Διόρθωση των προηγούμενων μεταμοσχεύσεων μου στην MHRC 1700 grafts

aeratos28

Just aeratos
Βλέπεις εσύ να έχει δουλέψει τέτοια έκταση ποτέ ο Αναστασάκης με πάνω από 1400-1500 grafts?? Τι έκταση πιστεύεις εσύ ότι είναι αυτή που δούλεψε στην πρώτη του επέμβαση?
Καλά ότι του είπε ο Γεωργίου ότι δεν έβαλε ούτε το μισά δεν λέει και κάτι. Έχουμε αυτή τη τάση ως ράτσα να τα ρίχνουμε στο προηγούνενο είτε είναι μπετατζής, είτε ελαιοχρμωατιστής, είτε υδραυλικός είτε κάποιες φορές....γιατρός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Βλέπεις εσύ να έχει δουλέψει τέτοια έκταση ποτέ ο Αναστασάκης με πάνω από 1400-1500 grafts?? Τι έκταση πιστεύεις εσύ ότι είναι αυτή που δούλεψε στην πρώτη του επέμβαση?

Δεν έχω τι γνώσεις να το κρίνω, γιατί θα κάνω λάθος. Γενικά μίλησα για αυτό που είπε ο Γεωργίου.
 

aeratos28

Just aeratos
Το θέμα είναι ότι κάνει μπαμ όμως και έχει απόλυτο δίκιο..εύκολα διακρίνεται ότι σε αυτή την έκταση 2800 grafts δεν μπαίνουν,από Αναστασάκη ειδικά..λιγότερα grafts βάζει σε ολόκληρη α ζώνη .εδώ hairline θα έβαζε τόσα?
Δεν έχω τι γνώσεις να το κρίνω, γιατί θα κάνω λάθος. Γενικά μίλησα για αυτό που είπε ο Γεωργίου.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ήμουν παρών στο ραντεβού και τον είδα από κοντά οπότε ξέρω το story από πρώτο χέρι, έτσι όπως τα γράφει είναι. Όταν έχω χρόνο θα γράψω details αλλά ας γράψει καλύτερα ο ίδιος, αν και ήδη έγραψε. Σε καμία περίπτωση τα graft που του είπαν δεν μπήκαν σε τόσο μικρή περιοχή και το αποτέλεσμα ήταν κάκιστο και καθόλου φυσικό. Απο όσο ξέρω το παιδί είναι στον 5ο μήνα τώρα από την επέμβαση την τελευταία και δηλώνει πολύ happy με το ως τώρα αποτέλεσμα. Καθόλου ευχαριστημένος δεν ήταν από τις παλαιές επεμβάσεις και κυρίως από την αντιμετώπιση που είχε.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Θεωρώ ότι έκανες έστω την υστάτη, μετά από τις προηγούμενες αποτυγχημένες επεμβάσεις, μια πολύ δυνατή επιλογή.
Είμαι βέβαιος το πρόβλημα σου θα διορθωθεί πλέον, και θα πιάσεις υψηλή φύτρωση, από ένα ικανότατο και ηθικό γιατρό.
Υπομονή να το δούμε στην πράξη με το πέρας του χρόνου.
Κρίμα που δεν έχουμε περισσότερες παρουσιάσεις τελευταία από την M*RC, καθώς θεωρώ μπορεί να δώσει πολύ δυνατά αποτελέσματα.
Καλή φύτρωση φίλε.
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε σου εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να πάνε όλα καλά και να λύσεις το πρόβλημα σου!!!

Είναι προφανές (εκτός αν κάποιος είναι τυφλός) ότι στις φωτο 5-6-7-8-9-10 δεν έχουν φυτρώσει με τίποτα 2800. Δεν ξέρω αν μπήκανε 2800 αλλά αν μπήκανε η φύτρωση είναι (πολύ) κάτω του 50% άρα πλήρης αποτυχία.

Προσωπικά πιστεύω (δεν είμαι γιατρός ….. :p :p:p:p) ότι η περιοχή επέμβασης δεν είναι πάνω από 30-40 cm2 (εκτός αν ο φίλος έχει τεράστιο κεφάλι…) δηλαδή μιλάμε για πυκνότητες (2800/30 ή 2800/40) 93 ή 70 graft/cm2…… Αυτά τα νούμερα τοποθέτησης δεν παίζουν ούτε στους κορυφαίους γιατρούς σε 2 ΜΜ. Άρα (κατά την ταπεινή μου εκτίμηση - είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p) δεν μπήκαν 2800.

Η εικόνα της τοποθέτησης επίσης δεν είναι εικόνα (super extra duper) dense packing μάλλον τοποθέτηση της τάξεως των <30 graft/cm2 δείχνει. Να μπήκαν και αλλά 5graft/cm2 στην δεύτερη (δεν φαίνεται για παραπάνω, κατά την ταπεινή μου εκτίμηση - είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p). Έχουμε δηλαδή τοποθέτηση σε 2 ΜΜ <35 graft/cm2 για επιφάνεια 30-40 δηλαδή από 1050 έως 1400 grafts.

Και πάλι βέβαια η εικόνα (φωτο 5-6-7-8) δείχνει παρα πολύ χαμηλή φύτρωση γιατί αν στην πρώτη είχαν φυτρώσει τα 30 graft/cm2 δεν θα ήταν τόσο αραιή. Δυστυχώς δεν έχουμε φωτο μετά την 2η ΜΜ…

Συνοψίζοντας λοιπόν την προσωπική μου άποψη (είπαμε δεν είμαι γιατρός:p:p:p:p:p) ούτε 2800 μπήκανε, μάλλον λιγότερα από τα μισά, ούτε η φύτρωση ξεπέρασε το 50%. Και εντάξει το να πληρώνεις για 2800 και να σου βάζουν τα μισά είναι θέμα που λύνεται στα δικαστήρια αλλά αν από αυτά που σου βάζουν φυτρώνουν τα μισά είναι ολέθριο σφάλμα που κανένα δικαστήριο δεν μπορεί να αποζημιώσει γιατί τα χαμένα graft δεν πρόκειται να επιστρέψουν ποτέ…..

Disclaimer: Οι παραπάνω απόψεις αποτελούν προσωπική άποψη του μέλους που τις έγραψε. Το μέλος δεν είναι γιατρός αλλά ένας απλός νοήμων άνθρωπος με καλή όραση (χθες πήγα στον οφθαλμίατρο) και κρίνει βάση των φωτογραφιών που ανέβασε το μέλος. Η πραγματικότητα μπορεί να είναι καλύτερη (ή και χειρότερη……)
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ήμουν παρών στο ραντεβού και τον είδα από κοντά οπότε ξέρω το story από πρώτο χέρι, έτσι όπως τα γράφει είναι. Όταν έχω χρόνο θα γράψω details αλλά ας γράψει καλύτερα ο ίδιος, αν και ήδη έγραψε. Σε καμία περίπτωση τα graft που του είπαν δεν μπήκαν σε τόσο μικρή περιοχή και το αποτέλεσμα ήταν κάκιστο και καθόλου φυσικό. Απο όσο ξέρω το παιδί είναι στον 5ο μήνα τώρα από την επέμβαση την τελευταία και δηλώνει πολύ happy με το ως τώρα αποτέλεσμα. Καθόλου ευχαριστημένος δεν ήταν από τις παλαιές επεμβάσεις και κυρίως από την αντιμετώπιση που είχε.
Αγαπητε dance,η τοποθετηση/εξηγηση του Γεωργιου για την περιπτωση του giannis1991 υπαρχει καπου στο φορουμ ;Οχι τοσο για τον αδικαιολογητα μεγαλο αριθμο grafts και την απολυτη βεβαιοτητα εκ μερους του οτι ολα θα πανε τελεια αλλα κυριως για την στρατηγικη 'κλεισιματος αυτιων' στις απαιτησεις και ευλογες ανησυχιες ενος προσγειωμενου πελατη οπως ηταν ο Γιαννης.Γιατι ξαφνικα ολοι κανουν λογο για τρομερο και μεγαλου επιπεδου γιατρο και θελω πραγματικα να καταλαβω απο που πηγαζει ολη αυτη η αισθηση ανωτεροτητας.
Επισης ο Γιαννης στο νημα του αναφερει σε καποιο ποστ καποια αλλα περιστατικα του Γεωργιου που δεν ειχαν παει καλα και μαλιστα εκανε παρακληση ο Γιαννης στα εν λογω μελη να ανεβασουν τα περιστατικα τους,κατι φυσικα που δεν εγινε ποτε.
Τεινουμε να κολλαμε την ταμπελα του κορυφαιου και σοβαρου πολυ ευκολα δυστυχως και ξεχναμε ή αγνοουμε πραγματικα δεδομενα.
 

oreo

Well-Known Member
Εμβαδομετρήστε την περιοχή κάλυψης σας και στείλτε quote για consultation σε 5-6 κλινικές , έχω την εντύπωση οτι θα εκπλαγείτε απο τις απαντήσεις....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Το μέλος εδώ απέκτησε και μια άσχημη ουλή από το στριπ όπως μας είπε πέρα από το γεγονός της κακής φύτρωσης από τις επεμβάσεις του στον Αναστασ@κη. Και φαίνεται κιόλας να του έβαλε αρκετά λιγότερα μοσχεύματα από όσα του είπε και πλήρωσε...! Τραγικά πράγματα παιδιά..Μακριά από τέτοιους "γιατρούς"...

Φίλε @Finally Restore καλή επιτυχιά να έχεις αρχικά. Μπορείς να μας δείξεις και την ουλή από το στριπ;
 

aeratos28

Just aeratos
Αν ψάξεις τα νήματα του γεωργιου,σχεδόν προ δεκαετίας,έκανε επεμβάσεις πετυχημένες που η πυκνότητα τους και η φυσικότητα τους από τότε,ήταν κάτι το ασύλληπτο..φυσικά θα έχουν υπάρξει και αποτυχίες..και οι λέξεις περί κορυφαίων κτλ δεν βγήκαν από τον ίδιο τον γιατρό,αλλά από πολλούς πελάτες και από πολλά μέλη εδώ..αυτά είναι τα πραγματικά δεδομένα..επεμβάσεις τύπου,dance,η σαν μια ακόμα,δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του,αν ψάξεις να την βρεις θα καταλάβεις για ποιον λέω,δεν έχουν πολλοί γιατροί να επιδείξουν ..να τα ζυγίζεις τα πράγματα και να μην τα βλέπεις μονόπαντα..
Αγαπητε dance,η τοποθετηση/εξηγηση του Γεωργιου για την περιπτωση του giannis1991 υπαρχει καπου στο φορουμ ;Οχι τοσο για τον αδικαιολογητα μεγαλο αριθμο grafts και την απολυτη βεβαιοτητα εκ μερους του οτι ολα θα πανε τελεια αλλα κυριως για την στρατηγικη 'κλεισιματος αυτιων' στις απαιτησεις και ευλογες ανησυχιες ενος προσγειωμενου πελατη οπως ηταν ο Γιαννης.Γιατι ξαφνικα ολοι κανουν λογο για τρομερο και μεγαλου επιπεδου γιατρο και θελω πραγματικα να καταλαβω απο που πηγαζει ολη αυτη η αισθηση ανωτεροτητας.
Επισης ο Γιαννης στο νημα του αναφερει σε καποιο ποστ καποια αλλα περιστατικα του Γεωργιου που δεν ειχαν παει καλα και μαλιστα εκανε παρακληση ο Γιαννης στα εν λογω μελη να ανεβασουν τα περιστατικα τους,κατι φυσικα που δεν εγινε ποτε.
Τεινουμε να κολλαμε την ταμπελα του κορυφαιου και σοβαρου πολυ ευκολα δυστυχως και ξεχναμε ή αγνοουμε πραγματικα δεδομενα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το τι εκανε και ποσο πετυχημενος ηταν πριν μια δεκαετια δεν μου λεει κατι.Οπως επισης δεν μου λεει κατι και η μια ή δυο επιτυχιες του,το λες και μονος σου,ενας ο dance και ακομη ενας με καλα αποτελεσματα.Το θεμα ειναι τι κανει τωρα και το τωρα του γιατρου δεν εχει να προσφερει τιποτα εποικοδομητικο,μια μετρια επιλογη ειναι που γινεται ακομη πιο μετρια οσο δεν δινονται εξηγησεις για τα οσα εχει αναφερει ο ιδιος ο Giannis1991 για τον ιδιο οπως και για τα αλλα περιστατικα.
 

bobby

Well-Known Member
Εμβαδομετρήστε την περιοχή κάλυψης σας και στείλτε quote για consultation σε 5-6 κλινικές , έχω την εντύπωση οτι θα εκπλαγείτε απο τις απαντήσεις....
Εσύ τι βλέπεις αγαπητέ @oreo. Η εκτίμηση που έκανα παραπάνω απέχει πολύ από αυτό που βλέπεις?
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω,η δεν τα λέω σωστά?? ΔΕΝ είναι 1 η 2 τα δυνατά αποτελέσματα..απλά αυτά τα δύο που θυμήθηκα τώρα ,σου γράφω πως είναι αποτελέσματα που έγιναν πριν 10 χρόνια κοντά με φυσικότητα και πυκνότητα του σήμερα από κορυφαίους παγκοσμίως γιατρούς..εδώ και πολλά χρόνια υπάρχουν οι δυνατότητες του γιατρού,αυτό λέω..πως δεν είναι κανένας χθεσινος..όταν έφτιαχνε hairline με 55-60 grafts ο Γεωργίου πριν 10 χρόνια,το 90-95% αυτών εδώ των γιατρών σήμερα που συζητάμε σήμερα έπαιζαν κουτσό ήλιο..είναι πολλά τα αποτελέσματα.ilcapitano,robot elmajiko dance και άλλοι πολλοί..αν αυτόν,εσύ τον λες μέτριο,επειδή στα τόσα χρόνια έτυχαν και κάποια αποτελέσματα να μην έχουν πάει καλά,κάτι δεν σκέφτεσαι σωστά
Το τι εκανε και ποσο πετυχημενος ηταν πριν μια δεκαετια δεν μου λεει κατι.Οπως επισης δεν μου λεει κατι και η μια ή δυο επιτυχιες του,το λες και μονος σου,ενας ο dance και ακομη ενας με καλα αποτελεσματα.Το θεμα ειναι τι κανει τωρα και το τωρα του γιατρου δεν εχει να προσφερει τιποτα εποικοδομητικο,μια μετρια επιλογη ειναι που γινεται ακομη πιο μετρια οσο δεν δινονται εξηγησεις για τα οσα εχει αναφερει ο ιδιος ο Giannis1991 για τον ιδιο οπως και για τα αλλα περιστατικα.
 

oreo

Well-Known Member
Εσύ τι βλέπεις αγαπητέ @oreo. Η εκτίμηση που έκανα παραπάνω απέχει πολύ από αυτό που βλέπεις?
Όχι φίλε δεν διαφωνώ με αυτά που έγραψες, βάση πάντα με το πως ερμηνεύουμε μια περιοχή χωρίς να έχουμε ακριβής μέτρηση.
Απο την δική μου οπτική έχω τόση εμπιστοσύνη στους γιατρούς, όσο και στον πισινό μου μετά απο ατελείωτο ξύδι και σβήσιμο με πατσά.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε παιδιά καλές όλες οι τεχνικές αναλύσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ γιατρών δεν αντιλέγω αλλά θα σταθεί κανένας στο γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για 2500 grafts ( συν τα 300 που του τα έκανε ''δώρο'' ο γιατρός ) και εν τέλει στο κεφάλι του τώρα βρίσκονται 1400 από αυτά καθώς τα υπόλοιπα δεν μπήκαν ΠΟΤΕ ; Ο ορισμός του deception. Δε γίνεται να μη σχολιαστεί αυτό το πράγμα.
 

oreo

Well-Known Member
Ρε παιδιά καλές όλες οι τεχνικές αναλύσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ γιατρών δεν αντιλέγω αλλά θα σταθεί κανένας στο γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για 2500 grafts ( συν τα 300 που του τα έκανε ''δώρο'' ο γιατρός ) και εν τέλει στο κεφάλι του τώρα βρίσκονται 1400 από αυτά καθώς τα υπόλοιπα δεν μπήκαν ΠΟΤΕ ; Ο ορισμός του deception. Δε γίνεται να μη σχολιαστεί αυτό το πράγμα.
Για να βγάλεις σίγουρα συμπεράσματα λείπουν κ κάποια άλλα στοιχεία. π.χ το χαρτί απο την κλινική που έγινε κ αναγράφει τον αριθμό g είναι μια καλή αρχή.
 
Μπλουζα