Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

εξαιρετικο και πολυ ρεαλιστικο το αποτελεσμα σου φιλε μου...
οσο για τα υπολοιπα συμφωνω με τα παιδια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

trixofilos, συγχαρητήρια, πολύ καλό αποτέλεσμα, αν θέλεις δώσε μας μερικές περισσότερες πληροφορίες (punch size, graft count, φωτογραφίες της δότριας, κτλ.)

τωρα που ειδα και το 1ο βιντεο με τον ξανθο....αυτο και αν δε μου ''αρεσει''....
ρε φιλε με 1500 grafts εκανε αυτο το αποτελεσμα??απλα αδυνατω να το πιστεψω...
αν ηταν ετσι να παμε ολοι μαζι τουρκια να βαλουμε 1500 grafts,να μην εχουμε ουτε ουλη ουτε τιποτα και να πληρωσουμε μονο 4000-5000 ευρω......

Νομίζω ο τύπος αυτός πρέπει να είχε πολύ σημαντική βοήθεια από τη φιναστερίδη, κάτι το οποίο απογείωσε το αποτέλεσμά του.
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Comb πιθανον ειχε βοηθεια αλλα η τεχνικη του kesser ειναι υποπτη χρησιμοποιει μεγαλο punch graft
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Αυτα που χρησιμοποιουν στην hdc και ο bisanga ειναι 0,75 και 0,7 mm
Θα βρω πληροφοριες και θα βαλω για τον συγκεκριμενο μιας και το αναφεραμε
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Επειδη εχω δει αρκετα για αυτον λεω ακριβως το ιδιο.
Τον μοναδικο που εμπιστευομε ειναι το hasson κανενα αλλο δεν παιζουμε με τα κεφαλια μας
ΤΕΛΟΣ.
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Εγω τον πρωτο που πιστεψα πραγματικα ηταν ο comb και στην συνεχεια ολους τους αλλους που ακολουθησαν στον hasson.
Tα εχει αναφερει ολα με καθε λεπτομερεια, φωτο και οτι αλλο χρειαζεται για να μαθει καποιος που δεν ξερει.
Απο την αλλη το youtube ειναι γεματο με βιντεο της κλινικης, χτενισμα απο κοντα και ζουμ.
Τη αλλο να θελει κανεις για να πιστη δηλαδη?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ναι ρε ο hasson φαινεται να ειναι εγγυηση....εχουμε δει και τον comb και ξερουμε....
εγω ΜΟΝΟ εκει θα πηγαινα....ας ηταν κι σε αλλο πλανητη.....
 

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Πέρυσι επισκέφτηκα την Τουρκιά και συγκεκριμένα την Σμύρνη (αχ χαμένες πατρίδες). Ωραία και ευρωπαϊκή πόλη και ο κόσμος της. Γιατί το λέω όμως αυτό, γιατί είδα 5 περιστατικά (μεταμόσχευσης) στον δρόμο και στις καφετερίες, άστα να πάνε, θυμίζουν και σε χειρότερο βαθμό τους δικούς μας. Κατά την γνώμη μου μακριά. Αν είναι να δώσετε λεφτά για τέτοια αποτελέσματα, καλύτερα να τα δώσετε στους δικούς μας χασάπηδες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

aleksandros είπε:
Επειδη εχω δει αρκετα για αυτον λεω ακριβως το ιδιο.
Τον μοναδικο που εμπιστευομε ειναι το hasson κανενα αλλο δεν παιζουμε με τα κεφαλια μας
ΤΕΛΟΣ.

δεν εχεις αδικο ρε αλεξανδρε...εως τωρα και το λεω με μεγαλη ειλικρινεια δεν εχω δει ασχημο αποτελεσμα.αν υπηρχε κατι προσωπικα δεν θα χαριζομουν ουτε σ αυτον,παρολο που στατιστικα θα υπαρξει κι ενα τετοιο αποτελεσμα...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ε ενταξει δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι....καποια στιγμη δεν θα πετυχει...αυτο συμβαινει παντου....
αλλα το θεμα ειναι να εισαι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ....και οχι να λες πολλα λογια ταζοντας πολλα,βαζοντας ψευτικα βιντεο που να παραπλανουν και στο τελος αυτος που σε εμπιστευτηκε να του μαμας την ψυχολογια και τη ζωη του......
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

giannis13 είπε:
ε ενταξει δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι....καποια στιγμη δεν θα πετυχει...αυτο συμβαινει παντου....
αλλα το θεμα ειναι να εισαι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ....και οχι να λες πολλα λογια ταζοντας πολλα,βαζοντας ψευτικα βιντεο που να παραπλανουν και στο τελος αυτος που σε εμπιστευτηκε να του μαμας την ψυχολογια και τη ζωη του......

ξερεις τι μου ειπε καποια στιγμη που διαφωνησαμε σ ενα σημειο στο σχεδιασμο στην αρχη της επεμβασης?''το πρωτο πραγμα που θελω ειναι να φυγεις ικανοποιημενος κι ευχαριστημενος απο δω και με το αποτελεσμα σου να νοιωθεις ευτυχισμενος για ολη σου την ζωη''.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1489.msg25586#msg25586 date=1265840699]
ε ενταξει δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι....καποια στιγμη δεν θα πετυχει...αυτο συμβαινει παντου....
αλλα το θεμα ειναι να εισαι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ....και οχι να λες πολλα λογια ταζοντας πολλα,βαζοντας ψευτικα βιντεο που να παραπλανουν και στο τελος αυτος που σε εμπιστευτηκε να του μαμας την ψυχολογια και τη ζωη του......

ξερεις τι μου ειπε καποια στιγμη που διαφωνησαμε σ ενα σημειο στο σχεδιασμο στην αρχη της επεμβασης?''το πρωτο πραγμα που θελω ειναι να φυγεις ικανοποιημενος κι ευχαριστημενος απο δω και με το αποτελεσμα σου να νοιωθεις ευτυχισμενος για ολη σου την ζωη''.
[/quote]

αυτο ειναι ρε φιλε....πρωτα απ'ολα να εισαι ανθρωπος....ή εστω αν δεν εισαι ανθρωπος να εισαι σωστος επαγγελματιας....κατι που λειπει απο την ελλαδα....(γενικα ο επαγγελματισμος,οχι μονο σε αυτο το θεμα)ολοι κοιτανε πως να σε ριξουν στην παγιδα και να καταφερουν να σου παρουν οσα παραπανω μπορουν.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

αυτο που λεει ο NGL ειναι αληθεια.......κι εγω οταν πηγα αυτο μου ειπε.......
δε θα μπουμε να ξεκινησουμε αν δεν συμφωνησουμε και οι δυο στο αποτελεσμα......
και οταν του ειπα να κατεβασω κανα ποντο την hairline μου λεει με αυτην την πυκνοτητα αποκλειεται......αν θες θα χαμηλωσουμε την πυκνοτητα για να κατεβει......σου εξηγει ο ανθρωπος....οτι μπορει να το κανει αλλα υπαρχουν περιορισμοι......και τον ενδιαφερει οντως να μεινεις ευχαριστημενος οχι μονο μετα την επεμβαση.....αλλα για ολη την ζωη σου γιατι συνεχιζω κ του λεω....βγαλε μου πανω απο 3000 να την κατεβασουμε κανα ποντο δε με πειραζει.....και μου ειπε οτι δε χαλαει πανω απο 3κ γι αυτο το σημειο του κεφαλιου για να τα εχω για μελλοντικη χρηση.....αν ηταν ομως αλιμπαρουτης.....θα μου εβγαζε κι αλλα και μετα απο καμμια 10 χρονια που θα τα χρειαζομουνα δεν θα τα ειχα......και θα ελεγα....καλα εγω ειπα την μαλακια μου.....ο γιατρος δε μπορουσε να με προειδοιησει???? ΓΙ αυτο ειναι επαγγελματιας ο ανθρωπος.....οχι επειδη μονο κανει καλη δουλεια.....γιατι ξερει τι του γινεται και εχει μεγαλη εμπειρια στο να σου πει τι πρεπει να κανεις.....

Ο αρμανι παλια που εκανε στριπ ειχε πολλα καλα αποτελεσματα......το λαθος του ομως ηταν οτι ηταν καποιος nw2 και του πεταγε πανω 3500 θυλακια κ βαλε.....κα ιτου κατεβαζε το hairline λες και ηταν 15 χρονων......ενταξει τα αποτελεσματα ηταν καλα αλλα παροδικα......γιατι αν συνεχιζε η τριχοπτωση θα εμενες απο δοτρια.......και θα ειχες μπροστα κεφαλι 15 χρονου και πισω 50 χρονου.....για μια ζωη....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Ο ρε παιδιά με πήρατε σβάρνα, δε ξέρω από που να αρχίσω...
Λοιπόν, το punch που χρησιμοποιεί ο Keser είναi 0,8 mm. Μεγάλο πάντως δε το λες. Μεγάλο είναι p.x. αυτό που χρησιμοποιεί ο Μοάμπα (1 mm, καμια φορα k 1,1 mm) k παρόλα αυτά θεωρείται από τους καλύτερους (ο Μοάμπα).

Όσο για τους δυο τύπους στα video του youtube, τι να σας πω? Καταλαβαίνω την καχυποψία μερικών, αλλα τι άλλο μπορούν να κάνουν. Για fake φωτογραφίες έχω ακούσει k δει φυσικά. Αλλα fake video? τελοσπάντων, επειδή είμαι το ίδιο καχύποπτος k δεν παίζω ούτε εγώ με το κεφάλι μου, πριν πάω στον Keser, πήγα και βρήκα τον δεύτερο τύπο για να πειστώ με τα ίδια μου τα ματια. τότες έπαιρνε k φίνα k μινοξ.

Για τον πρώτο ξέρω ότι δεν πήρε ποτε του φίνα. Και οι δυο κάνανε k δεύτερη επέμβαση για να καλύψουνε το crown.

Όσο για το Transmed, έχετε δίκαιο, είναι για λύπηση ο καημένος τύπος στις φωτό. Είχα βρεθεί με έναν σύμβουλο της Transmed της Γερμανίας πριν δυο χρονια. Συμπέρασμα? Δε θα πήγαινα με τίποτα, ακόμα k αν ήταν δωρεάν (ποσο μάλλον όχι στην Transmed της Τουρκίας!) Αλλα τώρα τι σχέση έχει η Transmed με τον Κεσέρ k με το δικό μου αποτέλεσμα...?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
Ο ρε παιδιά με πήρατε σβάρνα, δε ξέρω από που να αρχίσω...

εχεις ενα δικιο σ αυτο.....
βεβαια οπως καταλαβαινεις ειναι λογικο να σε περνουν σβαρνα την στιγμη που εχεις κανει μια εμφυτευση εδω και τοσους μηνες.....πραγμα που σημαινει οτι και αλλους τοσους μηνες πριν την επεμβαση εψαχνες πληροφοριες για το που θα πας,τιμες,κτλ κτλ....και δεν πατησες το ποδι σου εδω....και εμφανιζεσαι τωρα που ολα εχουν τελειωσει ας πουμε......αυτο κινει υποψιες αυτοματος οπως θα καταλαβαινεις.....
Ο λογος που τελικα ηρθες να φαντασω οτι ειναι για να μοιαστεις τη χαρα σου και να προτεινεις κ σε αλλα παιδια να πανε εκει που πηγες???
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

panos1982 είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=1489.msg25596#msg25596 date=1265858552]
Ο ρε παιδιά με πήρατε σβάρνα, δε ξέρω από που να αρχίσω...

πραγμα που σημαινει οτι και αλλους τοσους μηνες πριν την επεμβαση εψαχνες πληροφοριες για το που θα πας,τιμες,κτλ κτλ....και δεν πατησες το ποδι σου εδω....και εμφανιζεσαι τωρα που ολα εχουν τελειωσει ας πουμε......αυτο κινει υποψιες αυτοματος οπως θα καταλαβαινεις.....
Ο λογος που τελικα ηρθες να φαντασω οτι ειναι για να μοιαστεις τη χαρα σου και να προτεινεις κ σε αλλα παιδια να πανε εκει που πηγες???
[/quote]

ακριβως....οταν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις ειμαστε λιγο καχυποπτοι....

εγω παντως εχω κολλησει κυριολεκτικα με το 1ο βιντεο....με τα 1500 grafts που του γεμισε σχεδον το κεφαλι......και με πολυ καλη πυκνοτητα.....
δεν ξερω...τι να πω.....
 
Μπλουζα