Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

piros75

Well-Known Member
Και εγώ πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά, το μόνο που με προβληματίζει είναι ο αριστερός κρόταφος και όσο περνάει ο καιρός το συνδέω όλο και περισσότερο με τον χαζο ύπνο της 4ης μέρας. Αλλά για να δούμε στο τέλος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
piro αν δεν ειχες δει αιμα στο μαξιλαρι δεν νομιζω να πειραχτηκαν τα μοσχευματα απο τον υπνο. ειχαν ξεκολλησει πηγματακια αιματος απο το κεφαλι?
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε παιδιά στις πόσες μέρες υποτίθεται πως έχουν δέσει τα grafts και δεν υπάρχει πρόβλημα στον ύπνο ;
 

piros75

Well-Known Member
Για να δούμε παίδες, θέλω να πιστεύω ότι μέχρι το 12μηνο θα έχω τη φύτρωση που επιθυμώ. Απλά την ήθελα λίγο πιο γρήγορα, γιατί στόχος μου, όπως θα θυμάστε, ήταν να μπω στο 9μηνο άντε 10μηνο για πύκνωση, κάτι που δεν το βλέπω να γίνεται λόγω αργής φύτρωσης και άρα εξάντλησης όλου του χρονικού διαστήματος για ασφαλή συμπεράσματα.
 

piros75

Well-Known Member
Ενημέρωση 6μήνου: τις φωτογραφίες τις τράβηξα πριν από καμιά δεκαριά μέρες και προσπάθησα να κάνω μια σύγκριση με το πριν. Σε γενικές γραμμές, έχω πλέον χερλαιν και έχει αλλάξει το πρόσωπό μου. Ακόμα είναι αραιά, αλλά αυτό το ήξερα. Απλά πιστεύω να πυκνώσουν ακόμα έστω ένα 15% . Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι ότι το μπιφτέκι πίσω έχει αδειάσει επικίνδυνα (φώτο) και μάλλον δεν με βλέπω να τη γλιτώνω την μμ και εκεί. Το πλάνο μου είναι στους 10 μήνες περίπου να μπω να βάλω άλλα 1000 μπροστά και άλλα τόσα πίσω. Σύνολο 2.000, τι λέτε; Βάζω και μια δότρια, φρεσκοκουρεμένη.
4.jpg f 3 65.jpg f 9 65.jpg f4 65.jpg
 

salonikios30

Active Member
φτωχο κατα την γνωμη μου το αποτελεσμα αλλα τα graft που μπηκαν ειναι λιγα κ θα δωσει και αλλο, σκεψου οτι μεχρι 12μην0 δεινει ,να ολοκληρωσουν οι τριχες κ τον κυκλο τους.Την δοτρια σου μια χαρα την βλεπω εχει να δωσει .
 

dimitris50423

Well-Known Member
piro βαζεις μινοξιδιλη? crown εχεις αρκετο μαλλι χωρις κενα.. αφησε το και δες το μπροστα. η γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολυ αραιο φιλε. δεν ηταν και πολλα τα μοσχευματα αλλα ειχες και καποια μαλλια.
βαλε και μια φωτο απο τη δεξια σου μερια και μια πανοραμικη.
εγω θα ελεγα στην επομενη σου να τα ριξεις ολα μπροστα. αλλα 1400-1500 δηλ.
η γνωμη σου ποια ειναι για τη φυτρωση που βλεπεις? υπομονη μεχρι το 8μηνο για την τελικη φυτρωση.
σωστες οι φωτογραφιες σου με το πριν και μετα.. ;)
 

aeratos28

Just aeratos
ότι είναι λίγα τα grafts και ότι έχει πει ο piros από την αρχή ότι πάει για 2 εμφυτευσεις το ξέρουμε από την αρχή..νομίζω πως έχεις ακόμα καιρό αλλά μεγάλη διαφορά μην περιμένεις να δεις ..σίγουρα θα περίμενα καλύτερο αποτέλεσμα ακόμα και με αυτά τα grafts όμως..πολύ καλά δεν νομίζω ότι έχει πάει..για το πόσα θα βάλεις piros μετά ,στην 2η επέμβαση νομίζω πως σίγουρα αλλα 1400 τα θες οπωσδήποτε..για πίσω ξεχνα το απλά τώρα.
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες ευχαριστώ. Νομίζω ότι είναι ακόμα νωρίς να μιλάμε για τελικό αποτέλεσμα. Θέλω να πιστεύω ότι ένα 15 ίσως 20% θα δώσει ακόμα. Αν γίνει αυτό εγώ θα έχω πετύχει τον στόχο μου, που ήταν να πάω συντηρητικά σε δύο μμ. Οι φώτος ξεγελάνε λίγο, πιστεύω ότι αν δώσει αυτό το κάτι παραπάνω μέσα στους επόμενους 5 μήνες, θα μπορώ και με 1000 μοσχεύματα να έχω το επιθυμητό (για μένα) αποτέλεσμα. Όσο για το μπιφτέκι, ευχαριστώ για την "στήριξη" αλλά δυστυχώς έχει αδειάσει επικίνδυνα και νομίζω ότι ένα 1000αρι μοσχεύματα θα ρίξω και εκεί.

Να πω επίσης ότι στη μέση που είχα λίγα μαλλιά και μπήκαν μοσχεύματα το αποτέλεσμα είναι σούπερ, στους κροτάφους που δεν είχα τίποτα, είναι ακόμα αραιό, αλλά η λογική που ακολουθώ λέει αυτό ακριβώς, ότι δηλαδή, με τη δεύτερη θα πετύχω το ίδιο αποτέλεσμα που πέτυχα με την πρώτη στη μέση όπου μπήκαν μοσχεύματα με κάποια λίγα δικά μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
piros αν λες ότι θες 1000 grafts πίσω στο crown τότε μπροστά θες τουλάχιστον αλλά 2000 ..έχεις μπερδευτεί φίλε..είσαι καλά πίσω..αρκετά καλά.αν πειραξεις πίσω(γνώμη μου είναι μην κάνεις κάτι)αλλά αν θες όμως,τότε στα 2000 grafts που λες να βάλεις σύνολο,βάλε τα 1500-1600 μπροστά και τα 500-400 πίσω και θα είσαι τεζα.σκεψου το φίλε αυτό που σου λέω.θεωρώ ότι είναι σωστό.
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν ειναι πολλα τα μοσχευματα αλλα δεν ειναι και σοβαρο αποτελεσμα αυτο της κυριας Γκαρτσονικα ρε παιδια.. Παει ενας ανθρωπος να κανει μμ και παιρνει αυτο; Θεωρω λαθος την ολη προσεγγιση αλλα και το αποτελεσμα..
 

Flosk

Well-Known Member
Ειμαι πεπεισμενος πως ο μονος σοβαρος γιατρος στην D*I ειναι ο Παπανικολαου τελικα και ολα τα μελη που πανε σε αυτην την κλινικη πρεπει να ασκουνε βετο να κανουν μμ με αυτον για να προχωρησουν. Γνωμη μου βεβαια.. και με την επιφυλαξη που μπορουμε να εχουμε για ενα αποτελεσμα στους 6 μηνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
flosk νομίζω δεν είναι ακριβώς έτσι όπως το λες..βασικά είχες πάνω κάτω ας πούμε μπροστά την ίδια αραίωση και εσύ.σκεψου να είχες βάλει μόνο 1400 grafts.θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα πιστεύεις?με τίποτα.!ας την έκανες και στην hdc όπως και την έκανες.έχει ακόμα ένα διάστημα για καλυτέρευση ,θα δείξει βέβαια αν και δεν νομίζω ότι θα δει μεγάλες διαφορές..τώρα στο θέμα προσέγγιση ίσως έχεις δίκιο,αλλά είναι και πώς το βλέπει ο καθένας.εγώ συμφωνω με την προσέγγιση του piros75 να σπάσει σε 2 επεμβάσεις των 1400grafts για λόγους που έχω πει ότι υποστηριζω..ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλουμε στο τελικό αποτέλεσμα της 2ης επέμβασης όταν θα έχουν μπει γύρω στα 2800grafts..άλλα και πάλι για την αραίωση του,νομίζω πως θα χρειαζόταν ένα σύνολο 3500grafts όπως χρησιμοποιησες και εσύ για να πάρει αποτέλεσμα παρόμοιο ίσως με το δικό σου..όσο για παπανικολαου και εγώ αυτό πιστεύω,συμφωνω.
 

Flosk

Well-Known Member
Αυτα που λες ακριβως πιστευω και γω aeratos. Οπως τα λες.. Διαφωνω μονο στην προσεγγιση κανουμε hairline σε 2 συνεδριες. Δεν διαφωνω πχ στου Cvial που εκανε με την πρωτη hairline και αφησε για την επομενη το κενο πισω. Αυτη ειναι πιο σωστη προσεγγιση. Ποιος ο λογος να βαλει καποιος 1500 hairline αφου μπορει να βαλει 3000; Δεν μιλαμε για crown ουτε για καποια ιδιαιτερη περιπτωση. Στη hairline τα πραγματα ειναι ευκολα κ ξεκαθαρα για ενα γιατρο που εχει ικανοτητες. Ο Παπανικολαου για να μην παω μακρυα δεν θα εκανε τετοιο σχεδιασμο..
 

tasos33

Well-Known Member
συμφωνω με τον flosk, ποτε δε καταλαβα αυτην την στατηγικη που εφαρμοσε ο Piros, ακομα και σε δυο δοσεις ο κινδυνος σοκ λος υπαρχει και φυσικα μπαινεις για το ιδιο σημειο σε διαδικασια ξανα,θα μπορουσε εξαρχης να εβαζε 2500 και οταν εφτιαχνε το crown να εκανε καποια διορθωση αν χρειαζοταν πχ 200 graft


Αυτα που λες ακριβως πιστευω και γω aeratos. Οπως τα λες.. Διαφωνω μονο στην προσεγγιση κανουμε hairline σε 2 συνεδριες. Δεν διαφωνω πχ στου Cvial που εκανε με την πρωτη hairline και αφησε για την επομενη το κενο πισω. Αυτη ειναι πιο σωστη προσεγγιση. Ποιος ο λογος να βαλει καποιος 1500 hairline αφου μπορει να βαλει 3000; Δεν μιλαμε για crown ουτε για καποια ιδιαιτερη περιπτωση. Στη hairline τα πραγματα ειναι ευκολα κ ξεκαθαρα για ενα γιατρο που εχει ικανοτητες. Ο Παπανικολαου για να μην παω μακρυα δεν θα εκανε τετοιο σχεδιασμο..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
γιατι ειναι πολυ απλο...καποιοι απο κλινικες διαφορες τυπου bergandkord θεωρουν εξαιρετικο και αυτο το αποτελεσμα!
Απο εκει που δεν ειχε τιποτε τωρα εχει καποια μαλλια και παμε για δευτερη αν χρειαστει.
 

aeratos28

Just aeratos
john εδώ είναι άλλο πλάνο.και το πλάνο είναι του piros75.. είπε ο φίλος.πόσα χρειάζομαι?γύρω στα 3000grafts..ωραία.!θά σπασουμε σε 2 συνεδρίες χοντρικά με 1500grafts η κάθε μία για να μην έχουμε μεγάλες απώλειες που πιθανόν υπάρξουν στη φυτρωση.δεν το θεωρώ λάθος..είναι κουβέντα που έχει ξανα γίνει και το έχει εξηγήσει ο piros..οπότε δεν έχει σχέση τουλάχιστον εδώ η εξήγηση ότι κάποιοι το βλέπουν εξαιρετικό.εδώ είναι στη μέση της διαδρομής με προγραμματισμένο 2ο χειρουργείο.flosk συμφωνούμε γενικά με μόνο θέμα αυτό που είπε για cvial..o cvial έβαλε 2500 στην πρώτη επέμβαση μπροστά και άφησε τό κενό πίσω,αλλά και στη 2η δούλεψε πάλι την hairline με άλλα 1000 grafts + αλλα 550 στα temples..δεν είναι ότι τέλειωσε με την πρώτη..έτσι έπρεπε να γίνει βέβαια για τους λόγους που έχει εξηγήσει ο ίδιος.αλλά και πάλι 2 φορές έγινε ή επέμβαση μπροστά για σωστό αποτελεσμα..όπως και στον raphael2012..εγώ νομίζω πρέπει να περιμένουμε και την 2η του piros αφού το έχει δηλώσει από την αρχή για 2 επεμβάσεις.άδικο να τον κρίνουμε από τωρα
 
Μπλουζα