Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Εγώ ας πούμε είμαι 28 χρόνων Nw5 διάχυτο με μια αποτυχημένη μμ περιπου 1700 grafts στο παρελθον που καλύπτει κάπως την κατάσταση .
Χρειάζομαι 4300(2800+1500) grafts για να φτιάξω το κεφάλι μου και η απάντηση του Lorenzo στο τι θα μου μείνει μετά από αυτες τις δύο διαδικασίες ήταν ότι πρέπει να το δει αφού κάνει τις εξαγωγές γιατί έχω white dots από την πρώτη μμ. Με λίγα λόγια θα εχω βάλει 6000 grafts και το τι θα έχω μετά είναι ερωτηματικό και εγώ προσωπικά θεωρώ ότι θα έχω ελάχιστα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
86c9e860e9b5d2160771b835b9915d6d.jpg


Για δες τις φώτο τις δικές μου (δότριας) και αυτή. Η περιοχή ανάμεσα στις 2 μαύρες γραμμές τι είναι? Σου φαίνεται νορμαλ. Αν δεν ήταν από παλία retrograde, είναι totally depleted από την μμ. Και στις 2 περίπτωσεις περιορίζει σημαντικά το εμβαδό της occipital.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ ας πούμε είμαι 28 χρόνων Nw5 διάχυτο με μια αποτυχημένη μμ περιπου 1700 grafts στο παρελθον που καλύπτει κάπως την κατάσταση .
Χρειάζομαι 4300(2800+1500) grafts για να φτιάξω το κεφάλι μου και η απάντηση του Lorenzo στο τι θα μου μείνει μετά από αυτες τις δύο διαδικασίες ήταν ότι πρέπει να το δει αφού κάνει τις εξαγωγές γιατί έχω white dots από την πρώτη μμ. Με λίγα λόγια θα εχω βάλει 6000 grafts και το τι θα έχω μετά είναι ερωτηματικό και εγώ προσωπικά θεωρώ ότι θα έχω ελάχιστα ...
Τα 6-6500 φίλε kardinalie δεν είναι ο μέσος όρος οποτε μπορείς να μην αναρωτιέσαι παραπανω που είναι το παράλογο, σου απάντησαν vlafo και cvial. Και cvial ναι έχουμε διαφορετικες αντιλήψεις εγώ δε πιστεύω πως μπορεί να γίνει σοβαρή αριθμητικη αξιολογηση δότριας από μια φωτογραφία από κανέναν, ούτε σε μεταμόσχευμενα ούτε φυσικά και σε παρθένα δοτρια όπως πιστεύεις εσύ και κάνεις. Αυτά. Κουράστηκα και γω να έχω αντίλογο σε προφανή.
 

tasos33

Well-Known Member
Ειλικρινα τωρα, τι σε κανει να πιστεύεις οτι ο @Akis-multi θα καταλαβει αυτα που του λες.

Νομιζω η απο παρανοηση η απο ευγενεια αναφερεις πως ΔΕΝ θελει να καταλαβει, εγω στο υπογραφω πως για εμφυτους κατασκευαστικους λογους ΔΕΝ αρπάζει.

Ολοι εκτος απο τον akis multi εχουν καταλαβει, το καταλαβαμε ολοι πλεον.

Το νημα πλεον δεν εχει νοημα.



86c9e860e9b5d2160771b835b9915d6d.jpg


Για δες τις φώτο τις δικές μου (δότριας) και αυτή. Η περιοχή ανάμεσα στις 2 μαύρες γραμμές τι είναι? Σου φαίνεται νορμαλ. Αν δεν ήταν από παλία retrograde, είναι totally depleted από την μμ. Και στις 2 περίπτωσεις περιορίζει σημαντικά το εμβαδό της occipital.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Και οι νοσοκομες του βεκρη πως το κανουν?
Γιατι και η εξεταση με το ματι φωτογραφικη είναι.


εγώ δε πιστεύω πως μπορεί να γίνει σοβαρή αριθμητικη αξιολογηση δότριας από μια φωτογραφία από κανέναν, ούτε σε μεταμόσχευμενα ούτε φυσικά και σε παρθένα δοτρια όπως πιστεύεις εσύ και κάνεις. Αυτά. Κουράστηκα και γω να έχω αντίλογο σε προφανή.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Και οι νοσοκομες του βεκρη πως το κανουν?
Γιατι και η εξεταση με το ματι φωτογραφικη είναι.
Εσύ τασάρα είσαι πολυ μεγάλος γάτος..είναι γνωστό χρόνια τώρα. Να σου στείλω φίλε μου μια φωτογραφία μου με τη δοτρια να τη βάλεις πάνω απ'το τζάκι να μου μετρήσεις τα grafts με την ησυχία σου τώρα στις γιορτές να ξέρω πόσα έχω.
 

tasos33

Well-Known Member
... Θα κατρακυλησω στο γηπεδικο σου επιπεδο και θα σου απαντησω.

