Mark84, fue, γκαρτσονίκα-κοντογιάννη, 2864 grafts, 15-16/06/2017 (νικητής κλήρωσης έως 6000 τρίχες)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν επειδή μπερδεύτηκα με όλα αυτά, κάθισα και έφτιαξα ένα συγκριτικό του Μαρκ (δεν είναι τίποτα. με το infaview γίνεται μπαμ μπαμ). Νομίζω ότι η φύτρωση είναι καλή για 7μηνο (μάλλον 7μηνο είναι ασχέτως αν το ανέβασε τον 8ο μήνα, γιατί όταν έσωζα τις φωτογραφίες που έβγαζε ως τίτλο ΕΑ 7μήνου). Θεωρητικά αυτό που δεν είναι καλό είναι η κατανομή. Άρα στο ερώτημα του Mogan θα απαντούσα το πρώτο (δηλαδή θέματα κατανομής μοσχευμάτων) με επιφύλαξη γιατί αν δεν ολοκληρωθεί το 12μηνο εγώ δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα. Πάντως το crown θέλει πολλά μοσχεύματα γι' αυτό και εγώ επιμένω να βάλω σε εμένα τουλάχιστον 1000 όταν πολλοί μου λένε ότι και με 500 καλά θα είσαι.

Οι φώτος παρακάτω.

back.jpg
front 2.jpg
front.jpg
left.jpg
right.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Λοιπόν επειδή μπερδεύτηκα με όλα αυτά, κάθισα και έφτιαξα ένα συγκριτικό του Μαρκ (δεν είναι τίποτα. με το infaview γίνεται μπαμ μπαμ). Νομίζω ότι η φύτρωση είναι καλή για 7μηνο (μάλλον 7μηνο είναι ασχέτως αν το ανέβασε τον 8ο μήνα, γιατί όταν έσωζα τις φωτογραφίες που έβγαζε ως τίτλο ΕΑ 7μήνου). Θεωρητικά αυτό που δεν είναι καλό είναι η κατανομή. Άρα στο ερώτημα του Mogan θα απαντούσα το πρώτο (δηλαδή θέματα κατανομής μοσχευμάτων) με επιφύλαξη γιατί αν δεν ολοκληρωθεί το 12μηνο εγώ δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα. Πάντως το crown θέλει πολλά μοσχεύματα γι' αυτό και εγώ επιμένω να βάλω σε εμένα τουλάχιστον 1000 όταν πολλοί μου λένε ότι και με 500 καλά θα είσαι.

Οι φώτος παρακάτω.

Προβολή συνημμένου 16911 Προβολή συνημμένου 16912 Προβολή συνημμένου 16913 Προβολή συνημμένου 16914 Προβολή συνημμένου 16915

Περαν των μετριων αποτελεσματων της DHI, με τη βοηθεια του φιλου Pirou (ενθερμου υποστηρικτη της κλινικης) διακρινω και μια προσπαθεια παραποιησης της αληθειας.

Συγκεκριμενα στις συγκριτικες φωτογραφιες ο φωτισμος ειναι ξεκαθαρα διαφορετικος.

Για ποιο λογο οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πιο σκοτεινες; Ειναι δυνατον να μην διακρινουμε τις διαφορετικες συνθηκες φωτισμου;

Μηπως γινεται προσπαθεια ωραιοποιησης ενος μετριοτατου αποτελεσματος;

Ας μας απαντησει ο φιλος Piros που εσπευσε να κανει αυτο το συγκριτικο τεστ φωτογραφιων.

Επιτελους, ας συνειδητοποιησουν καποιοι οτι με τετοιες μεθοδους παραπλανησης χανει η συγκεκριμενη κλινικη καθε ιχνος αξιοπιστιας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Περαν των μετριων αποτελεσματων της DHI, με τη βοηθεια του φιλου Pirou (ενθερμου υποστηρικτη της κλινικης) διακρινω και μια προσπαθεια παραποιησης της αληθειας.

Συγκεκριμενα στις συγκριτικες φωτογραφιες ο φωτισμος ειναι ξεκαθαρα διαφορετικος.

Για ποιο λογο οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πιο σκοτεινες; Ειναι δυνατον να μην διακρινουμε τις διαφορετικες συνθηκες φωτισμου;

Μηπως γινεται προσπαθεια ωραιοποιησης ενος μετριοτατου αποτελεσματος;

Ας μας απαντησει ο φιλος Piros που εσπευσε να κανει αυτο το συγκριτικο τεστ φωτογραφιων.

