Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

το βιντεο ειναι μουφα.....φως φαναρι.....αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.......
δεν εχει σχεση με το θεμα αυτο οποτε ας μη τα ανακατευουμε.......
αν και υπαρχει ενα αποτελεσμα σε εξελιξη αυτην την στιγμη του dr.kesser....
ειναι στους 2 μησι μηνες ακομα.....fue....κλασσικα......οταν παει στους 4-5 θα δωσω ενα λινκ να δουμε την προοδο.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

panos1982 είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=1489.msg25596#msg25596 date=1265858552]
Ο ρε παιδιά με πήρατε σβάρνα, δε ξέρω από που να αρχίσω...

εχεις ενα δικιο σ αυτο.....
βεβαια οπως καταλαβαινεις ειναι λογικο να σε περνουν σβαρνα την στιγμη που εχεις κανει μια εμφυτευση εδω και τοσους μηνες.....πραγμα που σημαινει οτι και αλλους τοσους μηνες πριν την επεμβαση εψαχνες πληροφοριες για το που θα πας,τιμες,κτλ κτλ....και δεν πατησες το ποδι σου εδω....και εμφανιζεσαι τωρα που ολα εχουν τελειωσει ας πουμε......αυτο κινει υποψιες αυτοματος οπως θα καταλαβαινεις.....
Ο λογος που τελικα ηρθες να φαντασω οτι ειναι για να μοιαστεις τη χαρα σου και να προτεινεις κ σε αλλα παιδια να πανε εκει που πηγες???
[/quote]



Γεια σου Panos1982!

Δεν ξέρω κατά ποσο και αν είναι λογικό να με περνοuν σβάρνα από τη στιγμή που δείχνω φωτογραφίες. Κάποιος φίλος (ο Αλέξανδρος αν δεν κάνω λάθος) με κατηγόρησε έμμεσα ότι είμαι fake (photoshop, fake video κτλ.). Εσένα σου κάνει εντύπωση που εμφανίστηκα στο forum. Με κατηγορείς που δεν πάτησα πόδι εδώ νωρίτερα. Συγγνώμη, όλοι εσείς εδώ πατήσατε πόδι ταυτόχρονα? Το έγραψα στο πρώτο μου post μεν, αλλα το ξαναγράφω: Όταν έψαχνα να βρω ελληνικό forum (πριν δυο χρονια και) δεν υπήρχε αυτό το forum. Το μονο που είχα βρει ήταν κάτι παλιά post του Τsakalos (νομίζω στο mens health), ο οποιος από τότε είχε γνώση k τα έλεγα όλα σωστά k παρόλα αυτά κάποιοι τον κράζανε και τον κατηγορούσαν ότι είναι fake κτλ.

Ποιος ο λόγος που ήρθα εδώ? Να σου ζητήσω k πάλι συγγνώμη, νόμιζα ότι είναι forum που ασχολείται με εμφύτευσeiς μαλλιών.

Και όσον αφορά τις κατηγοριες περί fake, photoshop κτλ ένα μονο θα πω:
Καθαρός ουρανός αστραπές δε φοβάται!! Τα λέμε… ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Γεια σου φιλε....
Δε νομιζω να σε κατηγορισα στο προηγουμενο ποστ.......μαλλον ερωτησεις σου εκανα.....
ειπα μονο οτι ειναι περιεργο που δεν μπηκες τοσους μηνες στο φορουμ που εχεις κανει χειρουργειο.....και θα μπορουσες μαλιστα να μπεις και πιο πριν το χειρουργειο....γιατι το φορουμ υπαρχει πανω απο 8 μηνες που εχεις εσυ χειρουργηθει......και μπηκες ξαφνικα τωρα με τα αποτελεσματα στο χερι.....και αφου ολα εχουν λειξει για σενα οσο αφορα το θεμα τριχοπτωση μιας και ειπες στα πρωτα σου ποστ οτι δεν εχεις......
δλδ τοσο καιρο εψαχνες ολο το τοπο και δεν εβρισκες τπτ και τωρα ξαφνηκα που εισαι κομπλε και ανετος ποια που ολα πηγαν καλα και λογικα εχει παψει να σε απασχολει το θεμα οσο πριν τωρα το βρηκες το φορουμ τελικα????
Συγνωμη φιλε μου αλλα εγω αυτο αδυνατω να το πιστεψω.....ισως να ειμαι λιγο παραλόγος...θα δειξει.....

