SPECTRAL DNC-L

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

captkostas

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Σπύρος είπε:
λοιπόν,
εγώ κάνω 1 εξάμηνο dnc-l αλλά δεν τηρώ την προτεινόμενη χρήση (2 φορές την ημέρα)

είμαι ικανοποιημένος λόγω της εύκολης χρήσης του,
δεν λαδώνει,
και σύμφωνα με τα συστατικά του, περιέχει πάνω/κάτω ό,τι έχω χρησιμοποιήσει πρόσθετα σε απλή μινοξ. χωρίς ποτέ να παίρνω ομογενοποιημένο διάλυμα-άσε που πάντα είχα την αίσθηση ότι χαλάω την δράση της μινοξ. (λόγω μυρωδιάς του τελικού διαλύματος)

κάποια στιγμή θα ποστάρω την τρέχουσα κατάστασή μου,
αλλά σίγουρα δεν θα οφείλεται μόνο σε αυτό

Σπυρο τιποτα νεα?? πως παμε με το Spectral??

Xandrox day
Xandrox retinoic night
spiro dr lee day night
fungoral+olive oil
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

ότι έγραψα παραπάνω αρχηγόπουλο-ελπίζω να ανεβάσω αξιόλογες φωτο για να δείτε κάποια στιγμή 8)
 

captkostas

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

dim74 είπε:
στον εναν μηνα και κατι ειμαι με το spectral dnc-l...ειναι νωρις ακομα...παντως και με τα τρια(revivogen+crinagen κοντα 4 μηνες...) δεν εχω δει κατι ακομα...

Dim τιποτα νεα?? πως παμε με το Spectral??

Xandrox day
Xandrox retinoic night
spiro dr lee day night
fungoral+olive oil
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

δυο μηνες το εβαλα,μετα δεν το βρηκα ελλαδα και πηρα το dnc που ειχαν ενα κομματι ακομα...δυο μηνες λοιπον dnc-l και ενας dnc.τιποτα ιδιαιτερο.
 

barman

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

παρηγγειλε κανεις απο emarket.gr? ειναι κομπλε το site ή δεν 8α ερ8ουν ποτε αυτα που 8α παραγγειλεις?
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Εγώ θα ρωτούσα αν είδε κανείς αποτέλεσμα (ειδικότερα μόνο με αυτό) και μετά από που να το πάρω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Κ εγω ρε παδια εχω απορια να δω αν ειχε καποιος αποτελεσματα με το spectral!Ας περιμενουμε το Σπυρο να ανεβασει καμια φωτογραφια να βγαλουμε κανενα συμπερασμα!!!!!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

3746741 είπε:
Κ εγω ρε παδια εχω απορια να δω αν ειχε καποιος αποτελεσματα με το spectral!Ας περιμενουμε το Σπυρο να ανεβασει καμια φωτογραφια να βγαλουμε κανενα συμπερασμα!!!!!
και πάλι δεν θα είναι ασφαλές συμπέρασμα - η θεραπεία μου βασίζεται κυρίως στην φινα,και το dnc-l δεν το χρησιμοποιώ όπως προτείνεται από την εταιρία
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Άκης είπε:
Εγώ θα ρωτούσα αν είδε κανείς αποτέλεσμα (ειδικότερα μόνο με αυτό) και μετά από που να το πάρω...

Έβαζα για 6 ή 7 μήνες το Spectral DNS χωρίς την παραμικρή βελτίωση στο μαλλί μου και είναι και ακριβό. Σε άλλους μπορεί να τα σκάσει καλά δεν ξέρεις πως αντιδρά στον καθένα...
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Να (ξανά)αναφέρω ότι η μινοξ πήρε έγκριση (και είχε αποτέλεσμα) και με 5% "γυμνή".
Άρα και σκέτη έχει αποτέλεσμα και πιστεύω όλες αυτές οι εμπορικές μίξεις έχουν σαν αποτέλεσμα να μας πιουν το αίμα.
Θα προτιμούσα να βάζω σκέτη 5% (όσο ποιο φτηνή μπορώ να την βρω, το ίδιο είναι) και να βάζω το λάδι που έχεις στην υπογραφή σου, από το να χρυσοπληρώνω πατέντες και ιδέες.

