Τοπ 3 θεραπείες

Chs

Μέλος του προσωπικού
makis106 είπε:
Κλείνοντας 3 χρόνια χρήσης μινοξ (kirkland), με καλα αποτελέσματα, δλδ μετα απο ενα εντυπωσιακό ξεκίνημα (απο τον 3ο εως τον 7ο μηνα διακοπη τριχόπτωσης και πύκνωμα μαλλιου) και στη συνεχεια μειωση απόδοσης αλλα σταθεροποιηση μεχρι πριν λίγο καιρό, ενω τον τελευταιο χρόνο παράλληλη χρήση με super zix, τον τελευταιο μήνα εχω επικίνδυνη τριχόπτωση που εχει αποδυναμώσει αρκετα το μαλλί μου. Υπαρχει περιπτωση να σταματησε να επιδρα η μινοξ? αλλα τόσο αποτομα? καμια ιδέα?

πρωί: 1ml superzix
βράδυ: 1ml kirkland 5%

Καλημέρα φίλε μου, αν θες πες μας πότε περίπου ξεκίνησες το SZ2 και πόσο καιρό το χρησιμοποιείς? Αν κατάλαβα καλά όμως για να λες τον τελευταίο χρόνο μάλλον έναν χρόνο δλδ? Επίσης πόσο ετων είσαι?
Ναι παίζει κιόλας αυτό που είπες να σταμάτησε η μινοξ να δίνει.. η το dna σου έδωσε εντολή να ανέβεις nw.. δυστυχώς χωρίς ισχυρά blocker τα πράγματα είναι κομμάτι πιο δύσκολα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis106

New Member
Chs είπε:
makis106 είπε:
Κλείνοντας 3 χρόνια χρήσης μινοξ (kirkland), με καλα αποτελέσματα, δλδ μετα απο ενα εντυπωσιακό ξεκίνημα (απο τον 3ο εως τον 7ο μηνα διακοπη τριχόπτωσης και πύκνωμα μαλλιου) και στη συνεχεια μειωση απόδοσης αλλα σταθεροποιηση μεχρι πριν λίγο καιρό, ενω τον τελευταιο χρόνο παράλληλη χρήση με super zix, τον τελευταιο μήνα εχω επικίνδυνη τριχόπτωση που εχει αποδυναμώσει αρκετα το μαλλί μου. Υπαρχει περιπτωση να σταματησε να επιδρα η μινοξ? αλλα τόσο αποτομα? καμια ιδέα?

πρωί: 1ml superzix
βράδυ: 1ml kirkland 5%

Καλημέρα φίλε μου, αν θες πες μας πότε περίπου ξεκίνησες το SZ2 και πόσο καιρό το χρησιμοποιείς? Αν κατάλαβα καλά όμως για να λες τον τελευταίο χρόνο μάλλον έναν χρόνο δλδ? Επίσης πόσο ετων είσαι?
Ναι παίζει κιόλας αυτό που είπες να σταμάτησε η μινοξ να δίνει.. η το dna σου έδωσε εντολή να ανέβεις nw.. δυστυχώς χωρίς ισχυρά blocker τα πράγματα είναι κομμάτι πιο δύσκολα..
Καλημέρα. Ναι το sz2 το χρησιμοποιώ περίπου 1 χρόνο. 31 χρονων είμαι. απλα μου φανηκε καπως αποτομη η επιθετικη τριχοπτωση, ενω ημουν σε καλο επιπεδο συντηρησης. το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι η μονη αλλαγη που εκανα τελευταια δλδ. το gel που βαζω στα μαλλιά, μηπως καποια στοιχεια του, εκαναν ζημιά, οποτε να επανελθω σε αυτο που χρησιμοποιούσα πριν.
Υποθετω όμως αν οπως λες το dna αποφασισε διαφορετικά, δεν μπορω να κανω κ πολλά. Επισης θα ηθελα να αποφυγω φινα...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Φυσικά και σωστά κάνεις που θες να αποφύγεις την φινα. απλά ήθελα να σου πω ότι τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά με τα ισχυρά blockers..

Για ποιό gel λες? δεν νομίζω το gel να δημιουργεί τριχόπτωση και μάλιστα έντονη.. Βασικά παρατήρησες αραίωση? Η απλά χάνεις πολλές τρίχες στο ξαφνικό? Και αν ναι συνεχίζει ακόμη?
 

makis106

New Member
Chs είπε:
Φυσικά και σωστά κάνεις που θες να αποφύγεις την φινα. απλά ήθελα να σου πω ότι τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά με τα ισχυρά blockers..

Για ποιό gel λες? δεν νομίζω το gel να δημιουργεί τριχόπτωση και μάλιστα έντονη.. Βασικά παρατήρησες αραίωση? Η απλά χάνεις πολλές τρίχες στο ξαφνικό? Και αν ναι συνεχίζει ακόμη?
λεγοντας ισχυρα blockers εννοεις φινα?
Αλλαξα το gel σε studio mineral FX Loreal, κ γω δεν πιστευω οτι ευθύνεται αυτό. Ναι, παρατηρω και αραιωση, αυτο ειναι το προβλημα. Η τριχόπτωση συνεχίζεται, και δεν ξερω τι και αν θα πρεπε να αλλαξω κατι...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
makis106 είπε:
Chs είπε:
Φυσικά και σωστά κάνεις που θες να αποφύγεις την φινα. απλά ήθελα να σου πω ότι τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά με τα ισχυρά blockers..

Για ποιό gel λες? δεν νομίζω το gel να δημιουργεί τριχόπτωση και μάλιστα έντονη.. Βασικά παρατήρησες αραίωση? Η απλά χάνεις πολλές τρίχες στο ξαφνικό? Και αν ναι συνεχίζει ακόμη?
λεγοντας ισχυρα blockers εννοεις φινα?
Αλλαξα το gel σε studio mineral FX Loreal, κ γω δεν πιστευω οτι ευθύνεται αυτό. Ναι, παρατηρω και αραιωση, αυτο ειναι το προβλημα. Η τριχόπτωση συνεχίζεται, και δεν ξερω τι και αν θα πρεπε να αλλαξω κατι...

Ναι εννοώ oral dht αναστολέα όπως η φιναστερίδη..
Δεν παίζει να είναι το gel με την καμία.. τώρα... για την μινοξιδίλη.. υπάρχει ένας τρόπος να του δώσεις να καταλάβει αλλά ίσως δεν δουλέψει όπως περιμένεις.. λειτουργεί σε μικρότερο ποσοστό θετικά.. και είναι η airol.. Minox + airol = Καλύτερο από 15% μινοξιδίλη.. όμως! σε κάποιους έκανε αραίωση αντί να δώσει μαλλί.. επίσης ξικίνα asap χ2 την ημέρα και όχι 1 που βάζεις λογικά έχασε σε δύναμη από ότι φαίνεται μετά από 3 χρόνια και χωρίς κάποιο σοβαρό blocker να κρατά καθαρούς όσο το δυνατόν τους θύλακες ..

Επίσης μια καλή δοκιμή θα ήταν το vpa στους περισσότερους σταματάει την τριχόπτωση στα μπαμ από ότι είδα..
 

makis106

New Member
Chs είπε:
Ναι εννοώ oral dht αναστολέα όπως η φιναστερίδη..
Δεν παίζει να είναι το gel με την καμία.. τώρα... για την μινοξιδίλη.. υπάρχει ένας τρόπος να του δώσεις να καταλάβει αλλά ίσως δεν δουλέψει όπως περιμένεις.. λειτουργεί σε μικρότερο ποσοστό θετικά.. και είναι η airol.. Minox + airol = Καλύτερο από 15% μινοξιδίλη.. όμως! σε κάποιους έκανε αραίωση αντί να δώσει μαλλί.. επίσης ξικίνα asap χ2 την ημέρα και όχι 1 που βάζεις λογικά έχασε σε δύναμη από ότι φαίνεται μετά από 3 χρόνια και χωρίς κάποιο σοβαρό blocker να κρατά καθαρούς όσο το δυνατόν τους θύλακες ..

Επίσης μια καλή δοκιμή θα ήταν το vpa στους περισσότερους σταματάει την τριχόπτωση στα μπαμ από ότι είδα..
οποτε κανω τη μινοξ χ2 (πρωι-βραδυ) και ενδιαμεσα το sz2.
airol ειναι dht blocker? δλδ να μπει στη θεση του sz2? οπως και το vpa? και τελος απο που τα προμηθευομαι αυτα?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
makis106 είπε:
Chs είπε:
Ναι εννοώ oral dht αναστολέα όπως η φιναστερίδη..
Δεν παίζει να είναι το gel με την καμία.. τώρα... για την μινοξιδίλη.. υπάρχει ένας τρόπος να του δώσεις να καταλάβει αλλά ίσως δεν δουλέψει όπως περιμένεις.. λειτουργεί σε μικρότερο ποσοστό θετικά.. και είναι η airol.. Minox + airol = Καλύτερο από 15% μινοξιδίλη.. όμως! σε κάποιους έκανε αραίωση αντί να δώσει μαλλί.. επίσης ξικίνα asap χ2 την ημέρα και όχι 1 που βάζεις λογικά έχασε σε δύναμη από ότι φαίνεται μετά από 3 χρόνια και χωρίς κάποιο σοβαρό blocker να κρατά καθαρούς όσο το δυνατόν τους θύλακες ..

Επίσης μια καλή δοκιμή θα ήταν το vpa στους περισσότερους σταματάει την τριχόπτωση στα μπαμ από ότι είδα..
οποτε κανω τη μινοξ χ2 (πρωι-βραδυ) και ενδιαμεσα το sz2.
airol ειναι dht blocker? δλδ να μπει στη θεση του sz2? οπως και το vpa? και τελος απο που τα προμηθευομαι αυτα?

H airol είναι η ουσία τρετινοίνη, πάει με μινοξιδίλη και η απορρόφηση είναι γιγάντια.. πριν κάνεις ότι δηποτε διάβασε καλά να καταλάβεις τι είναι, και στο λέω δεν λειτουργεί σε όλους θετικά! ---> http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2742.html?highlight=airol
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Να είσαι καλά φίλε μου.. να μάθεις καλά πριν κάνεις κίνηση και να δεις και τους κινδυνους.. μην πράξεις βιστικά...ελπίζω όπως και να έχει να πας καλά!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
makis106 είπε:
Κλείνοντας 3 χρόνια χρήσης μινοξ (kirkland), με καλα αποτελέσματα, δλδ μετα απο ενα εντυπωσιακό ξεκίνημα (απο τον 3ο εως τον 7ο μηνα διακοπη τριχόπτωσης και πύκνωμα μαλλιου) και στη συνεχεια μειωση απόδοσης αλλα σταθεροποιηση μεχρι πριν λίγο καιρό, ενω τον τελευταιο χρόνο παράλληλη χρήση με super zix, τον τελευταιο μήνα εχω επικίνδυνη τριχόπτωση που εχει αποδυναμώσει αρκετα το μαλλί μου. Υπαρχει περιπτωση να σταματησε να επιδρα η μινοξ? αλλα τόσο αποτομα? καμια ιδέα?

πρωί: 1ml superzix
βράδυ: 1ml kirkland 5%

To szII το έφτιαξες με ψευδάργηρο? Αν ναι, θα λούζεσε πάντα και με πολλές ώρες διαφορά πριν βάλεις το ένα με το άλλο. Ο ψευδάργηρος αλληλεπιδρα με την μινοξιδίλη.
 

rukario

New Member
εδω και εναμισι μηνα χεκινησα προσκαρ μαζι με μινο( την οποια χρησιμοποιω ενα χρονο +) αλλα δεν εχω δει κατι διαφορετικο. ποσο πρεπει να περιμενω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Και σε μερικές σπανιότερες περιπτώσεις στου 12 μηνες μπορεί και παραπάνω..
 

paokmaniak

New Member
Θα ξεκινήσω την πρώτη θεραπεία που αναφέρεται στην αρχική σελίδα. Ηδη παρείγγειλα μεσω Internet (http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil_International.htm) MinoxidIl θα ηθελα να ρωτήσω πρωτον απο που μπρω να προμηθευτω Proscar (δλδ απο φαρμακεια η τιμη ειναι ιδια με του εξωτερικου?) και αν υπάρχει κάποιο χάπι που να μη χρειαζεται να το κοβεις, καθώς και πότε είναι καλύτερα να το παίρνεις (πρωι - βραδυ, φαγωμενος - νηστικος). Επίσης τέλος τα sampouan εχουν διαφορά για αγορά μεσω net η είναι περίπου ίδιες οι τιμές??
Ευχαριστω


Kαι επίσης ποια η διαφορά των 2??
http://www.amazon.co.uk/Nizoral-A-D-Shampoo-120-ml/dp/B0000Y3CRY/ref=sr_1_6?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1348525523&sr=1-6

http://www.amazon.co.uk/Nizoral-5027097310039-Dandruff-Shampoo-100ml/dp/B0017TMZVU/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1348525523&sr=1-1
 

lmg 7

Active Member
γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ αυτο,επειδη βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχετε πολλες γνωσεις πανω στο θεμα......θα ηθελα να μου πει καποιος μια απλη θεραπεια που θα επρεπε να αρχισω οντας κλιμακα NORWOOD 3 και αν αυτα που θα μ προτεινετε πρεπει να τα συμβουλευτω κ απο καποιον ειδικο η εαν μπορω να τα ξεκινησω χωρις φοβο??Παρκαλω τον admin αν θα μπορουσε να μου πει την γνωμη του και αν χρειαζεσαι παραπανω λεπτομερειες μπορω να ανεωασω κ φωτο ....ευχαριστω πολυ
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
lmg 7 είπε:
γεια σας παιδια ειμαι νεος στο φορουμ αυτο,επειδη βλεπω οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχετε πολλες γνωσεις πανω στο θεμα......θα ηθελα να μου πει καποιος μια απλη θεραπεια που θα επρεπε να αρχισω οντας κλιμακα NORWOOD 3 και αν αυτα που θα μ προτεινετε πρεπει να τα συμβουλευτω κ απο καποιον ειδικο η εαν μπορω να τα ξεκινησω χωρις φοβο??Παρκαλω τον admin αν θα μπορουσε να μου πει την γνωμη του και αν χρειαζεσαι παραπανω λεπτομερειες μπορω να ανεωασω κ φωτο ....ευχαριστω πολυ

Άνοιξε ένα νέο θέμα σε αυτήν την κατηγορία και τα συζητάμε εκεί http://www.hairlossgr.com/forum/forum-15.html
 

de facto

New Member
καλησπέρα παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποιος έστω ένας που να ξέρει ποσο κοστίζει η λοσιόν μέξης... δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα νόμισμα τίποτα από τιμή.

edit: greeklish σε Ελληνικά.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
de facto είπε:
καλησπέρα παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποιος έστω ένας που να ξέρει ποσο κοστίζει η λοσιόν μέξης... δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα νόμισμα τίποτα από τιμή.

edit: greeklish σε Ελληνικά.

Γράφε στα Ελληνικά φίλε, είναι κανόνας του φόρουμ.

Εδώ είναι το θεμα της λοσιόν του M3xi http://www.hairlossgr.com/forum/thread-18.html αν θες να πετάξεις τα λεφτά σου.
 

de facto

New Member
Fenimore είπε:
de facto είπε:
καλησπέρα παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποιος έστω ένας που να ξέρει ποσο κοστίζει η λοσιόν μέξης... δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα νόμισμα τίποτα από τιμή.

edit: greeklish σε Ελληνικά.

Γράφε στα Ελληνικά φίλε, είναι κανόνας του φόρουμ.

Εδώ είναι το θεμα της λοσιόν του M3xi http://www.hairlossgr.com/forum/thread-18.html αν θες να πετάξεις τα λεφτά σου.

θενκ γιου
 

MANKAR

Active Member
de facto είπε:
καλησπέρα παιδιά είμαι νέος εδώ και θέλω να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποιος έστω ένας που να ξέρει ποσο κοστίζει η λοσιόν μέξης... δεν υπάρχει πουθενά σε κανένα νόμισμα τίποτα από τιμή.

edit: greeklish σε Ελληνικά.

χωρις να θελω να σε προσβαλω , την γνωμη μου μονο σου λεω , καλυτερα με τα λεφτα που θα παρεις την λοσιον να πας να αγορασεις τροφιμα σε απορους!!!ευχαριστω!!
 
Μπλουζα