Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Καλημερούδια [emoji846]
af0ca81094f1ca288aa7128f88bfc9cf.jpg
 

Adriano

Well-Known Member
Όχι ούτε καν. Απλά το έχεις σε αυτό. Από περιέργεια ρώτησα. Δεν έχω κάτι να σχολιάσω αρνητικά.
 

mic6

Well-Known Member
Όχι ούτε καν. Απλά το έχεις σε αυτό. Από περιέργεια ρώτησα. Δεν έχω κάτι να σχολιάσω αρνητικά.
Η αλήθεια είναι ότι μου το έχουν ξαναπεί παλιότερα σε άσχετα αντικείμενα βέβαια [emoji846]

Διδάσκω στο Πανεπιστήμιο, αυτή είναι η βασική δουλειά μου από το 2004 μέχρι σήμερα.
 

vagosx

Well-Known Member
Mic δε θα μπω σε καμμία σοβαρή ανάλυση της επέμβασης σου (σχεδιασμός hairline, πυκνότητα, φυσικότητα, δότρια, κλπ.), αφενός μεν διότι είναι πολυ νωρίς και αφετέρου διότι οι φωτό δεν ενδείκνυνται.
Αυτό όμως που μπορω να πω σίγουρα είναι πως εισαι από τις περιπτώσεις που ήταν τόσο χάλια πριν η κατάσταση (εννοώ οχι μόνο η αραίωση, αλλά ο συνδυασμός με τον τρόπο που τα κουρευες, σύμφωνα παντα με τη φωτο που εχεις ανεβάσει) που η μμ σε συνδυασμό με το νέο κούρεμα αλλά και τη χρήση του regaine (που φαντάζομαι ότι έχει μπουσταρει το μαλλί που είχες ειδικά στις πισω ζώνες και ταυτόχρονα έχει επιταχύνει και τη φυτρωση) που η αλλαγή προς το καλυτερο είναι πολυ μέγαλη.
Ελπιζω να εξελιχθούν αναλογα και τα αντίστοιχα τεχνικά θέματα για τα οποία θα μπορουμε να διατυπώσουμε άποψη στο εξάμηνο και εφόσον υπάρξουν και οι αντίστοιχες φωτο.
Καλη συνεχεια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Mic δε θα μπω σε καμμία σοβαρή ανάλυση της επέμβασης σου (σχεδιασμός hairline, πυκνότητα, φυσικότητα, δότρια, κλπ.), αφενός μεν διότι είναι πολυ νωρίς και αφετέρου διότι οι φωτό δεν ενδείκνυνται.
Αυτό όμως που μπορω να πω σίγουρα είναι πως εισαι από τις περιπτώσεις που ήταν τόσο χάλια πριν η κατάσταση (εννοώ οχι μόνο η αραίωση, αλλά ο συνδυασμός με τον τρόπο που τα κουρευες, σύμφωνα παντα με τη φωτο που εχεις ανεβάσει) που η μμ σε συνδυασμό με το νέο κούρεμα αλλά και τη χρήση του regaine (που φαντάζομαι ότι έχει μπουσταρει το μαλλί που είχες ειδικά στις πισω ζώνες και ταυτόχρονα έχει επιταχύνει και τη φυτρωση) που η αλλαγή προς το καλυτερο είναι πολυ μέγαλη.
Ελπιζω να εξελιχθούν αναλογα και τα αντίστοιχα τεχνικά θέματα για τα οποία θα μπορουμε να διατυπώσουμε άποψη στο εξάμηνο και εφόσον υπάρξουν και οι αντίστοιχες φωτο.
Καλη συνεχεια!
Τα καταλαβαίνω όλα που λες εκτός από ένα. Στη σελίδα 16 έχω ανεβάσει φωτό απο canon s95, μια από τις καλύτερες κάμερες που έβγαλε, σε φουλ φωτισμό και με μεγάλη ευκρίνεια. Τι ακριβώς δεν σου κάνει σε αυτές; Ρωτάω για να καταλάβω πώς θα βγάλω καλύτερες στο τετράμηνο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα καταλαβαίνω όλα που λες εκτός από ένα. Στη σελίδα 16 έχω ανεβάσει φωτό απο canon s95, μια από τις καλύτερες κάμερες που έβγαλε, σε φουλ φωτισμό και με μεγάλη ευκρίνεια. Τι ακριβώς δεν σου κάνει σε αυτές; Ρωτάω για να καταλάβω πώς θα βγάλω καλύτερες στο τετράμηνο.

Η ευκρίνεια δεν είναι μεγάλη γιατί μάλλον τις έχεις κροπάρει. Επίσης ο φωτισμός δεν είναι ο ενδεδειγμένος. Αν θες καλές φώτο, ή εξωτερικός φωτισμός ή μέσα αλλά με φως από πάνω. Είναι πολλά τα χρόνια που η S95 ήταν από τις καλύτερες κάμερες (10Μ). Τώρα ένα καλό κινητό βγάζει πολύ καλύτερες φώτο.
 

vagosx

Well-Known Member
Τα καταλαβαίνω όλα που λες εκτός από ένα. Στη σελίδα 16 έχω ανεβάσει φωτό απο canon s95, μια από τις καλύτερες κάμερες που έβγαλε, σε φουλ φωτισμό και με μεγάλη ευκρίνεια. Τι ακριβώς δεν σου κάνει σε αυτές; Ρωτάω για να καταλάβω πώς θα βγάλω καλύτερες στο τετράμηνο.

