Ποσιμη Μινοξιδιλη

Absolute

Member
Καλησπερα , εχει δοικιμασει κανεις μινοξιδιλη σε χαπι? ειναι επικiνδυνο σε δοσεισ 5mg αλλα σε πιο μικρεσ 1mg πχ μηπως αξιζει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω δοκιμασει εγω και ο χαρος μου γαργαλισε το αυτι.
μεινε μακρια,προκαλει εμφραγμα,φερνει ταχυπαλμια μεχρι να ερθει η καρδια σε κοπωση.
την χορηγουσαν μαζι με αλλα αντιυπερτασικα που ειχαν παρενεργεια την βραδυκαρδια ωστε να εξουδετερωνει το ενα φαρμακο τις παρενεργεις του αλλου
 

Absolute

Member
αυτα ειχα δει και εγω και φρικαρα αλλα ηταν σε δωσεις 5mg και 10mg , διαβασα απο εξωτερικο οτι το δοκιμαζουν με συνταγη γιατρου σε 1mg και το σκεφτομαι αν αξιζει μια μικρη δοκιμη αλλα μασαω εινε η αληθεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αυτα ειχα δει και εγω και φρικαρα αλλα ηταν σε δωσεις 5mg και 10mg , διαβασα απο εξωτερικο οτι το δοκιμαζουν με συνταγη γιατρου σε 1mg και το σκεφτομαι αν αξιζει μια μικρη δοκιμη αλλα μασαω εινε η αληθεια
δεν αξιζει,ειναι πολυ επικινδυνο,εκτος απο τις στανταρ παρενεργειες που θα εχεις,μαυρους κυκλους,κατακρατηση υγρων,τις οποιες τις γλυτωνεις με τοπικη χρηση στο ποσιμο θα εχεις θεματα και με την καρδια,και εκει τα πραγματα δεν εχουν παντα επιστροφη,εγω κατα λαθος ζω.
απο οσο ξερω το απεσυραν στην χωρα μας εδω και πανω απο 10 χρονια,κριθηκε επικινδυνο.
και πανω απο ολα δεν ξερεις τα ορια του σωματος σου στο φαρμακο αυτο,εμενα τα 2,5mg κοντεψαν να με στειλουν,περασα 20? δεπτερολεπτα γονατιστος στο χωμα με τρομερο πονο στην καρδια και δεν ηξερα και αν θα ζησω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ποπο αμα ειναι ετσι το ξεχναω thnx για τις πληροφοριες , τι ρισκα περνουμε ομως...
το φαρμακο αυτο ειναι πραγματικα επικινδυνο,μπορει να σε στειλει μια και εξω.
ελλαδα δεν το βρισκεις πλεον,εγω το ειχα βρει ξεχασμενο σε ενα φαρμακειο το 2008? 2009? αλλα και τοτε ειχε ηδη αποσυρθει,ξεχασμενο ηταν στοκ
 

Absolute

Member
ευτυχως ειχες τυχη η δυνατο οργανισμο , απορω στο εξωτερικο πως το ρισκαρουνε.. ισως απο αγνοια
 

kaiba

Active Member
Καλησπέρα καμια φτηνη συνταγή μινοξιδιλής να την δωσουμε σε φαρμακειο να μας την φτιαξει υπαρχει? Η συμφέρει πιο καλα η Kirkland?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω λεω axelan 5% απο φαρμακειο 15 ευρω εχει.
ειναι γεγονος πλεον οτι οι φτιαχτες δεν ειναι τοσο αποτελεσματικες οσο οι εργοστασιακες,η παραμικρη αστοχια στην κατασκευη της ριχνει την αποτελεσματικοτητα της.
 

spi

Well-Known Member
Παίρνω φτιαχτή μινοξιδιλη αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνει δουλειά η όχι. Μόλις τελειώσει μάλλον θα ξεκινήσω exelan. Καμία ιδέα για να δω αν λειτουργεί;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παίρνω φτιαχτή μινοξιδιλη αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνει δουλειά η όχι. Μόλις τελειώσει μάλλον θα ξεκινήσω exelan. Καμία ιδέα για να δω αν λειτουργεί;
θα το δεις στην μεταγραφη,το axelan ειναι και καλο στο θεμα λαδιλας,εχει μονο 20% προπυλαινογλυκολη που λαδωνει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Όταν λες μεταγραφή;
οτα σταματησεις την φτιαχτη και την αντικαταστησεις με αλλη εργοστασιακη.
η κατασκευη της μινοξιδιλης ειναι αρκετα δυσκολη,γι αυτο και συχνα δεν πετυχαινουν μεγιστα αποτελεσματα
 

spi

Well-Known Member
Αυτή θα μου τελειώσει σε κανέναν μηνα. Έκανα μμ και αυτή τη στιγμή δεν βλέπω μεγάλη κίνηση και σκέφτομαι πως έκανα βλακεία που ξεκίνησα φτιαχτή αντί να πάω για λίγους μήνες με την εργοστασιακή.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αυτή θα μου τελειώσει σε κανέναν μηνα. Έκανα μμ και αυτή τη στιγμή δεν βλέπω μεγάλη κίνηση και σκέφτομαι πως έκανα βλακεία που ξεκίνησα φτιαχτή αντί να πάω για λίγους μήνες με την εργοστασιακή.
τελειωσε την μην πανε χαμενα τα λεφτα,δεν μας κυνηγαει κανεις,ο δρομος ειναι μαραθωνιος
 

spi

Well-Known Member
Ναι εννοείται. Απλά έλεγα ότι αν είχα την κανονική ίσως να έβγαιναν πιο γρήγορα οι μεταμοσχευμενες. Δε πειράζει έχουμε καιρό
 

kaiba

Active Member
Kappa την axelan την θεωρεις καλυτερη απο την Kirkland? Επισης στο θεμα μαυρων κυκλων ολες λιγο πολυ ιδιες ειναι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kappa την axelan την θεωρεις καλυτερη απο την Kirkland? Επισης στο θεμα μαυρων κυκλων ολες λιγο πολυ ιδιες ειναι?
το axelan αφηνει λιγοτερη λαδιλα απο ολες τις αλλες,οι μαυροι κυκλοι εχουν να κανουν με το πως δεχεται την μινοξιδιλη το καθε σωμα,δεν σημαινει οτι θα κανεις μαυρους κυκλους.
αν την θεωρω καλυτερη εχει να κανει με τα κριτηρια του καθε ενα,εμενα τα κριτηρια μου ειναι να μην λαδωνει δερμα και μαλλι.
η καλυτερη αντικειμενικα ειναι το rogain foam,και σε ποιοτητα και σε αποτελεσμα αλλα ειναι και ποιο ακριβο,λογω της γλυκερινης που εχει στην θεση της προπυλαινογλυκολης δεν προκαλει ερεθισμους,φαγουρες,ξηροδερμια
 

kaiba

Active Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση μιλάμε για μια θεραπεία που την παντρεύεσαι οπότε ψάχνω ότι πιο vfm υπάρχει οπότε axelan. Μαυρους κύκλους εχω κάνει ηδη αφου εξω πια κυκλοφορώ με concealer :p Το θέμα ειναι να τους περιορίσω
 
Μπλουζα