αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Georgex6

Well-Known Member
κλασικο προβλημα εχει καταντησει...
εχω κοψει εδω και κανα χρονο το regaine γιατι μου επρηζε το προσωπο η αισθηση που μου αφηνε ηταν χαλια,
το εκοψα και ειδα μεγαλη διαφορα.Μετα ξεκινησα το διαλυμα του george toumpa που ειναι σχετικα καλο σαν ουσιες
και δεν ειδα μεγαλες παρενεργιες δεν με ενοιαζε κιολας γιατι ειμουν και φανταρος εδωσα 40 ευρω για 200 μλ πολυ καλη τιμη και με κρατησε και 5 μηνες το σταματησα μετα για κανα 2 μηνο γιατι πρεπει να κανεις και κανα off και τωρα που το ξανάρχισα αρχιζω και ξανανοιωθω αυτο το αντιαισθητικο πρηξιμο, μολις το αγορασα 45ευρω τα 200 ml και σκεφτομαι να τη πεταξω πραγματικα εχω νευριασει πολυ
θελω να ρωτησω τωρα υπαρχει καποιος που να αντιμετωπιζε το ιδιο και να πηρε μινοξιδιλη propylene glycol free και να εχει βρει την υγεια του????? Φταει αυτο να παω να φτιαξω με γλυκερινη? να την ξαναφτιαξω χωρις propylene? θα μιλησω τη δευτερα με το φαρμακοποιο να δουμε τη θα κανουμε αν ξερει κανεις να απαντησει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

ειτε εχει propylen glycol ειτε glykerin,παλι θα σου κανει τα ιδια δυστυχως
 

lab_rat

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Καμια σαουνα θα μπορουσε να βοηθησει?? 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

μυθος,η σαουνα ειναι snake oil :D
καμια διατροφη κατι μπορει να κανει
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Το ίδιο διάλυμα εγώ το έβαζα μια φορά την ημέρα γιατί το θεωρώ ιδιαίτερα δυνατό. Αποτελέσματα είχα πολύ καλά και έτσι...Αν τελικά αποφασίσεις να το σταματήσεις, δοκίμασε με μια φορά μπας και δεν σε πρήζει και τόσο...Επίσης με βοήθησε στο πρήξιμο το ότι μείωσα το αλάτι...ειδικά το βράδυ δεν έτρωγα καθόλου και το πρωι τα πράγματα ήταν καλύτερα...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

ευχαριστω παιδια!! ναι εχω μειωσει τη δοση κατα πολυ απλα ηθελα να ρωτησω αν περνει κανεις propylene glycol free να μου ελεγε εντυπωσεις
 

LOK

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Πολλοί λένε οτι το πρήξιμο είναι απο την κατακράτηση υγρών, και μπορεί να ελατωθεί με την αεροβική γυμναστική. Δοκίμασε το Rogaine foam, έχει την ίδια δραστικότητα και χωρίς προπυλενογλυκόλη.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Georgex6 είπε:
ευχαριστω παιδια!! ναι εχω μειωσει τη δοση κατα πολυ απλα ηθελα να ρωτησω αν περνει κανεις propylene glycol free να μου ελεγε εντυπωσεις

george παιρνεις αυτα που εχεις στην υπογραφη σου???γτ νομιζω ειχες κοψει το προσκαρ...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

LOK είπε:
Πολλοί λένε οτι το πρήξιμο είναι απο την κατακράτηση υγρών, και μπορεί να ελατωθεί με την αεροβική γυμναστική. Δοκίμασε το Rogaine foam, έχει την ίδια δραστικότητα και χωρίς προπυλενογλυκόλη.
το εχω δοκιμασει στο παρελθον κατι κανει αλλα δεν ειναι η λυση ξερω πολλα σκευασματα χωρις προπυλενογλυκολη και μπορω να φτιαξω και στο φαρμακειο αυτο που ρωταω εγω ειναι αν καποιος εδω μεσα που ειχε την ιδια παρενεργια την καταπολεμησε βγαζοντας αυτη την ουσια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

george παιρνεις αυτα που εχεις στην υπογραφη σου???γτ νομιζω ειχες κοψει το προσκαρ...
[/quote] το εχω ξαναρχησει μερα παρα μερα και εχω προσθεσει και αυτο το διαλυμα
αλλα παλι με βλεπω να αλλαζω δε γουσταρω το πρηξιμο σκεφτομαι κατι αλλο απο δευτερα θα το κανω
 

kakashi

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

εμενα το πρηξιμο μ φευγει παντως με καθημερινη σχεδον γυμναστικη καλη διατροφη κ πολλα υγρα....αν για λιγες μερες πχ φυγω εκτος προγραμματος(πχ φαω junk food πολυ κ καθομαι ολη μερα στο καναπε το πρηξιμο γινεται εντονο....στρογγυλευει η μουρη μ)
 

