Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Κάτι μ λέει πως θα φτάσουμε τις 100/σελίδες και σε αυτό το νήμα.

Αερατε δε κρίνουμε τελικο αποτελεσμα ,είναι αδύνατον γιατί είναι στο εξάμηνο αλλά κ στο δωδεκαμηνο να παει παλι δε πρεπει κρινουμε γιατί με 1400 ξέρουμε τι θα δουμε, θα κρίνουμε μετα την δεύτερη μμ όταν αυτή ολοκληρωθεί.

O piros αποφασίζει για το κεφάλι του πως θα κινηθει και μετα το πέρας της διαδικασίας θα δει αν έκανε σωστα η όχι.

Η περιοχή ουσιαστικά μπροστά ηταν κενή οποτε και 2500 να έβαζε δε βλέπω να είχε σοκ λος στα 100 υπάρχοντα μπροστά ,αλλά κ να είχε στα λιγοστά μαμά και τι έγινε ,σε λίγο καιρό θα χαιρετησουν .

Οτι και να συζητάμε τώρα είναι κουβέντα να κάνουμε να έχουμε να λέμε,ας το ξαναπιασουμε σε κάνα τρίμηνο το θέμα και με σε κάνα δεκαμηνο όταν θα εξελίσσεται η δεύτερη μμ.
 

aeratos28

Just aeratos
βασικά τασο με αυτο το μήνυμα σου νομίζω πως λέμε τα ίδια.αλλά πριν συμφωνουσατε στο να μην ασχοληθεί με εδώ ο piros και να πάει στο εξωτερικό κτλ γιατι δεν ηταν καλο το αποτελεσμα και δεν ειναι εικονα αυτη γι αυτα τα grafts.τωρα λέμε νομίζω τα ίδια.τώρα για σένα mikegad επειδή δεν θέλω να συνεχιστει εδώ η κουβέντα άλλο και πάει όπως λέει ο τασος 100 σελιδες,θα κάτσω μία από αυτές τις μέρες,να κάνω μία ακριβή ανάλυση με εικόνες σε υπολογιστή,να σου δώσω να καταλάβεις τι σου λέω και τι μου λες και θα σου στείλω inbox..
 

andy.k

Active member
Νομιζω οτι ο piros δεν εσπασε σε 2 συνεδριες για να γλιτωσει σοκλος στα υπαρχοντα. Το εκανε επειδη δε δουλευει η dhi υψηλες πυκνοτητες στην πρωτη μμ.ειχε εξ αρχης ενα νουμερο στο μυαλο του ως τελικο αποτελεσμα και το εσπασε στη μεση. Το θεμα ειναι να πετυχει αυτο το νουμερο. Αν ακομα κ αυτο δεν ειναι αρκετο, αυτο ειναι αλλο θεμα. Και ο cvial 95+% φυτρωση ειχε στην πρωτη μμ, αλλα ξαναμπηκε και στη δευτερη μμ μπροστα επειδη ειχε σχετικα χαμηλο λογο. Οταν πας και για δευτερη μμ ολα ειναι δυναμικα. Και ο πιρος θα δει πως θα ειναι στο 12 μηνο κ αναλογως θα κινηθει...
 

aeratos28

Just aeratos
ρε andy.k για αυτό γίνεται κάθε νήμα 100 σελίδες..κοιτα ρε φιλε και λιγο την κουβεντα.το είπε πάλι ο piros στην προηγούμενη σελίδα.η dhi του πρότεινε συνεδρια με 3000grafts..το πλάνο του piros ήταν από την αρχή να μην πάει σε τέτοια συνέδρια για να ελαχιστοποιήσει τις απώλειες που μπορεί να ειχε όχι από shockloss στα υπάρχοντα,άλλα στην φυτρωση των 3000grafts και ετσι έσπασε σε 2 συνεδρίες από 1500 grafts χονδρικά..ο ίδιος το επέλεξε αυτό όχι η εταιρία..δουλεύουν και τέτοια νούμερα.ανάλογα τι θέλει και τι πληρώνει ο πελάτης.απλά κοίτα την πρώτη επέμβαση του raphael2012 που έβαλε 2500 η και του dim74
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
aerate o cvial εβαλε 2500 αν θυμαμαι καλα μπροστα και ηταν θεωρητικα παντα ενα σωστο νουμερο, αλλα επρεπε να διορθωσει για δυο λογους..
1,γιατι ειναι τελειομανης
2. γιατι δεν ειχε υψηλο λογο οπως ο Dημητρης ο οποιος με 2500 καθαρισε.

ο Cvial αν εκλεινε το κενο πισω στην δευτερη θα ηταν μια χαρα ακομα και αν δεν εβαζε επιπελεον μπροστα.

Θα συμφωνήσω με τον Τάσο. Βέβαια είμαι τελειομανής όταν η τελειομανία έχει πρακτικό νόημα και μεγάλες πιθανότητες να επιτευχθεί. Επίσης να υπενθυμίσω ότι οι πολύ καλές φυσικές hairline που ακολουθούν την λογική των πολλών μονότριχων και μετά σταδιακά διτρίχων (και δεν την πήξεις στα δίτριχα από τα πρώτα χιλιοστά) θέλει πολλά graft (60+). Δεν είναι θέμα λόγου, είναι θέμα πυκνότητας (ο λόγος μετράει από το ένα εκατοστό και πίσω). Αυτό στην Ελλάδα δεν παίζει, ούτε σε μία ούτε σε δεύτερη με πύκνωση. Δεν το έχω δει σε καμμία δουλειά. Έχω δει αξιοπρεπείς δουλειές όπως σωστά αναφέρει ο Αεράτος αλλά όχι τέτοιες πυκνότητες.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mikegad

Well-Known Member
mikegad επειδή δεν θέλω να συνεχιστει εδώ η κουβέντα άλλο και πάει όπως λέει ο τασος 100 σελιδες,θα κάτσω μία από αυτές τις μέρες,να κάνω μία ακριβή ανάλυση με εικόνες σε υπολογιστή,να σου δώσω να καταλάβεις τι σου λέω και τι μου λες και θα σου στείλω inbox..
aeratos τίποτα μην κάνεις φίλε...
Έχεις την άποψη σου ,έχω την δική μου.
Δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί να πείσει ο ένας τον άλλον. Τελειώνει εδώ το θέμα
Μπορεί η αλήθεια να είναι κάπου στην μέση άλλωστε...

mike τι γινεται φιλε με τη μμ που κερδισες? εγραψες κατι? θα γινει?
Δημήτρη ξέχασα να σου απαντήσω χθες ρε φίλε
Δεν έχω γράψει κάτι ,γιατί δεν μου έχουν πει κάτι.Καμία ενημέρωση.
Είχαμε πει για 1η ή 2η βδομάδα του Σεπτεμβρίου και πως θα με ενημέρωναν.Εγώ ήθελα την 1η να ξεμπερδεύω γιατί αργότερα έχω τρεξίματα.
Όσο ενημέρωσαν εσένα ενημέρωσαν και μένα.
Κάπου είχα γράψει το κινητό του παιδιού που με πήρε για την ακύρωση την τελευταία στιγμή αλλά δεν το βρίσκω τώρα.Θα ψάξω καλύτερα απο βδομάδα.Μπορεί να κάνω και καμιά εμημέρωση στο νήμα μου μπας και το δει κανείς από την εταιρία και με πάρουν (να γλιτώσω και το ψάξιμο)
Αλλά σε γενικές γραμμές με έγραψαν στα π@π@ρι@ τους.
Όσο καλή εντύπωση μου άφησαν στην αρχή ,τόσο κακή μου δίνουν όσο περνάει ο καιρός. (ακύρωση λίγο πριν φύγω για Αθήνα ,καμία ενημέρωση μετά να ξέρω τι να κάνω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
ρε andy.k για αυτό γίνεται κάθε νήμα 100 σελίδες..κοιτα ρε φιλε και λιγο την κουβεντα.το είπε πάλι ο piros στην προηγούμενη σελίδα.η dhi του πρότεινε συνεδρια με 3000grafts..το πλάνο του piros ήταν από την αρχή να μην πάει σε τέτοια συνέδρια για να ελαχιστοποιήσει τις απώλειες που μπορεί να ειχε όχι από shockloss στα υπάρχοντα,άλλα στην φυτρωση των 3000grafts και ετσι έσπασε σε 2 συνεδρίες από 1500 grafts χονδρικά..ο ίδιος το επέλεξε αυτό όχι η εταιρία..δουλεύουν και τέτοια νούμερα.ανάλογα τι θέλει και τι πληρώνει ο πελάτης.απλά κοίτα την πρώτη επέμβαση του raphael2012 που έβαλε 2500 η και του dim74
Ρε aetate, τα παραδειγματα που ανεφερες βλεπεις να ειχαν αποτελεσματα απο την πρωτη μμ? Τα παιδια αυτα ειχαν καλα αποτελεσματα μετα την ολοκληρωση 2 κ 3 μμ αντιστοιχα νομιζω...εσυ εισαι πεπεισμενος οτι στην dhi κανουν οτι ζητησει ο πελατης. Εγω παλι σορρυ φιλε ειμαι πεπεισμενος οτι κανουν οτι θελουν αυτοι..
 

Flosk

Well-Known Member
Νομιζω το πιο ουσιαστικο ειναι αυτο που ειπε ο Cvial για τις hairlines. Ολα τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε.. Ελλαδα μεγαλη πυκνοτητα με μονοτριχα για ενα ποντο και μετα δυτριχα και σταδιακη μειωση πυκνοτητας δεν εχουμε δει. Βλεπουμε σιγουρα αλλα πραγματα. Τωρα αν καποιοι συμβιβαζονται με αυτο ειναι δικαιωμα τους και δεν ειναι προβλημα των αλλων αλλα hairlines οπως τις περιγραφει ο Cvial στην Ελλαδα δεν εχουμε δει ακομα. Ο λογος; Προσωπικη μου αποψη ειναι πως ειναι θεμα ικανοτητων. Απο τη στιγμη που σε Βεκρη και Dhi δουλευουν τοσοι πολλοι ειναι αδυνατον ολοι να εχουν ολοι το ιδιο καλα αποτελεσματα σε κατι που αντικειμενικα ειναι δυσκολο και απαιτει εμπειρια και τεχνογνωσια. Οποτε για μενα η κατευθυνση που εχουν αυτες οι κλινικες ειναι να δουλεψουν μεν οσο καλυτερα γινεται με ολες τις προδιαγραφες που απαιτουνται αλλα με το safe τροπο δε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Νομιζω το πιο ουσιαστικο ειναι αυτο που ειπε ο Cvial για τις hairlines. Ολα τα αλλα ειναι λογια να αγαπιομαστε.. Ελλαδα μεγαλη πυκνοτητα με μονοτριχα για ενα ποντο και μετα δυτριχα και σταδιακη μειωση πυκνοτητας δεν εχουμε δει.

απο οτι ειδαμε και στον cvial ουτε εκει ειχαμε μεγαλη πυκνοτητα στη hairline 60+ και πηγε στο lorenzo. οποτε μη λεμε μονο για Ελλαδα. σε εντελως αδεια περιοχη χωρις μαμα μαλλια λογω χρησης μονοτριχων δεν εχω παρατηρησει να πιανει καποιος τετοιες πυκνοτητες.
εγω προσωπικα δε θα θυσιαζα το safe για την πυκνοτητα 60+ με τη μια. ουτε στο εξωτερικο. ;)
 

aeratos28

Just aeratos
andy.k σου είπα εγώ ότι με ένα χειρουργείο πήραν το αποτέλεσμα?μήπως έχω ισχυριστεί ποτέ κάτι τετοιο γενικά?αυτό λέω συνέχεια πώς για να πάρεις εδω την πυκνότητα που δουλεύουν στο εξωτερικό θα χρειαστείς σίγουρα 2 χειρουργεία.από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του καθενός τι θα επιλέξει.ο πρώτος που έκανε 2 χειρουργεία,έβαλε σύνολο 3500grafts..2500 την πρώτη,1000 την δεύτερη..και νομίζω ότι είναι πολύ δυνατό το μαλλί του..ο 2ος λίγα μαλλάκια στο middle είχε και ενα τσουλουφακι μπροστά.crown άδειο και γενικά α+β ζώνη..για αποτέλεσμα εφαμιλο με τα γούστα που έχουν πολλοί εδώ χρειαζόταν από 5000 έως 6000grafts..ήταν ποτέ δυνατόν να γίνει σε μία συνέδρια ??όχι ,οπότε λογικό το βρίσκω που εκαναν 2 και αντιστοιχα 3 ο αλλος.η απορία ή δική σου όμως που είναι ακριβώς για αυτό το πράγμα?έχεις δει αλλού να βάζουν με fue τόσα με τη μία?εκτός από βεκρη με motorized?
Ρε aetate, τα παραδειγματα που ανεφερες βλεπεις να ειχαν αποτελεσματα απο την πρωτη μμ? Τα παιδια αυτα ειχαν καλα αποτελεσματα μετα την ολοκληρωση 2 κ 3 μμ αντιστοιχα νομιζω...εσυ εισαι πεπεισμενος οτι στην dhi κανουν οτι ζητησει ο πελατης. Εγω παλι σορρυ φιλε ειμαι πεπεισμενος οτι κανουν οτι θελουν αυτοι..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Aeratos εγω δεν εχω καμια απορια. Δε ρωτησα κατι. Απλα ειπα πως ολοι οι λογοι που ανεφερε ο piros για τους οποιους προτιμησε να κανει μικρες συνεδριες με βρισκουν συμφωνο. Ιδιως η αποφυγη του πιθανου poping αν πηγαινε σε υψηλοτερες πυκνοτητες απευθειας με την πρωτη μμ...δε ρωτησα κατι. Ο ανθρωπος πηγε για αραιο αποτελεσμα στην πρωτη μμ με σκοπο να εχει ενα καλο κ ικανοποιητικο αποτελεσμα στη 2η. Εσυ μετα ειπες κατι για 100 σελιδες κλπ κ ανεφερες τα παραδειγματα των αλλων 2 παιδιων. Για να μη το κουραζουμε, εφοσον ο ανθρωπος παει ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ για 2 συνεδριες, ειναι ανουσιο να κρινουμε το αποτελεσμα της 1ης(το οποιο δεν ειναι καν ολοκληρωμενο) απο οτιδηποτε αλλο ΠΛΗΝ της φυτρωσης. Τα υπολοιπα ειναι οπως ειπες κ εσυ απλα για να αυξανουν τις σελιδες του νηματος.
 

tasos33

Well-Known Member
Andy μη μου κλεβεις την δοξα,εγώ είπα για 100 σελίδες ,για το κεφάλι του piros οτι είναι δικο του κ το κανει οτι θέλει,για το οτι δεν πρεπει να ασχολούμαστε καν,όχι με το μέχρι τώρα αποτέλεσμα του αλλά ουτε καν μέχρι το τέλος του διότι με 1400 ξέρουμε τι θα δουμε και οτι οτι γράφουμε εδώ είναι απλα να έχουμε να λέμε.

Για την ωρα πιστεύω πως δε χρειαζεται να γραφτεί κάτι άλλο στο εν λόγω νημα
Εσυ μετα ειπες κατι για 100 σελιδες κλπ κ ανεφερες τα παραδειγματα των αλλων 2 παιδιων. Για να μη το κουραζουμε, εφοσον ο ανθρωπος παει ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ για 2 συνεδριες, ειναι ανουσιο να κρινουμε το αποτελεσμα της 1ης(το οποιο δεν ειναι καν ολοκληρωμενο) απο οτιδηποτε αλλο ΠΛΗΝ της φυτρωσης. Τα υπολοιπα ειναι οπως ειπες κ εσυ απλα για να αυξανουν τις σελιδες του νηματος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
απο οτι ειδαμε και στον cvial ουτε εκει ειχαμε μεγαλη πυκνοτητα στη hairline 60+ και πηγε στο lorenzo. οποτε μη λεμε μονο για Ελλαδα. σε εντελως αδεια περιοχη χωρις μαμα μαλλια λογω χρησης μονοτριχων δεν εχω παρατηρησει να πιανει καποιος τετοιες πυκνοτητες.
εγω προσωπικα δε θα θυσιαζα το safe για την πυκνοτητα 60+ με τη μια. ουτε στο εξωτερικο. ;)

