Ζώντος Γεώργιος

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο δεν είναι γιατρός "μου" ο άνθρωπος. Τουλάχιστον οχι ακόμα γιατί δεν εχω αποφασίσει. Αλήθεια δεν θυμώνω όταν βλέπω τέτοια, εχω σοβαρότερα πράγματα για να θυμωσω. Το forum χρειάζεται υπεράσπιση ομως γιατί είναι πολυ σοβαρή πηγή γνώσης για όλους κ όταν γίνονται προσωπικες επιθέσεις μονο να χάσουν έχουν ολοι. Οταν κιόλας μπαίνουν κ γιατροί κ αρχίζει αυτό το παιχνιδάκι είναι ακομα πιο κρίμα γιατί θα φεύγουν τρέχοντας. Το είδαμε κ πρόσφατα αυτο...
Οκ οπως κ να χει άσε το κ προχωρά ...απλά δώσε πληροφορίες από την εμπειρία σου κ εννοείτε αν προχωρήσεις σε κάποιον να κάνεις παρουσίαση χωρίς όμως να σου βάλουν περιορισμούς οι γιατροί για να σε προλάβω (και τους προλάβω...) ....μείνε ανεξάρτητος ....
 

brizdirek

New Member
ποιος απο τους 2 που επισκεφτηκες σου εκανε καλυτερη εντυπωση φιλε brizdirek;
Να σημειώσω πρώτα οτι είμαι 40 ετών, κ εχω κανει Fut το 2007. Εχω ψαχτεί αρκετά ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια κ εχω κανει online διαγνωσεις με Lorenzo, Hasson, Erdogan. Οποτε πριν επισκεφτω κ τους 2 ειχα γνώσεις κ συγκεκριμενες ερωτήσεις να κανω.

Πηγα πρώτα στον κ. Αναστασσακη. Το ραντεβού κλειστηκε γρήγορα. Ο χώρος είναι ωραιος. Πρώτα βλέπεις μια κοπέλα (οχι άσχετη) που σε ρωτάει το ιστορικό σου και κάνει ενα υποτυπωδες τριχοδιαγραμμα κ σου βγάζει καποια σχετικά στατιστικά (παχος τριχας, λογος, κλπ). Τα χρησιμα αυτά στατιστικά καταλαβαίνω οτι τα γράφει για να τα γραψει κι οχι γιατί είναι ακριβή. Καμία σχέση με την ανάλυση των στοιχείων του lorenzo ας πούμε. Μετά μπήκα στο γιατρό οπου με περίμενε με υφος χιλίων καρδιναλιων λες κ είναι ο πρωθυπουργός ενα πράγμα. Κανενα πρόβλημα. Πολλοί καλοι στο ειδος τους έχουν υφος. Εκει που με εχασε ήταν στο οτι μου ζωγραφισε μια hairline πιο κατω κ απο όταν ημουν 18 ετών κ οταν του το είπα μου ειπε επι λεξει οτι είμαι ηττοπαθης αν δεν θέλω αυτό που μου σχεδίασε. Δεν με ακουσε σχεδόν καθόλου, με ξεπέτα μου έμοιαζε η υπόθεση. Αυτό το γεγονός σε συνδυασμό με το οτι όλη η φάση βγάζει δηθενια, επιθετικό μαρκετινγκ κ υπεροψία (με τα ίδια πτυχια κρεμασμενα σε ολους τους τοιχους κ με ατάκες τυπου οτι σου κάνει ο lorenzo θα σου κανω κ γω) με έκανε να απορρίψω αυτή την κλινική. Αυτό που οφείλω να πω είναι οτι σε αριθμό προτεινομενων grafts δεν μου προτεινε κατι διαφορετικό απο τις ξενες κλινικες που έκανα online διάγνωση κ μου αφησε ανοιχτή την επιλογή FUT ή FUE.

