Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

αμεση ανταποκριση.... ;)
θα κατσω να την δω με την ησυχια μου την ταινιουλα την κυριακη το βραδυ..
spielberg o τυπος.. :)
παντως πραγματι το χει φτιαξει ομορφο το βιντεακι.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

comb είπε:
Πάρε ποπ κορν, φώναξε και την κοπέλα σου(Αγ Βαλεντινου) και απόλαυσε :D

ετσι θα το κανω.. :D
αν και τωρα που το καλοσκεφτομαι ξεκινουν οι χειμερινοι ολυμπιακοι αγωνες στο....βανκουβερ! ;)
 

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Ngl, θύμισε μου γιατί απέρριψες τον bisanga, βλέπεις γερνάω και αρχίζω να ξεχνάω.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish είπε:
Ngl, θύμισε μου γιατί απέρριψες τον bisanga, βλέπεις γερνάω και αρχίζω να ξεχνάω.

γιατι μου εβγαινε πολυ αγαρμπα ολο αυτο το μαρκετιστικο που δουλευει,γιατι ακομα και στην κλινικη στο βελγιο αν πας το consulting δεν το κανει ο ιδιος παντα,αλλα και γιατι μου εδειξαν καποια αποτελεσματα μετρια που ηθελαν να με πεισουν οτι ειναι καλα.να σου πω την αληθεια παρακαλουσα να με πεισει ο bisanga γιατι τοτε ενα ταξιδι στο βανκουβερ μου φανταζε παρα πολυ δυσκολο...
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Γεια χαρά!

Δυο φωτογραφίες της δότριας περιοχής (punch 0,8mm, 1500 τριχοθυλάκια).
 

Συνημμένα

  • donor1.JPG
    donor1.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 311

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

trixofilos γενικα το κεφαλι σου ειναι σαν θαμνος εχεις πολυ πυκνο μαλλι εξου και το αποτελεσματα,
Οι φωτο που εβαλες στην αρχη ειναι καταπληκτικες.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

trixofile μπορεις να περιγραψεις με καποιες παραπανω λεπτομερειες την μεθοδο εξαγωγης?
εισαι αν δεν κανω λαθος η πρωτη σοβαρη στην κυριολεξια περιπτωση fue εδω μεσα,οποτε καλο θα ηταν να εχουμε καποιες πιο εξειδικευμενες πληροφοριες συγκεντρωμενες.
αναφερομαι σε περιπτωση αποκλειστικα fue,κι οχι συνδυασμο strip+fue η οτιδηποτε αλλο..
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

comb είπε:
Το είδα το δεύτερο βιντεάκι, πολύ καλό το αποτέλεσμα του τύπου, αλλά μας πέθανε με την εισαγωγή του! ;D. Εχει το ιδανικό μαλλί για φυσικότητα, ενώ θα έλεγα οτι η περίπτωση του είναι ενδεικτική του οτι η φίνα δεν είναι απαραίτητη αλλά σίγουρα βοηθάει. Πιστεύω αν έπαιρνε φίνα θα είχε ίσως και το crown γεματο.

Θα ήθελα βέβαια να δω και μερικές φωτογραφίες της κλινικής πριν τη μεταμόσχευση γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς ήταν πριν την πρώτη αλλά και πριν τη δεύτερη μεταμόσχευση.


Γεια χαρά comb!

Έψαξα στο γερμανικό forum να βρω pre-op φωτογραφίες του τύπου, αλλα δε βρήκα (έχει k καμια 900 post ο τύπος, άντε να τις βρείς). Του έστειλα pm. Αν μου απαντήσει θα σου στείλω το link.

btw, αν σε ενδιαφέρει, αυτό είναι το link του γερμανικού forum (το nick του τύπου είναι "Michael G.")
http://alopezie.de/foren/transplant/

Y.Γ. το δικό μου είναι "homo pithicus" (για μερικούς που νομίζουν ότι ήρθα εδώ για να παραμυθιάσω κόσμο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

aleksandros είπε:
trixofilos γενικα το κεφαλι σου ειναι σαν θαμνος εχεις πολυ πυκνο μαλλι εξου και το αποτελεσματα,
Οι φωτο που εβαλες στην αρχη ειναι καταπληκτικες.


Σ ευχαριστώ! Πάντως μου είπανε 3 ειδικοί, ότι η πυκνότητα μου ίσος να είναι και πιο χαμηλή από το μέσο ορο, απλά έχω πολλά multi-τριχοθυλάκια οποτε k καλύτερη κάλυψη από το μέσο ορο. Όσο για τις φωτό, είναι απλές φωτό που τις έβγαλα με μια απλή cam. Πραγματικά καλές φωτογραφίες (από ποιότητα) είναι αυτές που έβγαλε ο γιατρός με τι δικη του επαγγελματική cam.
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

NGL είπε:
trixofile μπορεις να περιγραψεις με καποιες παραπανω λεπτομερειες την μεθοδο εξαγωγης?
εισαι αν δεν κανω λαθος η πρωτη σοβαρη στην κυριολεξια περιπτωση fue εδω μεσα,οποτε καλο θα ηταν να εχουμε καποιες πιο εξειδικευμενες πληροφοριες συγκεντρωμενες.
αναφερομαι σε περιπτωση αποκλειστικα fue,κι οχι συνδυασμο strip+fue η οτιδηποτε αλλο..

Γεια σου NGL!

Να γράψω πρώτα δυο λόγια για τον Bisanga. Σίγουρα είναι από τους λίγους που μπορείς να πας έχοντας τι σιγουριά ότι δε θα σε "σφάξει" (για αυτό άλλωστε k πήγα να τον βρω). Επίσης είναι από τους λίγους που έχει δείξει k strip αλλα k FUE αποτελέσματα ( k στα δυο από μέτρια μέχρι πολύ καλά (εξαιρέσεις υπάρχουν βεβαια πάντα, σε όλους τους γιατρούς ακόμα k στους κορυφαίους)).

Όταν πήγα λοιπόν στην κλινική του το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ήταν ο όγκος του, το δεύτερο το καλωσόρισμα στα ελληνικά (γεια σας k Σαμαρα) k το τρίτο κάπως ο τρόπος του. Δε θέλω να τον κατηγορήσω τον άνθρωπο, αλίμονο, αλλα για κάποιο λόγο δε κατάφερε να αποκτήσει την εμπιστοσύνη μου. Είχα την εντύπωση πως αν κάτι πάει στραβά δεν θα υπήρχε το ανάλογο after-care που προσφέρει p.x. ο Rahal. Είχα διαβάσει και κάποιες ιστορίες/εμπειρίες στο forum... Φυσικά παίζει k κάποιο ρολο το γεγονός ότι η κλινική δεν είναι του Bisanga αλλα ενός Aγγλου, ο οποιος φυσικά είναι businessman...

Αυτά προς το παρόν. Για τι δικη μου την επέμβαση k την τακτική που ακολουθεί ο Keser θα γράψω αύριο. Τα λέμε
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
Γεια σου NGL!

Να γράψω πρώτα δυο λόγια για τον Bisanga. Σίγουρα είναι από τους λίγους που μπορείς να πας έχοντας τι σιγουριά ότι δε θα σε "σφάξει" (για αυτό άλλωστε k πήγα να τον βρω). Επίσης είναι από τους λίγους που έχει δείξει k strip αλλα k FUE αποτελέσματα ( k στα δυο από μέτρια μέχρι πολύ καλά (εξαιρέσεις υπάρχουν βεβαια πάντα, σε όλους τους γιατρούς ακόμα k στους κορυφαίους)).

Όταν πήγα λοιπόν στην κλινική του το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ήταν ο όγκος του, το δεύτερο το καλωσόρισμα στα ελληνικά (γεια σας k Παπαδόπουλε) k το τρίτο κάπως ο τρόπος του. Δε θέλω να τον κατηγορήσω τον άνθρωπο, αλίμονο, αλλα για κάποιο λόγο δε κατάφερε να αποκτήσει την εμπιστοσύνη μου. Είχα την εντύπωση πως αν κάτι πάει στραβά δεν θα υπήρχε το ανάλογο after-care που προσφέρει p.x. ο Rahal. Είχα διαβάσει και κάποιες ιστορίες/εμπειρίες στο forum... Φυσικά παίζει k κάποιο ρολο το γεγονός ότι η κλινική δεν είναι του Bisanga αλλα ενός Aγγλου, ο οποιος φυσικά είναι businessman...

Αυτά προς το παρόν. Για τι δικη μου την επέμβαση k την τακτική που ακολουθεί ο Keser θα γράψω αύριο. Τα λέμε

να σαι καλα τριχοφιλε.περιμενουμε με ανυπομονησια... :)
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Αυτά προς το παρόν. Για τι δικη μου την επέμβαση k την τακτική που ακολουθεί ο Keser θα γράψω αύριο. Τα λέμε

Geia sas paidia!

Syggnwmh pou de krathsa to logo mou (k gia ta greeklish), alla dystyxws to site metatrophs greeklish/Ellinika de leitourgei (euxomai na einai proswrino to problhma).

Kala na pernate!
 
Μπλουζα