John_john1,fue hdc 2841 grafts crown 12-13/03/2019

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με μακρύ μαλλί πριν την μεταμόσχευση.

01.JPG
08.JPG
 

Συνημμένα

  • 04.JPG
    04.JPG
    308.7 KB · Προβολές: 692
  • 05.JPG
    05.JPG
    308.1 KB · Προβολές: 726
  • 15.JPG
    15.JPG
    276.4 KB · Προβολές: 749
  • 16.JPG
    16.JPG
    221.8 KB · Προβολές: 747

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με μακρύ μαλλί πριν την μεταμόσχευση.
Επέμβαση στην περιοχή της κορυφής (crown).

06.JPG
07.JPG
17.JPG
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με ξυρισμένο μαλλί πριν την μεταμόσχευση.
Περιοχή της κορυφής (crown) μαρκαρισμένη στην οποία τοποθετηθήκαν τα μοσχεύματα.

Σημείωση:Η δότρια περιοχή χάνει στο μάτι διότι είναι τέρμα ξυρισμένη και πέφτει αρκετός φωτισμός.
Σε παρακάτω δίκες μου φωτογραφίες θα αναδειχθεί καλύτερα.

10.JPG
07.JPG
 

Συνημμένα

  • 05.JPG
    05.JPG
    212.4 KB · Προβολές: 676
  • 09.JPG
    09.JPG
    191.9 KB · Προβολές: 672
  • 06.JPG
    06.JPG
    250.8 KB · Προβολές: 650
  • 08.JPG
    08.JPG
    218 KB · Προβολές: 632

vagosx

Well-Known Member
John καλη επιτυχία!
Δυο γρήγορες παρατηρήσεις:
1. Το crown αντικειμενικά ευτυχως άνοιξε πολυ λίγο σε σχέση με τη συνολική σου κατάσταση.
2. Δότρια δυστυχως μέτρια, όπως και ο λόγος εξαγωγής.

Καλη συνεχεια!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John καλη επιτυχία!
Δυο γρήγορες παρατηρήσεις:
1. Το crown αντικειμενικά ευτυχως άνοιξε πολυ λίγο σε σχέση με τη συνολική σου κατάσταση.
2. Δότρια δυστυχως μέτρια, όπως και ο λόγος εξαγωγής.

Καλη συνεχεια!

Η δότρια μου μέχρι στιγμής έχει δώσει με Strip+Fue 6179 Grafts και έχει να δώσει ακόμη περίπου 2500 Grafts.
Θα ανεβάσω και καλύτερες φωτογραφίες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γνωμη ασχετη με την μμ.

Σου παει καλυτερα το κατεβασμενο μαλλι. https://www.hairlossgr.com/attachments/01-jpg.21096/
Στο δικο σου κεφαλι εστω ειναι πιο ωραιο απο το να το σηκωνεις!

Ναι,σίγουρα δεκτό. Αν με δεις από κοντά με κατεβασμένο μαλλί και με χτενισμένο ίσως πάλι αναθεωρήσεις.
Πιστεύω τώρα με την νέα μεταμόσχευση να δέσουν ομορφότερα τα μαλλιά και να δώσουν ένα πιο ομοιόμορφο χτένισμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πρώτη ήμερα μετά την πρώτη συνεδρία 12/03/2019.
Το Crown μου στην πλάγια φώτο έχει πρηστεί γιαυτό και φαίνεται έτσι.
Θα ανεβάσω και δίκες μου φωτογραφίες εκτός τις κλινικής.

Τα 2841 μοσχεύματα πάρθηκαν από όλο το εύρος της δότριας περιοχής.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεύτερη ήμερα μετά την πρώτη συνεδρία 13/03/2019.
Το Crown μου στην πλάγια φώτο έχει πρηστεί γιαυτό και φαίνεται έτσι.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
 

kardinalios

Well-Known Member
Καλησπέρα Γιάννη . Εύχομαι καλή επιτυχία με τη σειρά μου στην προσπάθεια αυτή . Ομολογουμένως αν όλα πάνε όπως αναμένεται με βάση τα δεδομένα η συνολική εικόνα θα είναι πολύ καλή .
Μια ερώτηση σχετικά με την διαδικασία. Γνωρίζουμε τι punch χρησιμοποιήθηκαν ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Γνωμη ασχετη με την μμ.

Σου παει καλυτερα το κατεβασμενο μαλλι. https://www.hairlossgr.com/attachments/01-jpg.21096/
Στο δικο σου κεφαλι εστω ειναι πιο ωραιο απο το να το σηκωνεις!
Φιλε Vag 25......για αλλη μια φορα διαφωνουμε καθετα.
Ο John ειναι πολυ καλυτερος με το μαλλι επανω...εχει ωραιο χτενισμα...ισιο μαλλι...ωραιο στιλ.

