Διόρθωση των προηγούμενων μεταμοσχεύσεων μου στην MHRC 1700 grafts

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε οκ τον 1 κακό αποτέλεσμα τελευταια δε το λες και αρκετά σε σχέση με αυτά που διαβάζουμε για άλλους γιατρούς τελευταια αλλά οκ! Για αυτό είναι το φόρουμ... διαβάζεις τα πάντα, προσέχεις και κρίνεις....

το “αρκετά” πήγαινε για το προηγούμενο διάστημα που ο γιατρός είχε αρκετά στο φόρουμ, αμέσως μετά τον dance.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπάρχουν και καλά και κακά..δεν αντιλέγω.ομως το να υπάρξουν κακά σε περιστατικά στα οποία πάει για μαμά πυκνότητες,σε πολλά εισαγωγικά το (((δέχομαι)))..όταν προσπαθείς εδώ και χρόνια και έχεις καταφέρει να δουλεύεις στο άψογο,οκ θα υπάρξουν και κάποια που κάτι μπορεί να στραβωσει..μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχιών έχει πάντως με αποτελέσματα που ρίχνουν σαγόνια..ο τύπος είναι φοβερός στο σχεδιασμό σε φυσικότητα πυκνότητα .τον θεωρώ έναν πολύ δυνατό γιατρό,με πολλά χρόνια σε υψηλότατο επίπεδο που δυστυχώς για κάποια παιδιά δεν τους βγήκε ..τυχαίνουν σε όλους τους γιατρούς κάποιες αποτυχίες.

Αυτό που με πειράζει στον γιατρό είνα η καθολική αποτυχία των αποτελεσμάτων που δεν πήγαν καλά. Το να είναι μερικά μέτρια είναι μέσα στο πρόγραμμα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή φυτρωση στον φί

Καλησπέρα φίλε! Η δική μου περίπτωση νομίζω πως είναι ένα ολοκληρωμένο περιστατικο της κλινικής.
Kαλημερα φιλε μου.Η μονη post op φωτογραφια που βρηκα στο νημα σου και που δειχνει το αποτελεσμα στην μεταμοσχευμενη περιοχη του crown ειναι σκοτεινη σε αντιθεση με ολες τις υπολοιπες που ειναι φωτεινες.Δυσκολο να μετρησει κανεις την επιτυχια της επεμβασης σου.
Edit:Ειδα οτι εχεις και στην πρωτη σελιδα ,ειχα προσεξει μονο αυτη στην τελευταια.Καλο φαινεται το αποτελεσμα αλλα billy,πολυ σκοταδι στις φωτογραφιες σου,ανανεωσε το νημα σου με καθαρες σε εξωτερικες συνθηκες για να βοηθησεις τον κοσμο!Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pes

Active Member
Καλά ότι του είπε ο Γεωργίου ότι δεν έβαλε ούτε το μισά δεν λέει και κάτι. Έχουμε αυτή τη τάση ως ράτσα να τα ρίχνουμε στο προηγούνενο είτε είναι μπετατζής, είτε ελαιοχρμωατιστής, είτε υδραυλικός είτε κάποιες φορές....γιατρός.
Ναι ισχύει αυτό που λες είναι σύνηθες φαινόμενο ο ένας "μάστορας"να τα ρίχνει στον άλλον.Ομως επιτρεψε να σου πω πως ο Γεωργίου δεν είναι τέτοιος άνθρωπος...δεν ασχολείται με τον γείτονα.ελπιζω να μην με παρεξηγήσεις.
 
Καλημέρα.!
Με συγχωρείτε για την καθυστέρηση, αλλά τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε ένας νέος γολγοθάς για μένα και επειδή καθημερινά με στοιχειώνει και μου σιγοψιθυρίζει ότι ο δρόμος μπορεί να είναι πολύ σύντομος, φροντίζω να βιώνω την κάθε στιγμή μήπως βγάλω και κάποιο βαθύτερο νόημα… Τέλος πάντων επειδή όπως είπα μάλλον τα περιθώρια δείχνουν ότι μπορεί να στενεύουν αλλά ευτυχώς εγώ έχω άλλα σχέδια και πιστεύω οτι μπορώ να καταφέρω να το γυρίσω κι αυτό και επειδή ήταν μια καταπληκτική μέρα φρόντισα να την απολαύσω όσο μπορώ έξω στη φύση στον ήλιο και τα χρώματα.! Στο τηλέφωνο που είχα στη τσέπη μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το φόρουμ και για να πω την αλήθεια έριξα κάποιες κλεφτές ματιές, αλλά όπως είπα για μένα προείχε να ζήσω τη μέρα.!

Τι να πω έχουν ήδη ειπωθεί τόσα πολλά εδώ και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Κατ αρχήν ειπώθηκαν ονόματα, η επιλογή η δική μου ήταν και παραμένει να μη κατονομάσω τον κακό γιατί πιστεύω ότι όταν κάποιος ¨γιατρός¨ έχει τέτοια τάση και πρόθεση να ακολουθεί τέτοιες τακτικές το κακό δεν θα σταματήσει ότι κι αν πούμε ή γράψουμε εδώ μέσα, επιλέγω λοιπόν να αφυπνίσω – ενημερώσω υποψήφιους ¨ασθενείς¨ ώστε να πάνε διαβασμένοι στον καλό ή κακό γιατρό ώστε να μην πιαστούνε κότσοι όπως εγώ, αλλά και για να αναδείξω τον άνθρωπο που κατάφερε με τη δεξιότητα και την καλή του θέληση να διορθώσει το χάλι που ειχε κάνει ο προηγούμενος στο κεφάλι μου και να μου φτιάξει το κέφι και ναί αναφέρομαι με υπερηφάνια και ευγνωμοσύνη στον Μιχάλη Γεωργίου .!

Όσον αφορά την αμοιβή του γιατρού των 2500 μοσχευμάτων που ανέφεραν κάποιοι ναι τη χρυσοπλήρωσα, με τα χρήματα που έδωσα θα μπορούσα να είχα ξεμπερδέψει με τη πρώτη και ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και τώρα να μη χρειαζόταν να μοιράζομαι μια τόσο κακή εμπειρία αλλά μια υπέροχη.!

Και ναι λοιπόν έχω χαρτί το οποίο αναφέρει τα 2500 μοσχεύματα και όχι τρίχες όπως ανέφερε κάποιος ότι μπορεί να μπερδεύτηκα, αναφέρει επίσης ότι η πυκνότητα της δότριας ήταν στο 88, η πυκνότητα τριχών ανά μονάδα στο 2,8 η τεχνική που χρησιμοποιήθηκε FUT και φέρει επίσης μια αρκετά ¨καλλιγραφική¨ υπογραφή (όπως αρμόζει σε ένα καλλιτέχνη) και σφραγίδα. Κάποιος ή κάποιοι ζήτησαν να κοινοποιήσω το παραπάνω έγγραφο και ερωτώ γιατί, σε τι θα σας φανεί χρήσιμο, μήπως για να δείτε το όνομα του ¨γιατρου¨.?¨ Ή μήπως σκεφτήκατε ότι έχω πρόθεση να σπιλώσω τη φήμη του ¨καλλιτέχνη¨ γιατρού.? Και αυτοί που ζήτησαν να δούνε το χαρτί δεν τους άκουσα να σχολιάζουν το αποτέλεσμα, τη φυσικότητα και τη πυκνότητα της μεταμόσχευσης στον χρόνο επάνω, για πείτε μας λοιπόν και εσείς τη γνώμη σας, πως σας φαίνεται.? θα θέλατε ένα ίδιο αποτέλεσμα στο κεφάλι σας ..???. Εγώ λοιπόν προτιμώ να τον ξεχάσω, δεν ξέρω αν έχω πολύ χρόνο και σίγουρα δεν θα τον διαθέσω γι αυτόν ή για κάποιους υποστηρικτές του αντιθέτως όσος καιρός μου μένει θα προσπαθήσω να γλυτώσω όσους μπορώ από κακοτοπιές, αυτός ήταν ο λόγος που ανέβασα την εμπειρία μου και επειδή δεν ξέρω πόσες ανάσες μου απομένουν ήθελα να αφήσω αυτό πίσω μου όπως και να έχει. Τώρα που το έκανα νιώθω πιο ανάλαφρα, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου…

Να είσαστε και να περνάτε καλά εύχομαι να καταφέρω να είμαι και εγώ ανάμεσα σας για πολύ καιρό ακόμα.!

Αν δε καταφέρνω να απαντάω τακτικά, παρακαλώ δείξτε κατανόηση θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο τυπικός μου επιτρέπουν οι καταστάσεις.!

Καλή σας μέρα.!
 

Georgie

Well-Known Member
Καλημέρα.!
Με συγχωρείτε για την καθυστέρηση, αλλά τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε ένας νέος γολγοθάς για μένα και επειδή καθημερινά με στοιχειώνει και μου σιγοψιθυρίζει ότι ο δρόμος μπορεί να είναι πολύ σύντομος, φροντίζω να βιώνω την κάθε στιγμή μήπως βγάλω και κάποιο βαθύτερο νόημα… Τέλος πάντων επειδή όπως είπα μάλλον τα περιθώρια δείχνουν ότι μπορεί να στενεύουν αλλά ευτυχώς εγώ έχω άλλα σχέδια και πιστεύω οτι μπορώ να καταφέρω να το γυρίσω κι αυτό και επειδή ήταν μια καταπληκτική μέρα φρόντισα να την απολαύσω όσο μπορώ έξω στη φύση στον ήλιο και τα χρώματα.! Στο τηλέφωνο που είχα στη τσέπη μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το φόρουμ και για να πω την αλήθεια έριξα κάποιες κλεφτές ματιές, αλλά όπως είπα για μένα προείχε να ζήσω τη μέρα.!

Τι να πω έχουν ήδη ειπωθεί τόσα πολλά εδώ και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Κατ αρχήν ειπώθηκαν ονόματα, η επιλογή η δική μου ήταν και παραμένει να μη κατονομάσω τον κακό γιατί πιστεύω ότι όταν κάποιος ¨γιατρός¨ έχει τέτοια τάση και πρόθεση να ακολουθεί τέτοιες τακτικές το κακό δεν θα σταματήσει ότι κι αν πούμε ή γράψουμε εδώ μέσα, επιλέγω λοιπόν να αφυπνίσω – ενημερώσω υποψήφιους ¨ασθενείς¨ ώστε να πάνε διαβασμένοι στον καλό ή κακό γιατρό ώστε να μην πιαστούνε κότσοι όπως εγώ, αλλά και για να αναδείξω τον άνθρωπο που κατάφερε με τη δεξιότητα και την καλή του θέληση να διορθώσει το χάλι που ειχε κάνει ο προηγούμενος στο κεφάλι μου και να μου φτιάξει το κέφι και ναί αναφέρομαι με υπερηφάνια και ευγνωμοσύνη στον Μιχάλη Γεωργίου .!

Όσον αφορά την αμοιβή του γιατρού των 2500 μοσχευμάτων που ανέφεραν κάποιοι ναι τη χρυσοπλήρωσα, με τα χρήματα που έδωσα θα μπορούσα να είχα ξεμπερδέψει με τη πρώτη και ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και τώρα να μη χρειαζόταν να μοιράζομαι μια τόσο κακή εμπειρία αλλά μια υπέροχη.!

Και ναι λοιπόν έχω χαρτί το οποίο αναφέρει τα 2500 μοσχεύματα και όχι τρίχες όπως ανέφερε κάποιος ότι μπορεί να μπερδεύτηκα, αναφέρει επίσης ότι η πυκνότητα της δότριας ήταν στο 88, η πυκνότητα τριχών ανά μονάδα στο 2,8 η τεχνική που χρησιμοποιήθηκε FUT και φέρει επίσης μια αρκετά ¨καλλιγραφική¨ υπογραφή (όπως αρμόζει σε ένα καλλιτέχνη) και σφραγίδα. Κάποιος ή κάποιοι ζήτησαν να κοινοποιήσω το παραπάνω έγγραφο και ερωτώ γιατί, σε τι θα σας φανεί χρήσιμο, μήπως για να δείτε το όνομα του ¨γιατρου¨.?¨ Ή μήπως σκεφτήκατε ότι έχω πρόθεση να σπιλώσω τη φήμη του ¨καλλιτέχνη¨ γιατρού.? Και αυτοί που ζήτησαν να δούνε το χαρτί δεν τους άκουσα να σχολιάζουν το αποτέλεσμα, τη φυσικότητα και τη πυκνότητα της μεταμόσχευσης στον χρόνο επάνω, για πείτε μας λοιπόν και εσείς τη γνώμη σας, πως σας φαίνεται.? θα θέλατε ένα ίδιο αποτέλεσμα στο κεφάλι σας ..???. Εγώ λοιπόν προτιμώ να τον ξεχάσω, δεν ξέρω αν έχω πολύ χρόνο και σίγουρα δεν θα τον διαθέσω γι αυτόν ή για κάποιους υποστηρικτές του αντιθέτως όσος καιρός μου μένει θα προσπαθήσω να γλυτώσω όσους μπορώ από κακοτοπιές, αυτός ήταν ο λόγος που ανέβασα την εμπειρία μου και επειδή δεν ξέρω πόσες ανάσες μου απομένουν ήθελα να αφήσω αυτό πίσω μου όπως και να έχει. Τώρα που το έκανα νιώθω πιο ανάλαφρα, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου…

