Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
τι απωλειες να ειχε στα 3000 grafts?
Tωρα δηλαδη αν μπει αναμεσα δεν κινδυνευει απο απωλειες?
Δε ξερω το βλεπω πολυ λαθος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
aerate o cvial εβαλε 2500 αν θυμαμαι καλα μπροστα και ηταν θεωρητικα παντα ενα σωστο νουμερο, αλλα επρεπε να διορθωσει για δυο λογους..
1,γιατι ειναι τελειομανης
2. γιατι δεν ειχε υψηλο λογο οπως ο Dημητρης ο οποιος με 2500 καθαρισε.

ο Cvial αν εκλεινε το κενο πισω στην δευτερη θα ηταν μια χαρα ακομα και αν δεν εβαζε επιπελεον μπροστα.
 

aeratos28

Just aeratos
θεωρεις ότι είναι πιο safe η επιλογή του να βάλεις όλα τα grafts σε μία επεμβαση?ότι μπορείς να πιάσεις την πυκνότητα που θες σε μία επέμβαση?ο λόγος που δεν κινδυνεύει τώρα είναι ότι δεν πάει απλά να πυκνώσει ένα αραιό σημείο από τα μαλλιά που είχε.δεν είναι μαμα μαλλιά αραιωμενα ,χτυπημένα από α.α τα οποία εύκολα μπορούν να πάθουν shockloss και να μην επανέλθουν.είναι μεταμοσχευμενα μαλλιά,από σταθερή τριχοφυία,αρκετά αραιά,27-28 grafts ανά τερ.εκατοστο έχουν μπει, στα οποία μπορεί να ξαναδουλέψει ο γιατρός με πολύ μικροτερο φόβο,από ότι σε ένα απλά αραιωμένο κεφάλι.
 

aeratos28

Just aeratos
ναι ρε tasos33, όπως το είπες..έβαλε 2500,όχι 1400..επιβαλλόταν να βάλει τόσα στην πρώτη.τό λιγότερο τόσα.γιατί δεν είχε στήριξη από πίσω..αν ήταν σαν τον piros ο cvial,με αυτά τα 2500 θα ήταν κομπλε.ο piros επελεξε να κάνει το ίδιο,σπάζοντας σε 2 επεμβάσεις.που είναι το περίεργο??έτσι όπως το λέτε είναι σαν να καταργείτε εντελώς τα οφέλη των μικρών επεμβάσεων σε κάτι που συμφωνω απόλυτα και διαφωνω με την θεωρία ότι έχει τους ίδιους κινδύνους με το να τα βάλεις όλα τα grafts με την μια
 

mikegad

Well-Known Member
aerate νομίζω πως η σύγκριση που κάνεις είναι τέρμα ατυχής.
Άλλο πρόβλημα είχε ο piros και αλλό ο cvial ,δεν είναι περιπτώσεις που μοιάζουν επομένως δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνεις τα grafts που έβαλε ο καθένας
 

mikegad

Well-Known Member
ο λόγος που δεν κινδυνεύει τώρα είναι ότι δεν πάει απλά να πυκνώσει ένα αραιό σημείο από τα μαλλιά που είχε.δεν είναι μαμα μαλλιά αραιωμενα ,χτυπημένα από α.α τα οποία εύκολα μπορούν να πάθουν shockloss
Επίσης ατυχές αυτό που γράφεις αφού ο Piros έχει μπει σε μεγάλο βαθμό και σε μαμά μαλλιά.Δεν ήταν η περιοχή που κάλυψε άδεια κατά πολύ μεγάλο ποσοστό.
 

dimitris50423

Well-Known Member
γιατι δεν ειχε υψηλο λογο οπως ο Dημητρης ο οποιος με 2500 καθαρισε.

taso 2300 μοσχευματα εβαλα εγω. και ο λογος μου δεν θεωρω οτι ηταν πολυ μεγαλος.. πριν λιγο ειδα οτι ο βαγγελης που εκανε dhi ειχε 2,64 λογο. και ο andy αν θυμαμαι καλα ειχε μεγαλυτερο απο εμενα.
μια συνεδρια με 1400 δεν μπορει να κανει και θαυματα. αν δεν πιασεις και καλη φυτρωση ειναι ακομη χειροτερα.
αυτο ειναι το πλεονεκτημα για μενα της motorized εξαγωγης αν γινει σωστα. αλλο 1400 και αλλο 2300 και 2700 μοσχευματα που εβαλαν στον τελευταιο που εκανε β#κρη.
αν χρειαζεται καποιος τοσα για καλυψη ειμαι υπερ στο να μεταφερθουν οσα πρεπει για να λυσει το προβλημα του.


mike τι γινεται φιλε με τη μμ που κερδισες? εγραψες κατι? θα γινει?
 

aeratos28

Just aeratos
αν είχες κοιτάξει λίγο και στην προηγούμενη σελίδα,θα έβλεπες ότι δεν είπα εγώ κάτι για cvial,ούτε συγκρινα τον piro με τον cvial..ο flosk αναφέρεται στον cvial και απλά του απαντησα..άρα τέρμα ατυχής καταρχήν το σχόλιο σου.τουλάχιστον κοιταξτε ρε παιδιά λίγο κάθε φορά μία κουβέντα από την αρχή και μην βιαζεστε να πείτε πράγματα που δεν ισχύουν.
aerate νομίζω πως η σύγκριση που κάνεις είναι τέρμα ατυχής.
Άλλο πρόβλημα είχε ο piros και αλλό ο cvial ,δεν είναι περιπτώσεις που μοιάζουν επομένως δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνεις τα grafts που έβαλε ο καθένας
 

aeratos28

Just aeratos
τώρα όσον αφορά αυτό που λες ότι μπήκε σε περιοχή με πολλά μαλλιά..για ξανακοιτα λίγο τις φωτό.μιλάς για τις 10-20 τρίχες στο (τσουλουφι)μπροστά??γιατί ξεκίνησε από μπροστά hairline,μέχρι το όριο που ξεκινάει η β ζώνη.δεν άγγιξε β ζώνη καν.αν θεωρίες ότι είχε μεγάλη κάλυψη mike κανείς λάθος τραγικό.
Επίσης ατυχές αυτό που γράφεις αφού ο Piros έχει μπει σε μεγάλο βαθμό και σε μαμά μαλλιά.Δεν ήταν η περιοχή που κάλυψε άδεια κατά πολύ μεγάλο ποσοστό.
 

aeratos28

Just aeratos
δημητρη είναι ανάλογα και τη δοτρια. ο βαγγελης σε μία συνέδρια έβγαλε 1740 grafts και έδωσε 2500€..αν έλεγε να συνεχίσουν και έδινε για την ίδια συνέδρια 600-700€ ακόμα θα τα πέρναγε τα 2000 grafts με ευκολία,ίσως να έφτανε και τον δικό σου αριθμό.όλα γίνονται αν πληρωσεις.;)τωρα ο λόγος που πηραν απο grafts σε εσενα για μπροστά είναι ιδανικός ..αν όμως ήθελες β ζώνη και πίσω και σε εσένα θα ανεβενε αρκετά..θα πηγαινες σίγουρα σε κάτι ανάμεσα andy.k και βαγγελης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Εγω προτεινω να μην πεταξει αλλα λεφτα με τους συγκεκριμενους.Αφου μπηκε στο χορο να παει σε εναν γιατρο στο εξωτερικο εστω και στη κυπρο να κανει εναν σοβαρο σχεδιασμο να τελειωνει.Θα ριξει ενα 2χιλιαρο μπροστα με σωστη κατανομη και τοποθετηση και θα αποκτησει πολυ υψηλη πυκνοτητα.Και αν καιγεται τοσο πολυ για το μπιφτεκι ας περιμενει κανα χρονο να δει που θα καταληξει και παει φτιαχνει και αυτο μετα.Πειραματα τελος.Εγω αυτο θα εκανα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Εγω προτεινω να μην πεταξει αλλα λεφτα με τους συγκεκριμενους.Αφου μπηκε στο χορο να παει σε εναν γιατρο στο εξωτερικο εστω και στη κυπρο να κανει εναν σοβαρο σχεδιασμο να τελειωνει.Θα ριξει ενα 2χιλιαρο μπροστα με σωστη κατανομη και τοποθετηση και θα αποκτησει πολυ υψηλη πυκνοτητα.Και αν καιγεται τοσο πολυ για το μπιφτεκι ας περιμενει κανα χρονο να δει που θα καταληξει και παει φτιαχνει και αυτο μετα.Πειραματα τελος.Εγω αυτο θα εκανα.
Σωστός

η dhi πιστεύω πως έχει χασει πολλά επεισόδεια,πρεπει να ανοίξει λίγο τα φτεράκια της ,σε λίγο θα συναγωνίζονται με τον γκουρα
 

aeratos28

Just aeratos
ότι έχει μείνει πίσω,συμφωνω..όσον αφορά το φορουμ αποτελέσματα.γιατί εκτός φόρουμ δεν μπορούμε να ξέρουμε..εγώ πάντως,επιμενω ότι σκέφτεστε στην προκειμένη περίπτωση λάθος.δεν έχει να κάνει με την κλινική.όπου και αν την έκανε το ίδιο θα έλεγα..κρινετε ως τελικό αποτέλεσμα,ενώ είναι ακόμα στους πρωτους 6 μήνες της πρώτης επεμβασης ,βάζοντας τα μισά τριχοθυλακια από αυτά που έχει προγραμματίσει να μπουν..το έχει πει από την αρχή το πλάνο που έχει.. 2 επεμβάσεις με τελικό στόχο περίπου στα 2800-3000 grafts..εσείς ,ακόμα στη μέση της πρώτης επέμβασης του λέτε δεν είναι καλό,τράβα στην κυπρο η εξωτερικό.!νομίζω άκυρα εντελώς.ας κάνει και την 2η,να δούμε τελικό αποτέλεσμα και αν δεν είναι καλό,έχει καβατζα αλλα 2500 grafts από δοτρια,όπως έχουμε πει ο μέσος όρος είναι γυρω στα 5000-5500 grafts και πάει και φτιάχνεται αρχηγός.μιλάμε τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί πουθενά με αυτό που λέτε.και ξαναλεω όπου και αν πήγαινε το ίδιο θα έλεγα,δεν έχει να κάνει ούτε με κλινική ούτε τίποτα.
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες, κατ' αρχάς είμαι στο 6μηνο και όχι στο 12μηνο, ούτε καν στο 10μηνο που λέω να μπω για τη δεύτερη. Δεύτερον, έχω πει ότι στην DHI μου προτείνανε giga συνεδρία για 3.000 μοσχεύματα και εγώ αρνήθηκα για λόγους τους οποίους έχω εξηγήσει. Νομίζω ότι καλύτερα από εμένα τα είπε ο aeratos στο post του:
john εδώ είναι άλλο πλάνο.και το πλάνο είναι του piros75.. είπε ο φίλος.πόσα χρειάζομαι?γύρω στα 3000grafts..ωραία.!θά σπασουμε σε 2 συνεδρίες χοντρικά με 1500grafts η κάθε μία για να μην έχουμε μεγάλες απώλειες που πιθανόν υπάρξουν στη φυτρωση.δεν το θεωρώ λάθος..είναι κουβέντα που έχει ξανα γίνει και το έχει εξηγήσει ο piros..οπότε δεν έχει σχέση τουλάχιστον εδώ η εξήγηση ότι κάποιοι το βλέπουν εξαιρετικό.εδώ είναι στη μέση της διαδρομής με προγραμματισμένο 2ο χειρουργείο.flosk συμφωνούμε γενικά με μόνο θέμα αυτό που είπε για cvial..o cvial έβαλε 2500 στην πρώτη επέμβαση μπροστά και άφησε τό κενό πίσω,αλλά και στη 2η δούλεψε πάλι την hairline με άλλα 1000 grafts + αλλα 550 στα temples..δεν είναι ότι τέλειωσε με την πρώτη..έτσι έπρεπε να γίνει βέβαια για τους λόγους που έχει εξηγήσει ο ίδιος.αλλά και πάλι 2 φορές έγινε ή επέμβαση μπροστά για σωστό αποτελεσμα..όπως και στον raphael2012..εγώ νομίζω πρέπει να περιμένουμε και την 2η του piros αφού το έχει δηλώσει από την αρχή για 2 επεμβάσεις.άδικο να τον κρίνουμε από τωρα
 

dimitris50423

Well-Known Member
ειναι στο εξαμηνο ακομα. μη μιλαμε σαν να ειναι τελειωμενο αποτελεσμα. θα δειξει μετα τη δευτερη αν αξιζε τελικα να μπει για δευτερη φορα με πυκνωση.
εγω θα συμφωνουσα με αυτη τη στρατηγικη αν στην 1η μεταμοσχευση η τοποθετηση γινει με καλη πυκνοτητα και στη 2η να παει για κατι ακομα καλυτερο. πρεπει να περιμενουμε μεχρι το τελικο αποτελεσμα.
 

andy.k

Active member
Παιδια κ εγω συμφωνω με aeratos. O piros πηγε να κανει τη μμ με ενα συγκεκριμενο πλανο. Ηταν εξ αρχης δεδομενο οτι το αποτελεσμα της πρωτης μμ,ακομα κ ολοκληρωμενο, θα ηταν φτωχο. Με 25gts/cm2 σε αδειους κροταφους, πως να μην ειναι??? Το ζητουμενο ειναι να εχουν βγει αυτα τα 25 gts και να μην εχει απωλειες. Μονο απο αυτο μπορει να κριθει το αποτελεσμα του. Αν αυτα τα 25 gts εχουν βγει και με τη 2η μμ φτασει τα 40-45 gts, η διαφορα θα ειναι τεραστια. Κι εγω εξ αρχης το ιδιο πλανο εκανα περιπου, με τη διαφορα οτι ηθελα να εχω λιγο πιο πλουσιο αποτελεσμα στη 1η μμ για να εχω και το περιθωριο να ΜΗΝ κανω αμεσα 2η. Το αποτελεσμα θα κριθει μετα τη δευτερη μμ. Το μονο που θα μπορουσε να αποτελεσει κριτηριο τωρα ειναι το ποσοστο φυτρωσης, εαν φυσικα αυτο θα μπορουσε να εξακριβωθει.
 

mikegad

Well-Known Member
αν είχες κοιτάξει λίγο και στην προηγούμενη σελίδα,θα έβλεπες ότι δεν είπα εγώ κάτι για cvial,ούτε συγκρινα τον piro με τον cvial..ο flosk αναφέρεται στον cvial και απλά του απαντησα..άρα τέρμα ατυχής καταρχήν το σχόλιο σου.τουλάχιστον κοιταξτε ρε παιδιά λίγο κάθε φορά μία κουβέντα από την αρχή και μην βιαζεστε να πείτε πράγματα που δεν ισχύουν.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Ο Flosk μιλάει για τον τρόπο προσέγγισης του προβλήματος.Δηλαδή αν είναι σωστό να γίνει μία επέμβαση ή να σπάσει.
Και γω σου απαντάω στο σχόλιο που κάνεις για τα πόσα grafts έβαλε ο ένας ,πόσα ο άλλος ,αν ο πρώτος έβαζε όσα ο δεύτερος.....και στην κορφή κανέλα δηλαδή.

τώρα όσον αφορά αυτό που λες ότι μπήκε σε περιοχή με πολλά μαλλιά..για ξανακοιτα λίγο τις φωτό.μιλάς για τις 10-20 τρίχες στο (τσουλουφι)μπροστά??γιατί ξεκίνησε από μπροστά hairline,μέχρι το όριο που ξεκινάει η β ζώνη.δεν άγγιξε β ζώνη καν.αν θεωρίες ότι είχε μεγάλη κάλυψη mike κανείς λάθος τραγικό.
Για δείξε μου αυτές τις 10-20τρίχες που λες γιατί μάλλον έχω καταρράχτη και δεν βλέπω καλά
Αν θες επισήμανε με κόκκινο χρώμα κάθε τρίχα ( 10-20 είναι άλλωστε δεν θα σου πάρει ώρα)
Σου βάζω και μία πριν μετά για να σε βοηθήσει στο πόσο κατέβηκε σε κενή περιοχή
 

Συνημμένα

  • pou mpikan.jpg
    pou mpikan.jpg
    1 MB · Προβολές: 358
  • prin meta.jpg
    prin meta.jpg
    72.3 KB · Προβολές: 369

aeratos28

Just aeratos
έχεις χάσει λίγο την κουβέντα.!και δεν χρειάζονται κουβέντες και στην κορυφή κανέλα κτλ κτλ..δεν έχω καμιά όρεξη για καυγάδες ..αφού μπηκες στη διαδικασία αυτή,κάτσε μέτρα εσύ και σημείωσε με κοκκινο και ξανά ανέβασε τις φωτό..μετά ας απαντήσει και ο piros πόσα θεωρεί ότι είχε μπροστά στο κέντρο της hairline και αν τα θεωρούσε πολλά τα μαλλιά όπως αναφερεις εσυ
 

aeratos28

Just aeratos
για να βοηθήσω λίγο,αυτή η φωτο είναι αρκετά πιο κατατοπιστικη.. κοίτα την και βάλε σημάδι κάτι σαν ελιά που είναι στο μέτωπο του..υπολόγισε ότι ξεκίνησαν λίγο πάνω από την ελιά και κοίτα μέχρι που έφτασαν.ακριβώς στην ένωση με την β ζώνη..κοίτα τι μαλλιά είχε στο κέντρο της hairline πριν.αν τα θεωρεις πολλά τι να πω..βασικά στην ελαφρώς πανοραμική φωτό αυτή φαίνεται ακριβώς το πρόβλημα και όχι στις πλαγιες.αυτές δείχνουν εντελώς διαφορετικά.
 

mikegad

Well-Known Member
Πολύ καλή βοήθεια
Κάνε λοιπόν ζουμ στην φωτογραφία που έβαλες και δες πως στην φώτο μετα την μμ ανάμεσα στα μεταμοσχευμένα υπάρχουν και πολλά μαμά.
Η τελείως άδεια περιοχή είναι ένα τόξο 1.5-2 εκατοστά.

Και όπως λες και συ
κοιταξτε ρε παιδιά λίγο κάθε φορά μία κουβέντα από την αρχή και μην βιαζεστε να πείτε πράγματα που δεν ισχύουν
Δες τι λέει ο Piros
Να σου πω ότι στο συγκεκριμένο σημείο είχα και δικές μου τρίχες, από μια γρήγορη μπακαλίστικη μέτρηση σε αυτό το σημείο μετράω περίπου 27 μοσχεύματα και περίπου 18 (μονότριχα και πολύτριχα) "σημεία" που προϋπήρχαν τρίχες. συνεπώς αν σε αυτό το τμήμα ήταν όλα μοσχεύματα θα είχαμε περί τα 45 μοσχεύματα (πάνω κάτω εκεί που θέλω να φτάσω με τη δεύτερη φορά)
αν τα θεωρεις πολλά τι να πω
αν τα θεωρείς λίγα ώστε να μην υπάρχει θέμα shockloss κατά την γνώμη σου τι να πω
 
Μπλουζα