Δημήτρη, για να ξέρουμε τι λέμε και να μην προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε διαρκώς τα μειονεκτήματα των εδώ κλινικών, δεν είδες στην 1η γιατί εγώ δεν έβαλα λόγω περιορισμόυ των graft λόγω δότριας στα 2552g. Αυτός ήταν ο μόνος λόγος. Το είδες στην 2η όταν προστέθηκαν άλλα 2700. Όλες οι καλές κλινικές στο εξωτερικό (συμπεριλαμβανομένης και της Κύπρου) μπορούν και δουλεύουν 60g στην hairline από το 0, δεν είναι καθόλου ασυνήθιστο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Και ομως εβαλες cvial. Το γραφεις στη 2η σελιδα της πρωτης σου μεταμοσχευσης οτι σου εβαλε hairline 55 μοσχευματα ανα cm2. Το θεμα ειναι φυτρωσαν; αν θες συμπληρωσε το photoalbum μεχρι το 12 μηνο. Δεν προσπαθω να δικαιολογησω τις ελληνικες κλινικες. Δεν βαζουν τοσα και το λεω. Αλλα δεν εχει τυχει να δω και 60 γκραφτς φυτρωση ανα cm2. Αν βαζει καποιος 60 και φυτρωσουν τα 35 δε μου λεει κατι. Αν καποια κλινικη βαζει υψηλες πυκνοτητες και εχει και υψηλη φυτρωση εκει μετραει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σαν συνολο το αποτελεσμα σου το εχω πει και εγω οτι πηγε πολυ καλα. αλλα συγκεκριμενα για τη hairline αν τοποθετηθηκαν τα 55 gr οπως ειπες δεν ειδα την αναλογη πυκνοτητα. Με τη δευτερη σου σιγουρα θα το πιασεις και στη φυτρωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως έχω αναφέρει στην παρουσιασή μου μετρήθηκαν τοποθετημένα σε κάποιες περιοχές 52g (ο σχεδιασμός ήταν για 55) στην hairline και όπως επίσης έχω αναφέρει σίγουρα αυτό το περίπου 5% που μάλλον δεν έχει φυτρώσει (~100g) είναι από κάποιες περιοχές της hairline που είχε μονότριχα. Το έχω αναφέρει αρκετές φορές. Μια εποπτική εικόνα της κατάστασης και ειδικά της hairline πριν την 2η μμ (11 μήνες) σε κοντινό ακροπάριστο πλάνο υψηλής ανάλυσης βίντεο σε φως ημέρας μπορείς να δεις από το part 2 (δεν νομίζω να έχει ποστάρει κάποιος άλλος τέτοιο βίντεο). Επίσης να ξεκαθαρίσουμε ότι όταν μιλάμε για πυκνότητα στην hairline δεν αναφερόμαστε στα πρώτα χιλιοστά αλλά από τα 5μμ και μέσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να μην χαλάμε και το νήμα του Pirou θα μεταφέρω τα σχόλια εκτός θέματος αλλού αύριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

piros75

Well-Known Member
Χαμός στο ίσωμα!!! χαχαχαχα. Παίδες, παρότι είναι όλα πολύ ενδιαφέροντα, νομίζω ότι το τελευταίο ποστ του cvial για μεταφορά σε άλλο θρεντ θα το εκτιμούσα. Απλά μια παρατήρηση στο δικό μου κεφάλι. Στο κέντρο, όπου υπήρχαν μαμά τρίχες (λίγες αλλά υπήρχαν) το αποτέλεσμα ήδη από το 6μηνο είναι αρκούντως ικανοποιητικό. Εκεί, από την αρχή, είχα υπολογίσει ότι μαζί με τα μμ έφτασα περίπου τις 80-90 τρίχες/εκ2 και αυτό για μένα είναι το "μαγικό νούμερο" για ένα μαλλί, όχι 18άρι, αλλά σε καμία περίπτωση αραιό. Οπότε αυτός είναι και ο στόχος μου με τη δεύτερη, δηλαδή τις 90 τρίχες/εκ2 ή αλλιώς τα 45-50 μοχεύματα/εκ2 (25 μοσχ από την πρώτη και άλλα 25 από τη δεύτερη).
 
Μπλουζα