Corfu rider, fue, λιόσης, 2200 grafts, 18-19/11/2015

Δημητρης38

Active Member
Δεν διαφωνώ για τον Κερκυραίο καθόλου. Αυτός βασικά δέχτηκε την κριτική. Διακρίνω μια μομφή για μένα αλλά δεν θα την απαντήσω γιατί δεν μπαίνω στην διαδικασία. Απλά επειδή πολλοί μπαίνετε εδώ μέσα για να βγάλετε τα ψυχολογικά σας, δεν σημαίνει ότι ο οποιοσδήποτε εδώ πέρα θα κάθεται να σας νταντεύει. Ένα forum κόσμημα εδώ και χρόνια κάποιοι το έχετε καταντήσει. Ξέρετε πόσο κόσμο έχει σώσει αυτό το forum; Mε τις κοκκορομαχίες θα ασχολούμαστε;

Αδερφε οποιος δεν σου αρεσει block να μην τον διαβαζεις .... εσυ δηλαδη τι κανεις τωρα ? Δεν δημιουργεις αντιπαραθεση ?
Εισαι και off topic.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ρε συ corfu μήπως πηγές Κέρκυρα??το λέω γιατί αν έχεις πάει πίσω στο σπίτι,μπες από ένα pc να ανεβάσεις τις φωτό που σου έδωσαν από την εταιρια γιατί είναι πολύ πιο φωτεινότερες και υψηλότερης ανάλυσης από αυτές που έχεις ανεβάσει από το κινητό σου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατι ρε παιδια ο stripar δεν προσφερει στο φορουμ?
Τι διαφορα εχει απο τα παλια μελη?
Και ο συγκεκριμενος γι αυτο σταματησε να γραφει,για τις διαμαχες.
Και γιατι καποιος να σταματησει να γραφει απο τους παλιους?Ας προσπερασει τον μακακα που τον ενοχλει απλα.
Εγω πιστευω τα παλια μελη απλα βαρεθηκαν και δεν γραφουν.Δεν θα φανε ολοκληρη ζωη εδω μεσα για τριχες και να κανουν το καλο το σαμαρειτη.
Αλλοι εχουν οικογενειες αλλοι εχουν παιδια.Υπαρχουν 1000 λογοι να σταματησεις να γραφεις.
 

Corfu Rider

Active Member
Νσι αερατος ηλθσ χθες το βραδυ. Τωρα ειμαι στο σπιτι ενος συγγενη -κοντα στο δικο μου- γιατι χθες (μαλλον κατα την διαρκεια της πτησης),- ειχε πολλη κακοκαιρια: οταν εφθασα σπιτι, δεν λειτουργουσε τιποτα.. αλλαξα το modem στο oteshop, αλλα τιποτα. Ο συγγενης μου ειπε οτι περασε υπερφορτωση στον υπολογιστη μεσω του... τηλεφωνου(!!), και χαλασε την 'καρτα δικτυου'! Και ετσι το εφερα εδω για να την αλλαξει.. επειδη εχει τετοια εξαρτηματα. Μαλλον θα τελειωσει, οταν παω κατω θα δω. Δεν του λεω για φωτογραφιες κτλ, γιατι δεν θελω να ξερει κανενας για την μμ.. και οταν με ειδαν εδω, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν καταλαβε οτι εκανα μμ)) μονο ρωτησαν για κοντο κουρεμα, και ειπα οτι κουρευτηκα Αθηνα και ο.κουρεας εκανε λαθος στυλ μαλλιων και του ζητησα να τα παρει ολα κοντα.. θα τραβηξω selfies, να δειτε πως δεν φαινεται τιποτα.. και οταν παω σπιτι θα κανω και restart στο tplink extender ωστε να εχω ευχερεια χρησης στο κινητο..
 

dimitris50423

Well-Known Member
συμφωνω με john σιγα μη σταματησεις να γραφεις απο παρεξηγηση. δυσκολο απλα καποια στιγμη μπορει να βαρεθεις την ολη φαση. ειδικα αν λυσεις και το προβλημα σου μπορει να μη θες να ασχοληθεις.. το φορουμ ειναι για οποιον εχει ορεξη να γραψει.
για τον corfu και για οποιον εχει κανει προσφατα μμ απο την χαρα και την αναμονη του αποτελεσματος μπορει να λεμε και μια κουβεντα παραπανω.
 

