δαφναιελαιο ποια ειναι η γνωμη σας?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε παιδια σας βαζουν και κανα παραισθησιογονο στο δαφνελαιο?
Ηρεμηστε λιγο..και γω βαζω χρονια.Ο αλλος λεει οτι τον βλεπουν οι φιλοι του και κατι αλλαξε...ο αλλος εγινε τουμπανο.
Οκ ισως δινει λιγο καλυτερο styling μετα...ηρεμηστε λιγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
εμενα προσωπικα το λαδωνει το μαλλι λιγο αλλα το κανει πολυ μαλακο.οταν δεν βαζω μου φαΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ πυκνα τα μαλλια γιατι εχω σπαστη τριχα και φουσκωνουν κιολας και ταχω και λιγο μακρια.τεσπα μονο και μονο λογω καποιων τριχων στην hairline το συνεχιζω δυνατα και βλεπουμε.
 

billaros

Active Member
john ρε φιλε απο περιεργεια ρωταω αφου εχεις κανει μεταμοσχευση και πολυ καλη μαλιστα για πιο λογο ασχολεισαι με λαδια κλπ. για να διατηρησεις τα υπολοιπα?ειναι στανταρ δλδ οτι οσοι εχουμε αα και ας μην ειναι και πολυ επιθετικη καποια στιγμη θα την μπουλεψουμε στα υπολοιπα μαλλια?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οσα εχουνε μεινει καποια χνουδια στο κροουν καποια λιγα μαμα μαλλια.
Αλλα δε νομιζω να κανουν και πολλα τα λαδια,αν ειναι να σου φυγουν θα σου φυγουν απλα πιο πολυ μερικες φορες ειναι το ψυχολογικο οτι δεν τα αφηνω στην τυχη τους και προσπαθεις με διαφορα λαδια,βιταμινες,σαμπουαν να περισωσεις η να διατηρησης εστω και καμια τριχα.
 

karaflafighter

New Member
ρε παιδια σας βαζουν και κανα παραισθησιογονο στο δαφνελαιο?
Ηρεμηστε λιγο..και γω βαζω χρονια.Ο αλλος λεει οτι τον βλεπουν οι φιλοι του και κατι αλλαξε...ο αλλος εγινε τουμπανο.
Οκ ισως δινει λιγο καλυτερο styling μετα...ηρεμηστε λιγο.
john ενταξει φιλε μου δεν χρειαζεται να γινεσαι επιθετικος. την ΄΄ταπεινη'' γνωμη μου ειπα ,σχετικα με την εμπειρια μου.δεν ειπα ουτε οτι βγαζεις μαλλια ουτε τιποτα.το ανεφερα οτι μαλλον ειναι οπτικο τρικ και οτι ''φαινονται'' πιο δυνατα και πυκνα. γιαυτο χαλαρωστε ορισμενοι. αγαπη μονο
 

FreeThinker

Well-Known Member
Για λυπηση ειμαστε ολοι εδω μεσα. Αν διαβαζε καποιος το φορουμ που δεν εχει κανενα προβλημα τριχοπτωσης θα γελαγε μ ολα αυτα που ψαχνουμε να βαλουμε στο κεφαλι μας απο την απελπισια μας. Λαδια σκορδα κρεμμυδια και καμια χωριατικη ειμαι σιγουρος ολο και καποιος θα την εχει τριψει στην καραφλα. Ειδε μετα απο κανα εξαμηνο και κανα νανοτριχιδιο παραπανω τυχαια καπου στον κροταφο και ετρεξε στο φορουμ να φερει την ''ελπιδα''. Τωρα πια και γω απλα γελαω και δε στενοχωριεμαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bullshit

Member
Εγώ το χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με τη μεντα και είμαι ευχαριστημένος.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

giogio

New Member
χρησιμοποιω μινοξιδιλη 9 μηνες η οποια μου εχει δωσει πολυ επανεκφυση ακομα και σε κροταφους και εχω να πω οτι 3 βδομαδες που εχω ξεκινησει δαφνελαιο εχω παρατηρησει οτι οι τριχες στους κροταφους εχουν μαυρισει περισσοτερο και εχουν αρχισει και μακραινουν(υπηρχαν και παλια αλλα μονο το μεσσαιο τσουλουφι μακραινει κανονικα τα αλλα ειναι πιο στασιμα)
 

FreeThinker

Well-Known Member
χρησιμοποιω μινοξιδιλη 9 μηνες η οποια μου εχει δωσει πολυ επανεκφυση ακομα και σε κροταφους και εχω να πω οτι 3 βδομαδες που εχω ξεκινησει δαφνελαιο εχω παρατηρησει οτι οι τριχες στους κροταφους εχουν μαυρισει περισσοτερο και εχουν αρχισει και μακραινουν(υπηρχαν και παλια αλλα μονο το μεσσαιο τσουλουφι μακραινει κανονικα τα αλλα ειναι πιο στασιμα)

