ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

λογικο μου ακουγεται :D . Οπως οπως κ οταν κανεις σεξκ, τα σπυρακια στο κεφαλι ::) ... μαλλον πρεπει να :tease: .
 
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

:D παιδια θα κανω το πειραμα ειλικρινα ! θα απεχω απο το σεξ 2 μηνες χμ ! πραγματικη εγκρατια ελπιζω η γυναικα μου να μην βρει αλλον :D
 
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

Παιδια το ενοω ! εχω ειδη αρχισει αποχη απο το σεξ θα σας πω αποτελεσματα σε 2 μηνες.Θα δουμε αν ισχυει αυτο γεμιζοντας τις "αποθυκες" μου με πολυτιμα μεταλα και ιχνοστοιχεια :)
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

1) δεν θα κανεις σεξ με την γυναικα σου κ θα κανεις με αλλην ?
2) Η γυναικα σου το ξερει?
3) Αν ειναι γενικος αποχη απο το σεξ μπορεις να αντεξεις ?
4) κ να αντεξεις τι αποτελεσματα μπορεις να περιμενεις σε 2-3 μηνες θελει τουλαχιστον ενα εξαμηνο αλλα με τις πρωινες τι θα κανεις οποτε θα αναγκαστεις εστω κ μονος σου οποτε

ΞΕΧΝΑ ΤΟ :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

το εξαντλήσαμε το θέμα πάλι :2m:
όποιος θέλει απέχει - άραγε τι άλλο θα κάνει κανείς για "τρίχες" :19m:
 

geofish

New Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

Πάντως χωρίς πλάκα, όταν ήμουν φαντάρος ήμουν χωρίς sex για κανένα 8 μήνο, όπως επίσης απείχα και από την :bon:.
Ήταν από τις λίγες περιπτώσεις που είδα επανέκφυση μαλλιών, τι να πω :chinscratch. Τώρα βέβαια δεν μπορώ να το κάνω γιατί θα με κράξει η γυναίκα μου ή ακόμη χειρότερα να γίνω σαν αυτόν :evil:
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

καλα παιδια αυτο δεν ισχυει εντελως μη κοψει κανεις το σεχ θα ειναι μ@κια
ισα ισα οταν απεχεις εχεις πιο πολλες ορμες ετσι κι αλλιως τα ανδρογονα θα κανουν την επιθεση τους κανεις δε κανεις
 

lalakos

Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

Ρε παιδιά, ρε παιδιά.... Ενώ το θέμα είναι σχετικά σοβαρό, το ψιλομαμίσαμε...

Σας βλέπω πιάνεστε από ένα άρθρο που λέει ότι το σεξ και ο αυνανισμός προκαλεί τριχόπτωση. Αν θέλετε μπορώ να σας βρω χιλιάδες που αναφέρουν πως η τριχόπτωση ΔΕΝ συνδέεται με το σεξ και τον αυνανισμό... Καλύτερα να το ψάχνουμε λίγο παραπάνω το θέμα προτού αρχίσουμε και τρομοκρατούμε κόσμο....

Μια αναφορά ιατρού "πολύ γνωστού σε θέματα τριχόπτωσης που απαντάει και μέσο διαδικτύου" απαντάει σε ένα νεαρό που είχε τον ίδιο προβληματισμό ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Μόνο ο υπεραυνανισμός θα προκαλούσε ίσως μερικά προβλήματα και όχι μόνο στην τριχόπτωση αλλά γενικά σε λειτουργίες του οργανισμού. Άσε που το λέει και ο τίτλος του άρθρου: Hair Loss Due To Over Masturbation

Ήμαρτον παίδες...

Πάντως εγώ geofish που απείχα από σεξ και αυνανισμό στο στρατό το θέμα είχε χειροτερέψει παρά καλυτερεύσει. Πάντως τότε ακόμα δεν έκανα θεραπείες σχετικές με την τριχόπτωση...
 

jim250781

Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

lalakos ελπίζω να μην εννοείς ότι εγώ τρομοκρατώ που ανέβασα το θέμα....

εγώ είδα ένα θέμα που μπορεί να το δει οποιοσδήποτε μιας και είναι ανεβασμένο στο ιντερνετ και υπάρχει ελευθερη πρόσβαση σε αυτό...

οπότε το έθεσα μεταξύ σοβαρού και αστείου να δούμε τι παίζει απλά...

προς αποφυγή παρεξηγήσεων!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

Απ' όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει πουθενά αναφορά ότι η υπερβολική εκσπερμάτωση μπορεί να οδηγήσει στην τριχόπτωση.
Πάντως στο ίδιο άρθρο, του link του 1ου post, πουλάνε και το MoodMax - Sexual Performance Enhancer :chinscratch
 

lalakos

Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

jim250781 είπε:
lalakos ελπίζω να μην εννοείς ότι εγώ τρομοκρατώ που ανέβασα το θέμα....

εγώ είδα ένα θέμα που μπορεί να το δει οποιοσδήποτε μιας και είναι ανεβασμένο στο ιντερνετ και υπάρχει ελευθερη πρόσβαση σε αυτό...

οπότε το έθεσα μεταξύ σοβαρού και αστείου να δούμε τι παίζει απλά...

προς αποφυγή παρεξηγήσεων!!!!

όχι όχι, αλίμονο jim250781... ποτέ δεν αναφέρομαι σε άτομα προσωπικά... εσύ πολύ καλά έκανες και το έθιξες το θέμα. Το θεωρώ και πάρα πολύ σημαντικό μάλιστα. Απλώς το όλο θέμα άρχισε να παίρνει λίγο περίεργη τροπή με άτομα να υπόσχονται αποχή (το ξέρω πως το λένε με μεγάλες δόσεις χιούμορ), αλλά σκέψου έναν που μπαίνει στο forum και ψάχνει να βρει μερικές απαντήσεις στο πρόβλημα...

jim250781 σε περίπτωση που παρεξηγήθηκα σου ζητώ συγνώμη... :laie:
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΚΑΙ...ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ

θα μου φυγει το μυαλο με αυτα που διαβαζω......μα καλα μονο και που μπηκατε στη σκεψη να κανετε αποχη απ το σεξ εξ αιτιας αυτου του αρθρου μου φαινεται τραγικο......
Ακου τι λενε.....το σεξ προκαλει τριχοπτωση....δλδ ελεος....
Μα ο ανθρωπινος οργανισμος(και οχι μονο) ειναι ετσι φτιαγμενοι ωστε να παραγουν σπερμα συνεχως και να κανουμε σεξ...ως μια φυσικι λειτουργια....το να κανεις σεξ δεν ειναι κακο ειναι φυσιολογικο για τον οργανισμο...το να μην κανεις παλι και το να μην αυνανιζεσαι ειναι λαθος....το σπερμα που παραγεται τι θα γινει???τεσπα....
εγω δεν εχω διαβασει κανενα αρθρο γι αυτο το θεμα...και ουτε προκειτε να μπω στον κοπο....το απλο μου μυαλουδακι λεει αυτα που εγραψα.....η απλη λογικη....
δλδ αν ενα αλλο αρθρο λεει να μην κατουραμε πολυ τι θα γινει??θα κρατιομαστε μεχρι να σκασουμε????αυτες ειναι φυσικες λειτουργειες και ο οργανισμος μας ειναι φτιαγμενος για να γινονται....μη κολλαμε σε κουταμαρες τωρα.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα