Elithair Instabul - 02/11/20

vlafo

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω με μια μικρή διαφορά.
Πρώτη θα τοποθετούσα την HLC.
Έχουνε πάει σε άλλο επίπεδο.
Συνολικά 7 γιατροί δηλαδή 0.007% επί των 1000 κλινικών.
Μετά ψύλλους στα άχυρα.
Τα υπόλοιπα δεν θέλει τύχη αλλά Jack pot να πιάσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Ξ
Αν και τα έχω γράψει δεν θα συμφωνήσω περισσότερο με όλο το σχόλιο.
Από τα πιο εύστοχα.
Με τη μόνη διαφορά.

Ο επαγγελματισμός στην Ελλάδα και όχι Ελλαδίτσα (χαρακτηρισμός ηττοπάθειας που δεν αρμόζει)υπάρχει σε μεγάλο βαθμό δεν είναι μόνο παπατζιλίκι.
Στον συγκεκριμένο κλάδο,φαίνεται ότι οι Έλληνες γιατροί για κάποιον λόγο δεν μπορούνε να διαπρέψουνε και αυτό είναι το μεγάλο ερωτηματικό.
Οκ...σεβαστό .ανέφερε έναν κλάδο που υπάρχει επαγγελματισμός και όντως ξεχωρίζει και πρωτοπορεί
 

vlafo

Well-Known Member
Ξ

Οκ...σεβαστό .ανέφερε έναν κλάδο που υπάρχει επαγγελματισμός και όντως ξεχωρίζει και πρωτοπορεί
Θέλεις να σου μιλήσω για ναυτιλία?
Άστο καλύτερα.
Για τον κλάδο των κατασκευών?
Παγκοσμίως?
Το αφήνω και αυτό.
Για τον κλάδο της παιδείας την Πανεπιστημιακή ?
Σοβαρευτείτε και αφήστε την κακομοιριά και τη μιζέρια ότι όλα είναι στραβά σε αυτή τη χώρα.Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα.
Δεν είναι σίγουρα όλα τέλεια αλλά πολλά πράγματα από το 1980 και μετά έχουν αλλάξει επίπεδο .
Μπορούμε σαφώς πολύ καλύτερα.
Δεν υπάρχει συζήτηση επ αυτού.
 

manly_Man

Well-Known Member
Οι δυνατες κλινικες για μένα στην Τουρκία είναι:
1. Πρώτος ο dr Kaan Pekiner γιατί περαν του ότι είναι εξαιρετικα ταλαντούχος, κάνει μόνον έναν ασθενή την ημέρα και μόνο μέχρι 1500grafts.
2. Δεύτερη η κλινική HLC γιατί είναι μια πολυ οργανωμένη κλινική με επικεφαλής τον dr Ozgur Oztan ο οποιος είναι φοβερός γιατρος, έχει πέντε γιατρους και κάθε επέμβαση την κάνει αποκλειστικά γιατρος υπό τον απόλυτο ελεγχο του Ozgur.
3. Τρίτη σε σειρά κατάταξης θεωρώ την ASMED του Koray Erdogan γιατί μπορεί ο Koray να είναι εξαιρετικός γιατρος και να έχει πολυ οργανωμένη κλινική, αλλά με τα τόσα περιστατικά που κάνουν κάθε μέρα, εμενα μου προκαλεί μια αβεβαιοτητα.
4. Τέταρτον θεωρώ τον dr Keser γιατί είναι καλός γιατρος, τοποθετεί ομως απελπιστικά λίγα grafts ανα ημέρα.
5. Μετα κατα τη γνωμη μου έρχονται ο Yaman ο Karanteniz και ο Aygin.
6. Μετα θέλει παρα πολυ ψάξιμο και κυρίως πολυ περισσότερη τύχη.
Σε αυτους θα προσθεσω και 1) Dr Erkan Demirsoy ειναι μελος του ISHRS, δεχεται εναν ασθενη τη μερα. 2) Dr Hakan Doganay

οι οποιοι κανουν τα περισσοτερα μονοι τους σε μια επεμβαση.... και χρεωνουν ανα graft.

