Dimitris stratis, fue, μπίρου, 3700τρίχες, 1/6/2017

Kαλησπέρα παιδιά. Πρώτη φορά και για μένα που γράφω σε forum και θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για όλη την πληροφόρηση που έχω αντλήσει κατά καιρούς από εσάς. Εγώ εδώ και 1 χρόνο άρχισα να κάνω την έρευνα μου καθώς το πρόβλημα της τριχόπτωσης μου ολοένα και αυξανόταν. Είχα αρχίσει να έχω τρομερό πρόβλημα με την αυτοπεποίθησή μου και κυρίως με την ψυχολογία μου.. Για να μην τα πολύ λέω τελικά πήρα την μεγάλη απόφαση και μετά από έρευνα επέλεξα την DHI. Στις 08/05 έκανα την επέμβασή μου και καθώς είμαι από επαρχία η επέμβαση μου έγινε σε μια ήμερα γεγονός που εμένα με βόλεψε τρομερά. Κατά την διάρκεια της επέμβασης μου έκανε τρομερή εντύπωση ο επαγγελματισμός από όλο το προσωπικό και κυρίως ο τρόπος που μου εξηγούσαν με κάθε λεπτομέρεια την διαδικασία βήμα -βήμα.. κάτι που για μένα ,που γενικά είμαι δύσπιστος,έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο. Επειδή το δικό μου πρόβλημα όπως θα δείτε στις φωτογραφίες ήταν κυρίως στους κροτάφους και λιγότερο στο crown με την γιατρό μου αποφασίσαμε να γεμίσω το μπροστά μέρος και στο πίσω να ενισχύσω με PRP. Το αποτέλεσμα; 3700 τρίχες! Η επέμβαση ήταν σχεδόν αναίμακτη αν εξαιρέσω κάτι 'ποναλάκια' που είχα το βράδυ τα οποία όμως με το ανάλογο παυσίπονο μου πέρασαν. Τώρα είμαι στην 4η εβδομάδα μετά την επέμβαση και πραγματικά δεν νιώθω τίποτα αντιθέτως όλοι οι κοντινοί μου άνθρωποι βλέπουν ότι έχω κάνει την μεταμόσχευση και πως έχει αλλάξει η διάθεση μου. Μάλιστα ένας φίλος μου βλέποντας την διαφορά 'ζήλεψε' και έκανε και εκείνος πριν μια εβδομάδα στην dhi. Δεν ξέρω για εσάς παιδιά αλλά ειλικρινά η δική μου εμπειρία με έκανε να αισθάνομαι πιο υγιής και μου έφτιαξε την διάθεση! Ελπίζω να βοήθησα όποιον νιώθει έστω και την παραμικρή αμφιβολία ή δυσπιστία πριν προβεί στην μμ. Θα προσπαθήσω να ανεβάζω όσο πιο συχνά μπορώ φωτογραφίες προς το παρόν έχω εύκαιρες αυτές πριν της επέμβασης και αμέσως μετά .
 

Συνημμένα

  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (1).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (1).JPG
    923.7 KB · Προβολές: 2,231
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (3).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (3).JPG
    1,021.9 KB · Προβολές: 2,166
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (4).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (4).JPG
    939.8 KB · Προβολές: 2,193
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (5).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (5).JPG
    907.3 KB · Προβολές: 2,253
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (6).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΝ DHI 1 (6).JPG
    948.9 KB · Προβολές: 2,122
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (1).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (1).JPG
    938.3 KB · Προβολές: 2,185
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (3).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (3).JPG
    947.1 KB · Προβολές: 2,079
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (4).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (4).JPG
    930.1 KB · Προβολές: 2,007
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 . (1).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 . (1).JPG
    1 MB · Προβολές: 2,097
  • ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (5).JPG
    ΣΤΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΤΑ DHI 1 (5).JPG
    1,020.5 KB · Προβολές: 2,210

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ποσο σου κοστισε?Αραιη τοποθετηση βλεπω, λογικο με τον αριθμο μοσχευματων που εβαλες.
 

tasos33

Well-Known Member
Καλη φυτρωση ,ο σχεδιασμός δείχνει ωραίος η τοπεθετηση των μοσχευμάτων δείχνει αραιή, σύμφωνα με.αυτά που έχουμε.δει απο dhi θα αποκτήσειςφυσική μεν αραιή δε hairline και επειδή εχεις πυκνό σχετικα μαλλί προς τα πίσω ίσως κανει πιο έντονη διάφορα ,αν και οι 3700 τρίχες ίσως κανουν κάτι παραπανω απο το αναμενόμενο.