Αλλοι χρονια γατοι αλλοι χρονια βλακες..
Μην απελπίζεσαι ομως για ολους εχει ο θεος.

Ααα και την φωτο σου να την στειλεις, πανω απο το τζακι σιγουρα θα την βαλω, θα μαζεψω κ πεντε φιλους, γατοι κ αυτοι και θα σου κανουμε μετρηση iq.

Και τωρα που ειναι και γιορτες και το τζατζικι ειναι κ επικαιρο, ειμαι σιγουρος πως το iq του τζατζικιου ειναι κατα πολυ υψηλοτερο απο το δικο σου.

Μην στεναχωριέσαι ομως, σε καθε περιπτωση θα βρισκεις καποιο forum οπου θα συναντάς νοημονες ανθρωπους με αποψεις που στηρίζονται σε αρετες που η φυση δε σου χαρισε, γιαυτο αλλωστε σου εδωσε δυνατα ποδια να παιζεις μπαλλιτσα στο γκαζον, αλλα και εκει αμφιβαλλω αν επαιξες μπαλλα της προκοπης στο ανώτερο ελληνικο επιπεδο του χαβουζενιου ελληνικου ποδισφαιρου.

Με αγαπη και στοργη.






Εσύ τασάρα είσαι πολυ μεγάλος γάτος..είναι γνωστό χρόνια τώρα. Να σου στείλω φίλε μου μια φωτογραφία μου με τη δοτρια να τη βάλεις πάνω απ'το τζάκι να μου μετρήσεις τα grafts με την ησυχία σου τώρα στις γιορτές να ξέρω πόσα έχω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα 6-6500 φίλε kardinalie δεν είναι ο μέσος όρος οποτε μπορείς να μην αναρωτιέσαι παραπανω που είναι το παράλογο, σου απάντησαν vlafo και cvial. Και cvial ναι έχουμε διαφορετικες αντιλήψεις εγώ δε πιστεύω πως μπορεί να γίνει σοβαρή αριθμητικη αξιολογηση δότριας από μια φωτογραφία από κανέναν, ούτε σε μεταμόσχευμενα ούτε φυσικά και σε παρθένα δοτρια όπως πιστεύεις εσύ και κάνεις. Αυτά. Κουράστηκα και γω να έχω αντίλογο σε προφανή.

Πιστεύω ότι το σωστότερο είναι να σταματήσουμε εδώ. Ο καθένας αντιλαμβάνεται αυτό που μπορεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

rispa

Member
Σαν ταινία οι βόρειοι και οι νότιοι είναι αυτό το νήμα. Καλή χρόνια σε όλους με πολλά μαλλιά αλλά και με μυαλά μην εστιάζουμε μόνο στις τρίχες!!!!!
 

mic6

Well-Known Member
86c9e860e9b5d2160771b835b9915d6d.jpg


Για δες τις φώτο τις δικές μου (δότριας) και αυτή. Η περιοχή ανάμεσα στις 2 μαύρες γραμμές τι είναι? Σου φαίνεται νορμαλ. Αν δεν ήταν από παλία retrograde, είναι totally depleted από την μμ. Και στις 2 περίπτωσεις περιορίζει σημαντικά το εμβαδό της occipital.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε συ mod πες μου πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό που έβαλες ανάμεσα στις γραμμές είναι depleted δότρια; Σε έναν ατζαμή κουρέα είχα πάει και μου ανέβασε το σβέρκο τόσο ψηλά που περιμένω πάλι να μακρύνουν. Χωρίς προφυλακτήρα τα είχε πάρει εκεί που δείχνεις και αυτό μεταξύ των γραμμών σου είναι μαλλί λίγων ημερών. Όλο λέω ότι δεν θα ξαναγράψω και όλο μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διαβάζω. Δες πώς είναι η δότρια μου στο ακριβώς προηγούμενο κούρεμα και πριν το προηγούμενο κούρεμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Ρε συ mod πες μου πραγματικά πιστεύεις ότι αυτό που έβαλες ανάμεσα στις γραμμές είναι depleted δότρια; Σε έναν ατζαμή κουρέα είχα πάει και μου ανέβασε το σβέρκο τόσο ψηλά που περιμένω πάλι να μακρύνουν. Χωρίς προφυλακτήρα τα είχε πάρει εκεί που δείχνεις και αυτό μεταξύ των γραμμών σου είναι μαλλί λίγων ημερών. Όλο λέω ότι δεν θα ξαναγράψω και όλο μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με αυτά που διαβάζω. Δες πώς είναι η δότρια μου στο ακριβώς προηγούμενο κούρεμα και πριν το προηγούμενο κούρεμα.

Καλή χρονιά prof με υγεία και ευτυχία! Δεν είναι κακό κούρεμα αυτό που λες. Άλλο είναι. Δεν πήγε ο κουρέας να σου κάνει ζιγκ ζαγκ με τη μηχανή.

Μιχάλη καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία. Μην γράφεις άλλο. Πάρε το χρόνο σου όπως είπες πριν γιατί εκτίθεσαι φίλε.
 

mic6

Well-Known Member
Νομιζω οτι το νημα το εχεις ανοιξει για να σχολιασουμε αυτα που βλεπουμε στο δικο σου αποτελεσμα προσωπικα αλλα και γενικοτερα για να δουμε το πως λειτουργει η κλινικη που εχεις παει.
Κι αυτο ακριβως εκανα εγω τουλαχιστον γτ μιλαω μονο για τον εαυτο μου.

Το σχολιο σου θα το λαβω ως ειρωνικο προς το προσωπο μου, νοιωθω οτι ειμαι ανεπιθυμητος και δε θα ξαναποσταρω στο συγκεκριμενο νημα επειδη ειναι δικο σου κ θα σε απαλλαξω απ τα ανεπιθυμητα σχολια μου, οχι γιατι εχω θιχτει απλα γιατι δε μου αρεσει να προκαλω αρνητισμο και επειδη αντιλαμβανομαι οτι αυτο σου προκαλω (αν και δεν ηταν καθολου αυτος ο σκοπος του ποστ μου) κι επειδη το νημα ειναι δικο σου , θα σου αδειασω τη γωνια. Nα χαιρεσαι το αποτελεσμα σου παρ ολα αυτα.



Cvial υπαρχει ενας πολυ μαγκας στα δικα μου τα ματια γιατρος ο Rassman ο οποιος εχει πει ανα καιρους εδω κ χρονια πολλα διαμαντια, σε ερωτησεις που του εκαναν χιλιαδες ασθενεις.

Ενα απ τα οποια ειναι οτι καμμια εξιδικευση κ γνωση δεν εχουμε εμεις οι γιατροι μμ για χαπια οπως το propecia περαν απ τις οδηγιες χρησης που αναφερει το κουτι.
Με λιγα λογια εξηγουσε οτι αλλη επιστημη η χειρουργικη ιατρικη που ακολουθουν αυτοι οι γιατροι και εντελως διαφορετικος τομεας η επιστημη παραγωγης φαρμακων.

Εν ολιγης καμμια βαρυτητα δεν εχει η γνωμη του rassman κ του καθε rassman παραπανω απ την δικη μου κ την δικη σου γιατι ειμαστε ολοι ασχετοι στον τομεα παραγωγης φαρμακων. Ωστοσο αυτο που εχουν οι γιατροι μμ παραπανω απο εμενα κ εσενα ειναι η προσωπικη εμπειρια γτ τα ματια τους εχουν δει πολλες χιλιαδες ατομων να περνουν αυτο το χαπι ενω εγω εχω δει απο κοντα μονο καποιες δεκαδες.

Γιατι ειπα ολα τα παραπανω ?
γιατι αυτο που ειπε ο λορεντζο οτι οταν σταματας το χαπι οι παρενεργειες εξαφανιζονται ειναι περα για περα ΜΗ αληθες. ΔΕΝ εξαφανιζονται παντα και υπαρχει ποσοστο ανθρωπων που δε μπορει να επανακαμψει ακομα και μετα απο χρονια διακοπης του φαρμακου και το αναφερει η ιδια η merck αυτο που ειναι η μητρικη κατασκευαστρια του φαρμακου κ η διορθωση εγινε περιπου 10 χρονια μετα την κυκλοφορια του.