αγορι μου να δωρισεις το μαλλι σου σε καρκινοπαθεις
 

Ntoon91

Member
Freethinker, περίμενα να σιγουρευτώ πριν σου απαντήσω και βρίσκοντας την παλιά μου φωτογραφική σιγουρεύτηκα.
Επειδή έχεις πάρει μπάλα όλα τα topic με τις εναλλακτικές θεραπείες, να σου πω ότι δεν καθόμαστε όλοι στις ίδιες θέσεις του τρένου αγαπητέ. Το ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις κάτι τέτοιο επειδή έχεις τρομερά επιθετική ΑΓΑ το καταλαβαίνω. Απ' τα 17 παίρνεις μίνο έχεις δοκιμάσει και αντιαδρογόνα κορτιζόνες και πάει λέγοντας και στα 20 είσαι ένα 4.
Γιατί δεν μου κατηγορείς λοιπόν αυτά που σου έδωσαν τόσο λίγα αποτελέσματα και κατηγορείς, πράγματα
που είναι ¨νεράκια¨ μπροστά τους; Εγώ ξέρω ξέρω ότι απ τα 16-20 δεν μου έμεινε δείγμα κροτάφου, πιο μέσα δεν πάει.
Και απ τα 20-22 αραίωσα αρκετά στην n6 επιφάνεια διάχυτα φτάνοντας 3+ καλπάζοντας να αδειάσω εντελώς σε 1-2 χρόνια.
Και εκεί ξεκινάω τα φυσικά πραγματάκια και περνάνε περίπου στα 2,5 χρόνια και παραμένω όπως ήμουν αυτή τη στιγμή.
Και στα 2,5 χρόνια εκτός απ τα παγωμένα μπάνια όλα τα άλλα τα κάνω για λίγους μήνες τον χρόνο και ένα 5 λεπτο καθημερινό μασάζ. (Σημ. Όσοι είχαν προδιάθεσει για aga απ το σοι ήταν στάνταρ 5αρια στην ηλικία μου) Για εμένα αυτό είναι τεράστιο κέρδος και γιατί όχι να μην δοκιμάσουν κάποια παιδιά που δεν έχουν τέρμα επιθετική αραίωση; Και όταν ακολουθώ κατά γράμμα τις θεραπείες είχα φτάσει και σε οπτικά καλύτερο αποτέλεσμα ειδικά με το σκορδόζουμο το οποίο απ χειμώνα θα ξανατιμήσω. Άσε μια εναλλακτική στον κοσμάκη πριν πάει στο regain που δεν έχω καμία έχθρα στο να πάει όταν τα άλλα δεν αποδίδουν. Τα βάζεις κάτω κερδίζεις χρόνο και βλέπεις. Εσύ είσαι στα 3 χρόνια είναι ζήτημα χρόνου να ξεκινήσει η πτώση.
 

leas

Well-Known Member
Freethinker, περίμενα να σιγουρευτώ πριν σου απαντήσω και βρίσκοντας την παλιά μου φωτογραφική σιγουρεύτηκα.
Επειδή έχεις πάρει μπάλα όλα τα topic με τις εναλλακτικές θεραπείες, να σου πω ότι δεν καθόμαστε όλοι στις ίδιες θέσεις του τρένου αγαπητέ. Το ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις κάτι τέτοιο επειδή έχεις τρομερά επιθετική ΑΓΑ το καταλαβαίνω. Απ' τα 17 παίρνεις μίνο έχεις δοκιμάσει και αντιαδρογόνα κορτιζόνες και πάει λέγοντας και στα 20 είσαι ένα 4.
Γιατί δεν μου κατηγορείς λοιπόν αυτά που σου έδωσαν τόσο λίγα αποτελέσματα και κατηγορείς, πράγματα
που είναι ¨νεράκια¨ μπροστά τους; Εγώ ξέρω ξέρω ότι απ τα 16-20 δεν μου έμεινε δείγμα κροτάφου, πιο μέσα δεν πάει.
Και απ τα 20-22 αραίωσα αρκετά στην n6 επιφάνεια διάχυτα φτάνοντας 3+ καλπάζοντας να αδειάσω εντελώς σε 1-2 χρόνια.
Και εκεί ξεκινάω τα φυσικά πραγματάκια και περνάνε περίπου στα 2,5 χρόνια και παραμένω όπως ήμουν αυτή τη στιγμή.
Και στα 2,5 χρόνια εκτός απ τα παγωμένα μπάνια όλα τα άλλα τα κάνω για λίγους μήνες τον χρόνο και ένα 5 λεπτο καθημερινό μασάζ. (Σημ. Όσοι είχαν προδιάθεσει για aga απ το σοι ήταν στάνταρ 5αρια στην ηλικία μου) Για εμένα αυτό είναι τεράστιο κέρδος και γιατί όχι να μην δοκιμάσουν κάποια παιδιά που δεν έχουν τέρμα επιθετική αραίωση; Και όταν ακολουθώ κατά γράμμα τις θεραπείες είχα φτάσει και σε οπτικά καλύτερο αποτέλεσμα ειδικά με το σκορδόζουμο το οποίο απ χειμώνα θα ξανατιμήσω. Άσε μια εναλλακτική στον κοσμάκη πριν πάει στο regain που δεν έχω καμία έχθρα στο να πάει όταν τα άλλα δεν αποδίδουν. Τα βάζεις κάτω κερδίζεις χρόνο και βλέπεις. Εσύ είσαι στα 3 χρόνια είναι ζήτημα χρόνου να ξεκινήσει η πτώση.
Φίλε ntoon τα κρύα μπάνια, προφανώς απο οτι καταλαβαίνω στο τριχωτό βοηθάνε και αυτό το συμπέρανες εσύ ή έχεις κάτα νου κάποια δημοσιευμένη μελέτη.,(εγώ ένα χρόνο τώρα την έχω δει και χειμερινός κολυμβητής όσο μπορώ και πάντα είχα την εντύπωση πως η θάλασσα βοηθάει κάπως, έχεις κάποια γνώμη για αυτό;)Και μιας και είμαστε στο νήμα του δαφνελαίου η αποψη σου για αυτό, κάνεις καιρο χρηση; εγω κάνω χρήση αλλα σε καμία περίπτωση τακτική οπότε δεν έχω και εικόνα.,
 