Επιτελους, ας συνειδητοποιησουν καποιοι οτι με τετοιες μεθοδους παραπλανησης χανει η συγκεκριμενη κλινικη καθε ιχνος αξιοπιστιας.

Εχει δικιο για τον φωτισμο o tol δεν το ειχα προσεξει. για 2864 μοσχευματα σιγουρα αρκετα απο αυτα δεν φυτρωσαν ποτε και καποια μαμα μαλλια χαιρετησαν. Η hairline επισης αδυναμη και σε καποια σημεια δεν υπαρχει.
Σιγουρα δεν ειναι για να τους διαφημισει το συγκεκριμενο αποτελεσμα.
αν κανει και χτενισμα προς τα πανω τα μαλλια εκει ειναι που θα δειξει πολυ αραιο.
 

Mogan

Active Member
Ισχυει αυτο με το φωτισμό. Δεν το ειχα προσεξει ουτε κι εγω. Καλο θα ειναι @Mark84 στην επομενη επισκεψη σου και φωτογραφιση σου να προσπαθησετε να εχετε αναλογο φωτισμο και ρυθμίσεις της καμερας με την αρχικη φωτογραφια.
 

Zob

Active Member
Ισχυει αυτο με το φωτισμό. Δεν το ειχα προσεξει ουτε κι εγω. Καλο θα ειναι @Mark84 στην επομενη επισκεψη σου και φωτογραφιση σου να προσπαθησετε να εχετε αναλογο φωτισμο και ρυθμίσεις της καμερας με την αρχικη φωτογραφια.
Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι θεμα φωτισμου του χωρου αλλα επεξεργασιας της εικονας.
 

athenian

Well-Known Member
Οτι φωτισμο και να εχει μιλαμε για μια αποτυχημενη μεταμοσχευση με λαθος σχεδιασμο και χαμηλο ποσοστο φυτρωσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Περαν των μετριων αποτελεσματων της DHI, με τη βοηθεια του φιλου Pirou (ενθερμου υποστηρικτη της κλινικης) διακρινω και μια προσπαθεια παραποιησης της αληθειας.

Συγκεκριμενα στις συγκριτικες φωτογραφιες ο φωτισμος ειναι ξεκαθαρα διαφορετικος.

Για ποιο λογο οι τελευταιες φωτογραφιες ειναι πιο σκοτεινες; Ειναι δυνατον να μην διακρινουμε τις διαφορετικες συνθηκες φωτισμου;

Μηπως γινεται προσπαθεια ωραιοποιησης ενος μετριοτατου αποτελεσματος;

Ας μας απαντησει ο φιλος Piros που εσπευσε να κανει αυτο το συγκριτικο τεστ φωτογραφιων.

Επιτελους, ας συνειδητοποιησουν καποιοι οτι με τετοιες μεθοδους παραπλανησης χανει η συγκεκριμενη κλινικη καθε ιχνος αξιοπιστιας.

Όπα αγαπητέ tol, που και πως τα γράφεις αυτά που γράφεις?????

Εγώ πήρα τις φωτογραφίες του ανθρώπου όπως τις είχε ποστάρει και έφτιαξα το συγκριτικό μόνο και μόνο για να έχουμε μια εικόνα, μιας και οι φωτογραφίες του ήταν σκόρπιες. Ούτε "έφτιαξα" φωτογραφίες, ούτε παραποίησα φωτογραφίες. και φυσικά ούτε είπα ότι είναι καλό το αποτέλεσμα, ούτε είπα ότι εδώ η DHI τα έσπασε. Το αντίθετο, είπα βεβαίως ότι η φύτρωση εμένα μου φαίνεται μια χαρά για 7μηνο και ότι απλά έχει γίνει λάθος στην κατανομή. Δηλαδή λιγότερα μοσχεύματα από όσα κανονικά έπρεπε να μπουν. Άρα η απάντησή μου δόθηκε και στο πιο πάνω ποστ, αλλά αφού την ξαναζητάς να την ξαναγράψω για τρίτη φορά:

1. Καλή φύτρωση για 7μηνο
2. Λίγα μοσχεύματα για το μέγεθος της προβληματικής περιοχής (με δεδομένο ότι εμπλέκεται σε αυτήν και το crown που είναι από μόνο του "αδηφάγο" στα μοσχεύματα)
3. Λάθος κατανομή

Το θέμα είναι να μην μπερδεύουμε το ποσοστό φύτρωσης με το αποτέλεσμα. Άλλο να λέμε μέτριο αποτέλεσμα (που είναι μέχρι στιγμής) και άλλο να λέμε ότι δεν φύτρωσε τίποτα.
 

Dim1989

Member
Ρε παιδια μη τρελαθούμε και φυσικα υπαρχει βελτιωση απλα απο την αρχη τα grafts ειναι λιγα για να καλυψουν ολη τη περιοχη μπροστα και crown. Γνωμη μου οτι θελει αλλα τοσα για να υπαρχει ικανοποίητικη καλυψη
 

Adriano

Well-Known Member
Ρε παιδια μη τρελαθούμε και φυσικα υπαρχει βελτιωση απλα απο την αρχη τα grafts ειναι λιγα για να καλυψουν ολη τη περιοχη μπροστα και crown. Γνωμη μου οτι θελει αλλα τοσα για να υπαρχει ικανοποίητικη καλυψη

Κοίταξε φίλε. Αν πιστεύεις ότι κάποιος έχει να σπαταλά μοσχεύματα σε μεγάλο βαθμό καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις την άποψη σου. Ο φίλος έβγαλε 2864 grafts και θα έπρεπε να έχει καλύτερο αποτέλεσμα. Δεν είναι για σπατάλη τα grafts.
 

Dim1989

Member
Κοίταξε φίλε. Αν πιστεύεις ότι κάποιος έχει να σπαταλά μοσχεύματα σε μεγάλο βαθμό καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις την άποψη σου. Ο φίλος έβγαλε 2864 grafts και θα έπρεπε να έχει καλύτερο αποτέλεσμα. Δεν είναι για σπατάλη τα grafts.
Αμα νομιζεις οτι ενα κεφαλι με Norwood 5 προς 6 θα καλυφθει με 2864 grafts και με μ.ο 2.2 που εχει το παιδι μαλλον εσυ πρεπει να αναθεωρήσεις.. Και επισης δεν εχει τελειωσει το 12μηνο για να βγαζουμε συμπεράσματα, ουτε καν το 9μηνο
 

felaini

Active Member
Αυτη η μεταμοσχευση διχνει μια στασιμοτητα κ ανησυχιτικα χωρις μελλον εξελιξη απ την συγκεκριμενη κλινικη.. δυστυχως αλλη μια περιπτωση μετριας μεταμοσχευσης ελληνικης εταιριας!! Τουλαχιστον δειχνει μια φυσικοτητα αλλα τιποτα παραπανω.. δηλαδη τι σημαινει βαλαν λιγα γκραφτς διασπαρτα σε μεγαλο εμβαδον;;(αυτο βαραινει την κλινικη ως προς την στρατηγικη της που ειναι αστεια τουλαχιστον).. αν αυτο ικανοποιει τους μελλοντικους υποψηφιους σηκωνω τα χερια ψηλα!
 

Adriano

Well-Known Member
Αμα νομιζεις οτι ενα κεφαλι με Norwood 5 προς 6 θα καλυφθει με 2864 grafts και με μ.ο 2.2 που εχει το παιδι μαλλον εσυ πρεπει να αναθεωρήσεις.. Και επισης δεν εχει τελειωσει το 12μηνο για να βγαζουμε συμπεράσματα, ουτε καν το 9μηνο

Μα δεν είναι norwood 5 ή 6.
 

crossfire

Well-Known Member
Αμα νομιζεις οτι ενα κεφαλι με Norwood 5 προς 6 θα καλυφθει με 2864 grafts και με μ.ο 2.2 που εχει το παιδι μαλλον εσυ πρεπει να αναθεωρήσεις.. Και επισης δεν εχει τελειωσει το 12μηνο για να βγαζουμε συμπεράσματα, ουτε καν το 9μηνο

Τα grafts είναι μια χαρά......η στρατηγικη είναι τελείως λάθος.
 

piros75

Well-Known Member
Παιδιά για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, για να καλυφθεί το crown που φαίνεται στη φωτογραφία του πριν (επισυνάπτω ξανά) εγώ πιστεύω ότι θέλει από μόνο του πάνω από 2.000 μοσχεύματα, άρα εκ των πραγμάτων τα 2.800 που του βάλανε δεν φτάνανε για όλη την έκταση. Ξαναλέω το αυτονόητο που έχουμε κουβεντιάσει πολλές φορές εδώ μέσα, το crown είναι μια δύσκολη περίπτωση λόγω του άμεσου φωτισμού που δέχεται, του φυσικού στροβίλου που κάνει και άρα για να πετύχεις το illusion που πετυχαίνεις σε οποιαδήποτε άλλη ζώνη του κεφαλιού χρειάζεσαι τα διπλά μοσχεύματα.

back.jpg
 
Μπλουζα