Με κατεβασμενο μαλλι, ανακατεμενο, οπως η συγκεκριμενη φωτογραφια, χανει πολυ σε εμφανιση.

Φιλε John, συνεχισε με το ιδιο στιλ, το οποιο νομιζω υιοθετεις αρκετα χρονια τωρα.
 

vag25

Well-Known Member
Ενταξει γουστα ειναι αυτα. Και εμενα μου αρεσουν τα σηκωμενα μαλλια σαν look, αλλα στον john προτιμω το κατεβασμενο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μια χαρα. καλη φυτρωση.. με το strip παντως εχεις κατασφαχτει.. τεραστιο σε μηκος αλλα και η ουλη δεν ειναι μικρη. ευτυχως τεινει να εκλειψει αυτη η μεθοδος.
 

dim d

Well-Known Member
Καλη ξεκουραση και καλη αναρρωση! Θα αλλαξει σημαντικα η εικονα σου, εχουμε πολυ παρομοιο κεφαλι απο οτι βλεπω...θα ξεχασεις τοπικ κι τα σχετικα! Αναμενουμε την συνεχεια.

ΥΓ το κυκλακι σηματοδοτει την παλια φυτρα?
 

leas

Well-Known Member
Γιανναρε τα καλυτερα και απο εμενα.
Το feedback απο το νημα σου ολα αυτα τα χρονια πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο για το φορουμ.Ελπιζω να συνεχισεις να ενημερωνεις και να παρεις το αποτελεσμα που θες.

Εφοσον με fue εχεις παρει 2841, περιμενα πως η δοτρια σου θα ειχε να δωσει ακομα 3000 με 3500 με fue..Η κλινικη πιστευει πως παραπανω δεν θα μπορει να δωσει η δοτρια σου..;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπράβο παλίκαρε καλή φύτρωση να πάνε όλα κατ' ευχήν..πάει και αυτο..

Καλημέρα!!! Ευχαριστώ Akis,όλοι προσπαθούμε ανάλογος με τις δυνατότητες μας να κάνουμε ότι καλύτερο.
Να χαίρεσαι και το δικό σου αποτέλεσμα που σου αλάλαξε σημαντικά την εικόνα σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα Γιάννη . Εύχομαι καλή επιτυχία με τη σειρά μου στην προσπάθεια αυτή . Ομολογουμένως αν όλα πάνε όπως αναμένεται με βάση τα δεδομένα η συνολική εικόνα θα είναι πολύ καλή .
Μια ερώτηση σχετικά με την διαδικασία. Γνωρίζουμε τι punch χρησιμοποιήθηκαν ;

Καλημέρα kardinalie να είσαι καλά για τις ευχές σου!!! Αν και έχω κάποιες αδυναμίες γενικά στο κεφάλι πιστεύω και εγώ στην συνολική έκταση να πάρω μια αξιοπρεπή εικόνα ακόμη καλύτερη από πριν.
Όλα αυτά τα 7 χρονιά έχω χάσει δικά μου μαλλάκια αλλά τα κατάφερα να διατηρηθώ χωρίς φάρμακα.
Punch νομίζω 0,9 αλλά δεν είμαι σίγουρος θα σε ενημερώσω σύντομα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρα. καλη φυτρωση.. με το strip παντως εχεις κατασφαχτει.. τεραστιο σε μηκος αλλα και η ουλη δεν ειναι μικρη. ευτυχως τεινει να εκλειψει αυτη η μεθοδος.

Ευχαριστώ!!! Για να εξαχθούν 3400 μοσχεύματα περίπου έπρεπε σίγουρα να γίνει αυτή η τομή των 27 εκατοστών.
Πέρα από αυτά και εγώ πρώτη φορά βλέπω το Strip μου γιατί πότε δεν τα κούρεψα τόσο κοντά τα μαλλιά.
Όντως το πάχος είναι αρκετό και υπάρχουν σημάδια sockloss & γιαυτόν τον λόγο η κλινική σταμάτησε αυτήν την μέθοδο διότι δεν θέλει κεφάλια με τομές πλέον.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη ξεκουραση και καλη αναρρωση! Θα αλλαξει σημαντικα η εικονα σου, εχουμε πολυ παρομοιο κεφαλι απο οτι βλεπω...θα ξεχασεις τοπικ κι τα σχετικα! Αναμενουμε την συνεχεια.

ΥΓ το κυκλακι σηματοδοτει την παλια φυτρα?

Ευχαριστώ φίλε dim να σε καλά!!! Το κυκλάκι ναι , είναι εκεί που αρχίζει να στροβιλίζει το μαλλί.
 
Μπλουζα