Paulo,dr.erdogan fue 4033grafts 31/1-1/2 2018

nik3

New Member
1 Μήνας .

Οι μέρες περνάνε πολύ αργα! Φωτογραφίες αμέσως μετα το λούσιμο

Πάυλο καταρχάς καλή φύτρωση.
Σου είπε ο γιατρός πόσο καιρό θα διαρκέσει η "κοκκινίλα" στο δέρμα της λήπτριας? Η πτώση που παρατηρείς στα μεταμοσχευμένα είναι σύμφωνη με το χρονοδιάγραμμα του γιατρού?

Ευχαρίστω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Ευχαριστώ φίλε .
Και η κοκκινίλα και η πτώση διαφέρουν σε κάθε περίπτωση αλλά από ότι διάβασα μετά τις 15-20 ημέρες μετά την μεταμόσχευση αρχίζει η πτώση ,το ίδιο έγινε και σε μένα τώρα έχασα το 90% των νέων μαλλιών και νιώθω γενικά ότι είναι αραιός παντού αν και διάβασα στις οδηγίες της κλινικής ότι είναι φυσιολογικό .Οσο για την κοκκινίλα ξέρω ότι διαρκεί 2-3 μήνες επίσης βάζω Αλόη στην δότρια για ανακούφιση και από σήμερα βάζω και στην λήπτρια .
 

paulo

Active Member
Ευχαριστώ Πανο.
Το μονο που με πειράζει ειναι το καπέλο έξω που φοράω με αποσυντονίζει γενικός.. και χωρίς δεν γίνεται γιατί έχω τον ερυθρότητα .
 

Akis-multi

Well-Known Member
Paulo υπομονή τώρα τα δυσκολα περασαν.. εδω το σκεφτοσουν τοσο καιρο, πηρες αποφαση και πηγες τουρκια όλα έγιναν σωστα...μην αγχώνεσαι τώρα απλά να έχεις την ηρεμία σου και από μέρα σε μέρα πραγματικά θα υπαρχει διάφορα. Δε θα το καταλαβαίνεις τόσο στον καθρέφτη μόνο μέσα από φωτογραφίες θα βλέπεις διάφορα. Εγώ 4,5 μηνες τωρα τραβάω κάθε μέρα ίσως και εμμονικα αλλα με βοηθάει να συγκρίνω. Στη δοτρια καλά κάνεις και βάζεις αλόη ανακουφίζει γιατί θυμάμαι η ενοχληση δε παλευοταν.. καλή επιτυχια..
 

paulo

Active Member
2 Μήνας .
Έχω κρατήσει το 10-15 των μεταμοσχευμένων μαλλιών .Η δότρια βγάζει που και που σπυράκια αλλα όσο πάει καλύτερα και η πυκνότητα της .
 

Συνημμένα

  • DAD7AE07-D62B-4AA3-A054-CEC123447B5E.jpeg
    DAD7AE07-D62B-4AA3-A054-CEC123447B5E.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 592
  • 535333BE-5F41-4F39-B1E3-397A0CB5166E.jpeg
    535333BE-5F41-4F39-B1E3-397A0CB5166E.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 567
  • 352343F2-E4A0-490C-AE28-2F0B2F6D1A9F.jpeg
    352343F2-E4A0-490C-AE28-2F0B2F6D1A9F.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 592
  • 0F3721A2-068C-45E5-9C3A-067565297C1B.jpeg
    0F3721A2-068C-45E5-9C3A-067565297C1B.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 595

Panos1982

Well-Known Member
Παυλο τελειος τα πας αψογα !!!! :D:D
Εντάξει σε πειραζω λιγο,
Τωρα ειναι η φαση που ολα ειναι στο χειροτερο σταδιο....ετσι ειναι ο 2ος μηνας παντα...
Απο δω κ στο εξης θα αρχίσει η βελτιωση μερα με τη μερα, και τωρα ειδικα που δεν εχεις μαλλια θα βλεπεις συνεχως νεες τριχουλες να εμφανιζονται....
Το στοιχημα στη δικη σ περιπτωση ειναι να δεσει καλα το μαλλι που μπηκε ακριβως πισω απ το νησακι της hairline μετα υπολοιπα απο πισω και να στα δεσει ολα ωραια να ειναι ομοιόμορφα. Κατι που κ απ τη τριχα που εχεις πιστευω θα επιτευχθεί πολυ καλα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Επισης προσπαθησε αν ειναι ευκολο να βαζεις πιο καθαρες κ φωτεινες φωτογραφίες απο δω κ στο εξης για να φαινονται καλυτερα οι λεπτομερειες της εξελιξης σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Περιμένω από εδώ και πέρα με αγωνία Πανό!
Οι επόμενες θα είναι σε εξωτερικό χώρο και ποιο λεπτομερείς γιατί από εδώ και πέρα θα φενεται η εξέλιξη της μεταμόσχευσης .
 

kolias

Active Member
εγω θελω να δω στις γωνιες τι θα παιχτει , πολυ δυσκολη η περιπτωση σου απο πλευρας τεμπλ και εγω ετσι ειμαι ρε γαμωτο μεγαλη πικρα να μπαινει το τεμπλ τοσο πολυ μεσα τα κανει ολα πιο δυσκολα
 

kolias

Active Member
το καλο με το φορουμ ειναι οτι μαζι με εσενα περιμενουν το αποτελεσμα και αλλοι...... αντε να πανε ολα καλα να χαρουμε ολοι μαζι μπας και δουμε καμμια ασπρη ημερα
 

kolias

Active Member
εχεις φανταστει περιπου το χτενισμα?
μια φραντζουλα προς τα δεξια που υπαρχει και μεγαλυτερη υποχωρηση στην γεφυρα ισως η ειναι δικοπο μαχαιρι?
 

PROF

Active Member
Αγαπητέ Παύλο η πλέον άχαρη φάση τέλειωσε, από εδώ και εμπρός κάθε μέρα που περνάει
θα είναι υπέρ σου, ετοιμάσου για τα καλύτερα!
 

nik3

New Member
Αν γνωρίζει κάποιος, μπορεί να μας/μου πει πως θα μπορούσε να έχει επηρεάσει η χρήση Φίνας τον Παύλο σε αυτό το στάδιο. Θα είχε κάποια θετική επίδραση στις περιοχές που τώρα είναι "γυμνές" στους κροτάφους, ή δεν είναι απαραίτητο αυτό?
 

vlafo

Well-Known Member
Αν γνωρίζει κάποιος, μπορεί να μας/μου πει πως θα μπορούσε να έχει επηρεάσει η χρήση Φίνας τον Παύλο σε αυτό το στάδιο. Θα είχε κάποια θετική επίδραση στις περιοχές που τώρα είναι "γυμνές" στους κροτάφους, ή δεν είναι απαραίτητο αυτό?
Στους κροτάφους nick δεν θα του έκανε απολύτως τίποτα.
 
Μπλουζα