Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

piros75

Well-Known Member
Χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές EKTOR κάτι λίγα τριχάκια ξεπετάγονται αλλά δεν βλέπω να έχουν τη διάθεση να μεγαλώσουν τα άτιμα.... θα ανεβάσω φωτογραφίες μέσα στις επόμενες ημέρες γιατί αυτό το διάστημα, πνίγομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Ενημέρωση στους 7 μήνες και κάτι: Τα μικρά τριχάκια που εμφανίστηκαν άρχισαν επιτέλους να μεγαλώνουν και το ευχάριστο είναι ότι διακρίνω και αισθάνομαι μερικά ακόμα να ξεπετάγονται. Στα αρνητικά, το μπιφτέκι πίσω έχει αρχίσει και αραιώνει επικίνδυνα, οπότε το πλάνο: "τα ρίχνω όλα μπροστά στην 2η μμ", μάλλον δεν παίζει και με βλέπω αναγκαστικά να πηγαίνω για 1000+ πίσω και άλλα τόσα μπροστά. Πέρασα και από την κλινική, όπου επιβεβαίωσαν την αργή μου φύτρωση και μου είπαν ότι δυστυχώς η αραίωση μου συνεχίζεται τόσο πίσω όσο και στην Β ζώνη που έβαλα μοσχεύματα. Μου είπαν και μάλλον έχουν δίκιο, ότι αν δεν είχα βάλει μοσχεύματα στη Β τώρα θα ήμουν σχεδόν άδειος και εκεί.


2.jpg profile 11.jpg profile 22.jpg
 

dimitris40

Active Member
Πάντως μπροστά μια χαρά φαίνεται σε σχέση με τις πρώτες φωτογραφίες, ωραιο και το κούρεμα. Σίγουρα αν κατέβει λίγο η hairline και κάνεις και το crown θα είσαι κομπλέ. Σου εύχομαι να δώσει και άλλο στην πορεία και όταν μπορέσεις προχωράς και σε δεύτερη μμ.
 

aeratos28

Just aeratos
piros φωτό από μπροστά βάλε,με σηκωμένα τα μαλλιά προς τα πάνω,όχι ελαφρώς χωριστρα όπως τα έχεις..και πιο φωτεινες φωτό αν γίνεται..κάποια διάφορα με τις τελευταίες που είχες βαλει,υπάρχει..όχι τίποτα ιδιαίτερο όμως..τώρα για πίσω,ναι σίγουρα θα χρειαστεί κάτι να κάνεις.άλλα όχι 1000 grafts..νομίζω το πολύ μέχρι 700..και ολα τα υπόλοιπα ριχτα μπροστα..καλή συνέχεια να εχεις στο υπόλοιπο που μενει μεχρι τελικο αποτελεσμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tasmania

Active Member
Πιρο ανεβασε μια φωτο ολα χτενισμενα επανω. Σιγουρα θα χρειαστεις και 2η μ/μ (εξαλλου νομιζω αυτο ειναι το πλανο σου απ'οτι θυμαμαι)... hairline πρεπει να διορθωθει επισης (αρκετα αραιη και αφησαν αρκετα ανοικτους κροταφους). Συμβουλη κανε πρωτα αυτο και υστερα το crown για να δεις πως θα σου εξελιχθει η τριχοπτωση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
piro οπως σου ειπαν και τα παιδια βαλε φωτο με σηκωμενα τα μαλλια αν θες. ετσι δεν φαινεται η φυτρωση γιατι τα πισω πεφτουν μπροστα. και πιο φωτεινες φωτο θελει. στην πρωτη φωτο το μαλλι ειναι ανοιχτο καστανο και στις αλλες δυο σαν μαυρο φαινεται.

στο crown εχεις μαλλι να ξερεις.. αν βαλεις μοσχευματα και σου ριξει τα μαμα μαλλια στην καλυτερη θα μεινει ιδιο. ελπιζω να πυκνωσει κι αλλο η hairline γιατι μεχρι τωρα ειναι αραιη.
μινοξιδιλη βαζεις?
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι βαλε καμια φωτο ποιο καθαρη και φωτεινη να δουμε πυκνοτητα μπροστα.
Αφου αραιωνεις και μαλιστα επιθετικα οπως ειπες λαθος που εμπλεξες με μεταμοσχευσεις χωρις πρωτα να κανεις κατι να το σταθεροποιησεις.Ευχομαι να μην πας για μεγαλο norwood .
 

geok

Member
Εγώ πάντως που τα βλέπω λίγο πιο συντηρητικά βλέπω εξέλιξη & μια καλή φύτρωση.
Έχει διαφορά με το πως ήταν στην αρχή & σε σχέση με τους προηγούμενου μήνες.
Για τα grafts που μπήκαν δείχνει τελικά να υπάρχει βελτίωση.
Ας περιμένεις Piros & τους επόμενους μήνες να βελτιωθεί η ποιότητα της τρίχας & να δώσει λίγο ακόμα.
Άποψη μου ότι με την επόμενη μμ για πυκνωσή & crown
Στα ίδια grafts θα είσαι μια χαρά.
 

piros75

Well-Known Member
παίδες τα μαλλιά σηκωμένα είναι. Πόσο σηκωμένα να τα έχω; Κατά τα άλλα, όλα είναι θέμα φωτισμού, στην μακρινή φωτογραφία από πίσω το φως είναι περισσότερο, στις κοντινές από μπροστά το φως είναι λιγότερο. Θα προσπαθήσω να βγάλω πιο φωτεινές γενικά. Πάντως το θέμα είναι ότι σίγουρα υπάρχει βελτίωση και θεωρώ πως με τη δεύτερη μμ θα πετύχω αυτό που είχα στο μυαλό μου.
 

Tasmania

Active Member
@piros75 τα μπροστινα ειναι οντως σηκωμενα. Για τα πισω λεω-λεμε πιο πανω. Δλδ βγαλε φωτο χτενισμενα ολα επανω σε εξωτερικες συνθηκες. Κατα τα αλλα οπως σου ειπα, μην κανεις κατι στο crown αν δεν σταθεροποιηθει η κατασταση. Δες μονο για πυκνωση και σχηματοποιηση στη hairline
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το θέμα δεν ειναι αν ειναι σηκωμένα ή όχι, το θέμα είναι η φωτογραφία να έχει καλό φωτισμό και ΚΟΝΤΡΑΣΤ, και φωτεινή να είναι αν δεν έχει καλό κοντράστ δεν δείχνει την σωστή εικόνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Επίσης μιας και έχεις σχεδόν ξυρίσει την δότρια ,αν μπορείς βάλε και μία φώτο από κει να δούμε πως φαίνεται
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@piros75 τα μπροστινα ειναι οντως σηκωμενα. Για τα πισω λεω-λεμε πιο πανω. Δλδ βγαλε φωτο χτενισμενα ολα επανω σε εξωτερικες συνθηκες. Κατα τα αλλα οπως σου ειπα, μην κανεις κατι στο crown αν δεν σταθεροποιηθει η κατασταση. Δες μονο για πυκνωση και σχηματοποιηση στη hairline

Καλως ηρθες Τασμανια!!!
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν όλα σηκωμένα πίσω. Όντως έτσι φαίνεται πιο ξεκάθαρα η κατάσταση, η οποία όμως με το σωστό χτένισμα ομαλοποιείται πολύ. Δηλαδή, όταν τα φέρνω λίγο μπροστά δεν έχει καμία σχέση η εικόνα μου. Σε κάθε περίπτωση εγώ διακρίνω μεγάλη αλλαγή με το πριν και περιμένω να κλείσω τους 12 μήνες να βγουν και οι υπόλοιπες τρίχες τις οποίες διακρίνω σιγά, σιγά, για να βάλω άλλα 1000 και να ξεμπερδεύω. Θα τα ρίξω όλα κροτάφους και αυτήν την φορά δεν θα βάλω καθόλου Β' ζώνη γιατί με αυτά που έβαλα στην πρώτη το αποτέλεσμα είναι μια χαρά.

11.jpg
 

piros75

Well-Known Member
και με κόκκινο περίγραμμα σε ποια περιοχή μπήκαν αυτά τα 1400 μοσχεύματα. Στην περιοχή που προϋπήρχε λίγο μαλλί, το αποτέλεσμα είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικό, στις περιοχές που υπήρχε εντελώς γυμνό δέρμα, χρειάζεται κάτι παραπάνω από διπλασιασμό μοσχευμάτων. Συνεπώς στους κροτάφους που μπήκαν περί τα 400 μοσχεύματα σε κάθε πλευρά και με δεδομένο ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η φύτρωση, θεωρώ ότι αν βάλω άλλα 500 εκατέρωθεν (δηλαδή 1000) θα είμαι καλά. Η συνολική περιοχή των δύο κροτάφων που θέλω να καλύψω στη δεύτερη μεταμόσχευση είναι περίπου 35 εκ2

area of grafts.jpg
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν 8 μήνες περίπου και χθες ήρθε φίλος με καλή κάμερα και τραβήξαμε 2 φωτογραφίες με καλή ανάλυση. Αυτό που θέλω να δείτε και να μου πείτε, είναι κατά πόσο θεωρείτε ότι θα ήταν καλό να μπω στους 10 μήνες για τη συμπληρωματική ή να περιμένω τους 12 και πλέον όπως μου λένε και από DHI γιατί έχω σχετικά αργή φύτρωση. Μαλλιά όλα πάνω και εστιάζω στους κροτάφους που έχω το θέμα. Στον δεξί έχω ζουμάρει για να δείτε κάποιες τριχούλες που συνεχίζουν να εμφανίζονται (με κόκκινους κύκλους). Σύμφωνα με την κλινική θα εμφανιστούν και άλλες μέσα στους επόμενους 4 μήνες και γι' αυτό προτείνουν να περιμένω τουλάχιστον το 12μηνο. Εσείς τι λέτε;

1 right red.jpg
left.jpg
right all.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δεν έχεις λόγο να βιάζεσαι περίμενε, τι έχεις να χάσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Piro μετα το 12μηνο οποιαδηποτε κινηση. Απο τη φυτρωση που εχεις εως τωρα δεν εχει οριοθετηθει ακριβως η hairline σου. Ειδικα στο δεξιο κροταφο. Ποσα σκοπευεις να βαλεις με τη 2η; αλλα 1400;
 

andy.k

Active member
Φιλος περιμενεις να ολοκληρωθει 100% η φυτρωση. Δε το συζητω. Εφοσον σε παει κ αργα, για εμενα μετα το 12μηνο κανεις οποιαδηποτε κινηση...
 
Μπλουζα