Επισης να συμπληρωσω οτι και πριν 2 χρονια υπηρχε το φορουμ.......αλλα για μενα το προβλημα ειναι οτι δε το βρηκες ολο αυτο το διαστημα που υποθετηκα θα σκαλιζες τον τοπο.....και το βρηκες τωρα....που λογικα δεν ασχολησε πλεον τοσο πολυ......
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

giannis13 είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1489.msg25602#msg25602 date=1265881135]
[quote author=Trixofilos link=topic=1489.msg25596#msg25596 date=1265858552]
Ο ρε παιδιά με πήρατε σβάρνα, δε ξέρω από που να αρχίσω...

πραγμα που σημαινει οτι και αλλους τοσους μηνες πριν την επεμβαση εψαχνες πληροφοριες για το που θα πας,τιμες,κτλ κτλ....και δεν πατησες το ποδι σου εδω....και εμφανιζεσαι τωρα που ολα εχουν τελειωσει ας πουμε......αυτο κινει υποψιες αυτοματος οπως θα καταλαβαινεις.....
Ο λογος που τελικα ηρθες να φαντασω οτι ειναι για να μοιαστεις τη χαρα σου και να προτεινεις κ σε αλλα παιδια να πανε εκει που πηγες???
[/quote]

ακριβως....οταν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις ειμαστε λιγο καχυποπτοι....

εγω παντως εχω κολλησει κυριολεκτικα με το 1ο βιντεο....με τα 1500 grafts που του γεμισε σχεδον το κεφαλι......και με πολυ καλη πυκνοτητα.....
δεν ξερω...τι να πω.....
[/quote]


Γεια σου Γιάννης13!

Αν και δεν είναι δικά μου τα video k ούτε τα ανέβασα εγώ, αυτό που ξέρω είναι ότι όσα video κυκλοφορούν στο youtube από άτομα που κάνανε επέμβαση στον συγκεκριμένο γιατρό είναι δουλειά δiκια τους k όχι του γιατρού. Ο πρώτος είναι Γερμανός k διαβάζω τα post του εδώ k δυο χρονια. Πιστεύω ότι έχω την αναγκαία κρίση για να καταλάβω σε τι αποσκοπούν οι πράξεις κάποιου. Ο τύπος απλά ήθελε να εκφράσει την ευγνωμοσύνη του. Έκανε k δεύτερη επέμβαση στον ίδιο γιατρό k έφτιαξε k δεύτερο video. Αν θέλουν κάποιοι (Πάνος, Αλέξανδρος) ας το δουν k έπειτα να μας πουν τη γνώμη τους, αν δηλαδή είναι fake.

Αυτό που πραγματικά δεν καταλαβαίνω είναι το τι εννοούν με fake? Ότι δηλαδή χρησιμοποίησαν διαφορα όπως toppik, dermatch κτλ. ?
 

kabamarou

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Συγνώμη κιόλας αλλά ένιωσα και εγώ την ανάγκη να μπω στην συζήτηση και να πω 2 πράγματα.

Πριν από 8 μήνες που έκανες την μεταμόσχευση αγαπητέ trixofilos όπως αναφέρεις, το παρόν forum υπήρχε όπως υπήρχε και αρκετούς μήνες πριν κάνεις την μεταμόσχευση που ψαχνόσουν για το που θα την κάνεις.

Αναφέρεις ότι πριν από 2 χρόνια δεν υπήρχε και αυτό είναι σωστό νομίζω.αλλά έχω μερικές ερωτήσεις.

Στο ενδιάμεσο από "τα 2 χρόνια πριν" μέχρι τους
"8 μήνες πριν" υπάρχει ένα κενό γύρω στον έναν χρόνο και κάτι μήνες.

Σε όλο αυτό το διάστημα σταμάτησες να ψάχνεις για το που θα κάνεις μεταμόσχευση;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο πάει να πει ότι έψαξες για κάποιο διάστημα πήρες μια απόφαση για το που θα κάνεις και μετά για έναν χρόνο περίμενες να κάνεις την μεταμόσχευση χωρίς να ψάξεις καθόλου.Αυτό φαίνεται λίγο αφύσικο.Εγώ προσωπικά αν ψάχνομαι για κάτι όσο πλησιάζει η ώρα που θα το κάνω ψάχνομαι περισσότερο.Το αντίθετο δεν έχει λογική και ειδικά όταν μιλάμε για έναν κλάδο που συνεχώς βελτιώνεται(μεταμόσχευση) είναι καθαρή απερισκεψία να καταλήξεις να κάνεις μια κίνηση βάσει έρευνας που έκανες πριν από έναν χρόνο αφού μέσα στον χρόνο που πέρασε είναι πολύ πιθανόν να έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.