Hairboost

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

ποια ειναι η τωρινη συνταγη για αυτο το διαλλημα ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Hairboost είπε:
ποια ειναι η τωρινη συνταγη για αυτο το διαλλημα
- Minoxidil 5gr
- Tretinoin 16mg
- Elocon Solution 90ml
- Progesterone 500mg
- Biotine Amp No1
- Cysteine 350mg
- Propylene glycole 5gr
- Eau de Rose 3gr
εχετε υποψιν οτι η τρετινοινη αλληλεπιδρα με την μινοξιδιλη και χανει σε δυναμη οταν βρισκεται στο ιδιο διαλυμα
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.androgeneticalopecia.com/hair-loss-treatments/tretinoin-pattern-baldness.shtml&ei=crS6TbraBMnIswb7j9D2BQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CE0Q7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3Dtretinoin%2Bregrowth%26hl%3Del%26biw%3D1366%26bih%3D673%26prmd%3Divns
 

Hairboost

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

αυτη η λοσιον + σπιρο1% + αιρολ + μινοξ καθε μερα εχει δοκιμαστει απο καποιον εδω ?
 

xDante

Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Hairboost είπε:
αυτη η λοσιον + σπιρο1% + αιρολ + μινοξ καθε μερα εχει δοκιμαστει απο καποιον εδω ?


το διάλυμα έχει ήδη τρετινοιν οπότε η αιρολ δεν χρεάζεται .....
και μινόξ έχει μέσα οπότε την βγάζουμε και αυτή
η προγεστερόνη είναι το dht blocker οπότε και σπίρο μαζί μου φαίνεται too much
εγώ θα έβγαζα την τρετινοίνη και θα έβαζα retinoic acid (δεν νομίζω να αλληλεπιδρά με μινόξ) (καπ τι λές)?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

ωπα ωπα δεν ειναι μονο η προγεστερονη dht blocker
@kapamarou εχεις γραψει βιοτινη νο1 το διαλυμα που εχω φτιαξει εγω δεν εχει βιοτινη αλλα biokap amp
http://www.derma-line.gr/mallia-nyxia/biokap-6-morfes/biokap-amp.html :) και ξερετε πως θα εγινε αυτο θα μπερδευτικε ο φαρμακοποιος
αλλα οκ δεν ειναι κακο... :D :D :D
παντως το διαλυμα ειναι καλο και οικονομικο βγαινει 45e τα 200ml εμενα μου κρατησε κανα 5μηνο το εβαζα οταν ειμουν φανταρος θετικα σχολια εχω να κανω
θα το σταματησω ομως λογω του πρηξιματος και θα στραφω αλλου ;)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: αισθηση πρηξιματος απο μινοξιδιλη

Να σου πω ρε φιλε το σημαντικο ειναι το πρηξιμο εγω γενικα εχω προβλημα και το regaine γιαυτο το σταματησα, ενταξει δεν ειναι τοσο φοβερο βεβαια αλλα το καταλαβαινω στις φωτο που βγαζω φαινετε το προσωπο μου πρησμενο, δε θελω προσπαθωντας να φτιαξω ενα αισθητικο προβλημα να δημιουργω ενα αλλο στη τελικη δε με κανει και nw1 anyway εγω το σταματαω.
τωρα οσον αφορα τη χρηση του πρεπει να εισαι λιγο προσεχτικος εχει μεσα προγεστερονη και κορτιζονη οποτε πρεπει να κανεις καποια off
δε ξερω αν καποιον τον επηρεασει στη λιμπιντο αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο δηλαδη καμια σχεση με τη φιναστεριδη,το καλυτερο ειναι να το δοκιμασεις και βλεπεις...
 
Μπλουζα