Τώρα, αν μαζευτούν καμια 30αριά και πουν ότι είδαν αποτέλεσμα μόνο με αυτό το προϊόν (δηλαδή ΔΕΝ χρησιμοποιούσαν τίποτα άλλο), τότε ναι, θα αλλάξω άποψη.
Όχι να βάζω πχ και κάτι άλλο, να παίρνω και proscar και τσουπ, κάνει δουλειά το DNC-L, αν με πιάνεις τι θέλω να πω.
Ο Σπύρος πχ το έθεσε πολύ σωστά, δεν μπορεί να κρίνει 100%.
 

show_palmettos

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

και σαν εγκριση πηρε ως υγρο,ομως ο αφρος αποδεικνυεται καλυτερος απο την υγρη της μορφη
η μινοξιδιλη με το palmetto(που ειναι τοπικο dht blocker) γιατι να μην εχει αποτελεσματικοτητα?
ετσι κι αλλιως και το σπεκτραλ εχει 5% μινοξιδιλη,οτι regrowth δωσει το 5 τοις εκατο του σπεκτραλ που ειναι η μινοξ δεν πιστευω να το επηρεαζουν τα υπολοιπα συστατικα..κι αν καποιος του φαινονται βαρια τα συστατικα του dnc-l μπορει να παρει το σκετο dnc που ειναι πιο κοντα σχετικα με την απλη μινοξ του ρογκεν και ειναι και minoxidil sulfate
ετσι κι αλλιως ειτε παιρνει καποιος τη σκετη μινοξιδιλη που λες οτι εγκριθηκε ακη μαζι με του στοματος αγωγη φιναστεριδης ειτε παιρνει το σπεκτραλ με παλμετο ειναι το ενα και το αυτο
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Επειδή φαίνεται δεν τα γνωρίζεις και δεν θες να τα μάθεις, κάνω μια τελευταία προσπάθεια:
1)Και ο αφρός πήρε έγκριση. Αλλιώς δεν θα κυκλοφορούσε.
2)Και ο αφρός και η λοσιόν περιέχουν 5% μινοξ. Η μινοξ κάνει την δουλειά, όχι ο αφρός. Αλλιώς θα βάζαμε αφρό ξυρίσματος.
3)ΤΟ palmetto δεν μπλοκάρει την σύνθεση της DHT. Το έχεις πει 100 φορές, στο έχω απαντήσει 101 και ακόμα γι'αυτό μιλάμε. ΔΕΝ. Πάει τελείωσε. Εκτός αν έχεις κάποια έρευνα καινούρια. Και να την μπλοκάρει (λέμε τώρα), ΔΕΝ σταματά την τριχόπτωση. Πόσο μάλιστα τοπικά. Αυτό είναι ένα παραμύθι που ξεκίνησαν οι εταιρίες για να πουλήσουν.
4) Δεν συγκρίνεται η φινα από το στόμα με τοπικό palmetto.Τουλάχιστον δες αν ισχύουν αυτά που θες να γράψεις. Εκτός αν το είπες για να γελάσουμε και δεν το κατάλαβα.
 

GK

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Άκης είπε:
3)ΤΟ palmetto δεν μπλοκάρει την σύνθεση της DHT. Το έχεις πει 100 φορές, στο έχω απαντήσει 101 και ακόμα γι'αυτό μιλάμε. ΔΕΝ. Πάει τελείωσε. Εκτός αν έχεις κάποια έρευνα καινούρια. Και να την μπλοκάρει (λέμε τώρα), ΔΕΝ σταματά την τριχόπτωση. Πόσο μάλιστα τοπικά. Αυτό είναι ένα παραμύθι που ξεκίνησαν οι εταιρίες για να πουλήσουν.

Άκη, το Revivogen kατά κύριο λόγο, S.P δεν έχει ? Ή απλά αποτελεί ένα από τα πολλά συστατικά του, που στο σύνολο τους κάνουν δουλειά και παρουσιάζουν αποτέλεσμα σε κάποιους όπως π.χ σε εσένα τον ίδιο που σου είχε σταματήσει την τριχόπτωση που σίγουρα εάν είχε σταματήσει αυτό θα στην σταμάτησε και όχι το tricomin.
:eek:fft: Ξέρει κανείς ποια συστατικά έχει πλυν του S.P

edit: θα κοιτάξω στο revivogen thread :p
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Για εμένα κάθε προϊόν που βάζει palmetto το κάνει για εμπορικούς σκοπούς, γιατί λίγο πολύ ο κόσμος το ξέρει ή θεωρεί safe τα βότανα και του δίνει μια ευκαιρία. Έτσι πιστεύω το κάνει και το Revivogen. Αλλιώς ποιος θα το πάρει αν έχει μόνο ψευδάργυρο;
Γνώμη μου πάντα.
Ωστόσο περιέχει και άλλα, όπως ψευδάργυρο+β6 πχ.
 

3746741

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Τελικα παιδια εγω εχω να πω πως με την παρατηρηση που κανω τον τελευταιο καιρο απο τις συζητησεις σας εχω μαθει περισσοτερα απο αυτα που ξερουν καποιοι ασχετοι δερματολογοι οσον αφορα την τριχοπτωση!Αλειθεια Ακη κ Σπυρο βλεπω πως στην υπογραφη σας κανενας απο τους δυο σας δεν χρησιμοποιεει μινοξιδιλη!Πως κ ετσι?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα