Mark84, fue, γκαρτσονίκα-κοντογιάννη, 2864 grafts, 15-16/06/2017 (νικητής κλήρωσης έως 6000 τρίχες)

anargiros88

Well-Known Member
Ας αλλαξει λιγο το φορουμ που εχει γινει καφενειο με τον καθενα να λεει οτι θελει και μετα γινονται ολα τα αλλα. Ολοι με την εξυπναδα τουσ εδς μεσα...

Τι ακριβός εννοείς ? Το αποτέλεσμα εσένα σε ικανοποιεί ? σε ρώτησα και πριν και δεν μου απάντησες .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mark84

Member
Οκ μπορουμε να κανουμε μια αναλυση γτ το αποτελεσμα ειναι μετριο η κατω του μετριου?
 

Mark84

Member
Δε νομιζω α γινει και τοσο δεκτή κυριως στα thread γινεται κουβεντα για τις κλινικες παρα για τα περιστατικα καθεαυτα δυστυχωσ...
 

anargiros88

Well-Known Member
Mark84 τη μ.μ την έκανες για σένα , να φτιάξεις την εικόνα σου . την ψυχολογία σου κλπ . δεν την έκανες ούτε για μένα ούτε για το φόρουμ . Αν το αποτέλεσμα σε ικανοποιεί τότε είναι πετυχημένο γιατί ολοκλήρωσε το σκοπό του , ωστόσο από την στιγμή που αποφάσισες να κάνεις παρουσίαση δεν μπορούν να μην γραφτούν τα κακός κείμενα του περιστατικού !
 

Mark84

Member
Δεν εχεις αδικο σε αυτο και συμφωνω. Απλα για να μιλησει καποιος θα πρεπει να σκεφτουμε οτι υπαρχουν αυτια να τον ακουσουν και να γινει μια επικοιδομητικη συζητηση με επιχειρηματα. Δυστυχως βλεπω οτι αυτο δε γινεται με προσωπικες επιθεσεις και ιδιοτελεις σκοπους και χάνεται το νοημα και η συζητηση του φορουμ. Εχω στο μυαλο να εμπλουτισω καπως το νημα με την εμπειρια μου αλλα οταν σε καθε ποστ πεταγονται παρα πολλες απαντησεις με ειρωνια εξυπναδες και την επιμονη καποιος να σου επιβαλλει και την γνωμη του νομιζω οι προσωπικες μου εμπειριες ερχονται δευτερες...
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν εχεις αδικο σε αυτο και συμφωνω. Απλα για να μιλησει καποιος θα πρεπει να σκεφτουμε οτι υπαρχουν αυτια να τον ακουσουν και να γινει μια επικοιδομητικη συζητηση με επιχειρηματα. Δυστυχως βλεπω οτι αυτο δε γινεται με προσωπικες επιθεσεις και ιδιοτελεις σκοπους και χάνεται το νοημα και η συζητηση του φορουμ. Εχω στο μυαλο να εμπλουτισω καπως το νημα με την εμπειρια μου αλλα οταν σε καθε ποστ πεταγονται παρα πολλες απαντησεις με ειρωνια εξυπναδες και την επιμονη καποιος να σου επιβαλλει και την γνωμη του νομιζω οι προσωπικες μου εμπειριες ερχονται δευτερες...

πολλές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται και ερμηνεύεται λάθος .
 

tol

Well-Known Member
Δεν εχεις αδικο σε αυτο και συμφωνω. Απλα για να μιλησει καποιος θα πρεπει να σκεφτουμε οτι υπαρχουν αυτια να τον ακουσουν και να γινει μια επικοιδομητικη συζητηση με επιχειρηματα. Δυστυχως βλεπω οτι αυτο δε γινεται με προσωπικες επιθεσεις και ιδιοτελεις σκοπους και χάνεται το νοημα και η συζητηση του φορουμ. Εχω στο μυαλο να εμπλουτισω καπως το νημα με την εμπειρια μου αλλα οταν σε καθε ποστ πεταγονται παρα πολλες απαντησεις με ειρωνια εξυπναδες και την επιμονη καποιος να σου επιβαλλει και την γνωμη του νομιζω οι προσωπικες μου εμπειριες ερχονται δευτερες...

Φιλε Mark, αν αναφερεσαι στα δικα μου σχολια, νομιζω πως σφαλλεις για τον απλουστατο λογο οτι οσα ανεφερα ειναι βασισμενα σε προσωπικες εμπειριες.
Εχοντας κανει 3 μεταμοσχευσεις στην DHI (συνολικα 2800 grafts) και συγκρινοντας το δικο μου αποτελεσμα με το δικο σου, μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι η δικη μου εικονα ειναι πολυ καλυτερη.
Κι ομως θεωρω οτι οι μμ μου ηταν μετριες και κατω απο τις προσδοκιες μου.
Τωρα, αν εσυ με χειροτερο αποτελεσμα, εισαι ικανοποιημενος, τοτε δεν εχει καμια σημασια η δικη μου γνωμη.
Μακαρι να εισαι ευχαριστημενος και να χαρεις το αποτελεσμα της μμ σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Μπορουμε να τις δουμε κάπου αυτές τις 3 μεταμοσχεύσεις να εχω ένα δειγμα?
Καταρχάς χρειάζεται και λίγο χιουμορ, μπορεί να Black η βλακ αλλά χρειάζεται.

Στο προκειμένο τώρα, ναι μεν οι φώτο είναι ικανοποιητικες από άποψη ληψεων, πχ πανοραμικες κτλ ο δε φωτισμός ομως είναι τέτοιος που κρύβει. Δεν ευθύνεται εσύ γιαυτο αλλά τα αστροπελεκια της κλινικης.

Το αποτελεσμα, προσωπική μου άποψη, είναι μέτριο αν είχε και επαρκη φωτισμό θα ήταν κάτω του μετρίου. Δεν βλέπω να επιτευχθηκε ούτε ένας στόχος, ουσιαστικα δεν υπάρχει hairline, δεν πυκνωσε καμία ζώνη.

Πιθανόν το σκεπτικό της κλινικης να ήταν να του σπειρουμε 2800 σε όλο το κεφάλι να γλυκάθει και μετά να έρθει να κάνει άλλη μια μμ.

Εσυ τι βλέπεις?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αποτέλεσμα υπάρχει.
Τα grafts μπήκαν διάσπαρτα σε μεγάλη έκταση όχι όμως με σωστό πλάνο.
Θα χρειαστείς μια συμπληρωματικη και θα γίνεις μια χαρά.
Αν δεν σε αρκεί η εικόνα σου με λίγο toppik για την ώρα θα είσαι super.
Page1 (3).jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Το πριν πιο σκοτεινό για να ταιριάζει με το σκοτεινό μετά.

Αν μακρυνει λίγο το πριν ουσιαστικά δεν υπαρχει διαφορά.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180613_020406.jpg
    IMG_20180613_020406.jpg
    94.7 KB · Προβολές: 210
  • IMG_20180613_020432.jpg
    IMG_20180613_020432.jpg
    79.9 KB · Προβολές: 266

Tsek

Well-Known Member
Screenshot_20180613-022635_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20180613-022639_Samsung Internet.jpg


Πραγματικά όπως έβαλε την σκίαση ο Τάσος φαίνεται απλά σαν να μάκρυνε το μαλλί και αντε να βγήκαν και καμιά 1000άρα γκραφς σε κάποια σημεία.
Τα υπόλοιπα 2.000 απλά αγνοούνται.

Ότι ακριβώς έχω ξαναπεί και για άλλες περιπτώσεις της dhi φαίνεται σε αυτή την φωτογραφία.

"Αμπε λα-λέ" για τα χαμένα γκραφς.
Πόσες φορές θα γίνει το άσπρο, μαύρο? Έλεος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
mark μηπως ξεκινησες φαρμακα η σκεφτεσαι να ξεκινησεις . Σου ειχα αφησει σχολιο στις 15 φλεβαρη . Νομιζω βγηκαν αρκετα απο τα μοσχευματα απλα η μεση πυκνοτητα της μεταμοσχευσης ηταν αυτη γυρω στα 10-15 μοσχευματα ανα τετραγωνικο εκατοστο . Επειδη η α.α δεν σταματα , ειτε μονη της ειτε με αντιοξειδωτικα τοπικα σκευασματα DHI , εχασες και καποιο εδαφος απο την εξελιξη της αλωπεκειας οποτε στην ουσια αντικατεστησες και ενα μερος απο τριχες που ειχες με τριχες που εβαλες . Με την φωτο του πριν μαλιστα , εγω στη θεση σου θα χρησιμοποιουσα θεραπειες τουλαχιστον για ενα χρονο . Βλεπωντας την πυκνοτητα τοποθετησης αμεσως μετα τη μεταμοσχευση , νομιζω το αποτελεσμα σου ειναι το αναμενομενο . Δηλαδη , διχως φαρμακα , με αυτο τον αριθμο μοσχευματων , με αυτη την πυκνοτητα , σε αυτη την ηλικια που εισαι , και με αυτη την εξελιξη της παθησης , νομιζω πως πηρες αυτο που θα επρεπε . Τωρα νομιζω θα ηθελες ακομη 3000 μοσχευματα και πιθανον και 500-1000 οσο παει , απο τα γενια σου για να γεμισει το κεφαλι . Θυμισου πως μιας και εισαι νεος ακομη , διχως θεραπειες δυστιχως καθε χθες και καλυτερα , θα συνεχισουν να φευγουν οι μαμα τριχες .
 

athenian

Well-Known Member
εχασες και καποιο εδαφος απο την εξελιξη της αλωπεκειας οποτε στην ουσια αντικατεστησες και ενα μερος απο τριχες που ειχες με τριχες που εβαλες .Βλεπωντας την πυκνοτητα τοποθετησης αμεσως μετα τη μεταμοσχευση , νομιζω το αποτελεσμα σου ειναι το αναμενομενο . Δηλαδη , διχως φαρμακα , με αυτο τον αριθμο μοσχευματων , με αυτη την πυκνοτητα , σε αυτη την ηλικια που εισαι , και με αυτη την εξελιξη της παθησης , νομιζω πως πηρες αυτο που θα επρεπε .
Ο άνθρωπος δεν έχει χάσει καθόλου μαλλιά από τα προϋπάρχοντα. Ούτε πήρε αυτό που έπρεπε από την μεταμόσχευση. Οι λόγοι είναι η χαμηλή φυτρωση και το λάθος πλάνο . Αυτά που αναφέρεις φίλε είναι οι κλασσικές δικαιολογίες των αποτυχημένων μεταμοσχεύσεων των ελληνικών κλινικών .
 

makis25

Well-Known Member
Ο άνθρωπος δεν έχει χάσει καθόλου μαλλιά από τα προϋπάρχοντα. Ούτε πήρε αυτό που έπρεπε από την μεταμόσχευση. Οι λόγοι είναι η χαμηλή φυτρωση και το λάθος πλάνο . Αυτά που αναφέρεις φίλε είναι οι κλασσικές δικαιολογίες των αποτυχημένων μεταμοσχεύσεων των ελληνικών κλινικών .
στο φορουμ εχω κανει απο τις πιο αυστηρες και τεκμηριωμενες κριτικες για τη dhi και 9 στις 10 φορες δυστυχως οι κριτικες μου ηταν αρνητικες. Εδω ομως τα πραγματα ειναι αλλιως . δες τη φωτογραφιες μετα την επεμβαση στις 26 .6. 17 στη δευτερη σελιδα . Εκεινες οι φωτο δειχνουν το μεγιστο που θα μπορουσε να παρει με 100% φυτρωση . Και με 100% φυτρωση το αποτελεσμα θα ηταν φτωχο , οπως και ειναι . Πηρε το αναμενομενο δεδομενων των συνθηκων που εγραψα . Σε ενα δυο χρονια απο τωρα θα φαινεται ακομη χειροτερα διχως θεραπεια γιατι συνεχιζει να χανει τα μαλλια του διχως θεραπειες . τοσο απλο.
 

koumparos

Well-Known Member
Ε ναι βρε παιδια οι ανθρωποι ειναι ΤΡΑΓΙΚΟΙ,του πεταξαν στο καλαθι των αχρηστων 3000 μοσχευματα.Κακιστη φυτρωση ,πλανο " βαλε οπου βρεις"
 
Μπλουζα