Παντως ο φιλος @Aris81 εδω εκανε μια επεμβαση σε μια κλινικη για καποιους λογους που εκρινε ο ιδιος....τωρα δεν νομιζω οτι ειναι ωραιο ολο αυτο να λεμε κ να ξαναλεμε καθε φορα για τις κλινικες στην Τουρκια τη στιγμη που ο αλλος εκανε μολις μια επεμβαση. Ο καθενας κανει τις επιλογες του εκει που νομιζει ο ιδιος οτι νιωθει ασφαλεια.
 

vagosx

Well-Known Member
Φυσικα Manly man, δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης, κάθε άλλο, απόψεις ανταλλάσουμε.
Σε κάθε περίπτωση να ευχηθούμε στο φίλο Άρη καλη επιτυχία, ο οποιος παρεπιπτόντως ήταν από τους τυχερούς καθώς είχε κρατήσει και αρκετό μαμα μαλλί.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Θέλεις να σου μιλήσω για ναυτιλία?
Άστο καλύτερα.
Για τον κλάδο των κατασκευών?
Παγκοσμίως?
Το αφήνω και αυτό.
Για τον κλάδο της παιδείας την Πανεπιστημιακή ?
Σοβαρευτείτε και αφήστε την κακομοιριά και τη μιζέρια ότι όλα είναι στραβά σε αυτή τη χώρα.Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα.
Δεν είναι σίγουρα όλα τέλεια αλλά πολλά πράγματα από το 1980 και μετά έχουν αλλάξει επίπεδο .
Μπορούμε σαφώς πολύ καλύτερα.
Δεν υπάρχει συζήτηση επ αυτού.
Ναυτιλία έχεις την θάλασσα...για ποιες κατασκευές μιλάς? Για ποια πανεπιστήμια μιλάς? Για πτυχιούχους που στα 40 μένουν με την μαμά τους λογο μισθού 820€?
Για αυτούς μιλάς?
Τέλος πάντων την αλήθεια τη ξέρουμε, την βλέπουμε και την βιώνουμε.δεν θα το συνεχίσω περαιτέρω...Ελλάς παραγωγή fredo cappuccino νύχια και influencer
 

vlafo

Well-Known Member
Ναυτιλία έχεις την θάλασσα...για ποιες κατασκευές μιλάς? Για ποια πανεπιστήμια μιλάς? Για πτυχιούχους που στα 40 μένουν με την μαμά τους λογο μισθού 820€?
Για αυτούς μιλάς?
Τέλος πάντων την αλήθεια τη ξέρουμε, την βλέπουμε και την βιώνουμε.δεν θα το συνεχίσω περαιτέρω...Ελλάς παραγωγή fredo cappuccino νύχια και influencer
Τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που ρώτησες ?Καμία.
Σου μιλάω για επαγγελματικούς κλάδους που δουλεύουν άκρως επαγγελματικά και διαπρέπουν παντού.
Είναι προσώπικη σου άποψη που προφανώς βλέπεις όπως οι περισσότεροι Έλληνες τη μισή πραγματικότητα .
Η άλλη είναι εντελώς διαφορετική.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που ρώτησες ?Καμία.
Σου μιλάω για επαγγελματικούς κλάδους που δουλεύουν άκρως επαγγελματικά και διαπρέπουν παντού.
Είναι προσώπικη σου άποψη που προφανώς βλέπεις όπως οι περισσότεροι Έλληνες τη μισή πραγματικότητα .
Η άλλη είναι εντελώς διαφορετική.
Έχεις ζήσει εκτός συνόρων?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ναυτιλία έχεις την θάλασσα...για ποιες κατασκευές μιλάς? Για ποια πανεπιστήμια μιλάς? Για πτυχιούχους που στα 40 μένουν με την μαμά τους λογο μισθού 820€?
Για αυτούς μιλάς?
Τέλος πάντων την αλήθεια τη ξέρουμε, την βλέπουμε και την βιώνουμε.δεν θα το συνεχίσω περαιτέρω...Ελλάς παραγωγή fredo cappuccino νύχια και influencer
(Φιλε @hairlosscursed η ελληνικη ναυτοσυνη η αλλιως το ανθρωπινο κεφαλαιο ειναι που εχει καταστησει την ελληνικη ναυτιλια ως τον πιο σημαντικο πυλωνα της ελληνικης οικονομιας οπως και την πιο ανταγωνιστικη βιομηχανια παγκοσμιως.Δεν ειναι μονο η στρατηγικη θεση της χωρας μας που οντως μας δινει πλεονεκτημα,αλλα η μακραιωνη ενασχοληση,το μερακι των Ελληνων ειδικα στον συγκεκριμενο κλαδο.Τα αιτια αδυναμιας ευρεσεως εργασιας στην Ελλαδα θα πρεπει να διερευνηθουν αλλου,δεν μπορουμε και δεν επιτρεπεται να αμφισβητουμε την αξια των ελληνικων πανεπιστημιων τα οποια παραγουν επιστημονες)
Φιλε @Aris81 συγγνωμη για το ακυρο μηνυμα μου.Καλη επιτυχια και παλι με την μμ σου
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Έχεις Δυστυχώς το σύνδρομο του Έλληνα αποφοίτου...
Κράτα την άποψη σου κρατάω την δική μου.και οι 2 έχουν δίκιο και άδικο.
Δεν βρίσκω λόγο διαξιφισμου.οποιος θέλει ας πληρώσει 3 5 10 ευρώ το graft σε Ελληνες μετριας ποιότητας για στηριξη στο έθνος και στην ελληνική παιδεία .
Καλή επιτυχία στον φίλο μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έχεις Δυστυχώς το σύνδρομο του Έλληνα αποφοίτου...
Κράτα την άποψη σου κρατάω την δική μου.και οι 2 έχουν δίκιο και άδικο
Αφού τσέκαρες να δεις αν πληρώ τα κριτήρια για να μου προσάψεις το κλασσικό ότι είμαι Ελληνάρας,μη έχοντας κάτι άλλο να πεις,βρήκες κάτι να μου προσάψεις.
Αυτό είναι η προσωποποίηση του κλασσικού Ελληνάρα.

Αλλά δεν θα το συνεχίσω άλλο, μένουμε στην άποψη μας,που εμένα βγαίνει μέσα από εμπειρίες τόσο από εξωτερικό όσο και από Ελλάδα.
Και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που ζούμε εδώ με όλα τα στραβά μας και τις όποιες ανορθογραφίες έχουμε.
Όχι μόνο για το freddo που είναι και αυτό πολυτέλεια στο εξωτερικό,όσο για τη συνολική ποιότητα ζωής που "ακόμα"έχουμε εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

hairlosscursed

Well-Known Member
Αφού τσέκαρες να δεις αν πληρώ τα κριτήρια για να μου προσάψεις το κλασσικό ότι είμαι Ελληνάρας,μη έχοντας κάτι άλλο να πεις,βρήκες κάτι να μου προσάψεις.
Αυτό είναι η προσωποποίηση του κλασσικού Ελληνάρα.

Αλλά δεν θα το συνεχίσω άλλο, μένουμε στην άποψη μας,που εμένα βγαίνει μέσα από εμπειρίες τόσο από εξωτερικό όσο και από Ελλάδα.
Και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που ζούμε,εδώ με όλα τα στραβά μας και τις όποιες ανορθογραφίες έχουμε.
Όχι μόνο για το freddo που είναι και αυτό πολυτέλεια στο εξωτερικό,όσο για τη συνολική ποιότητα ζωής που "ακόμα"έχουμε εδώ.
Σε καμία περίπτωση δεν σε αποκαλεσα Ελληναρα ούτε υποννοησα κάτι τέτοιο.
Οι απόψεις μου επίσης πηγάζουν από εμπειρίες εξωτερικού και επίσης σπουδές όπως οι δικές σου.
Ας κρατήσουμε και 2 τις απόψεις και η πραγματικότητα θα κάνει το ταμείο όπως πάντα.
Για την ιστορία εγώ έχω χαροκαει από Έλληνες γιατρούς και επίσης έχω κάνει και μεταμόσχευση στο εξωτερικό και έτσι έχω ολοκληρωμένη εικόνα.
Εσύ?
ΥΓ: Εξήγησε μου αν θες φυσικά αυτό το "οποιες ανορθογραφίες εχουμε".με ενδιαφέρει πολύ.ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Σε καμία περίπτωση δεν σε αποκαλεσα Ελληναρα ούτε υποννοησα κάτι τέτοιο.
Οι απόψεις μου επίσης πηγάζουν από εμπειρίες εξωτερικού και επίσης σπουδές όπως οι δικές σου.
Ας κρατήσουμε και 2 τις απόψεις και η πραγματικότητα θα κάνει το ταμείο όπως πάντα.
Για την ιστορία εγώ έχω χαροκαει από Έλληνες γιατρούς και επίσης έχω κάνει και μεταμόσχευση στο εξωτερικό και έτσι έχω ολοκληρωμένη εικόνα.
Εσύ?
ΥΓ: Εξήγησε μου αν θες φυσικά αυτό το "οποιες ανορθογραφίες εχουμε".με ενδιαφέρει πολύ.ευχαριστω
Οκ δεκτό αλλά επειδή έχω παρακολουθήσει και άλλα σχόλια σου,βγάζεις μια πολύ μεγάλη απογοήτευση γενικά σε ό,τι αφορά τα πάντα στην Ελλάδα.
Δες και την προηγούμενη απάντηση σου που σου ανέφερα κλάδους της ελληνικής οικονομίας σε άκρως ανταγωνιστικό περιβάλλον και με πολύ σκληρούς επαγγελματικούς όρους εργασίας και μου απαντούσες άλλα.

Όσον αφορά τη μμ,αν κατάλαβα καλά λυπάμαι που πήγες και την έκανες εδώ,φαντάζομαι πριν χρόνια που ήταν σφαγεία όπως είπες,αλλά αυτό είναι μια ένδειξη στον τομέα των μμ στην Ελλάδα.
Μην τα τσουβαλιαζεις όλα και τους παίρνεις σβάρνα όλους.Είπαμε στον τομέα αυτό έχουμε μείνει πίσω για διάφορους λόγους.Στη μετριότητα .

Εγώ δεν έχω κάνει,ήθελα Ελλάδα αλλά επειδή έχω πολύ υψηλές προσδοκίες και δεδομένου του προβλήματος μου,θα αναγκαστώ να την κάνω έξω.
Αλλιώς καθόλου.
Φυσικά γνωρίζω επακριβώς τη δουλειά του καθενός και στην Ελλάδα και εξωτερικό.

Οι ανορθογραφίες είναι αυτές που όλοι ξέρουμε και στηλιτεύουμε.Μεγάλη συζήτηση.
Το όλο πρόβλημα πάσχει στο ρυθμό που επιτυγχάνουμε τις αλλαγές παντού σε σχέση με τους έξω. Αντί να τρέχουμε πιο γρήγορα πάμε πιο αργά.
Ξέρεις τι γραφειοκρατία έχει στην Αγγλία?
Ξέρεις πως είναι η δημόσια παιδεία στην Ολλανδία ?Για πολύ ολίγους.
Δεν μπορώ να γράψω έκθεση απλά θα σου πω την ουσία εν ολίγοις.
Αυτό που επικρατεί σε πολύ μεγάλο βαθμό στο εξωτερικό και σου λείπει εδώ,είναι η αίσθηση δικαιοσύνης και αξιοκρατίας.Σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό τουλάχιστον.
Πολύ σημαντικό.
Και αυτό κάνει τους περισσότερους να φεύγουν.
Αλλά η κατάσταση δεν είναι 1980 που είμασταν Μπανανία .
Έχουμε κάνει άλματα. Εκεί είναι και η ένσταση μου.
Μπορούμε περισσότερα.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Y
Εγώ δεν έχω κάνει,ήθελα Ελλάδα αλλά επειδή έχω πολύ υψηλές προσδοκίες και δεδομένου του προβλήματος μου,θα αναγκαστώ να την κάνω έξω.
Αλλιώς καθόλου.
Φυσικά γνωρίζω επακριβώς τη δουλειά του καθενός και στην Ελλάδα και εξωτερικό.
Τελικά είδες που συμφωνούμε....Καλή επιτυχία φιλε
 

aeratos28

Just aeratos
Hairlosscursed μην κάνεις cherry picking για να μιλήσουμε με όρους του φόρουμ..σου έγραψε και άλλα που βλέπω τα αγνοείς....ότι εδώ τα 2-3+ € δεν τα αξίζει κανείς είναι δεδομένο.ολοι συμφωνούμε,για όλα τα άλλα που λες απλά κλασσικός ισοπεδοτικός νεοέλληνας είσαι και εσύ ,δεν διαφέρεις σε κάτι.ξενολαγνος.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Hairlosscursed μην κάνεις cherry picking για να μιλήσουμε με όρους του φόρουμ..σου έγραψε και άλλα που βλέπω τα αγνοείς....ότι εδώ τα 2-3+ € δεν τα αξίζει κανείς είναι δεδομένο.ολοι συμφωνούμε,για όλα τα άλλα που λες απλά κλασσικός ισοπεδοτικός νεοέλληνας είσαι και εσύ ,δεν διαφέρεις σε κάτι.ξενολαγνος.
Κατ αρχήν καλησπέρα.
Το χαρακτηριστικό του νεοέλληνα να σε ενημερώσω είναι επισης η αγένεια, η επιθετικότητα η έλλειψη τρόπων,ο ψευτοτσαμπουκας του πληκτρολογίου η ειρωνεία ...Και αλλά πολλά...
Απ ότι φαίνεται τα διαθέτεις.
Σημειωτέων με τον φίλο vlafo για μαλλιά ξεκινήσαμε και για μαλλιά τελειώσαμε αφού αντάλλαξαμε απόψεις για διάφορες προεκτάσεις.
Εσυ θα μας πεις τωρα ,μια και θες να συμμετάσχεις στην κουβεντα τι θες ακριβώς???
( επίσης στους νεοέλληνες αρέσει πολύ να εμπλέκουν ξένες γλώσσες στην γλώσσα τους για να επικοινωνήσουν...τύπου cherry peaking αλλοιώνοντας την δική τους λογο ξενολαγνειας)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ποιος ψευτοτσαμπουκας ρε φίλε?την τρίχα τριχιά κάνεις και προσπαθείς και καλά με τροπους να προσβάλεις και εσύ. .κλασσικός νεοέλληνας όμως.να μην μηδενιζεις τα πάντα σου λέει ο vlafo.ολα τα άλλα που λες απλά περιττά..επίσης για την ξενολαγνεια δεν νομίζω να ισχύει αν πεις μια ξένη λέξη.δλδ κρίνεις τον άλλον σαν ξενολαγνο από μια λέξη και δεν κρίνεις τον εαυτό σου από την ισοπέδωση των πάντων από εσένα σε ότι αφορά την Ελλάδα από τα λεγόμενά σου..έχετε πολλά θεματακια πολλοί εδώ μέσα και δεν έχω πλέον καμία διάθεση να συζητάω..για αυτό που ρώτησες τι θες ακριβώς..σε φορούμ γράφω δεν ήξερα ότι θα πρέπει να δώσω και εξηγήσεις τι θέλω και πως..τεσπά πολλά ειπαμε
 

Aris81

Well-Known Member
Aρχικά θέλω να πω,πως καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει στο thread.
Πρόθεσή μου ήταν να ενημερώσω με φωτογραφία τη μέρα που θα πέσουν οι κρούστες.

Όμως συμβαίνει κάτι που με προβληματίζει..
Είμαι στην 7η μέρα και τηρώ ευλαβικά τις οδηγίες.
Το κεφάλι μου ήταν/είναι πρησμένο μετά τη μεταμόσχευση και επίσης μου έγινε στη δότρια PRP θεραπεία.
Οπότε στην δότρια,δημιουργήθηκε μια ενιαία κρούστα πληγών και υγρού PRP.
Με το σταδιακό ξέπρισμα,η κρούστα αυτή σπάει σε μερικά σημεία και δημιουργείται ρωγμή στην κρούστα.
Η ανησυχία μου είναι αν αυτό το σπάσιμο και η μετατόπιση,συμπαρασύρει
IMG_20201109_145238.jpg
τα grafts που είναι εγκλωβισμένα σε αυτή την κρούστα.
 
Μπλουζα