pf_83

Member
καλημέρα σε όλους!
σε εμένα το δαφνέλαιο δεν βοήθησε καθόλου αναφορικά με επανέκφυση, κλπ.
Fyi, είμαι norwood 3 vertex.
 

eleni_1992

New Member
Καλησπέρα παιδιά.
Μου αρέσει πολύ αυτό το φόρουμ και θα προσπαθήσω και εγώ από εδώ και πέρα να συμμετέχω όσο μπορώ γιατί κατανοώ πόσο πολύ υποφέρουμε όλοι όσοι έχουμε θέμα με τριχόπτωση και γενικώς με τα μαλλιά μας.
Εγώ είμαι κοπέλα και έχασα κυριολεκτικά απίστευτα πολλά μαλλιά λόγω έλλειψης σιδήρου...ήμουν ηλίθια που δεν το έψαξα και το μετανιώνω πικρά. Εφόσον άρχισα να παίρνω σίδηρο και σταμάτησα να μαδάω, μετά χρησιμοποίησα και για κανα 3μηνο δαφνέλαιο από το φαρμακείο και έπαψα να βάζω μάσκα για τα μαλλιά. Αν σας πω ότι μάδαγα ΠΟΛΥ περισσότερο και νόμιζα ότι είναι λάδι οπότε ίσως ρίχνει όσες τρίχες πρόκειται ήδη να πέσουν στις επόμενες μέρες λόγω του μασάζ. Αλλά τελικά δεν ίσχυε αυτό. Τους τελευταίους μήνες βάζω λάδι καρύδας και δεν μαδάω και ιδιαίτερα περισσότερο στο λούσιμο από ότι αν δεν θα το έβαζα. Οπότε μετανιώνω και για το δαφνέλαιο μιας και ενώ ήδη είχα ήδη τρομερό πρόβλημα έβαλα και τα χεράκια μου και έβγαλα τα μάτια μου. Συν ότι επειδή δεν χρησιμοποιούσα μάσκα και ίσως επειδή μετά ίσιωνα τα μαλλιά μου, αν και προσπαθούσα να τα λούσω και 2 και 3 χέρια ώστε να φεύγει το λάδι και να μην είναι σαν να τηγανίζω τα μαλλιά με το σίδηρο, παρόλα αυτά λες και άρχισαν να καίγονται και ενώ δεν τα βάφω είχαν μία άσχημη όψη σαν κατακαμμένα και αφυδατωμένα, σε αυτό μπορεί να συμβάλουν και άλλα πράγματα όμως και να μην φταίει το δαφνέλαιο. Όσο αφορά ότι σκουραίνει τα μαλλιά, πιστεύω ότι ισχύει. Αλλά πάλι όχι με την καλή έννοια σε εμένα που έχω μακρυά μαλλιά δηλαδη. Έμοιαζαν πιο σκούρα αλλά και με ένα περίεργο ΜΟΥΝΤΟ χρώμα. Αυτά ελπίζω να βοήθησα. Βέβαια δεν χρησιμοποίησα βιολογικό δαφνέλαιο για να ξέρετε. Ίσως να έχει διαφορά.
 
Μπλουζα