Εκεινες οι φωτο είναι εξαιρετικές, αλλά εκεί δεν φαίνεται ακόμη το αποτέλεσμα, είναι σε πολυ αρχικό στάδιο, ενώ στις τελευταίες που εχεις ανεβάσει οι φωτο είναι υπό χαμηλό φωτισμό και υπάρχει το τείχος που δημιουργεί η hairline και δεν μπορεί κανεις να καταλάβει κάτι.
Βέβαια καταλαβαίνω την ψυχολογία σου ότι είναι πολυ ανεβασμένη και μπράβο σου που εισαι ικανοποιημένος και ανεβασμένος (αυτό είναι από τα ζητούμενα μετα από μια μμ) και προσπαθείς να μας μεταφέρεις τη χαρά σου, οποτε όλα καλα!
Προφανως και δεν εννοώ κάτι αρνητικό, το αντίθετο όλα πολυ καλα, με την επισήμανση όμως ότι μια και μιλαμε για μια επέμβαση που ολοκληρώνεται στο 12μηνο είναι πολυ νωρίς για συμπεράσματα, η αληθεία όμως είναι ότι δείχνει να πηγαίνει πολυ καλα, και μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Καλη συνεχεια, όλοι σου ευχόμαστε το καλυτερο γιατί ειμαστε συμπασχοντες και ξέρουμε ποσό σημαντικό είναι να πάνε καλα τα πράγματα!
 

mic6

Well-Known Member
Εκεινες οι φωτο είναι εξαιρετικές, αλλά εκεί δεν φαίνεται ακόμη το αποτέλεσμα, είναι σε πολυ αρχικό στάδιο, ενώ στις τελευταίες που εχεις ανεβάσει οι φωτο είναι υπό χαμηλό φωτισμό και υπάρχει το τείχος που δημιουργεί η hairline και δεν μπορεί κανεις να καταλάβει κάτι.
Βέβαια καταλαβαίνω την ψυχολογία σου ότι είναι πολυ ανεβασμένη και μπράβο σου που εισαι ικανοποιημένος και ανεβασμένος (αυτό είναι από τα ζητούμενα μετα από μια μμ) και προσπαθείς να μας μεταφέρεις τη χαρά σου, οποτε όλα καλα!
Προφανως και δεν εννοώ κάτι αρνητικό, το αντίθετο όλα πολυ καλα, με την επισήμανση όμως ότι μια και μιλαμε για μια επέμβαση που ολοκληρώνεται στο 12μηνο είναι πολυ νωρίς για συμπεράσματα, η αληθεία όμως είναι ότι δείχνει να πηγαίνει πολυ καλα, και μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Καλη συνεχεια, όλοι σου ευχόμαστε το καλυτερο γιατί ειμαστε συμπασχοντες και ξέρουμε ποσό σημαντικό είναι να πάνε καλα τα πράγματα!
Ευχαριστώ αγόρι

Εννοείται ότι στο τρίμηνο έβαλα φωτό προς κρίση και συμπεράσματα και οι επόμενες σε χαμηλό φωτισμό με αρκουδάκια και σαχλαμαρίτσες είναι απλώς για πλάκα.

Στο τετράμηνο πάλι κανονικές σε άπλετο φως.
 

Tsek

Well-Known Member
Αρχισαν πάλι τα σχόλια μείωσης.. Ο φωτισμός, το κούρεμα, η μινοξιδίλη κλπ.
Για όσους πανε στο εξωτερικό και ξεκινανε φίνα 6-12 μηνες πριν δηλαδή τι πρέπει να γραφτεί ρε παιδια.
Μην τα λέτε αυτά δηλαδή ελεος, δεν είμαστε πια ενας και δύο σαν περυσι να μας βγαλετε ψευτες.
 

mic6

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι από μόνος μου είχα ρωτήσει αν πιστεύετε ότι η μινοξ είναι η αιτία που έχω μπουσταρει και η πλειοψηφία εδώ απάντησε ότι σε 2μιση μήνες δεν προλαβαίνει να κάνει δουλειά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μίνο είναι γνωστό ότι μπουστάρει την γρήγορη φύτρωση χωρίς όμως να έχει σοβαρή επίπτωση στο τελικό αποτέλεσμα. Αυτό σημαίνει ότι ένα αποτέλεσμα 3-4 μηνών μπορεί να μοιάζει με ένα αποτέλεσμα 5-6 μηνών κάποιου άλλου που δεν βάζει. Το έχουμε δει πολλές φορές και σε άλλα περιστατικά (john1294, κλπ). Άρα όλα τα συμπεράσματα πρέπει να βγαίνουν κοντά στο 10-12μηνό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα