Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επέτρεψε μου, έχοντας κάνει 2 μμ και τραβήξει εκατοντάδες φώτο του εαύτού μου, να σου πώ ότι είναι εντελώς πλασματική (στο 10ημερό) σε σχέση με την εικόνα που βλέπεις όταν μεγαλώσουν στα 3-4cm (δηλαδή την τωρινή). Προφανώς και δεν είναι πλασματική αν το μαλλί το πάρεις στα 5-7mm στο 12-14 μηνό που θα έχεις πλήρες πάχος τρίχας και τις συγκρίνεις με το 10μερό. Αυτή είναι η σωστή σύγκριση. Η εικόνα που έβαλε ο Tsek δεν είναι τέτοια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Οι φωτο μπορει να μην ειναι καν κλεισμενου 7μηνου, εχει μηνες μπροστα του μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα.
Το 10% που λες ουτε καν, καταρχας συγκρινεις ενα εν ελελιξει περιστατικο με ενα ολοκληρωμενο, επειτα το μαλλι του piros εχει το τριπλασιο μηκος και πετυχαινει πολυ καλο illusion, αν τα αφησει ο κονακι σε τετοιο μηκος με χτενισμα αναλογο θα δινει την εντυπωση πολυ πυκνοτερου αποτελεσματος.

Ο κονακι δεν πηρε αεροπλανο, H μμ εγινε ελλαδα και εβαλε 1250graft δωρεαν, αν επαιρνε αεροπλανο και πηγαινε στην Ισπανια στον ιδιο γιατρο θα του εβαζε 2000graft, και δε θα συζητουσαμε ολα αυτα που συζηταμε. Επισης ο κονακι αν εμενε ελλαδα η hairline του θα ηταν εντελως αφυσικη, διοτι ειχε ελαχιστα μονοτριχα, ποιος θα του εκανε spliting στην ελλαδα?

Ναι ρε συ τασο εβαλε 1260 σε 35 τετραγωνικα εκατοστα και , εφοσον η φωτο ειναι 8 μηνων , φαινεται πως μεγαλωνουν τα μισα . Η μονη συγκριση που κανα με τον piros ειναι με το ποσες τριχες βγαινουν απο το δερμα , μιας και ο πυρος ειχε χτενισμενα προς τα δεξια φαινοταν ξεκαθαρα ασχετα με το μήκος. Δε με νοιαζει το μηκος και το illusion κτλ κτλ . Εγω σχολιαζω ποσες τριχες βγαινουν απο το δερμα. Δεν εχει σημασια εδω αν εβαζε και 2000 και 5000 , αλλα εν τελει ποσα βγαινουν ! μονο αυτο μετρα. Εγω για τη βιωσιμότητα των μοσχευματων νοιαζομαι και μιλαω αποκλειστικα . Στο 12 μηνο θα φανει , γιατι ισως και να μεταμορφωθει δε ξερω . Αλλα απο τετοια ονοματα , που παρουσιαζουν τη τεχνικη τους σε συνεδριο , θα περιμενα ενα αποτελεσμα πολυ πιο κοντα στην εικονα του δεκαημερου . Αν με κοντο μαλλι στο 12μηνο δεν ειναι σα το δεκαημερο μειον 5-7% ε τοτε δε θα ειναι αποτελεσμα ανταξιο των ονοματων των γιατρων . Αν δεν ειναι , γινεται δυσκολοτερο να πιστει καποιος να ταξιδεψει ισπανια , μιας και το αντιστοιχο αποτελεσμα θα το λαβει και εδω .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Makis25 τα συμπερασματά σου είναι αυθαίρετα. Το φαίνεται πως μεγαλώνουν τα μισά πως το κατάλαβες. Τα μέτρησες? Άντε να βγάλεις ένα συμπέρασμα στα πρώτα 5μμ στην hairline σε κάποια σημεία. Από κει και πέρα τι είδες και που το είδες? Η δε τελευταία προτασή σου και η συλλογιστική σου "γίνεται δυσκολότερο να πειστεί κάποιος να ταξιδέψει Ισπανία (μάλλον εννοείς και Βέλγιο γιατί ο Feriduni έκανε την hairline) μιας και το αντίστοιχο αποτέλεσμα θα το λάβει εδώ" με ξεπερνά σαν λογική.
 

