SPECTRAL DNC-L

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

danton

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Σπυρο εσυ βλεπεις επιπλεον regrowth με το DNC-L απο οτι σκετη μινοξιδιλι?

Φθανει να το βαζεις μια φορα την ημερα?
-->Βρηκα στο σιτε τους λεει 2 φορες την εημερα.....


....In a cream base for easy application without dripping, Spectral.DNC-L starts with research-grade 5% minoxidil, the best-known molecule proven by clinical trials to trigger hair growth.....


κρεμωδης υφη εχει? αν ναι πως δεν λερωνει το μαλλι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

danton είπε:
Σπυρο εσυ βλεπεις επιπλεον regrowth με το DNC-L απο οτι σκετη μινοξιδιλι?

Φθανει να το βαζεις μια φορα την ημερα?
-->Βρηκα στο σιτε τους λεει 2 φορες την εημερα.....


....In a cream base for easy application without dripping, Spectral.DNC-L starts with research-grade 5% minoxidil, the best-known molecule proven by clinical trials to trigger hair growth.....


κρεμωδης υφη εχει? αν ναι πως δεν λερωνει το μαλλι?
προσωπικά ψάχνομαι για το "κάτι" παραπάνω,μετά από τόσα χρόνια απλής μινοξ. ή ιδιοκατασκευών με μινοξ. :chinscratch

βάζω 1-2 φορές την ημέρα (συνήθως 1,και χρησιμοποιώ παραπάνω από 1 δόση)

σαν υφή και χρώμα είναι σαν την μουστάρδα ??? :D

την ημέρα της εφαρμογής δεν δίνει πάρα πολύ λάδωμα,αλλά την επόμενη ημέρα-ειδικά το λιπαρό μαλλί μου-χρειάζεται λούσιμο 8)

τα αποτελέσματα θα τα ανεβάσω και θα κρίνεις μόνος...
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

το spectral dnc-l ειναι σε κρεμα...το καλο ειναι πως η κρεμα αυτη δεν λαδωνει τα μαλλια οταν στεγνωσει!απο την αλλη το ασχημο σε μενα ειναι πως αν δεν εχεις κοντα μαλλια ειναι δυσκολο να την βαζεις,απο την αποψη πως πρεπει να την απλωσεις σε αρκετη επιφανεια στις ριζες(κατι που με την λοσιον κανεις πολυ ευκολοτερα)...αλλωστε και η ιδια η εταιρεια λεει πως απευθυνεται σε βαριες μορφες αραιωσης...οπου εκει δεν υπαρχουν και πολλα μαλλια,οποτε ειναι ευκολο να την βαζεις...γιααυτο τον λογο αποφασισα οταν τελειωσει να συνεχισω με dnc!παρηγγειλα χθες το dnc απο το e-aroma(τελευταιο κομματι!).μιλησα σημερα με την υπευθυνη και της εκανα παραπονα γιατι τοσο καιρο τα εχουν ολα τα προιοντα σε ελλειψη!η απαντηση της ηταν πως υπαρχει καποιο κολλημα με τον αντιπροσωπο(πηρε λεει την αντιπροσωπεια καποιος στην κυπρο!) και αυτο τους εχει καλυστερησει.ελπιζει συντομα να λυθει το προβλημα!
 

danton

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Ποσο κοντα πρεπει να ειναι τα μαλλια για να εχεις ευκολη εφαρμογη??Πρεπει να τα εχεις παρει με την κουρευτικη μηχανη?

Εσεις ποσο κοντα τα εχετε?

Μετα την εφαρμογη κιτρινιζει το κεφαλη λογω του μουσταρδη χρωματος?

Ειδα οτι εχει RetinolA μεσα οποτε εγω πρεπει να περιμενω να το δοκιμασω γιατι Τελος Γεναρη τελειωνω θεραμεια με Roaccutan(ισοτρετινοινη) .Και τα δυο ειναι Βιταμινη Α ...

Παντως μεχρι τωρα απο το Roaccutane που παιρνω στην αρχη μου δημιουργησε απιστευτη τριχοπτωση.Μετα απο 3 μηνες σταματησε αποτομα

Αλλα παρατηρησα οτι το δερμα ειναι πιο λεπτο και δεν εχω ιχνος λιπαροτητας. Εσεις βλεπετε εαν εχει τετοια επιδραση επανω σας η RetinolA? ΓΙατι εαν το δερμα ειναι πιο λεπτο ειναι πιο ευκολα να φθασουν οι ουσιες στον θυλακα και εαν λειπει η λιπαροτητα δεν υπαρχει και το εμποδιο του σμηγματος... Μπορει να λεω και βλακιες....
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ε οχι και τοσο κοντα,ειπαμε!απλα οσο πιο κοντα ειναι τα μαλλια σου τοσο πιο ευκολα θα μπορεις να το βαζεις!λογικο ειναι νομιζω απο την στιγμη που ειναι κρεμα!δεν αφηνει κανενα χρωμα στα μαλλια!ισα ισα εχει και σχετικα ευχαριστη μυρωδια!τωρα για τα αλλα που λες στο τελος δεν εχω καμια ιδεα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Martini

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Τελικα υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει to spectral dnc-l και να μας πει αν ειναι αποτελεσματικο ?
Οποιοι το εχουνε δοκιμασει για τουλαχιστον 3 μηνες και βαλε .. ας μας πουνε αν τελικα ειναι καλο προιον και αν ειναι καλυτερο απο rogaine foam 5% η minoxidil 5 % ;)
 

captkostas

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ SPECTRAL


XANDROX 5% ΠΡΩΙ
SPIRO DR LEE 5% ΝΥΧΤΑ
MINOXIDIL RETINOIC DR LEE ΝΥΧΤΑ

FUNGORAL WITH OLIVE OIL
T/GEL
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

λοιπόν,
εγώ κάνω 1 εξάμηνο dnc-l αλλά δεν τηρώ την προτεινόμενη χρήση (2 φορές την ημέρα)

είμαι ικανοποιημένος λόγω της εύκολης χρήσης του,
δεν λαδώνει,
και σύμφωνα με τα συστατικά του, περιέχει πάνω/κάτω ό,τι έχω χρησιμοποιήσει πρόσθετα σε απλή μινοξ. χωρίς ποτέ να παίρνω ομογενοποιημένο διάλυμα-άσε που πάντα είχα την αίσθηση ότι χαλάω την δράση της μινοξ. (λόγω μυρωδιάς του τελικού διαλύματος)

κάποια στιγμή θα ποστάρω την τρέχουσα κατάστασή μου,
αλλά σίγουρα δεν θα οφείλεται μόνο σε αυτό
 

Teri

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Spectral κάνω εδώ και 2 μήνες περίπου. Να προσθέσω ότι μέχρι πρότινος έβαζα καθημερινά μινοξιδίλη. Σίγουρα η κατάσταση δεν έχει χειροτερέψει με την έννοια ότι δεν μιλάμε για κάτι που δεν σου "δίνει" ή είναι ανεπαρκές. Διανύω μία σταθερή κατάσταση στο μαλλί μου θα έλεγα η οποία άλλες φορές δίνει ξέσπασμα και πυκνώνει και άλλες επανέρχεται σε αυτά που είμαι τώρα ας πούμε. Ακόμα είναι νωρίς να κρινω για αποτελέσματα αλλά σίγουρα αυτό το "βάρος" στο μαλλί, την λαδίλα την αίσθηση του πρηξίματος κυρίως στα μάτια, το τσούξιμο, και γενικότερα αυτή την παράξενη άισθηση που σου έδινε η Minox το spectral (ευτυχώς) δεν τα περιέχει. Πολύ πιο ανάλαφρο και στεγνώνει ταχύτατα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

Παιδιά, για να καταλάβω. Όσοι χρησιμοποιούσαν απλή minox και περάσανε στο spectral DNC-L, οι παρενέργειες της minox εξαφανίστηκαν? Εννοώ το πρήξιμο στο πρόσωπο και στα μάτια κυρίως....
Αν ισχύει αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω πως γίνεται, εφόσον και το spectral περιέχει και αυτό 5% minox....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

Τελικά το να το βρούμε το συγκεκριμένο εντός Ελλάδας δεν παίζει προς το παρόν?
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

δυστυχως δεν παιζει ακομα...αντιπροσωποι της ds laboratories στην ελλαδα οπως γραφει στο σαιτ τους ειναι 4(beautypaths,profumeria,.professionalcosmetics και e-aroma).ειχαν φερει τα προιοντα τριχοπτωσης τελος καλοκαιριου αλλα δυστυχως οταν τελειωσε εκεινη η παρτιδα δεν εφεραν παλι!ολο ειμαστε σε αναμονη λενε!τριχες!τρεχα γυρευε ποτε και αν θα φερουν παλι!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

Τι να πω...αυτή η Χώρα, το έχει κατάρα ΑΝ κάτι ψιλοαξίζει να το εξαφανίζει....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα