Τοπ 3 θεραπείες

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

GeoPower είπε:
ακη. δεν θελω να ξανα ρωτησω κατι το οποιο εχει ειπωθει. απλα θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι καλος συνδιασμος regaine tricomin nizoral. εχω διαβασει ολο το forum δεν ειδα τον παραπάνω συνδιασμο παρα μονο σπαστα ;D ;D
είναι σχετικά αδύναμος συνδυασμός,
λόγω ότι δεν υπάρχει καθαρό dht blocker-μικρή συμμετοχή έχει το tricomin

βέβαια σε μικρές κλίμακες ΝW κάνει μακροπρόθεσμα δουλειά
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

kapamarou είπε:
[quote author=christos2 link=topic=56.msg49162#msg49162 date=1299667770]
παιδια απο που μπορω να προμηθεθτω το Ketoconazole??
εχουν σχεδον ολα τα φαρμακεια fungoral shanpoo
[/quote]
christos2 είπε:
ειναι το ιδιο δηλαδη??

Το ketoconazole δεν ειναι μαρκα.....ειναι η ουσια που περιλαμβανεται σε μερικα σαμπουαν
Ενα απο αυτα ειναι το fungoral
 

christos2

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

απο οτι μηλησα με το γιατρο μου,μου ειπε οτι κανενα σανπουαν δεν ειναι αναγνορισμενο για τριχοπτωση γιατι δεν γινεται αποροφηση οταν κανεις μπανιο....
τι λετε παιδια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

christos2 είπε:
απο οτι μηλησα με το γιατρο μου,μου ειπε οτι κανενα σανπουαν δεν ειναι αναγνορισμενο για τριχοπτωση γιατι δεν γινεται αποροφηση οταν κανεις μπανιο....
τι λετε παιδια?
Σ αυτο έχει δίκιο,είναι για άλλες παθήσεις Σ.Δ. πχ
 

xDante

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

christos2 είπε:
απο οτι μηλησα με το γιατρο μου,μου ειπε οτι κανενα σανπουαν δεν ειναι αναγνορισμενο για τριχοπτωση γιατι δεν γινεται αποροφηση οταν κανεις μπανιο....
τι λετε παιδια?

πες του γιατρού ΕΥΓΕ ...... κανένα σαμπουάν δεν αποροφάται απο το κρανίο με τις μακακίες που πλασάρουν τόσες κωλοεταιρείες....
 

rev

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Άκης είπε:
Σημειώστε ότι τα περισσότερα απαιτούντε να αγοραστούν από έξω.


1. Φιναστερίδη (Proscar) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine) + σαμπουάν με Ketoconazole 1-2% (Nizoral)
Ο ποιό πετυχημένος συνδιασμός προϊόντων. Η λήψη 1mg Φιναστερίδη σε συνδιασμό με την Μινοξιδίλη (συνιστάτε 2 φορές την ημέρα) και το μοναδικό ίσως σαμπουάν με δυνατότητα τριχοφυίας, εγγυάτε σίγουρα αποτελέσματα.

2. Revivogen, (προαιρετικό το Proxiphen) + 5% Μινοξιδίλη (Rogaine/Regaine)
Συνδιάζοντας τοπικό αναστολέα DHT με δυνατότητα τριχοφυίας μαζί με το νούμερο ένα προϊόν για τριχοφυία, την Μινοξιδίλη, μπορείτε να δείτε θεαματικά αποτελέσματα.
Δεν συνιστάτε τοπική λοσιόν σε μεγάλο αραίωμα μαλλιών.
Το Proxiphen περιέχει στοιχεία που το κάνει στο θέμα τριχοφυίας ποιό δυνατό. Δημιουργία του Dr. Peter Proctor, σε μερικές περιπτώσεις φάνηκε ισάξιο της Μινοξιδίλης. Ιδανικό για την καλή κατάσταση της κεφαλής (σε μερικούς αναφέρθηκε κοκκινίλα από το Revivogen, γι'αυτό και προστέθηκε το συγκεκριμένο εδώ).

3. Tricomin Solution Follicle Therapy, Super Zix
Το tricomin είναι ίσως το καλύτερο προϊόν σε ότι αφορά την καλή κατάσταση της κεφαλής. Έχει δείξει επίσης ότι μπορεί να παρουσιάσει και τριχοφυία στα σημεία όπου υπάρχει αραίωμα.
To super zix περιέχει ενεργά συστατικά που μπορούν να μπλοκάρουν την DHT.
Ο συγκεκριμένος συνδιασμός συνιστάτε και για γυναίκες όπου έχουν σαφώς ευαίσθητο δέρμα.



ισχυουν ακομα σαν οι Τοπ θεραπειες?? thanks!!:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

αδερφε που ξεκινησες το θεμα σορρυ αλλα πολυ μουφα παιζει εδω τα εχω κανει και 3 και το αποτελεσμα γνωστο ΤΙΠΟΤΑ μονο με την φινα ειδα κατι αλλα τα εχουμε πει χιλιες φορες μακρυα θα εκανα μεγαλη ζημια στον εαυτο μου τωρα ρεβινογκεν ριγκειν και π@παριες αστα να πανε .γιατι δεν βαζεις και μεξη και φειρ χεαρ η ιδια απατεωνια ειναι και κει .για αρχιζε να το σκεφτεσε λιγο ξανα το θεμα γιατι ειναι κριμα να δουλευομαστε μεταξυ μας .εγω θα σε παραδεχτω αν κανονισεις ενα μεγαλο μιιτινκ να τα ποθμε απο κοντα οσο δεν γινεται αυτο κατι μου βρωμαει .αγω παντως θεραπειες εκανα πανω απο 2 χρονια και τιποτα μονο φαγουρες παραπανω τριχοπτωση και παρενεργειες στην σεξουαλικη ζωη.με προσοχη οτι κανετε τα λαμογια ειναι πολλα οχι μονο εδω μεσα παντου βλεπετε τι γινεται και παρα εξω το νου σας γτ κανεις δεν προκειτε απο δω ουτε απο καπου αλλου αν παθετε κατι να γυρισει να σας κοιταξει.εγω ρισκαρα πηγα να την παθω αλλα ηρθα στα ισια μου μετα απο λιγο καιρο τωρα σκεφτομαι αν ειχα παθει κατι θα τα ειχα βαλει με καποια νουμερα απο δω που λενε οτι θελουν βαλε το ενα βαλε το αλλο η με μενα ?δυστηχως ομως ο υπευθηνος θα ημουν μονοεγω κανεις δεν μου τα εδωσε με το ζορι μονο η απελπισια μου επειδη πεφταν τα μαλλια μου .εκει πατανε λποιπον ολοι αυτοι που δεινουν αυτες τις θεραπεις στην απελπησια μας γιαυτο ξανα το νου σας .μακαρι να ειχα να προτεινω κατι αλλα δεν εχω τιποτα τουλαχιστον δεν παραμυθιαζω κανεναν
 

GeoPower

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

οταν λες παρενεργειεσ στην σεχουαλικη σ ζοη ενοεις με τ revigogen και το regain ολα αυτα?
 

alexXXX

Active Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

με τα τοπικα ειχα εντονους ερεθισμουε και φαγουρα με αποτελεσμα παραπανω τριχοπτωση παρενεργεις στο σεξ ειχα με την φινα
 
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

κοιταξε, με τις θεραπειες κρατας οσο μπορεις αυτα που εχεις, αντε να βγαλεις και λιγα ακομα. με του που σταματησεις τις θεραπειες καταληγεις στα ιδια. ο καθενας οπως το βλεπει. οποιος εχει υπομονη και θεληση κανει τα παντα. δεν χρειαζεται να κατακρινουμε κανεναν. το forum δεν αναγκαζει κανεναν να δοκιμασει κατι. ο καθενας κρινει απο μόνος του!!!!!!!!!!!
 

thanos1

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

καλησπερα ειμαι καινουργιος στο site θα ηθελα να κανω μια ερωτηση κανω την 8εραπεια με το revivongen regaine foam kai (fongura castalia seba hairloss shampoo).fongural 3φορεσ την εβδομαδα και με τα αλλα μια φορα το ενα και μια φορα το αλλο. θα ηθελα να ρωτησω ξεκιναω και πλενω τα μαλλια μου το πρωι και οταν στεγνωσουν βαζω regaine το βραδι βαζω revivongen kαι το πρωι παλι λουσιμο και παμε παλι απο την αρχη. η ερωτηση ειναι οτι πρεπει να πλενω ξανα τα μαλλια μου πριν βαλω το revivongen η δεν υπαρχει καποιο προβλημα. please μια απαντηση γιατι το κανω 2 βδομαδες τωρα μην την κανω λαθος και συνεχιζω
 

geo.

Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

μακρια απο prp και βλαστοκύτταρα ,τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και είναι μούφα , τζάμπα τα λεφτά που πέταξα.
 

makis106

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα, καινούργιος και γω και στο ψάξιμο!
Είμαι 30 και χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια regain 5%.
Το ξεκινησα το 2009 για να αντιμετωπίσω αραίωση των μαλλιών κυρίως στο μέτωπο και μικρή αραίωση στο υπόλοιοπο πάνω μέρος του κεφαλιού. Σε διάστημα 3 μηνών τα μαλλιά μου ήταν πιο δυνατα και πυκνά απ ότι 3 χρόνια πριν! Μετά το πρώτο εξάμηνο αποδυμναμώθηκαν λίγο, αλλα ήταν σε καλή κατάσταση μέχρι τώρα, όπου 2 χρόνια μετα την πρώτη χρήση, έχω αρκετη τριχόπτωση που εξελίσσεται επικινδυνα.
Σκέφτομαι να ενισχύσω τη θεραπεία μου λοιπόν, μιας και απ' οτι κατάλαβα η μινοξυδίλη απο μόνη της δεν κάνει την δουλειά.
Διαβάζω απο χθες, αρκετές ώρες και έχω μπερδευτεί λίγο.
Θέλω να αποφύγω την φιναστερίδη, οπότε θέλω να στραφώ σε άνα άλλο DHT blocker. Σκέφτομουν για revivogen, αλλα βγαίνει πολυ ακριβό. οπότε λέω να δοκιμάσω το zix.
είναι καλός συνδιασμός?
Μαζί με fungoral 2%?
Tις μέρες που δεν θα λούζομαι με fungoral, τι σαμπουαν να χρησιμοποιώ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 
Μπλουζα