Αν υποθέσουμε ότι συνέχιζες να ψάχνεις μπορώ να διατυπώσω πάλι κάτι άλλο αλλά το αφήνω για την ώρα μέχρι να απαντήσεις σε αυτό που ήδη έγραψα.

φιλικά όλα τα παραπάνω βέβαια
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

κοιτα αν θελει ο ανθρωπος να εξαπατησει θα το κανει με 1000+1 τροπους....και στις ελληνικες κλινικες να πας θα σου βγαλουν μερικα απιστευτα αποτελεσματα(ειναι ομως αληθινα?)...τεσπα...να απαντησω στην ερωτηση σου καθαρα δεν μπορω γτ και εγω δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι fake αλλα το υποψιαζομαι σε μεγαλο βαθμο....

να ρωτησω ομως κατι....εσυ πειστηκες απο αυτα τα βιντεακια ή απο οτι αλλο ειδες και πηγες στον συγκεκριμενο γιατρο?δηλαδη οταν τα ειδες ειπες ναι ειναι αληθινα????????
 

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Παιδιά νομίζω είστε λιγάκι υπερβολικοί. Δεν νομίζω οτι είναι fake τα αποτελέσματα που βλέπουμε ενώ από ό,τι έχω δει ο dr keser έχει δείξει καλά πράγματα. Γνώμη μου είναι πως τα αποτελέσματα που δείχνουν too good to be true είναι συνδυασμός μεταμόσχευσης και θεραπείας(finasteride, minoxidil).

Βεβαια θα ήθελα να δω πολλά αποτελέσματα ακόμη και περισσότερες ανεξάρτητες εμπειρίες σε φόρπυμ για να τον συστήσω σε κάποιον αλλά έχει κάνει πολύ καλή αρχή.

Trixofillos, ξέρεις κανένα αποτέλεσμα σε σπαστό η σγουρό μαλλί?
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

tse είπε:
Συγνώμη κιόλας αλλά ένιωσα και εγώ την ανάγκη να μπω στην συζήτηση και να πω 2 πράγματα.

1ον)Πριν από 8 μήνες που έκανες την μεταμόσχευση αγαπητέ trixofilos όπως αναφέρεις, το παρόν forum υπήρχε όπως υπήρχε και αρκετούς μήνες πριν κάνεις την μεταμόσχευση που ψαχνόσουν για το που θα την κάνεις.

Αναφέρεις ότι πριν από 2 χρόνια δεν υπήρχε και αυτό είναι σωστό νομίζω.αλλά έχω μερικές ερωτήσεις.

Στο ενδιάμεσο από "τα 2 χρόνια πριν" μέχρι τους
"8 μήνες πριν" υπάρχει ένα κενό γύρω στον έναν χρόνο και κάτι μήνες.

Σε όλο αυτό το διάστημα σταμάτησες να ψάχνεις για το που θα κάνεις μεταμόσχευση;

Αν ισχύει κάτι τέτοιο πάει να πει ότι έψαξες για κάποιο διάστημα πήρες μια απόφαση για το που θα κάνεις και μετά για έναν χρόνο περίμενες να κάνεις την μεταμόσχευση χωρίς να ψάξεις καθόλου.Αυτό φαίνεται λίγο αφύσικο.Εγώ προσωπικά αν ψάχνομαι για κάτι όσο πλησιάζει η ώρα που θα το κάνω ψάχνομαι περισσότερο.Το αντίθετο δεν έχει λογική και ειδικά όταν μιλάμε για έναν κλάδο που συνεχώς βελτιώνεται(μεταμόσχευση) είναι καθαρή απερισκεψία να καταλήξεις να κάνεις μια κίνηση βάσει έρευνας που έκανες πριν από έναν χρόνο αφού μέσα στον χρόνο που πέρασε είναι πολύ πιθανόν να έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.

Αν υποθέσουμε ότι συνέχιζες να ψάχνεις μπορώ να διατυπώσω πάλι κάτι άλλο αλλά το αφήνω για την ώρα μέχρι να απαντήσεις σε αυτό που ήδη έγραψα.

φιλικά όλα τα παραπάνω βέβαια


Γεια χαρά τσε!

Η αλήθεια είναι ότι πράγματι δυσκολεύομαι λιγάκι να απαντήσω. Ο λόγος είναι ότι βρίσκομαι Γερμανία, οποτε δεν έχω την δυνατότητα να γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες k αναγκάζομαι να γράφω greeklish.
Ευτυχώς που ο Ακης μου έστειλε ένα σύνδεσμο για μια σελίδα για μεταφράσεις από greeklish σε ελληνικά (ευχαριστώ και πάλι). Βοηθάει πολύ αλλα είναι και λιγάκι κουραστικό (ανοίγω δυο site k το word, γράφω μια-δυο "πrοτασεις", τις κάνω copy paste κτλ κτλ).
Επί του θέματος: Δεν νομίζω να έχει καμια σημασία αν και ποσο την έψαξα τι δουλειά πριν κάνω την επέμβαση. Αυτό που έχει σημασία είναι το αποτέλεσμα!! Αλλα για να σε καθησυχάσω, σε διαβεβαιώνω ότι την έψαξα πολύ καλά (p.x. πήγα Βρυξέλλες k βρέθηκα με τον Μοάμπα και με τον Bisanga, πήγα Ελβετία σε κάποιους που μάλλον δε γνωρίζεις, είχα επαφή μέσο διαδίκτυο με "Hattingerhair", Transmed, Rahal, Arvind k άλλους και αφιέρωσα αμέτρητες ώρες στα forum, κύριος στο γερμανικό).
Δεν ξέρω κατά ποσο καλά διαβάζετε τα post μου, το έχω γράψει ήδη δυο φορες: όταν ήμουν άσχετος και έψαχνα για forum το ελληνικό δεν υπήρχε. Βρήκα το γερμανικό k εκεί βρήκα όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμουν.
Αραιά k που έψαχνα λίγο στο google αλλα πίστεψε με, μάντης δεν είμαι ούτε με λένε Κάλχα να ξέρω πια μέρα k αν θα κάνει κάποιος στην Ελλάδα ένα σχετικό forum. Προχτές με τύχη το βρήκα αυτό το forum. Αν ψάξεις στο γερμανικό google τι λέξη Haartransplantation το πρώτο που θα βρείς είναι το forum. Δεν ισχύει όμως το ίδιο k για την Ελλάδα. Για αυτό το λόγο θα παρακαλέσω όλους αυτούς που έχουν κάποιους ενδοιασμούς k είναι καχύποπτοι από τι φύση τους να κρατήσουν τις κατηγοριες του στιλ “γιατί ρε φιλαράκο μας ήρθες τώρα k όχι πριν 8 μήνες η την ημερα που άνοιξε το forum?” για τον εαυτό τους. Και κάτι ειρωνείες του στιλ “τι κανεις εδώ, ήρθες να μοιράσεις τι χαρά σου μαζί μας?” επίσης.

Φιλε τσε, αν δεν σε ικανοποίησε Η απάντηση μου k έχεις κάποια απορία, ρωτα , αλλα ρωτα μια συγκεκριμένη ερώτηση για να μπορέσω να σου απαντήσω αναλυτικά (έχω λιγάκι μπερδευτεί με όλα αυτά που έχω διαβάσει).
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

comb είπε:
Παιδιά νομίζω είστε λιγάκι υπερβολικοί. Δεν νομίζω οτι είναι fake τα αποτελέσματα που βλέπουμε ενώ από ό,τι έχω δει ο dr keser έχει δείξει καλά πράγματα. Γνώμη μου είναι πως τα αποτελέσματα που δείχνουν too good to be true είναι συνδυασμός μεταμόσχευσης και θεραπείας(finasteride, minoxidil).

Βεβαια θα ήθελα να δω πολλά αποτελέσματα ακόμη και περισσότερες ανεξάρτητες εμπειρίες σε φόρπυμ για να τον συστήσω σε κάποιον αλλά έχει κάνει πολύ καλή αρχή.

Trixofillos, ξέρεις κανένα αποτέλεσμα σε σπαστό η σγουρό μαλλί?


Γεια χαρά comb!

Καταρχάς να s ευχαριστήσω για τον τρόπο με τον οποιο με αντιμετωπίζεις. Είσαι αντικειμενικός και δημιουργείς έτσι το κατάλληλο έδαφος για συζήτηση.

Ο ξανθός στο video δεν πήρε ποτε του φίνα. Είναι κατά των φαρμακων, οποτε ακολουθεί άλλη τακτική. Επειδή όμως δεν παίρνει φίνα η κατάσταση του χειροτέρεψε και αναγκάστηκε να κάνει δεύτερη επέμβαση. Έφτιαξε ένα πολύ καλο βιντεάκι (αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου το στείλω) στο οποιο φαίνεται η δουλειά που έχει γίνει. Όσο για τον Keser, στο γερμανικό το forum δεχότανε για πολύ καιρό επιθέσεις, κανονικό πόλεμο του κάνανε, και του τύπου επίσης. Μετά το δεύτερο video όμως, όχι μονο σταμάτησαν αλλα του δώσαν k συγχαρητήρια.

Ότι θα βρείς στο youtube για αυτόν τον γιατρό είναι από άτομα που κάνανε μια η k δυο επεμβάσεις k είναι ικανοποιημένoi με την δουλειά που τους έχει κάνει. Γράφουνε ανεξάρτητα τις εμπειρίες τους δίχως να έχουν κάποιο όφελος. Μονο ο δεύτερος τύπος στο video που ανέβασε ο Αλέξανδρος συνεργάζεται με τον Κeser (όπως εσύ με τους Hasson k Wong) και το δηλώνει ξεκάθαρα.

Όσον αφορά τη δικη μου επέμβαση, το punch ήταν 0.8mm, haircount δε γνωρίζω, φωτό της δότριας θα ανεβάσω αύριο. Αποτελέσματα του Κεσέρ ξέρω πολλά, αλλα δεν θυμάμαι κανέναν να είχε πολύ σγουρό μαλλί. Αυτά προς το παρόν.
 

kabamarou

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ok trixofilos ευχαριστώ για την απάντηση.Υπάρχουν πολλά περιστατικά από δήθεν ικανοποιημένους πελάτες και από πίσω μετά ανακαλύπτεται ότι κρύβονται εταιρίες που είναι λογικό να υπάρχει καχυποψία από πολλούς χρήστες του forum ειδικά αν κάποιος εμφανίζεται από το πουθενά.
Στο γερμανικό το forum τουλάχιστον δημοσίευσες φωτογραφίες με το που έκανες την μεταμόσχευση και είχες κάποια γραπτή δράση εκ των προτέρων για να μην σε υποπτεύονται και εκεί σαν βαλτό; ;D
 

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Το είδα το δεύτερο βιντεάκι, πολύ καλό το αποτέλεσμα του τύπου, αλλά μας πέθανε με την εισαγωγή του! ;D. Εχει το ιδανικό μαλλί για φυσικότητα, ενώ θα έλεγα οτι η περίπτωση του είναι ενδεικτική του οτι η φίνα δεν είναι απαραίτητη αλλά σίγουρα βοηθάει. Πιστεύω αν έπαιρνε φίνα θα είχε ίσως και το crown γεματο.

Θα ήθελα βέβαια να δω και μερικές φωτογραφίες της κλινικής πριν τη μεταμόσχευση γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς ήταν πριν την πρώτη αλλά και πριν τη δεύτερη μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

tse είπε:
ok trixofilos ευχαριστώ για την απάντηση.Υπάρχουν πολλά περιστατικά από δήθεν ικανοποιημένους πελάτες και από πίσω μετά ανακαλύπτεται ότι κρύβονται εταιρίες που είναι λογικό να υπάρχει καχυποψία από πολλούς χρήστες του forum ειδικά αν κάποιος εμφανίζεται από το πουθενά.
Στο γερμανικό το forum τουλάχιστον δημοσίευσες φωτογραφίες με το που έκανες την μεταμόσχευση και είχες κάποια γραπτή δράση εκ των προτέρων για να μην σε υποπτεύονται και εκεί σαν βαλτό; ;D


Έχεις δίκαιο tse, αλλα εγώ πιστεύω αν είσαι fake κάποια στιγμή ο κόσμος θα το καταλάβει διότι δεν τρώει κουτόχορτο. Μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη…Και μιας k μιλάμε για κλεφτες k fake-user. Ένας τύπος (Τούρκος) έψαχνε να βρει θύματα στο γερμανικό forum να τους στείλε σε κάτι χασάπηδες στην Τουρκια. Δικαίωμα του, οποιος δε την ψάχνει καλά k αφήνει να τον παραμυθιάζουν…άς πρόσεχε.

Ο τύπος όμως έλεγε ότι είναι Έλληνας! k είχε μια συμπεριφορά τελείως απολίτιστη, να φανταστείς ότι ντρεπόμουν για πάρτι του. Μέχρι που μια μέρα τον ανακάλυψα σε ένα μικρό forum τυχαία και τα έβγαλα όλα στη φορα. Έφαγε πολύ κράξιμο στο forum k φυσικά k ban. Ξαναμπήκε στο forum με άλλο nickname, αλλα Η ηλιθιότητα του πηγάδι απύθμενο, οποτε τον καταλάβανε άμεσος k πάλι ban.
Στο γερμανικό forum φυσικά k υπάρχουν φωτό πριν την επέμβαση, από την μέρα της επέμβασης k από τα updates που κάνω. Είμαι σχεδόν δυο χρονια ενεργό μέλος (αν k δεν γράφω πολύ) k σχεδόν όλα όσα έμαθα σχετικά με μεταμοσχεύσεις τα έμαθα εκεί μέσα.
Αν κάποιος γνωρίζει γερμανικά k ενδιαφέρεται, μπορώ να του δώσω τον σύνδεσμο του forum k το nickname μου για να βγάλει μονος του συμπέρασμα (αν δηλαδή είμαι fake k τι ρολο βαράω). Αυτά.
 

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofile, να σε κάνω και εγώ μια ερώτηση. Είπες ότι πήγες και μίλησες με τον bisanga. Τι σε έκανε και δεν πηγές σε αυτόν. Γιατί εγώ πιστεύω ότι είναι από τους καλούς.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

comb είπε:
Το είδα το δεύτερο βιντεάκι, πολύ καλό το αποτέλεσμα του τύπου, αλλά μας πέθανε με την εισαγωγή του! ;D. Εχει το ιδανικό μαλλί για φυσικότητα, ενώ θα έλεγα οτι η περίπτωση του είναι ενδεικτική του οτι η φίνα δεν είναι απαραίτητη αλλά σίγουρα βοηθάει. Πιστεύω αν έπαιρνε φίνα θα είχε ίσως και το crown γεματο.

Θα ήθελα βέβαια να δω και μερικές φωτογραφίες της κλινικής πριν τη μεταμόσχευση γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς ήταν πριν την πρώτη αλλά και πριν τη δεύτερη μεταμόσχευση.

γιατι δεν ειναι απαραιτητη η φινα στην περιπτωση του???
 

aleksandros

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Σε μερικες περιπτωσεις λιγες ομως δεν χρειαζεται.
Αν δεν πασχει απο ΑΑ και ειναι αλλης μορφης αλωπεκια .
 

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Το εννοούσα σε γενικότερη βάση. Ο τύπος έκανε την πρώτη του μεταμόσχευση χωρίς να παίρνει φίνα, η τριχόπτωση του προχώρησε και έκανε και δεύτερη, πιθανόν να κάνει και τρίτη. Ίσως αν έπαιρνε φίνα να έκανε μόνο τη μια ή το πολύ δυο, αλλά ήταν επιλογή του και το αποφάσισε. Απλά εννοώ οτι δεν "έγινε φρικιό ή καταστράφηκε" επειδή αραίωσε πίσω από τη μεταμόσχευση, απλά αναγκάστηκε εν γνώση του, να κάνει και επόμενη επέμβαση.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish είπε:
Trixofile, να σε κάνω και εγώ μια ερώτηση. Είπες ότι πήγες και μίλησες με τον bisanga. Τι σε έκανε και δεν πηγές σε αυτόν. Γιατί εγώ πιστεύω ότι είναι από τους καλούς.

αληθεια τι σε απετρεψε απο bisanga?η αληθεια ειναι οτι κι εγω σχεδον τον απερριψα απ την αρχη κι εχω εξηγησει παλιοτερα τους λογους...
 

kabamarou

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Αν κάποιος γνωρίζει γερμανικά k ενδιαφέρεται, μπορώ να του δώσω τον σύνδεσμο του forum k το nickname μου για να βγάλει μόνος του συμπέρασμα

Κοίταξε εγώ αν ήμουν στην θέση σου θα δημοσίευα από την πρώτη στιγμή το link και θα διαλούσα κάθε καχυποψία έτσι και ταυτόχρονα δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να γράφω πράγματα και να τα μεταφράζω μετά με πρόγραμμα για να αποδείξω ότι δεν είμαι βαλτός την στιγμή που ένα link θα μπορούσε να πει πολλά πράγματα.

Όσο για τα Γερμανικά δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί με το google μπορεί κανείς πλέον να μεταφράσει από πολλές ιστοσελίδες στην γλώσσα του.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
Έφτιαξε ένα πολύ καλο βιντεάκι (αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου το στείλω) στο οποιο φαίνεται η δουλειά που έχει γίνει.

γιατι δεν το στελνεις φιλε μου να το δουμε και οι υπολοιποι?
 
Μπλουζα