Τι έννοειςς ο φίλος σου είδε την διάφορα και πήγε και αυτος
 
Παιδιά Καλησπέρα !! Ζώ και εργάζομαι ως Σέφ στην Καλαμάτα και είναι κάτι που το σκεφτόμουν πολύ καιρό τώρα. ΄Εχανα μαλλιά τα τελευταία 3χρόνια και όλα έδειχναν πως σύντομα θα άδειαζα εντελώς. Γνωρίζω καλά πως δεν πρόκειται να δω αλλαγή στον πρώτο και δεύτερο μήνα αλλά έχω ήδη δεί την εξέλιξη ανάλογων περιστατικών στο φορουμ και μπορώ να κάνω εικόνα για το πως θα εξελιχθεί η μμ. Ελπίζω να μην πέσω εξω και να πάνε όλα καλά. όπως επίσης ελπίζω να μην είναι αραιή η τοποθέτηση και να μην δείχνουν αραιά τα νέα μαλλιά. Παρόλα αυτα πραγματικα ειμαι πολυ χαρουμενος που επιτελους καταφερα να κάνω κάτι για τα μαλλιά μου τωρα πριν να είναι πολύ αργά. Συνεργάτες και πελάτες στο εστιατόριο που δουλεύω μου είπαν πως τους αρέσει ο τρόπος που έγινε ο σχεδιασμός και επειδή θυμούνται τους τεράστιους κροτάφους μου , μου είπαν πως αν γεμίσουν αυτά τα σημεία θα είμαι οκ. Αυτό όπως προείπα ελπίζω και εγώ!

Ο φίλος μου έκανε και αυτός μμ πρίν δύο βδομάδες και ίσως ανεβάσει και αυτός συντομα φωτό. Όσο για την τιμή έδωσα 3.000€.
Παιδιά ελπίζω να πάνε όλα καλά για μένα και τον φίλο μου και όποιος μένει προς Καλαμάτα μπορεί να έρθει και στο εστιατόριο που δουλευω να τα πούμε και απο κοντά.
Θα προσπαθήσω να ανεβάζω όσο πιο συχνά μπορώ και φωτό απλά λόγω φόρτου εργασίας τώρα που καλοκαιριάζει δεν υπάρχει πολυς διαθέσιμος χρόνος.
Ευχαριστώ για τις ευχές!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ακριβα φιλε μου για 3700 τριχες 3000ευρω. Αν ηταν 1600 μοσχευματα πλησιαζει τιμες κυπρου. 1,87ε το μοσχευμα.
Απο εδω και περα προσεχε τον ηλιο ολο το καλοκαιρι και καλη φυτρωση ευχομαι
 

nigios

New Member
Καλησπερα.Οι φωτογραφιες οι τελευταιες ποσο καιρο μετα ειναι γιατι παω κ εγω επομενη βδομαδα για μμ.Μπορεις να βαλεις κ καποια τωρινη?ευχαριστω φιλος
 
Ακριβα φιλε μου για 3700 τριχες 3000ευρω. Αν ηταν 1600 μοσχευματα πλησιαζει τιμες κυπρου. 1,87ε το μοσχευμα.
Απο εδω και περα προσεχε τον ηλιο ολο το καλοκαιρι και καλη φυτρωση ευχομαι
Καλημέρα φίλε μου! Ναι μπορεί να μου κόστισε κάτι παραπάνω αλλά μόνο και μόνο που είχα μια επαγγελματική προσέγγιση χαλάλι!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπερα.Οι φωτογραφιες οι τελευταιες ποσο καιρο μετα ειναι γιατι παω κ εγω επομενη βδομαδα για μμ.Μπορεις να βαλεις κ καποια τωρινη?ευχαριστω φιλος
Καλημέρα. Οι φωτογραφίες είναι απο την ημέρα της μμ. Δυστυχώς λόγω δουλείας δεν πρόλαβα να ανεβάσω κάτι. Θα προσπαθήσω αν προλάβω σήμερα. Καλή επιτυχία εύχομαι φίλε μου.
 
Καλησπέρα παιδιά . Εκλεισα τους τρεις μήνες και πλέον βλέπω τα πρώτα αποτελέσματα .Όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες νιωθω ότι πάω καλά στους κροταφους και πίσω στο κεφάλι και συνεχώς βγαίνουν και νέες τρίχες.
Παρόλα αυτά θα περιμένω και τους επόμενους μήνες για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
 

Συνημμένα

  • IMG_3972.JPG
    IMG_3972.JPG
    470 KB · Προβολές: 1,693
  • IMG_3973.JPG
    IMG_3973.JPG
    414.6 KB · Προβολές: 1,789
  • IMG_3974.JPG
    IMG_3974.JPG
    411 KB · Προβολές: 1,615
  • IMG_3975.JPG
    IMG_3975.JPG
    620 KB · Προβολές: 1,635

MariosOik

Active Member
Καλησπέρα παιδιά . Εκλεισα τους τρεις μήνες και πλέον βλέπω τα πρώτα αποτελέσματα .Όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες νιωθω ότι πάω καλά στους κροταφους και πίσω στο κεφάλι και συνεχώς βγαίνουν και νέες τρίχες.
Παρόλα αυτά θα περιμένω και τους επόμενους μήνες για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
Τώρα θα ξεκινάς να βλέπεις τα καλά...! Καλή επιτυχία...!
 
Καλησπέρα παιδία,

Πέρασαν έξι μήνες από τότε που έκανα τη μεταμόσχευση και ανεβάζω και νέες φωτογραφίες από το αποτέλεσμα μέχρι τώρα. Όπως βλέπετε τα πράγματα φαίνεται πως πηγαίνουν αρκετά καλά και όλα δείχνουν πως όταν ολοκληρωθεί η φύτρωση το αποτέλεσμα θα είναι ικανοποιητικό. Στους κροτάφους (εκεί είχα το μεγαλύτερο πρόβλημα) η αραίωση έχει καλυφθεί σε πολύ καλό βαθμό. Ακόμα πιο θετικό το γεγονός πως η φύτρωση συνεχίζεται και δεν έχει σταματήσει. Απ την αρχή ήξερα πως με τα grafts που έβαλα δεν θα είχα την απόλυτη πύκνωση οπότε μπορώ να πω πως μέχρι στιγμής είμαι ok. Νομίζω πως στο μέλλον θα χρειαστώ και δεύτερη μεταμόσχευση επειδή είμαι 28 χρονών και το πιο πιθανό είναι να συνεχιστεί η τριχόπτωση μου. Επίσης, αρχές Σεπτέμβρη ανέβηκα στην dhiκαι έκανα prp για να δυναμώσω κι άλλο και να σώσω αυτά που έχω. Θα κάνω ακόμη ένα μέχρι το τέλος του χρόνου όταν καταφέρω να ξαναέρθω στην Αθήνα. Δεν ξέρω πόσο έχει βοηθήσει στη φύτρωση και στην ενδυνάμωση αλλά το κάνω επειδή όπως έχω πει δουλεύω σε κουζίνα και σε μεγάλες θερμοκρασίες με ατμούς κτλ και θέλω να τα κρατήσω όσο πιο δυνατά γίνεται. Σε γενικές γραμμές μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από τα μαλλιά που έχουν βγει και από το φυσικό αποτέλεσμα που το είχα και άγχος γιατί το φοβόμουν αρκετά. Όλα πάνε καλά και συνεχίζουμε! Εδώ είναι και οι φωτογραφίες μου.
 

Συνημμένα

  • 3813C396-9354-4B28-A6F5-4E5D0895D8ED.jpeg
    3813C396-9354-4B28-A6F5-4E5D0895D8ED.jpeg
    320 KB · Προβολές: 1,691
  • 1ED04D62-D1BA-4DFE-AE83-A694FB1818F4.jpeg
    1ED04D62-D1BA-4DFE-AE83-A694FB1818F4.jpeg
    231.2 KB · Προβολές: 1,583
  • D93A6825-EEA9-402E-84C8-32C7DF7759D8.jpeg
    D93A6825-EEA9-402E-84C8-32C7DF7759D8.jpeg
    183.4 KB · Προβολές: 1,514
Μπλουζα