makis25

Well-Known Member
καλα καλα . Ναι το μισα το ειπα αυθαιρετα . Ισως ειναι λιγο λιγοτερα αλλα για να το απαλυνω λιγο .Εξαλου οπως ολοι στο νημα , οπως κι εσυ , με το ματι καναμε εκτιμηση , αυθαιρετα. Το πιο τιμιο ειναι κοντο κουρεμα και συγκριση με υψηλης αναλυσης φωτος. Εχει ο κονακι νεα μαλλια που βγαινουν , θα περιμενα πως θα ειχαν βγει παραπανω στους 8 μηνες στο πρωτο ενα εκατοστο βαθους εστω , που φαινεται και ανετα. Και αφου εκρινα πως δεν εχουν βγει επαρκως για 8 μηνες εκανα σχολιο με την ανησυχία μου. Κι εγω μεταμοσχευμενη hairline εχω εξαλου , κι εγω τα χω ζησει τα timelines . Τοσο απλο . Δεν εχω κανενα προβλημα , αν θες στειλε μου υψηλης αναλυσης φωτος , αμεσως μετα τη μεταμοσχευση και τις τωρινες , θα κατσω μιση ωρα στο gimp και θα βαλω dots σε ολα οσα φαινονται να τα μετρησουμε ποσα βγηκαν μεχρι τωρα. Για να μην ειναι κανενας απ τους δυο αυθαιρετος . Αλλιως δε βρισκω γιατι οι παρατηρησεις μου και τα συμπερασματα μου σε ξεπερνουν σα λογικη. Τι ειπα τοσο πολυ? πως δεν υπαρχει τιποτα ξεχωριστο σε αυτο το αποτελεσμα , πως στους 8 μηνες διχνει μετρια φυτρωση και πως αυτα τα βρισκεις και Ελλαδα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν χρειάζεται να απαλύνεις τίποτα και το 50% δεν είναι μέτρια φύτρωση αλλά αποτυχία για να ξέρουμε και τι λέμε. Εγώ έχω ή θα βρώ υψηλής ανάλυσης φώτο μετά την μμ. Υψηλής ανάλυσης δεν έχω τωρινές. Μου στέλνει ο Κοnaki στο WhatsApp και η ανάλυση είναι αυτή που ποστάρω. Θα τον παρακαλέσω όμως στο 9-10 μηνό να τα κόψει αρκετά κοντά (αν θέλει φυσικά, εγώ θα ήθελα) να βγάλει καλές φώτο υψηλής ανάλυσης και να μετρήσουμε τα πάντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
κοιτα cvial αυτο που εμπιστεύομαι ειναι οτι εισαι τυπικός και αναλυτικός . Αν η εφόσον κανω λαθος , πρωτος θα βγω να το πω .
 

PROF

Active Member
Παρατηρήσεις επέμβασης Konaki:

1. Όχι σωστό πλάνο - σχεδιασμός. Αφού ήταν ημερήσια επέμβαση και ουσιαστικά επίδειξη τεχνικής έπρεπε η Hairline να κατέβει μόνο ένα εκατοστό και να τοποθετηθούν όχι 1260, αλλά 1500grafts (νούμερο απόλυτα εφικτό και χωρίς να αλλάξει σχεδόν τίποτα χρονικά).

2. Παρότι δεν ξέρουμε το ακριβές κατέβασμα της Hairline καθότι όπως είπε ο Cvial ο Lorenzo την ανέβασε σε σχέση με την αρχική του Erdo και συνεπώς, δεν ξέρουμε και το ακριβές εμβαδόν κάλυψης, σε κάθε περίπτωση θεωρώ ότι δεν πιάσανε εξαρχής τα 50grafts/cm2, όμως πιστεύω ότι στα κενά σημεία έπαιξαν κοντά στα 40 με 45grafts/cm2.

3. Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα σύμφωνα με τις φωτό δεν συνάδει στην Hairline ούτε στα 45, ούτε στα 40grafts, όμως σε κάθε περίπτωση η φύτρωση είναι σε εξέλιξη και πρέπει να περιμένουμε το τελικό αποτέλεσμα.

4. Το πιο πίσω κομμάτι που φαίνεται καλύτερο έχει ένα τεράστιο support από τα μπετό μαμά μαλλιά του Konaki, οπότε τουλάχιστον με βάση αυτές τις φωτό ούτε εκεί εγώ προσωπικά μπορώ να εκτιμήσω το ακριβές ποσοστό φύτρωσης.

5. Για ακριβέστερη εκτίμηση χρειάζεται να περάσει το 12μηνο και να έχουμε καλύτερες και εξωτερικού χώρου φωτογραφίες.
 
  • Like
Reactions: Zob

tasos33

Well-Known Member
Παρατηρήσεις επέμβασης Konaki:

3. Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα σύμφωνα με τις φωτό δεν συνάδει στην Hairline ούτε στα 45, ούτε στα 40grafts, όμως σε κάθε περίπτωση η φύτρωση είναι σε εξέλιξη και πρέπει να περιμένουμε το τελικό αποτέλεσμα.

5. Για ακριβέστερη εκτίμηση χρειάζεται να περάσει το 12μηνο και να έχουμε καλύτερες και εξωτερικού χώρου φωτογραφίες.

Aνεφερε ο cvial παραπανω την εκταση της ληπτριας, 17 χ1,5 η οποια ηταν εντελως αδεια συν την περιοχη πυκνωσης.
Αρα τι δεν καταλαβαινετε παιδες? Περιπου 35 τ.εκ και τα 30 χωρις τριχα. Ποσο μας κανει? 30 -35 graft το τετργωνικο εκατοστο. Τι περιμεναμε δηλαση?

Εξαλλου workshop ηταν, δε περιμεναμε να τον κανουν και τουμπανο, επιδειξη τεχνικων εκαναν. Αλλωστε αν πηγαινε ισπανια τουρκια η βελγιο δε θα εφευγε με λιγοτερα απο 2000 graft.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα παρακαλέσω να είσθε προσεκτικοί σε αυτά που γράφω για να μην επαναλαμβάνω συνέχεια τα ίδια:

1. Δεν υπήρχε κάνενα απολύτως περιθώριο για πάνω από 1000g. Τελεία και παύλα. To πρόγραμμα του workshop ήταν αυστηρά καθορισμένο με ακρίβεια. Για τα 260g όχι μόνο υπερβήκαμε χρονικά τα όρια αλλά μείναμε μόνοι μας στο κτίριο (η Villa και το team) και μετά από 1 ώρα έπρεπε να συνεχιστούν οι παρουσιάσεις και το team να μεταβεί στο Caravel από το Μαρούσι. Λίγο ακόμα και θα μας κλείδωναν μέσα. Άρα οι υποθέσεις για τα 1500 και χωρίς να αλλάξει τίποτα χρονικά δεν ευσταθούν.

2. Δεν είπα ότι ανέβασε την hairline. Είπα ότι δεν έκανε πύκνωση μέχρι το πάνω μέρος που είχε σχεδιάσει ο Erdo (δες προηγούμενα post μου στην αρχή του νήματος). Ποιά 50 & 45 & 40, η φύτευση ήταν σημαντικά μικρότερη το έχω αναλύσει αρκετές φορές δεν είναι πάνω από 30-35g.

3. Κανένα σχόλιο

4. Κανένα σχόλιο. Συμφωνώ για το support.

5. Σωστό, αν και το καλύτερο είναι αυτό που πρότεινε ο Makis και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Φώτο και μέτρημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε prof,για πια 50grafts και 40-45 μιλάς.?workshop ήταν..1000grafts ήταν να του βάλουν.σε 35 τ.εκ..και ήθελε τουλάχιστον 2000-2200..τεχνικές έδειξαν ,δεν είπαν ότι θα τον κάνουν τούμπανο..και τα 260 που έβαλαν παραπάνω ,χατηρικα τα έβαλαν.για να μην φανεί εντελώς αραιός..από την αρχή είπαν πως αν θέλει με μικρό κόστος μετά να πάει να τον κάνουν όπως πρέπει..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aνεφερε ο cvial παραπανω την εκταση της ληπτριας, 17 χ1,5 η οποια ηταν εντελως αδεια συν την περιοχη πυκνωσης.
Αρα τι δεν καταλαβαινετε παιδες? Περιπου 35 τ.εκ και τα 30 χωρις τριχα. Ποσο μας κανει? 30 -35 graft το τετργωνικο εκατοστο. Τι περιμεναμε δηλαση?

