρνει σε σένα έτσι όπως μας έχεις περιγράψει το μαλλί σου...
Χαχα..
 
  • Like
Reactions: tol

aeratos28

Just aeratos
Τη μύγα φίλε δεν την έχω..ούτε μυγιαζομαι..το αν καποιος θεωρεί εγκληματία κάποιον επειδή είναι μουσουλμάνος είναι όχι απλά χαζός..εκτός συναγωνισμού είναι.δεν νομίζω να είπε κανείς κάτι τέτοιο όμως, μόνος σου το πηγές εκεί ..τεσπά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να συνεχιστεί
 

vlafo

Well-Known Member
Aerate
Δεν είναι δύσκολο χειρουργείο
Η πραγματική του εικόνα είδες πως είναι .
Αλλά το τελικό του αποτέλεσμα και σε πολύ μεγάλη έκταση μάλιστα είναι απλά απολαυστικό.
 

vlafo

Well-Known Member
Tol, που τα είδες τα 70-80g φύτευση? Αυτό που βλέπεις είναι σκάρτο 25g, 3000g σε μια περιοχή πάνω από 100cm2. Όταν συζητάμε για 45-50g εννοούμε από μμ, όχι συνολικά με τα μαμα. Εδώ το μπράβο είναι για την τόλμη να μπεις σε μαμα έστω και με τα 25g και όχι για την πυκνότητα φύτευσης,
Cvial
Δεν είναι πολλά τα μαμά, ναι μεν κάνουν τη διαφορά αλλά άνετα δουλεύει,δεν είναι ακατόρθωτο.
Σε ξυρισμένο κεφάλι ο σοβαρός γιατρός τα βάζει για πλάκα.
 

tol

Well-Known Member
Tol, που τα είδες τα 70-80g φύτευση? Αυτό που βλέπεις είναι σκάρτο 25g, 3000g σε μια περιοχή πάνω από 100cm2. Όταν συζητάμε για 45-50g εννοούμε από μμ, όχι συνολικά με τα μαμα. Εδώ το μπράβο είναι για την τόλμη να μπεις σε μαμα ;estv kai me ta 25g και όχι για την πυκνότητα φύτευσης,
Φιλε Cvial, δεν το καταλαβα αυτο.

Δηλαδη δεν υπαρχουν σε αρκετα σημεια 70 grafts; Τι σχεση εχει αν ειναι μεταμοσχευμενα ή δικα μας;

Ισα-ισα που τα δικα μας ειναι πιο επιφοβα. Τα μεταμοσχευμενα υποτιθεται ειναι πιο υγιη και πιο βιωσιμα.

Και σε τελικη αναλυση...να σου κανω μια ερωτηση...

Αν ο συγκεκριμενος πελατης πηγαινε στον κ. Αναστασακη (και τους αλλους γνωστους για τον μεγαλοϊδεατισμο τους...Βεκρης, η κορυφαια κλινικη της Ευρωπης, DHI, το αποτελεσμα μετραει κ.α.) τι θα του ελεγε;

Μηπως θα του ελεγε αυτα που ειπε στον φιλο vlafo..."δεν ξερεις τι λες, δε γινεται να στριμωξω grafts σε τετοιο μαλλι και άλλα τετοια γλυκαναλατα";
 

vlafo

Well-Known Member
Νομίζω τα κλασσικά 1mg φιναστερίδη.
Αλλά η ουσία είναι πόσο άνετα δουλεύει και πόσο μεγάλη περιοχή κάλυψε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial
Δεν είναι πολλά τα μαμά, ναι μεν κάνουν τη διαφορά αλλά άνετα δουλεύει,δεν είναι ακατόρθωτο.
Σε ξυρισμένο κεφάλι ο σοβαρός γιατρός τα βάζει για πλάκα.

Πλάκα μου κάνεις, ξέρεις πόσα τέτοια έχω δει στην Ισπανία? Απλά απάντησα στον tol για το 45-50g φύτευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι για αυτούς είναι ρουτίνα καθημερινή αυτά.
Μιλάμε για τρομερή εξοικονόμηση g,σε τέτοια έκταση ήθελε τουλάχιστον 4000g
Απλά ξεγελάει η αρχική εικόνα.
 

tol

Well-Known Member
Είπα να ανεβάσω φίλε tol ένα βίντεο μμ των 2.5€.
Είναι η περίπτωση μου σχεδόν πανομοιότυπη αλλά πρέπει το τελικό αποτέλεσμα να φέρνει σε σένα έτσι όπως μας έχεις περιγράψει το μαλλί σου...
Χαχα..
Οχι, οπως το περιγραφω, φιλε vlafo...

Με αδικεις...παρε μια προ ενος λεπτου.

IMG_20201204_201002.jpg
 

vlafo

Well-Known Member
Τι να πω Tol
Μας βάζεις τα γιαλιά.
Εκείνο που μου αρέσει στο μαλλί σου είναι η υγεία που βγάζει,έχεις και τη σπαστή τρίχα και όλα είναι στο peak.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, δεν το καταλαβα αυτο.

Δηλαδη δεν υπαρχουν σε αρκετα σημεια 70 grafts; Τι σχεση εχει αν ειναι μεταμοσχευμενα ή δικα μας;

Ισα-ισα που τα δικα μας ειναι πιο επιφοβα. Τα μεταμοσχευμενα υποτιθεται ειναι πιο υγιη και πιο βιωσιμα.

Και σε τελικη αναλυση...να σου κανω μια ερωτηση...

Αν ο συγκεκριμενος πελατης πηγαινε στον κ. Αναστασακη (και τους αλλους γνωστους για τον μεγαλοϊδεατισμο τους...Βεκρης, η κορυφαια κλινικη της Ευρωπης, DHI, το αποτελεσμα μετραει κ.α.) τι θα του ελεγε;

Μηπως θα του ελεγε αυτα που ειπε στον φιλο vlafo..."δεν ξερεις τι λες, δε γινεται να στριμωξω grafts σε τετοιο μαλλι και άλλα τετοια γλυκαναλατα";

Tol, μου αρέσει να είμαι ακριβής και δίκαιος. Έχει τεράστια σχέση αν είναι δικά μας ή μμ. Εδώ υπάρχουν 2 θέματα. To πρώτο θέμα είναι ποιά είναι η μέγιστη ασφαλής πυκνότητα φύτευσης ανά μμ (προφανώς σε γυμνή περιοχή) για να μην έχουμε απώλειες, νεκρώσεις, κλπ. Εδώ ορθώς αναφέρει ο Αναστασάκης το 45-50g (σε ευρεία περιοχή). Τόσο είναι, τόσο δουλεύει και ο Lorenzo και ο Freitas και οι άλλοι, το ξέρω από πρώτο χέρι. To δεύτερο θέμα έχει σχέση με το εύρος της πύκνωσης σε περιοχές με μαμα. Εδώ έχουμε μια τέτοια περίπτωση. Όντως οι Ισπανοί (και όχι μόνο) τολμούν πολύ περισσότερο και μάλιστα χωρίς απώλειες. Στην Ελλάδα και στον Αναστασάκη δεν έχουμε δει τέτοιες πυκνώσεις γιατί απλά δεν τολμούν. Μας έχει πει κατά καιρούς διάφορους λόγους. Κάποιοι τους δέχονται άλλοι όχι. Σε τελευταία ανάλυση όμως η διαφορά υπάρχει και κάποιους δεν τους καλύπτει. Μια τέτοια περίπτωση είναι και o Vlafo. Απλά δεν πρέπει να λέμε ανακρίβειες και πρέπει να διαχωρίζουμε τα ζητήματα για να μην μπερδεύονται και αυτοί που διαβάζουν.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό δείχνει χωρίς καθόλου μαμά αλλά και πάλι σε μεγάλη έκταση.
Σχεδόν ίδια με το προηγούμενο περιστατικό.
 

makis25

Well-Known Member
παιδια μπραβο γιατι μεσα σε 5 σελιδες πλεον εχετε εξηγησει πληρως τα παντα σχετικα με την ερωτηση του παιδιου για τη μεταμοσχευση στη τουρκια . Θα παει διχως αγχος .
 

Stratos

Well-Known Member
Καλησπέρα,

αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση και γω και έχω καταλήξει μεταξύ δύο κλινικών..Του Cinik και του Yaman

O Cinik μου είπε θα χρειαστώ περίπου 3800 grafts και χρεώνει 2600 ευρώ κάνοντας τα κανάλια ο ίδιος.. αν χρειαστούν περισσότερα grafts δεν θα χρεώσει επιπλέον..

Ο Yaman μου είπε ότι θα χρειαστώ περίπου 4200 grafts κάνοντας τα κανάλια ο ίδιος και χρεώνει 3200 ευρω.. επίσης δε χρεώνει επιπλέον για περισσότερα grafts..έχει ένα πατενταρισμενο εργαλείο για την μεταμόσχευση των τριχοθυλακιων..

Εχει κανεις να προτείνει κάποιον από τους δύο σύμφωνα με τις γνώσεις και εμπειρίες προσωπικές οι γνωστών??

Ευχαριστώ
Καλημέρα, σου έστειλα το τηλ μου σε μήνυμα να σου πω για τον Yaman.
 
Μπλουζα