Corfu Rider

Active Member
20151127_191727.jpg 20151127_191737.jpg 20151127_191749.jpg
 

dimitris50423

Well-Known Member
corfu φωτογραφιες το πως ησουν πριν θελουμε. δεν ειδα καπου να εβαλες. βαλε μερικες πως ησουν πριν την επεμβαση με μαλλι
 

Corfu Rider

Active Member
Αερατος, μιας και εχεις γνωσεις μια τεχνικη ερωτηση: creatinee cee, nitric oxide, και καρνιτινη απο ποτε επιτρεπονται? Ενασχοληση με μεγαλα βαρη (πχ ενα τσουβαλι με ελιες 50kg,), εντονη αεροβικη, plyometrics και cross-training σε ποσες ημερες? Δεν θελω να κανω καποιο λαθος και μετα την πληρωσω.. δεν κανω βαρη σε γυμναστηριο με τον 'παραδοσιακο' τροπο..
Εχω αλλο στυλ, για αλλες 'χρησεις': πχ push-ups με εκτιναξεις χερια-ποδια, bullworker, jumpsoles κτλ..
Στην d#$i δεν ηξεραν να μου πουν για αυτα.. εμενα μου φαινεται πολυ διαστημα 1 μηνας αδρανειας.. αυριο θα κουβαλσω και φωρτωσω πανω απο 20 τσουβαλια με ελιες.. τι με συνβουλευεις?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

aeratos28

Just aeratos
αυτά που θες να κανεις corfu σου λέω για τώρα να τα ξεχάσεις απλά..για 100% σιγουριά πρέπει να περάσει και ο δευτερος μήνας σίγουρα...μετά το μήνα όμως μπορεις να ξεκινήσεις σιγά σιγά light προπόνηση όμως..όχι όλα αυτά που λες..
 

Stripar

Established Member
@Corfu Rider

Προκλητικός ήσουν εσύ με τι στάση σου (και αυτά που έγραφες αυτό τον καιρό--Βλαστοκύτταρα) και τον τρόπο που απάντησες!

Το μόνο που μπορείς να μου επισυνάψεις είναι ότι σε είπα αδαή & παπαγαλάκι...

Εγκυκλοπαιδικά να σε ενημερώσω ότι αδαής=κάποιος που δε γνωρίζει το αντικείμενο, που έχει άγνοια πάνω σε αυτό, ο άπειρος (Δεν είναι βρισιά ή μια κακή λέξη)

(δεδομένο ότι ένα χρόνο τώρα , ρωτάς & ρωτάς συνέχεια τα ίδια πράγματα & ακόμα και όσες φορές να στα εξηγήσουν παιδιά απο το forum
πάλι τα ίδια ρωτάς ,καθώς και ότι "χάφτεις" ότι σου σερβίρουν από την κλινική σου , εκτός άν και εσύ ξάφνου επειδή έκανες μιά μτχ έγινες ειδήμον...
που είναι αστείο άν το θεωρείς , δεδομένου το τί ρωτάς και το τί καταμαρτυρείς στα μηνύματά σου)

όσον αφορά για το παπαγαλάκι , ΑΝ η D#$I σε παραμυθιάζει και σου λέει ότι κάνει προσπάθειες να κλνοποιήσουν grafts
έτσι ώστε απο το 2016 και μετά όποιος θέλει να κάνει μτχ να έχει πληθώρα Grafts και εσύ όχι μόνο το χάφτεις αλλά και το αναδημοσιεύεις

Αν μή τι άλλο είσαι παπαγαλάκι=δηλ. μεταφέρεις ότι σου λένε χωρίς να αξιολογήσεις άν είναι αληθές ή όχι

Θα μπορούσα να σε κατηγορήσω ότι παραπληροφορείς και αποπροσανατολίζεις τον κόσμο...
δέν το έκανα όμως γιατί δέν πιστεύω ότι αυτός είναι ο σκοπός σου , απλά έχεις άγνοια σε πολλά θέματα.

Θεωρώ ότι δέν είπα κάτι που σε πρόσβαλε...αλλά την πλήρη αλήθεια βάση το τί εγράψεις.

Αν κάνεις τον κόπο και διαβάσεις το τί έγραψες , τι απάντησαν πολλοί και κάνεις και μια αυτοκριτική

θα καταλάβεις ότι έχω δίκιο...

Συνεπώς λίγο αυτοσυγκράτηση σε αυτά που γράφουμε άν δέν είμαστε σίγουροι δέν κάνει κακό...

:)

Υ.Γ:Mod ξεχνώ συνεχώς να βάζω αστερίσκους στα ονόματα-Sorry
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Παρακαλώ συμβάλετε όλοι στην παγκόσμια ειρήνη αυτή τη δύσκολη εποχή
γιατί ως γνωστόν, όσο η νύχτα ζυγώνει η ****** μεγαλώνει
 

Stripar

Established Member
@Adriano έχεις δίκιο σε πολλά

Απλά επειδή πολλοί μπαίνετε εδώ μέσα για να βγάλετε τα ψυχολογικά σας, δεν σημαίνει ότι ο οποιοσδήποτε εδώ πέρα θα κάθεται να σας νταντεύει. Ένα forum κόσμημα εδώ και χρόνια κάποιοι το έχετε καταντήσει.

Όπως βλέπεις σε πήραν και εσένα τα σκάγια του...

Το forum είχε όντως άλλο επίπεδο παλιά , τον τελευταίο χρόνο που μπήκαν κάποιοι τραμπούκοι (βλέπεις δημοκρατία έχουμε) έχουν ξενερώσει πολλοί κόσμο...
 

andy.k

Active member
Έχουμε 2 ημιτελικούς στο ρινγκ σήμερα...αύριο μικρός τελικός κ Κυριακή παιχνίδι για τίτλο...προβλεπω σκληρό ματσ Δημητρης38-stripar...adriano k corfu είναι τα outsider νομίζω...
 

aeratos28

Just aeratos
παιδια εγώ παντως αυτό που λέτε για επίπεδα δεν το καταλαβαίνω..πάντα το ίδιο όπως τώρα ήταν,είναι και θα εξακολουθήσει να είναι σε όλα..ότι γινεται τώρα,γινόταν από πάντα!μην έχει κανείς αυταπατες σε αυτό..το παρακολουθώ από τις πρώτες μέρες που ξεκίνησε το φόρουμ..βασικά από όταν πρωτοστηθηκε το σάιτ αυτό καθώς είχα δώσει και εγώ προσωπικά κάποιες συμβουλές όταν ήθελε να το στήσει σωστά ο ακης..είχε μπει σε άλλο φόρουμ τότε για συμβουλές και λύσεις σε τεχνικά μέρη που ηθελε και για (διαφημιση) φυσικα και ήμουν και εγω ένας από αυτούς που του είχαν απαντήσει τοτε..νομίζω 2007 ή 2008 αν δεν κάνω λάθος.δεν το λέω για κακό και ελπίζω να μην παρεξηγήσει ούτε ο admin ούτε κανείς άλλος και ούτε για να το παίξω έξυπνος..απλά το λέω γιατί από την αρχή μέχρι τώρα παίζουν αυτά..όπως επίσης και το ότι γίνεται φοβερή δουλειά και βοηθάει κόσμο παρά πολύ.γι αυτό και υπάρχει το φόρουμ και θα συνεχίσει να υπάρχει για παρά πολλά χρόνια ακόμα!:)
 

Stripar

Established Member
Μήν κόψετε κάν εισητήρια @andy.k

Είναι χάσιμο χρόνο να ασχολούμε με κάποιον που απλά δέν αξίζει τον χρόνο μου!
 

mikegad

Well-Known Member
Corfu όταν θα έχεις ΚΑΛΕΣ φωτογραφίες ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ ανέβασε τις.

Με αυτές που έχεις βάλει δεν βγαίνει κανένα συμπέρασμα και ασε που φαίνονται λες και έχεις βάλει πολύ (μα πολύ) λιγότερα grafts από αυτά που αναφέρεις
 

andy.k

Active member
Corfu και εγώ την ίδια εντύπωση έχω...προφανώς επειδή έκανες πύκνωση και εχουν μπει σε μεγαλο εμβαδο τα grafts δε φαίνεται μια περιοχή φρεσκοδουλεμενη όπως σε άλλες περιπτώσεις. Εβαλες και στα πλαϊνά οπότε ακόμα πιο δύσκολο να καταλάβουμε ποσά grafts
μπήκαν κ που. Δεν εχεις βάλει
φωτό πριν τη μμ οπότε δε
καταλαβαίνουμε τι ακριβώς
πρόβλημα ειχες...με λίγα λόγια
πολυ θόλο το όλο θέμα. Αφού γραφείς που γράφεις κ τον τρως τον χρόνο σου κανε λίγο πιο σαφές το θέμα αν θέλεις φυσικά...εγώ προσωπικά δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα είχε το μαλλι σου πριν τη μμ...
 

Corfu Rider

Active Member
Εχεις δικιο. Για πιο πριν, ειχε 'τραβηξει' η κλινικη ΠΡΙΝ κουρευτω. Τωρα αναγκαστικα, θα τους ζητησω να ξαναστειλουν τις φωτογραφιες που εβγαλαν (αυτοι, οχι εγω) με email.. το θεμα ειναι πως οταν τις δειτε, δεν θα... καταλαβετε και πολλα, επειδη τα μαλλια μου ηταν σε 'κανονικο' μηκος. Οντως με την πυκνωση δεν γινονται πολλα πραγματα αντιληπτα.
Το προβλημα μου ηταν, πιο πολυ το καλοκαιρι, οταν βγαινω απο την θαλασσα και τα μαλλια ειναι βρεγμενα, φαινεται οτι ΔΕΝ ειναι και πολυ πυκνα.. και επισης δεν μου αρεσε που δεν υπηρχε τριγωνακι..
Η κλινικη δεν μου 'επετρεψε' να βαλω και αλλα θυλακια στα πλαγια, παρολο που ηθελα..
Ειπαν οτι ειναι κριμα να 'ξοδευω' θυλακια για μια περιοχη, οπου ετσι και αλλιως ειναι 'απο την φυση της' πιο αραιη.. ισως ενα smp να ηταν μια λυση..
Ομως στην κορυφη, μια γενικη αραιωση υπηρχε. Το διαπιστωσε και ο γιατρος. Τοποθετηθηκαν πολλα θυλακια σε 'ευρεια επιφανεια'. Μου ειπαν οτι ΔΕΝ ειναι εφικτο να καλυφθει ΟΛΗ η κορυφη με 2.000s grafts.. μια τοσο ευρεια περιοχη, για πολυ μεγαλη καλυψη χρειαζεται πολλυ περισσοτερα..
Ομως, τωρα που κουρευτικα και ειδα το 'πραγματικο προσωπο' του hairline, δεν μου αρεσε οτι η hairline ειναι πολυ πισω.. θα ηθελα να κατεβαινε 2+cm, αλλα και παλι, η κλινικη ειπε οτι χρειαζεται πολυ υλικο, (4.000.. τοσα πολλα ρε παιδια?), και παλι δεν το συστηνουν.. οσον αφορα το body hair, παλι δεν το εφαρμοζουν μπροστα. Μετα ρωτησα αν υπαρχει κατι αλλο, και εγινε μια απλη συζητηση-αναφορα για πολλαπλασιασμο θυλακιων.. η d.i ΔΕΝ ειπε οτι την κανουν οι ΙΔΙΟΙ, αλλα καποιοι επιστημονες (νομιζω απο την Ιαπωνια), οπου εχουν καποιου ειδους συνεργασια..
Το θεμα ειναι να εφαρμοστει, εστω και δοκιμαστικα, σε συντομο διαστημα.. οχι μονο για μενα, αλλα για ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ατομα!!
Και ας το κανουν και ολες οι κλινικες βεβαια..
 

aeratos28

Just aeratos
δηλαδή εκτός από τα τριγωνακια,πριν στο υπόλοιπο κεφάλι,με στεγνό μαλλί δεν φαινόταν αραίωση??γιατί με βρεγμένα σχεδόν σε όλους ρε corfu φαίνονται αραιά!αν με στεγνά μαλλιά δεν φαινόταν τότε τι τα ήθελες τόσα grafts?
 
Μπλουζα