Επειδή του Makis25 του αρέσει το μέτρημα (και εμένα) ας κάτσει να μετρήσει από τις δικές μου φώτο (υπάρχουν στα πρώτα post) πόσα graft μπήκαν στις μη κενές περιοχές (δηλαδή στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά, δείτε και την φώτο στην 1 σελίδα) και θα καταλάβει μετά στις κενές περιοχές που είναι γύρω στα 35cm2 πόσα περίσεψαν και για τι πυκνότητα μιλάμε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω παραξενευτηκα με τα πρωτα μηνυματα καποιων που ειδαν πολυ πυκνο αποτελεσμα αλλα ειπα να μην πω τιποτα.
Επισης οι φωτο ειναι σκοτεινες ολες σε ιδιο φωτισμο χωρις να υπονοω οτι ειναι επιτηδες. βαλε και κανα 2 φωτο εξω κονακι να φανει η περιοχη οπου εγινε η δουλεια. Πιστευω οτι αυτη τη στιγμη σε ολο το μηκος της hailine η πυκνοτητα πρεπει να ειναι στο 65-70% της τοποθετησης. Αν μπουν πιο φωτεινες φωτο θα μπορουμε να πουμε με μεγαλυτερη σιγουρια.
Καλο θα ηταν να τελειωναν τη περιπτωση του κονακι γιατι δεν χρειαζοταν τεραστιο αριθμο μοσχευματων. Μεχρι το 12μηνο εχουμε καιρο.
Οι φωτο ποτε τραβηχτηκαν;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλο θα ηταν να τελειωναν τη περιπτωση του κονακι γιατι δεν χρειαζοταν τεραστιο αριθμο μοσχευματων. Μεχρι το 12μηνο εχουμε καιρο. Οι φωτο ποτε τραβηχτηκαν;

25/1. Καλά δεν διαβάζετε τι γράφω για τον χρόνο και την επέμβαση 3 post πιό πάνω. Πρέπει να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια. Ήμαρτον...
 

athenian

Well-Known Member
Για να καταλαβουν και αυτοι που λενε που βλεπουμε το σχετικα αραιο αποτελεσμα,δειτε τα φυσικα μαλλια του κεφαλιου σε σχεση με τα μεταμοσχευμενα.Δεν εχουν την ιδια πυκνοτητα,με αποτελεσμα να φαινεται μια ''στρωση'' μαλλιων μπροστα απο τα φυσικα του η οποια ειναι αραιη.Αν ηταν εξισου αραιος και πισω απο τα μεταμοσχευμενα αισθητικα δεν θα χτυπουσε στο ματι,τωρα ομως λογω αρκετα μεγαλυτερης πυκνοτητας των φυσικων μαλλιων φαινεται η διαφορα.Ας ελπισουμε οταν ολοκληρωθει η φυτρωση να δωσει κατι ακομα,για να μην μπει ο φιλος στην διαδικασια 2ης μεταμοσχευσης.Αν και στην θεση του εγω δεν θα εμπαινα εξ αρχης.
 

koumparos

Well-Known Member
Βρε παιδια αλλο δεν εχει υψηλη πυκνοτητα και αλλο οτι ειναι αραιος.Αραιο λεμε καποιον που κανει μπαμ η αα η καποιον που εκανε μμ με μεσο ορο 20-25μοσχ ανα τετραγωνικο.Περιμενω και φωτος με περισσοτερο φωτισμο αλλα δεν νομιζω να δειξει κατι ακομα χειροτερο.Τα εχουμε ξαναπει και στο παρελθον οτι τα τρομερα αποτελεσματα που βλεπουμε στο ιντερνετ στηριζονται στο γιατρο αλλα και στο μεγαλο αριθμο μοσχευματων.Εδω τα μοσχευματα που τοποθετηθηκαν ηταν λιγα αλλα προσωπικα για μενα το αποτελεσμα ειναι καλο και επιτυχημενο.Οσο καλοι και να ειναι οι γιατροι μαγοι δεν ειναι ουτε γεννανε μοσχευματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Συζητάμε ρε παιδιά ,για να καταλάβω τώρα τι?είδα και εγώ στην προηγούμενη σελίδα ορισμένους να λένε για τούμπανο αποτέλεσμα κτλ,και ήθελα να πάω σε οφθαλμίατρο εγώ γιατί λέω δεν βλέπω ,είμαι τυφλός. Δεν είπα κάτι γιατί θα ξεκινούσαν να λένε τα γνωστά,χαλάω τα νήματα κτλ κτλ κτλ..ευτυχώς το είπε ο cvial και ο dimitris50423..αραιό είναι αρκετά το αποτέλεσμα και αν βγει σε εξωτερικές συνθήκες θα φανεί κανονικά..από την άλλη όμως είναι άκρως φυσιολογικό..τα μισά grafts από όσα έπρεπε να μπουν μπήκαν..δεν είναι κακο σαν αποτέλεσμα ως τώρα.αλλα δεν μπορούσε εξ αρχής να γίνει καλυτερο
 
Μπλουζα