Να είσαστε και να περνάτε καλά εύχομαι να καταφέρω να είμαι και εγώ ανάμεσα σας για πολύ καιρό ακόμα.!

Αν δε καταφέρνω να απαντάω τακτικά, παρακαλώ δείξτε κατανόηση θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο τυπικός μου επιτρέπουν οι καταστάσεις.!

Καλή σας μέρα.!
Κοίτα να είσαι γερός και δυνατός και τα άλλα μικρή σημασία έχουν φίλε μου .
Να πανε όλα καλά εύχομαι και τα σχέδια που έχεις να πραγματοποιηθούν.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλημέρα.!
Με συγχωρείτε για την καθυστέρηση, αλλά τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε ένας νέος γολγοθάς για μένα και επειδή καθημερινά με στοιχειώνει και μου σιγοψιθυρίζει ότι ο δρόμος μπορεί να είναι πολύ σύντομος, φροντίζω να βιώνω την κάθε στιγμή μήπως βγάλω και κάποιο βαθύτερο νόημα… Τέλος πάντων επειδή όπως είπα μάλλον τα περιθώρια δείχνουν ότι μπορεί να στενεύουν αλλά ευτυχώς εγώ έχω άλλα σχέδια και πιστεύω οτι μπορώ να καταφέρω να το γυρίσω κι αυτό και επειδή ήταν μια καταπληκτική μέρα φρόντισα να την απολαύσω όσο μπορώ έξω στη φύση στον ήλιο και τα χρώματα.! Στο τηλέφωνο που είχα στη τσέπη μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το φόρουμ και για να πω την αλήθεια έριξα κάποιες κλεφτές ματιές, αλλά όπως είπα για μένα προείχε να ζήσω τη μέρα.!

Τι να πω έχουν ήδη ειπωθεί τόσα πολλά εδώ και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Κατ αρχήν ειπώθηκαν ονόματα, η επιλογή η δική μου ήταν και παραμένει να μη κατονομάσω τον κακό γιατί πιστεύω ότι όταν κάποιος ¨γιατρός¨ έχει τέτοια τάση και πρόθεση να ακολουθεί τέτοιες τακτικές το κακό δεν θα σταματήσει ότι κι αν πούμε ή γράψουμε εδώ μέσα, επιλέγω λοιπόν να αφυπνίσω – ενημερώσω υποψήφιους ¨ασθενείς¨ ώστε να πάνε διαβασμένοι στον καλό ή κακό γιατρό ώστε να μην πιαστούνε κότσοι όπως εγώ, αλλά και για να αναδείξω τον άνθρωπο που κατάφερε με τη δεξιότητα και την καλή του θέληση να διορθώσει το χάλι που ειχε κάνει ο προηγούμενος στο κεφάλι μου και να μου φτιάξει το κέφι και ναί αναφέρομαι με υπερηφάνια και ευγνωμοσύνη στον Μιχάλη Γεωργίου .!

Όσον αφορά την αμοιβή του γιατρού των 2500 μοσχευμάτων που ανέφεραν κάποιοι ναι τη χρυσοπλήρωσα, με τα χρήματα που έδωσα θα μπορούσα να είχα ξεμπερδέψει με τη πρώτη και ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και τώρα να μη χρειαζόταν να μοιράζομαι μια τόσο κακή εμπειρία αλλά μια υπέροχη.!

Και ναι λοιπόν έχω χαρτί το οποίο αναφέρει τα 2500 μοσχεύματα και όχι τρίχες όπως ανέφερε κάποιος ότι μπορεί να μπερδεύτηκα, αναφέρει επίσης ότι η πυκνότητα της δότριας ήταν στο 88, η πυκνότητα τριχών ανά μονάδα στο 2,8 η τεχνική που χρησιμοποιήθηκε FUT και φέρει επίσης μια αρκετά ¨καλλιγραφική¨ υπογραφή (όπως αρμόζει σε ένα καλλιτέχνη) και σφραγίδα. Κάποιος ή κάποιοι ζήτησαν να κοινοποιήσω το παραπάνω έγγραφο και ερωτώ γιατί, σε τι θα σας φανεί χρήσιμο, μήπως για να δείτε το όνομα του ¨γιατρου¨.?¨ Ή μήπως σκεφτήκατε ότι έχω πρόθεση να σπιλώσω τη φήμη του ¨καλλιτέχνη¨ γιατρού.? Και αυτοί που ζήτησαν να δούνε το χαρτί δεν τους άκουσα να σχολιάζουν το αποτέλεσμα, τη φυσικότητα και τη πυκνότητα της μεταμόσχευσης στον χρόνο επάνω, για πείτε μας λοιπόν και εσείς τη γνώμη σας, πως σας φαίνεται.? θα θέλατε ένα ίδιο αποτέλεσμα στο κεφάλι σας ..???. Εγώ λοιπόν προτιμώ να τον ξεχάσω, δεν ξέρω αν έχω πολύ χρόνο και σίγουρα δεν θα τον διαθέσω γι αυτόν ή για κάποιους υποστηρικτές του αντιθέτως όσος καιρός μου μένει θα προσπαθήσω να γλυτώσω όσους μπορώ από κακοτοπιές, αυτός ήταν ο λόγος που ανέβασα την εμπειρία μου και επειδή δεν ξέρω πόσες ανάσες μου απομένουν ήθελα να αφήσω αυτό πίσω μου όπως και να έχει. Τώρα που το έκανα νιώθω πιο ανάλαφρα, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου…

Να είσαστε και να περνάτε καλά εύχομαι να καταφέρω να είμαι και εγώ ανάμεσα σας για πολύ καιρό ακόμα.!

Αν δε καταφέρνω να απαντάω τακτικά, παρακαλώ δείξτε κατανόηση θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο τυπικός μου επιτρέπουν οι καταστάσεις.!

Καλή σας μέρα.!

Καλή φύτρωση φίλε μου. Είναι πολύ δυσάρεστη η εμπειρία σου με τη συγκεκριμένη κλινική με ένα πολύ κακό αποτέλεσμα που κανείς δεν θα ήθελε να είναι στη θέση σου. Νομίζω δεν υπάρχει μέλος να μην έχει καταλάβει σε ποιο γνωστό Έλληνα γιατρό αναφέρεσαι που συζητείται συνεχώς στο φόρουμ και δραστηριοποιείται και ο ίδιος ενεργά στο φόρουμ και που κάνει FUT, αφού η περιγραφή σου τον φωτογράφισε πλήρως ακόμα και να μην ανέφερες το όνομα του. Οπότε βοήθησες πολύ τα μέλη με αυτά που είπες για τον συγκεκριμένο γιατρό. Εύχομαι ο Δρ Γεωργίου να διορθώσει τις κακοτοπιες και να σου δώσει οριστική λύση στο πρόβλημα σου κάτι που δεν κατάφερε η άλλη κλινική με 2 επεμβάσεις την οποία και χρυσοπλήρωσες !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Peter Pan

Active Member
Φίλε μου καταρχάς καλή φυτρωση να έχεις. Το 2019 επισκέφτηκα κ εγώ την συγκεκριμένη κλινική εντελώς τυχαία χωρίς να γνωρίζω τπτ για τις μμ. Η προσφορά του ήταν 2500 τρχ με FUT κ κόστος 5500. Λιγες εβδομαδες αργότερα είχα αποφασίσει να την αποδεχτώ, με χτύπησε αυτοκίνητο σε διάβαση πεζών κ έτσι είχα αλλα θέματα να ασχολειθω με την αποκατάσταση ενός σπασμένου ποδιού κ 3 πλευρών κ έτσι πέρασε ο καιρός, βλέποντας όλα αυτά τα τραγικά περιστατικά τελευταία, σκέφτομαι να πάω να βρω τον οδηγό που με χτύπησε να τον ευχαριστήσω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ φίλε @Finnaly Restore, ήθελα πολλά να σε ρωτήσω (και να σου ζητήσω) αλλά μετά το τελευταίο σου post στέκομαι ταπεινός και σιωπηλός μπροστά στην πάλη ενός ανθρώπου για την ζωή. Ως εκ τούτου το μόνο που σου εύχομαι είναι υγεία και μόνο υγεία.
 

obi one

Active Member
Φίλε σου εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να πάνε όλα καλά και να λύσεις το πρόβλημα σου!!!

Είναι προφανές (εκτός αν κάποιος είναι τυφλός) ότι στις φωτο 5-6-7-8-9-10 δεν έχουν φυτρώσει με τίποτα 2800. Δεν ξέρω αν μπήκανε 2800 αλλά αν μπήκανε η φύτρωση είναι (πολύ) κάτω του 50% άρα πλήρης αποτυχία.

Προσωπικά πιστεύω (δεν είμαι γιατρός ….. :p :p:p:p) ότι η περιοχή επέμβασης δεν είναι πάνω από 30-40 cm2 (εκτός αν ο φίλος έχει τεράστιο κεφάλι…) δηλαδή μιλάμε για πυκνότητες (2800/30 ή 2800/40) 93 ή 70 graft/cm2…… Αυτά τα νούμερα τοποθέτησης δεν παίζουν ούτε στους κορυφαίους γιατρούς σε 2 ΜΜ. Άρα (κατά την ταπεινή μου εκτίμηση - είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p) δεν μπήκαν 2800.

Η εικόνα της τοποθέτησης επίσης δεν είναι εικόνα (super extra duper) dense packing μάλλον τοποθέτηση της τάξεως των <30 graft/cm2 δείχνει. Να μπήκαν και αλλά 5graft/cm2 στην δεύτερη (δεν φαίνεται για παραπάνω, κατά την ταπεινή μου εκτίμηση - είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p). Έχουμε δηλαδή τοποθέτηση σε 2 ΜΜ <35 graft/cm2 για επιφάνεια 30-40 δηλαδή από 1050 έως 1400 grafts.

Και πάλι βέβαια η εικόνα (φωτο 5-6-7-8) δείχνει παρα πολύ χαμηλή φύτρωση γιατί αν στην πρώτη είχαν φυτρώσει τα 30 graft/cm2 δεν θα ήταν τόσο αραιή. Δυστυχώς δεν έχουμε φωτο μετά την 2η ΜΜ…

Συνοψίζοντας λοιπόν την προσωπική μου άποψη (είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p:p) ούτε 2800 μπήκανε, μάλλον λιγότερα από τα μισά, ούτε η φύτρωση ξεπέρασε το 50%. Και εντάξει το να πληρώνεις για 2800 και να σου βάζουν τα μισά είναι θέμα που λύνεται στα δικαστήρια αλλά αν από αυτά που σου βάζουν φυτρώνουν τα μισά είναι ολέθριο σφάλμα που κανένα δικαστήριο δεν μπορεί να αποζημιώσει γιατί τα χαμένα graft δεν πρόκειται να επιστρέψουν ποτέ…..

Disclaimer: Οι παραπάνω απόψεις αποτελούν προσωπική άποψη του μέλους που τις έγραψε. Το μέλος δεν είναι γιατρός αλλά ένας απλός νοήμων άνθρωπος με καλή όραση (χθες πήγα στον οφθαλμίατρο) και κρίνει βάση των φωτογραφιών που ανέβασε το μέλος. Η πραγματικότητα μπορεί να είναι καλύτερη (ή και χειρότερη……)
θα έχει ενδιαφέρον φίλε να ακουστεί κ η άλλη πλευρά. Σίγουρα αν δόθηκαν χρήματα για 2800 κ μπήκαν τα μισά , υπάρχει θέμα. Δυσκολεύομαι να πιστέψω όμως ότι έγινε απάτη γιατί η ζημιά από δυσφήμηση κ δικαστήρια θα είναι τεράστια..Επίσης, είμαστε σίγουροι ότι η επέμβαση έγινε στην κλινική του γνωστού γιατρού?? Γιατί, όνομα δεν γράφτηκε από τον φίλο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλημέρα.!
Με συγχωρείτε για την καθυστέρηση, αλλά τον τελευταίο καιρό ξεκίνησε ένας νέος γολγοθάς για μένα και επειδή καθημερινά με στοιχειώνει και μου σιγοψιθυρίζει ότι ο δρόμος μπορεί να είναι πολύ σύντομος, φροντίζω να βιώνω την κάθε στιγμή μήπως βγάλω και κάποιο βαθύτερο νόημα… Τέλος πάντων επειδή όπως είπα μάλλον τα περιθώρια δείχνουν ότι μπορεί να στενεύουν αλλά ευτυχώς εγώ έχω άλλα σχέδια και πιστεύω οτι μπορώ να καταφέρω να το γυρίσω κι αυτό και επειδή ήταν μια καταπληκτική μέρα φρόντισα να την απολαύσω όσο μπορώ έξω στη φύση στον ήλιο και τα χρώματα.! Στο τηλέφωνο που είχα στη τσέπη μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις από το φόρουμ και για να πω την αλήθεια έριξα κάποιες κλεφτές ματιές, αλλά όπως είπα για μένα προείχε να ζήσω τη μέρα.!

Τι να πω έχουν ήδη ειπωθεί τόσα πολλά εδώ και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Κατ αρχήν ειπώθηκαν ονόματα, η επιλογή η δική μου ήταν και παραμένει να μη κατονομάσω τον κακό γιατί πιστεύω ότι όταν κάποιος ¨γιατρός¨ έχει τέτοια τάση και πρόθεση να ακολουθεί τέτοιες τακτικές το κακό δεν θα σταματήσει ότι κι αν πούμε ή γράψουμε εδώ μέσα, επιλέγω λοιπόν να αφυπνίσω – ενημερώσω υποψήφιους ¨ασθενείς¨ ώστε να πάνε διαβασμένοι στον καλό ή κακό γιατρό ώστε να μην πιαστούνε κότσοι όπως εγώ, αλλά και για να αναδείξω τον άνθρωπο που κατάφερε με τη δεξιότητα και την καλή του θέληση να διορθώσει το χάλι που ειχε κάνει ο προηγούμενος στο κεφάλι μου και να μου φτιάξει το κέφι και ναί αναφέρομαι με υπερηφάνια και ευγνωμοσύνη στον Μιχάλη Γεωργίου .!

Όσον αφορά την αμοιβή του γιατρού των 2500 μοσχευμάτων που ανέφεραν κάποιοι ναι τη χρυσοπλήρωσα, με τα χρήματα που έδωσα θα μπορούσα να είχα ξεμπερδέψει με τη πρώτη και ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα και τώρα να μη χρειαζόταν να μοιράζομαι μια τόσο κακή εμπειρία αλλά μια υπέροχη.!

Και ναι λοιπόν έχω χαρτί το οποίο αναφέρει τα 2500 μοσχεύματα και όχι τρίχες όπως ανέφερε κάποιος ότι μπορεί να μπερδεύτηκα, αναφέρει επίσης ότι η πυκνότητα της δότριας ήταν στο 88, η πυκνότητα τριχών ανά μονάδα στο 2,8 η τεχνική που χρησιμοποιήθηκε FUT και φέρει επίσης μια αρκετά ¨καλλιγραφική¨ υπογραφή (όπως αρμόζει σε ένα καλλιτέχνη) και σφραγίδα. Κάποιος ή κάποιοι ζήτησαν να κοινοποιήσω το παραπάνω έγγραφο και ερωτώ γιατί, σε τι θα σας φανεί χρήσιμο, μήπως για να δείτε το όνομα του ¨γιατρου¨.?¨ Ή μήπως σκεφτήκατε ότι έχω πρόθεση να σπιλώσω τη φήμη του ¨καλλιτέχνη¨ γιατρού.? Και αυτοί που ζήτησαν να δούνε το χαρτί δεν τους άκουσα να σχολιάζουν το αποτέλεσμα, τη φυσικότητα και τη πυκνότητα της μεταμόσχευσης στον χρόνο επάνω, για πείτε μας λοιπόν και εσείς τη γνώμη σας, πως σας φαίνεται.? θα θέλατε ένα ίδιο αποτέλεσμα στο κεφάλι σας ..???. Εγώ λοιπόν προτιμώ να τον ξεχάσω, δεν ξέρω αν έχω πολύ χρόνο και σίγουρα δεν θα τον διαθέσω γι αυτόν ή για κάποιους υποστηρικτές του αντιθέτως όσος καιρός μου μένει θα προσπαθήσω να γλυτώσω όσους μπορώ από κακοτοπιές, αυτός ήταν ο λόγος που ανέβασα την εμπειρία μου και επειδή δεν ξέρω πόσες ανάσες μου απομένουν ήθελα να αφήσω αυτό πίσω μου όπως και να έχει. Τώρα που το έκανα νιώθω πιο ανάλαφρα, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου…

Να είσαστε και να περνάτε καλά εύχομαι να καταφέρω να είμαι και εγώ ανάμεσα σας για πολύ καιρό ακόμα.!

Αν δε καταφέρνω να απαντάω τακτικά, παρακαλώ δείξτε κατανόηση θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο τυπικός μου επιτρέπουν οι καταστάσεις.!

Καλή σας μέρα.!
Καλή επιτυχία να έχεις. Πραγματικά σου αξίζει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα μετά από τις 2 αποτυχημένες επεμβάσεις απο το γνωστό γιατρό που δραστηριοποιείται εντόνως στο φορουμ και κανει FUT.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από την στιγμή που ο φίλος δεν θέλει να πει όνομα με σαφήνεια παρακαλώ να διαγραφούν οι αναφορές.
 

witcher

Well-Known Member
Από την στιγμή που ο φίλος δεν θέλει να πει όνομα με σαφήνεια παρακαλώ να διαγραφούν οι αναφορές.
Ο ιδιος δεν χρειάζεται να αναφέρει όνομα. Αυτό ομως τι εμποδίζει τα μέλη να κάνουν αναφορές βασιζόμενα στην περιγραφή του μέλους; Δεν ζήτησε κανείς από το μέλος να αναφέρει ακριβώς το όνομα και γίνεται σεβαστό που δεν θέλει. Όμως από την άλλη δεν πρέπει και να το κρύβουμε εμείς τα μέλη.
 

platanos

Well-Known Member
Εύχομαι στο φίλο @Finally Restore δύναμη και κουράγιο στην περιπέτεια υγείας που περνάει, να είναι περαστικά και να μπαίνει και να χρησιμοποιεί το forum σαν κάτι ανάλαφρο που θα τον κάνει να ξεχαστεί γιατί δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα πέρα από αυτά της υγείας, όλα τα υπόλοιπα είναι "τρίχες"!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο ιδιος δεν χρειάζεται να αναφέρει όνομα. Αυτό ομως τι εμποδίζει τα μέλη να κάνουν αναφορές βασιζόμενα στην περιγραφή του μέλους; Δεν ζήτησε κανείς από το μέλος να αναφέρει ακριβώς το όνομα και γίνεται σεβαστό που δεν θέλει. Όμως από την άλλη δεν πρέπει και να το κρύβουμε εμείς τα μέλη.

Περιφραστικά όπως το αναφέρει ο νηματοθέτης μπορείς, ονομαστικά όχι. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

bobby

Well-Known Member
Έχει δίκιο ο @CVIAL, αφού το μέλος δεν οναμάζει την κλινική που έκανε τις δύο ΜΜ, μόνο εικασίες μπορεί να κάνει κάποιος. Οι περισσότεροι εδω μέσα μπορεί να έχουμε καταλάβει για ποια κλινική μιλάει, αλλά εφόσον δεν την κατονομάζει δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για ποια μιλάει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και να είμαστε και να μην είμαστε από την στιγμή που δεν υπάρχει επίσημη τοποθέτηση του νηματοθετη οφείλουμε να μην γράφουμε ονόματα και να μιλάμε υποθετικά.
 

aeratos28

Just aeratos
Θα κάνουμε τον ελέφαντα που κρύβεται πίσω από την προβοσκίδα του.χαχαχααχαχαχα
Ρε τι λέτε.!! Τι έχουμε πάθει με τον τύπο
Στον γιατρό αναφέρομαι..όχι στον φίλο εδώ τον νηματοθετη.
 

nick90

Well-Known Member
Αμφιβολία δεν τίθεται για το ποιος ειναι ο γνωστός γιατρός του φόρουμ που αναφέρεται.. και η κουτσή Μαρία το κατάλαβε αλλά αφού δεν θέλει να πει το όνομα για τους δικούς του λόγους οκ ας μη λέμε ονόματα. Η περιγραφή του μας ειναι αρκετή.
 
Μπλουζα