Ποσιμη Μινοξιδιλη

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καποια εναλλακτικη της μινοξιδιλης εχετε δοκιμασει που να εχει αποτελεσμα?
εχω δοκιμασει,καποια ειχανε περισσοτερη επανεκφυση απο την μινοξιδιλη,καποια λιγοτερη,καποια μειωσαν την τριχοπτωση,καποια την μηδενισαν.
απο λοσιον ειναι το shen min,folligen κανενα απο τα 2 δεν εχει μινοξιδιλη.
απο συσκευες ειναι ο τραμαματισμος με roller που η επανεκφυση που εδωσε ηταν περισσοτερο της μινοξιδιλης,εχω αμφιβολειες για την ασφαλεια του γι αυτο το σταματησα.
κατεληξα σαν καλυτερη θεραπεια ολων αυτην
2,5 χρονια χωρις τριχοπτωση και συνεχιζω.
μια μειωση της τριχοπτωσης ειχα με τα ω3 και ποσιμο εξτρα παρθαινο ελειολαδο ωμό,ενα σφηνοποτηρο την μερα.
να κανω και λιγο χιουμορ μεταξυ σοβαρου και αστειου.
υπηρχε επι εποχες πασοκ ενα σκευασμα που μολις εσταζε στο πατωμα βγαζανε μαλλια τα πλακακια,δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα.
τα συστατικα του ηταν μινοξιδιλη,κορτιζονη,τρετινο'ι'νη
η κορτιζονη ενισχυει την μινιξιδιλη,η τρετινο'ι'νη ενισχυει τα αλλα δυο και ολα καλα.το σοβαρο της υποθεση ειναι οτι το σκευασμα αυτο ειναι πολαπλασια ποιο δυνατο απο σκετη μινοξιδιλη
το χρησιμοποιουσε ενα μελος φτιαχτό απο φαρμακειο και ειχε πολυ δυνατα αποτελεσματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kaiba

Active Member
Kapa μπροεις να δώσεις τα συστατικά του διαλύματος που έχει 15% μινοξιδιλη και τα υπόλοιπα να το φτιάξω στο φαρμακείο? Αν έχει μόνο 0.1% κορτιζόνη είναι πολύ safe
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa μπροεις να δώσεις τα συστατικά του διαλύματος που έχει 15% μινοξιδιλη και τα υπόλοιπα να το φτιάξω στο φαρμακείο? Αν έχει μόνο 0.1% κορτιζόνη είναι πολύ safe
αν εννοεις το promox ειχε αυτα
12.5-15% Minoxidil, 0.025 % Tretinoin, 0.1 % Hydrocortisone
τωρα αν το φτιαξει φαρμακοποιος θα σου βαλει κανενα elocon η butavate σαν κορτιζονη που υπαρχει σε υγρο,τρετινο'ι'νη δεν ξερω αν θα την βρει σε σκονη η υγρο κυκλοφορει σε κρεμα.
για να το χρησιμοποιησεις πρεπει να ειναι οντως νερακι η μινοξιδιλη στο σωμα σου γιατι οσο δυνατα ειναι τα αποτελεσματα τοσο δυνατες ειναι και οι παρενεργειες,εννοω μαυρους κυκλους κατακρατηση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η μπορεις να χρησιμοποιησεις το promox κατευθειαν,για δοκιμη,δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα
 

kaiba

Active Member
Ναι ηταν εντελως νερακι η μινοξ ειμαι 32 και την χρησιμοποιω απο τα 24 δν εκανε τπτ μετα αρχισα να παιρνω φιναστεριδη παρα πολυ καλυτερα τα πραγματα με 1/4 proscar μετα εκτος απο μινοξ αρχισα να βαζω το διαλυμα του toumpa καθε βραδυ. Τωρα το πρωι axelan και το βραδυ η του touba η axelan με 0.25 roller εναλλαξ με την τελευταια θεραπεια συν την συνεχιση της φιναστεριδης εκλεισαν αρκετα και οι κροταφοι. Το κακο ειναι οτι ο δεξιος δν εκλεισε τοσο η διαφορα ειναι καπως εμφανη. Σκεφτομαι να ελαττωσω λιγο στο διαλυμα την κορτιζονη γιατι εχει και 90 Ml elocon Μεσα να βαζα παραπανω ποσοτητηα μινοξ τι λες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ναι ηταν εντελως νερακι η μινοξ ειμαι 32 και την χρησιμοποιω απο τα 24 δν εκανε τπτ μετα αρχισα να παιρνω φιναστεριδη παρα πολυ καλυτερα τα πραγματα με 1/4 proscar μετα εκτος απο μινοξ αρχισα να βαζω το διαλυμα του toumpa καθε βραδυ. Τωρα το πρωι axelan και το βραδυ η του touba η axelan με 0.25 roller εναλλαξ με την τελευταια θεραπεια συν την συνεχιση της φιναστεριδης εκλεισαν αρκετα και οι κροταφοι. Το κακο ειναι οτι ο δεξιος δν εκλεισε τοσο η διαφορα ειναι καπως εμφανη. Σκεφτομαι να ελαττωσω λιγο στο διαλυμα την κορτιζονη γιατι εχει και 90 Ml elocon Μεσα να βαζα παραπανω ποσοτητηα μινοξ τι λες?
90ml elocon ειναι παρα πολυ.καποιο λαθος στην υπογραφη του θα εκανε ο george tumpa,περιπου 20 ml ειναι υπερ αρκετα σε μια ποσοτητα 60ml μινοξιδιλης.
τα χρησιμοποιεις σχεδον ολα,εγω στην θεση σου(και ειναι το μονο που μπορεις να προσθεσεις) ειναι 10 λεπτα με τον μηχανημα που κανω εγω πριν την λοσιον,και καποιο αποτελεσμα θα παρεις σαν μεμονωμενη θεραπεια και ποιο δυνατη απορροφηση θα σου προσφερει στην λοσιον που χρησιμοποιεις
 

kaiba

Active Member
Από εδώ την είδα την συνταγή μπορείς να μου πεις μια πιο σωστή? Θα την αγόρασω την συσκευή ναι όταν μας δώσει τα 800 ο κουλης θα κάνω τα ψώνια μ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Από εδώ την είδα την συνταγή μπορείς να μου πεις μια πιο σωστή? Θα την αγόρασω την συσκευή ναι όταν μας δώσει τα 800 ο κουλης θα κάνω τα ψώνια μ
η ποιο σωστη ειναι daktodor κρεμα απο το φαρμακειο,περναμε πρωτα την κρεμα και μετα ριχνουμε σκετη μινοξιδιλη,κανουμε μασαζ στο σημειο και θα παει παντου μονο του,το χρησιμοποιουσα καποιο διαστημα και η επανεκφυση ηταν πραγματικα γρηγορη με 2 εφαρμογες την μερα με αυτο.αν και η συγκεκριμενη κρεμα (υδροκορτιζονη) ειναι η ποιο ηπια σε δυναμη την εκανε καλα την δουλεια της.
φοβαμαι οτι δεν θα μας φτασουν 800 ευρω,βλεπω να παει ποιο μακρια αυτο :p
 

Absolute

Member
Με εψησε να δοκιμασω την συσκεβη για μασαζ στο κεφαλι που λες kapa εκτος απο παυση τριχοπτωσης ειδες και regrowth?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Με εψησε να δοκιμασω την συσκεβη για μασαζ στο κεφαλι που λες kapa εκτος απο παυση τριχοπτωσης ειδες και regrowth?
επανεκφυση δεν ειδα αλλα απο τριχοπτωση κοντευω να ξεχασω πως ηταν,δεν χρησιμοποιω τιποτα αλλο ομως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Regrowth αν δεν το συνδυάσεις με μινοξιδιλη δύσκολο αλλα υπάρχει ολόκληρη φιλοσοφία γύρω από το μασάζ στο κεφάλι υπάρχει κ site https://pro.hairguard.com/pages/massage
δεν ειναι ακριβως μασαζ,επειδη το εχω δοκιμασει το μασαζ δεν ειναι αποτελεσματικο,το τρεμουλο της μηχανης στο δερμα προκαλει στατικο ηλεκτρισμο
 

Absolute

Member
Τελεια το παραγγειλα το μηχανημα για μασαζ , σταματαω το gel απο φινα μολις ερθει και ελπιζω να την αντικαταστησει , θα το συνδιασω με dermaroller και μια λοσιον απο hairguard που λενε και καλα οτι μια ουσια που εχουν μεσα εχει διπλασια αποτελεσματοικοτητα απο μινοξιδιλη το safflower extract σε 2 μηνες κοντα που το βαζω δεν εχω δει και τιποτα εινε η αληθεια... αλλα συνεχιζω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τελεια το παραγγειλα το μηχανημα για μασαζ , σταματαω το gel απο φινα μολις ερθει και ελπιζω να την αντικαταστησει , θα το συνδιασω με dermaroller και μια λοσιον απο hairguard που λενε και καλα οτι μια ουσια που εχουν μεσα εχει διπλασια αποτελεσματοικοτητα απο μινοξιδιλη το safflower extract σε 2 μηνες κοντα που το βαζω δεν εχω δει και τιποτα εινε η αληθεια... αλλα συνεχιζω
ειναι πολυ φθηνη θεραπεια και πραγματικα δουλευει και μαλιστα καλα.
για την τοπικη φιναστερδιδη δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να κανει κατι.
εγω θα ηθελα να μην αφηναν καθολου λαδιλα σε μαλλι και δερμα οι μινοξ ολες και να εβαζα στους κροταφους μονο.
βρηκα και μια κρεμα κορτιζονη τωρα τελευταια που δεν λαδωνει καθολου ειναι η betafusin
πραγματικα δεν λαδωνει μολις μεινει στο δερμα μεσα σε 10 λεπτα εχει εξαφανιστει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φανταζομαι το ξερετε οτι δεν μπορειτε να βαζετε μονιμα κορτιζονη,καταστρεφει το κολλαγονο του δερματος.
ειναι για ενα push μονο και μετα διακοπη
 

kaiba

Active Member
Αμα θες φιναστερίδη μποριες να πάρεις κ το χάπι ξεκινά από 0.5 mg την μέρα αν δεις παρενέργειες σταματάς. Η κορτιζόνη ναι έχει παρενέργεια βέβαια δερματολόγο που ρώτησα μου είπε ότι έχει δει παρενέργειεα σε δέρμα μόνο αν βάζεις επίθεματα από πάνω κ δν αφήνει το δέρμα να αναπνέει βέβαια σίγουρα κ πάλι υπάρχει ρίσκο. Roller να καλύτερα να Πάρεις το 0.25 τα πιο μεγάλα τα φοβάμαι λίγο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αμα θες φιναστερίδη μποριες να πάρεις κ το χάπι ξεκινά από 0.5 mg την μέρα αν δεις παρενέργειες σταματάς. Η κορτιζόνη ναι έχει παρενέργεια βέβαια δερματολόγο που ρώτησα μου είπε ότι έχει δει παρενέργειεα σε δέρμα μόνο αν βάζεις επίθεματα από πάνω κ δν αφήνει το δέρμα να αναπνέει βέβαια σίγουρα κ πάλι υπάρχει ρίσκο. Roller να καλύτερα να Πάρεις το 0.25 τα πιο μεγάλα τα φοβάμαι λίγο
αν λες για εμενα εχω παρει φιναστεριδη σε ολες τις δοσολογιες
1/4
1/5
1/8
1/16
1/32
και ντουταστεριδη και saw palmetto
μην ακους πολλα απο δερματολογους,γιατι την κορτιζονη την χορηγουν για θεραπεια μιας δερματικης ασθενειας,ειτε αλεργια,ειτε αυτοανοσο,ειτε μολυνση ειτε επουλωση,με σχεδιο την διακοπη της οταν φυγει το προβλημα,που θα φυγει με κορτιζονη.
δυστυχως χαλαρωνει το κολλαγονο και προκαλει λεπτυνση του δερματος.
φυσικα υπαρχουν και ουσιες που κανουν το αντιθετο απο την κορτιζονη.
τα συστατικα και οι αναλογιες του promox δεν ειναι τυχαια,πριν 10 χρονια ειχα διαβασει μια ερευνα που ελεγε περιληπτικα,τοπικη υδροκορτιζονη λεπτενει,τοπικη τρετινοί΄νη παχαινει,και τα δυο μαζι εξουδετερωνονται οι παρενεργειες της λεπτυνσης,αλλα το ελεγε οτι ησχυει μονο με την υδροκορτιζονη και οχι ποιο δυνατες οπως elocon,η butabate
 

kaiba

Active Member
Για τον φίλο το λέω εσύ ξέρω ότι είσαι το πείραματοζωο του αρκα στο φόρουμ μας . Με την καλή έννοια το πείραγμα πάντα. Θα ψάξω να βρω τα συστατικά του promox αν μπορεί να μ φτιάξει το φαρμακείο όσο κοντά γίνεται. Ο συγκεκριμένος δερματολόγος είναι γενικά ανοιχτός σε πολλά πράγματα δλδ είχα πάει να βγάλω μια ελιά κ ήξερε το φόρουμ μας κ είδε πόσο ψαγμένος είμαι κ μιλάμε συχνά για θέματα τριχόπτωσης γνκ μου λέει να του λέω τα νέα του φόρουμ γιατί αυτός δν έχει χρόνο
 

Absolute

Member
Ειπα να δοκιμασω τοπικη φιναστεριδη για να αποφυγω παρενεργειες , ως τωρα παει καλα αλλα μαλλον θα την αντικαταστησω με το μηχανημα για μσαζ η θα τα συνδυασω , για το dermaroller εχω του 1μμ δεν νομιζω να το ανεβασω ισως μεχρι 1,5 το πολυ αν δεν δω κανα αποτελεσμα , τωρα για επανεκφυση που θελω με προβληματιζει τι θα κανω..αποφευγω προς το παρων μινοξιδιλη και βλεπω τις ενναλακτικες , επισης μολις τελειωσει η κατασταση με τον ιο σκεφτομουνα να δοκιμασω θεραπεια με βιομιμητικα πεπτιδια
 

kaiba

Active Member
Εγώ derma roller πάνω από 0.5 δεν θα χρησιμοποιούσα επανεκφυση χωρίς μινοξιδιλη δύσκολα να δεις αλλά στο εύχομαι. Επίσης αν έχεις υψηλή dht πρέπει να Πάρεις φιναστερίδη έστω κ τοπικά
 
Μπλουζα