Με διαφορά μιας βδομάδας πηγα στον κ Ζόντο. Μπορώ να πω τα εξής. Το ραντεβού στον προσωπικο του χώρο κρατησε οσο ήθελα εγώ - μια ωρα περίπου κ μου απαντησε σε όλα οσα ρωτησα κ με σεβασμό απέναντι σε καποιον που δεν εχει προφανώς τις γνώσεις ενος ειδικού αλλα θέλει να μάθει κ να επιλέξει με ήρεμη συνείδηση. Καταλαβαίνεις οτι μιλας σε γιατρό που δεν είναι πωλητής κ μαλλον δεν εχει κ μεγάλη ανάγκη να σε κάνει πελάτη του. FUE μονο. Η ένσταση μου εχει να κάνει στο οτι μου προτεινε κάπως μικρότερο αριθμό grafts. Ομως στην περιοχή οπου ενδιαφέρομαι εχω αρκετά μαλλιά ήδη κ θέλω πυκνωση. Τριχοδιαγραμμα με εξαγωγή στατιστικων δεν κάναμε γιατί θα το κανονίσουμε σε επόμενο ραντεβού. Καταλαβαίνω οτι είναι κατι αντίστοιχο των στατιστικων του lorenzo πάντως. Συνολικά μου φάνηκε κυριος, οχι ομως κοντά στις απαιτήσεις του μάρκετινγκ που χρειάζεται για να διαφημίσεις το εργο σου.
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ ,για να μην απαντήσω και χαλάσουμε το νημα,θα σου πω μόνο το εξής.κοιτα τι έγραψα εγώ και τι έγραψες εσύ..έκανες κριτική χωρίς να σε κρίνει κανείς ,ούτε εγώ σου έκανα κριτική.το τι είμαι λοιπόν εγώ άσε να το κρίνει κανένας άλλος και όχι εσύ .και να προσέχεις λιγάκι και τι λες..με το ζόρι δεν απαντάω για όλα αυτά που είπες ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ειχα σκοπο να απαντησω αλλα τυχαια επεσα πανω σε αυτο το σχολειο κανοντας περιηγηση στο διαδυκτιο .Θα ηθελα λοιπον αγαπητε moderator να σε ενημερωσω οτι δεν ειμαι καθολου θεωρητικος και ασχολουμαι με το FUE κλινικα και ερευνητικα απο το 2003 .Μαλιστα εκανα την πρωτη μεταμοσχευση FUE στην Αθηνα στην DHI στην οποια δουλεψα για 5 χρονια μεχρι το 2008,και εκπαιδευσα παρα πολλους γιατρους Εν συνεχεια συνεχισα στη Δανια και συγκεκριμενα στην Κοπεγχαγη μεχρι το 2020 .Βασικα εχω κανει περισσοτερες μεταμοσχευσεις με την τεχνικη FUE απο καθε αλλο γιατρο στην Ελλαδα .Και η κλινικη και ερευνητικη μου εμπειρια αποτυπωνεται στις διακρισεις μου σαν FELLOW της ISHRS και Διπλωματουχως του ABHRS .To γεγονος οτι δεν δουλευα στην Ελλαδα για χρονια δεν σου επιτρεπει να με χαρακτηριζεις θεωρητικο .Το σαιτ μου που εκανες τον κοπο να επισκεφτεις θα ειδες οτι ειναι μια προσωπικη σελιδα ενημερωσης και οχι σελιδα μαρκετινκ γιατι απλα η κλινικη μου στη Δανια εχει το απαραιτητο σαιτ .Δεν εχω αναγκη βλεπεις να κανω αυτο τον τυπο μαρκετινκ που εννοεις εσυ για να ""ψαρευω ""πελατες μεσα απο φορουμ κλπ.Εγω αντιμετωπιζω τους ασθενεις μου ως γιατρος και οχι ως επιχειρηματιας.Νομιζω πως το σαιτ που εκπροσωπεις και ειναι ακρετα εγκυρο απαιτει να δινονται πιο προσεκτικες απαντησεις οταν αυτες προερχονται απο υπευθυνους παραγοντες .

Γιατρέ, χαίρομαι που σας διαβάζω εδώ και σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι ότι έχω παρακολουθήσει και διαβάσει τις διάφορες θεωρητικές (και πολύ καλές) αναλύσεις σας για τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα των coronal vs saggital incisions και γνωρίζω πολύ καλά την δουλειά σας στον ISHRS. Δεν έχω όμως απολύτως καμμία γνώση για τα κλινικά σας αποτελέσματα. Ευχαρίστως να ανακαλέσω το προηγούμενο μου σχόλιο και να σας δώσω βήμα για να μας δείξετε την δουλεία σας έτσι ώστε να έχουμε καλύτερη άποψη για σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Από τα δεκάδες αποτελέσματα του αναστασακη που έχουμε δει είτε στην φόρουμ είτε στο youtube είτε στο fb ,το μόνο που δεν τον χαρακτηρίζει είναι η επιθετικότητα στους σχεδιασμούς και στις πυκνοτητες. Κάθε άλλο μάλιστα, πολλά περιστατικά ενώ δειχνουν πως έχουν τις προϋποθέσεις να πάει ένα βήμα πιο πέρα ,πχ δοτρια κτλ εντούτοις η συντηρητικότητα του εμένα με εκνευρίζει. Γενικώς τα αποτελέσματα του αντικατοπτρίζουν την παροιμία "φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά".


Εκει που με εχασε ήταν στο οτι μου ζωγραφισε μια hairline πιο κατω κ απο όταν ημουν 18 ετών κ οταν του το είπα μου ειπε επι λεξει οτι είμαι ηττοπαθης
 

vlafo

Well-Known Member
Γενικά ο Αναστασάκης είναι εκνευριστικά συντηρητικός σε σημείο που δεν έχει λογική.
Να ξαναπάς?
Αυτό επιδιώκει?
Το χειρότερο δεν είναι αυτό αλλά ότι δεν ακούει τα θέλω του ασθενή.
Προσωπικά αυτό με πείραξε σε ένα περιστατικό που θα μπορούσε να το διαφημίσει.
Εν κατακλείδι δεν μπορεί για παραπάνω αυτό μου απέδειξε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Οτι δηλαδη ο Αναστασακης προτεινε σε ενα 40χρονο ηδη μεταμοσχευμενο hairline 18χρονου και αυτο ηταν που τελικα τον εκανε να φυγει; E πολυ δυσκολο να το πιστεψω αυτο . Ο Αναστασακης , και πολυ σωστα , ουτε σε 18χρονο θα προτεινε hairline 18χρονου . Απο αυτο και μονο κατι μου φαινεται περιεργο.
 

brizdirek

New Member
Οτι δηλαδη ο Αναστασακης προτεινε σε ενα 40χρονο ηδη μεταμοσχευμενο hairline 18χρονου και αυτο ηταν που τελικα τον εκανε να φυγει; E πολυ δυσκολο να το πιστεψω αυτο . Ο Αναστασακης , και πολυ σωστα , ουτε σε 18χρονο θα προτεινε hairline 18χρονου . Απο αυτο και μονο κατι μου φαινεται περιεργο.
Η τακτική του ριχνω άδεια να πιάσω γεμάτα δεν βοηθάει να ξέρεις. Πες τι σου φαίνεται περίεργο, μιλα πιο ευθέως. Πες φίλε νομίζω λες ψέματα ή κατι τετοιο κι ας ακουστεί παιδικό. Ή μηπως σου φαίνεται ακραίο οτι έφυγα επειδή μου προτεινε αυτό το πράγμα? Αν και δεν ήταν μονο αυτό που μ έκανε να φύγω, τα έγραψα αναλυτικότερα παραπάνω.
 

vlafo

Well-Known Member
Η τακτική του ριχνω άδεια να πιάσω γεμάτα δεν βοηθάει να ξέρεις. Πες τι σου φαίνεται περίεργο, μιλα πιο ευθέως. Πες φίλε νομίζω λες ψέματα ή κατι τετοιο κι ας ακουστεί παιδικό. Ή μηπως σου φαίνεται ακραίο οτι έφυγα επειδή μου προτεινε αυτό το πράγμα? Αν και δεν ήταν μονο αυτό που μ έκανε να φύγω, τα έγραψα αναλυτικότερα παραπάνω.
Φίλε μου απλά επειδή ξέρουμε πως κινείται ο Αναστασάκης,αυτό είναι εκτός λογικής.
Και εγώ που τον είδα είμαι και μεγαλύτερος σου,έχω όλα τα στοιχεία και προϋποθέσεις για ένα φανταστικό αποτέλεσμα και πάλι με πήγε φουλ συντηρητικά και φυσικά διαφωνήσαμε.
Εσένα πως θα σου κόλλαγε αυτό?
 

makis25

Well-Known Member
Νομιζω πως σιγουρα οριζουμε διαφορετικα τι ειναι νεανικο hairline εμεις στο φορουμ (ο Αναστασακης μαζι μας ,κρινοντας απο τις δουλειες του ) και εσυ brizdirek . Και για τις επιλογες σου , αναμεσα σε Ζοντο και Αναστασακη , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , εχουμε μια πολυ καλυτερη εικονα απο τις δουλειες του Αναστασακη. Τι σημασια εχει αν μου μιλαει καποιος και 5 ωρες συνεχομενες αν δεν εχω δει ουτε μια δουλεια του . Λες για το επιθετικο μαρκετινγκ του Αναστασακη. Μα ποιος σου ειπε πως και η ουδετερη σταση , η αισθηση που ειχες πως δεν εχει και μεγαλη αναγκη ο Ζοντος να σε κανει πελατη του , πως δεν ειναι ειδος μαρκετινγκ ; Απλα φτιαγμενο για διαφορετικα γουστα , πχ τα δικα σου .
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ ξεκίνησες την τακτική άδεια για γεμάτα..άνοιξες νήμα για να ζητήσεις γνώμες χωρίς να πεις πως είχες κάνει consultation ήδη και χωρίς να πεις τπτ.όπως κατάλαβες όντως δεν βοηθάει καθολου η τακτική αυτη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομιζω πως σιγουρα οριζουμε διαφορετικα τι ειναι νεανικο hairline εμεις στο φορουμ (ο Αναστασακης μαζι μας ,κρινοντας απο τις δουλειες του ) και εσυ brizdirek . Και για τις επιλογες σου , αναμεσα σε Ζοντο και Αναστασακη , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , εχουμε μια πολυ καλυτερη εικονα απο τις δουλειες του Αναστασακη. Τι σημασια εχει αν μου μιλαει καποιος και 5 ωρες συνεχομενες αν δεν εχω δει ουτε μια δουλεια του . Λες για το επιθετικο μαρκετινγκ του Αναστασακη. Μα ποιος σου ειπε πως και η ουδετερη σταση , η αισθηση που ειχες πως δεν εχει και μεγαλη αναγκη ο Ζοντος να σε κανει πελατη του , πως δεν ειναι ειδος μαρκετινγκ ; Απλα φτιαγμενο για διαφορετικα γουστα , πχ τα δικα σου .

Θα συμφωνήσω με τον Μάκη, πρωτίστως μας ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα των γιατρών και όχι ο χαρακτήρας ή οι θεωρητικές συζητήσεις και γνώσεις. Μπορεί κάποιος γιατρός να έχει άριστες γνώσεις ακόμα και να διδάσκει αλλά να είναι μέτριος χειρουργός και να έχει μέτρια αποτελέσματα.

Για τον Αναστασάκη έχουμε αρχίσει να διαμορφώνουμε άποψη για τον Ζόντο είμαστε στα σκοτάδια. Μακάρι να αποδεχτεί την πρόσκληση μου και να μας διαφωτίσει.
 

brizdirek

New Member
Φίλε μου απλά επειδή ξέρουμε πως κινείται ο Αναστασάκης,αυτό είναι εκτός λογικής.
Και εγώ που τον είδα είμαι και μεγαλύτερος σου,έχω όλα τα στοιχεία και προϋποθέσεις για ένα φανταστικό αποτέλεσμα και πάλι με πήγε φουλ συντηρητικά και φυσικά διαφωνήσαμε.
Εσένα πως θα σου κόλλαγε αυτό?
Θα μου κολλαγε οτι καθε περίπτωση είναι διαφορετική. Επισης αισθάνθηκα καλύτερα οταν ο lorenzo μου είπε για τα ιδια grafts (που ακουσα στον Αναστασσακη) οτι μπορούμε και πιο συντηρητική γραμμή αν το θέλω.
 

brizdirek

New Member
Νομιζω πως σιγουρα οριζουμε διαφορετικα τι ειναι νεανικο hairline εμεις στο φορουμ (ο Αναστασακης μαζι μας ,κρινοντας απο τις δουλειες του ) και εσυ brizdirek . Και για τις επιλογες σου , αναμεσα σε Ζοντο και Αναστασακη , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , εχουμε μια πολυ καλυτερη εικονα απο τις δουλειες του Αναστασακη. Τι σημασια εχει αν μου μιλαει καποιος και 5 ωρες συνεχομενες αν δεν εχω δει ουτε μια δουλεια του . Λες για το επιθετικο μαρκετινγκ του Αναστασακη. Μα ποιος σου ειπε πως και η ουδετερη σταση , η αισθηση που ειχες πως δεν εχει και μεγαλη αναγκη ο Ζοντος να σε κανει πελατη του , πως δεν ειναι ειδος μαρκετινγκ ; Απλα φτιαγμενο για διαφορετικα γουστα , πχ τα δικα σου .
Για το hairline μπορεί και να το ορίζουμε διαφορετικά, καμία αντίρρηση. Οι επιλογες μου δεν είναι οι δύο που αναφέρεις, είναι απλά αυτοι που ειδα στην Ελλάδα. Σίγουρα έχουμε δει δείγματα του Αναστασσακη συμφωνώ σε αντίθεση με του Ζοντου που είναι ελαχιστα κ αυτό είναι το θέμα που το ανεφερα ηδη. Τέλος δεν μιλησα για ουδέτερη στάση, να διαβάζεις καλύτερα.
 

brizdirek

New Member
Εσύ ξεκίνησες την τακτική άδεια για γεμάτα..άνοιξες νήμα για να ζητήσεις γνώμες χωρίς να πεις πως είχες κάνει consultation ήδη και χωρίς να πεις τπτ.όπως κατάλαβες όντως δεν βοηθάει καθολου η τακτική αυτη
Το νήμα ανοιξε πριν δω τους γιατρούς στην Ελλάδα. Εκτίθεσαι, μην γράφεις αλλο.
 
Μπλουζα