Ο καθε γιατρος μμ οφειλει να μεταφερει οτι λεει η κατασκευαστρια και η κατασκευαστρια μιλαει για 2% παρενεργειες ( εδω γελαμε) αλλα ο γιατρος αυτο πρεπει να πει να λεμε την αληθεια.
ΔΕΝ πρεπει να πει ομως οτι οι περενεργειες οταν εμφανιστουν οτι φευγουν παντα γιατι δεν φευγουν παντα και αυτο το αναφερει επισης το κουτι.

Κ εμενα ο hasson το 2009 αυτα μου ειπε.... κι αυτα εβλεπα κι εγω και ευησυχαζομουν αλλα οταν μετα απο 2 χρονια αρχισαν τα προβληματα εγω τραβουσα το ασηκωτο καροτσι δε το τραβαγε κανενας hasson και ουτε μπορουσε να κανει κατι για να συνελθω ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΜΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ !!!
Πάνο οφείλω να σου πω ότι αυτό με το ότι κάνατε πρωτοχρονιά πάνω από τη δότρια μου είναι ΠΡΟΦΑΝΩΣ χιουμοριστικό και καθόλου ειρωνικό ή κακό σχόλιο. Εάν ακούστηκε διαφορετικά, ζητώ συγνώμη ειδικά από εσένα γιατί με έχεις βοηθήσει όσο κανέναν εδώ μέσα και σε σέβομαι απεριόριστα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Mic μπορώ να σου δείξω δεκάδες φώτο του εαυτού μου με κατάλληλο φωτισμό (το έχω κάνει στο νήμα μου) που ακόμα και άδεια περιοχή φαίνεται γεμάτη. Μπες και δες. Οι προηγούμενες φώτο που έβαλες ήταν οι σωστές και αναδεικνύουν το πρόβλημα. To depletion δεν αφορά μόνο την περιοχή που έβαλα αλλά και πιο ψηλά αφόυ είναι εμφανή τα κενά ανάμεσα στις τρίχες και πιο ειδικά στα πλάγια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reactions: Zob

mic6

Well-Known Member
Mic μπορώ να σου δείξω δεκάδες φώτο του εαυτού μου με κατάλληλο φωτισμό (το έχω κάνει στο νήμα μου) που ακόμα και άδεια περιοχή φαίνεται γεμάτη. Μπες και δες. Οι προηγούμενες φώτο που έβαλες ήταν οι σωστές και αναδεικνύουν το πρόβλημα. To depletion δεν αφορά μόνο την περιοχή που έβαλα αλλά και πιο ψηλά αφόυ είναι εμφανή τα κενά ανάμεσα στις τρίχες και πιο ειδικά στα πλάγια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ήσουν σαφής για την περιοχή μεταξύ των δύο γραμμών πάντως. Το οποίο καταλαβαίνεις ότι είναι εντελώς άκυρο αν δεις τις προηγούμενες φωτό δύο μήνες πριν
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα δεν είναι αν το μαλλί είναι κοντο, αυτό είναι σαφές, η παρατήρηση έχει να κάνει με τα κενά και τις αποστάσεις μεταξύ τους που στο κοντό φαίνονται ακόμα καλύτερα χωρίς το layering που προσφέρει το μακρύ και άσπρο μαλλί το οποία πιο πάνω ακόμα και με καλό καμουφλάζ (άσπρη τρίχα και ικανό μήκος) αδυνατεί να καλύψει τα κενά.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Το θέμα δεν είναι αν το μαλλί είναι κοντο, αυτό είναι σαφές, η παρατήρηση έχει να κάνει με τα κενά και τις αποστάσεις μεταξύ τους που στο κοντό φαίνονται ακόμα καλύτερα χωρίς το layering που προσφέρει το μακρύ και άσπρο μαλλί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δότρια στο τρίμηνο ακριβώς με καλύτερο κούρεμα από το τωρινό και όλο το φλας επάνω. Σήμερα είναι απείρως καλύτερη από τότε.

Εάν αυτό εσύ το αποκαλείς "άσχημα depleted δότρια" δεν έχουμε πολλά να συζητήσουμε προφανώς, οπότε πάω πάσο.
3c2288ca480d6649a4ce51fe2f13ad82.jpg
 

mic6

Well-Known Member
Παρεμπιπτόντως κατά τον γιατρό μου και μετά από πολύ πρόσφατη εξέταση, η δότρια μου έχει να δώσει ακόμα περίπου 2500 μοσχεύματα συν γενιά στήθος αν χρειαστώ ποτέ στο μέλλον. Σας ευχαριστώ όλους για τη συνεισφορά σας στο νήμα μου και εύχομαι καλή χρονιά με υγεία σε εσάς και τις οικογένειές σας.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα