folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Ένα update στο folli , μου είχε περισσέψει το μισό μπουκάλι από την πρώτη φορα και το συνεχίζω τώρα.

Σε 40 μέρες που το ξαναχρησιμοποιώ στις 20 είδα διαφορα στην τρίχα, πήρε μια γυαλάδα και μια ζωηράδα η τρίχα . Γενικά τα έχω κοντά κουρεμένα και τώρα λες ότι η φύτρα τους είναι κατακόρυφη. Βλέπω νέες τρίχες ,είναι αρκετά πιο ψιλές από τα χνούδια αλλα αρκετά αδύναμες όπως τα χνούδια.

Εντωμεταξύ 30 μέρες τώρα ξανάρχισα και το ell-cranell για dht-blocker . Για την γυαλάδα και ζωντάνια τις τρίχας στο folli πρέπει να οφείλεται γιατί το cranell το είχα 10 μέρες πριν ξαναξεκινήσει απο τότε που είδα αυτά τα δύο και αυτό και δεν νομίζω σε 10 μέρες να δούλεψε κάνοντας μάλιστα τέτοια δουλεία.
 

guru_gr

Member
διαβασα ορισμενοι εχουν διακοψει το folligen, επειδη εδω και 2 ημερες το paypal παλι κανει νουμερα...αν πουλα κανεις κανα μισο μπουκαλι ας επικοινωνησει μαζι μου,
θελω να κανω δοκιμη μονο σε κροταφους.
 

newfish

Member
Χθες εβαλα folligen μετα απο dermaroller.
Οπως φανταζεστε το τσουξιμο ηταν αρκετο αλλα λογικο γιατι και απο μονο του κανει κατι τσιμπιματακια.

Το θεμα ειναι οτι ξυπνησα το πρωι και το τσουξιμο δεν ειχε φυγει ακομα και αφου ελουσα τα μαλλια.

Αρα dermaroller και folligen ποτε ξανα μαζι.
 

cool11

Well-Known Member
Γενικα, η χρηση με folligen μας εχει αφησει ευχαριστημενους;
Παντα μιλω επιφυλακτικα, αλλα νομιζω οτι κάτι κάνει.
 

cool11

Well-Known Member
Δεν βλεπω κινηση στο τοπικ.

Καμια 'ενδυναμωση' για το folligen, δεν παιζει;
Πχ καμια κουταλια κακαο, καφες, οπως πχ σε δαφνελαιο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alkis30

Member
Παιδιά αυτή τη στιγμή είμαι με μινοξιδιλη αφρό το πρωι και Shen-mi το βράδυ. Η μινοξοδιλη μάλλον έχει χάσει σε απόδοση γιατί τη βάζω πάρα πολύ καιρό. Πιστεύετε ότι θα ήταν καλο να την αντικαταστήσω με το folligen η απλά να το εντάξω και αυτο πχ το βράδυ λίγο μετα απο το shen mi ??
 

35007

Member
Αν η μινοξ χασει σε αποδοση τα πανω της δεν προκειται να τα παρει με οποιο τοπικο και αν την συνδιασεις. Αν με πιστεψεις σε αυτο θα γλιτωσεις χρονο και χρημα. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να την κοψεις μαχαιρι και να ξαναεπανελθεις σε κανα χρονο. Εγω ετσι την χρησιμοποιουσα, διακοπες και επανενάρξεις, και δουλεψε πολυ καλα. Δυστυχως ομως απο μια ηλικια και μετα (σε εμενα απο τα 30) αποτελει απλως μια λοσιον συντηρησης.
Το φολιτζεν ειναι απο τα λιγα αξιοπιστα τοπικα, θελει χρονο να δουλεψει ομως. Θελει ενα χρονο αγωγη κατα τη γνωμη μου. Καλος ο συνδιασμος του με σεν μιν. Πρωτα βαλε το σεν μιν, μετα απο 1-2ωρες που θα εχει απορροφηθει βαλε το φολιτζεν.
Αν εχεις κουραγιο και για τριτο τοπικο παρε τη λοσιον τριχοπτωσης για αντρες της απιβιτα. Δεν δινει επανεκφυση , ειναι nutrient-tonic.
 

Alkis30

Member
Α οκ κατάλαβα τι λες. Απλά αν κόψω τη minox μήπως να αντικαταστήσω με foligen και στην ίδια ώρα δηλαδή το πρωί ? και βράδυ κανονικά shen-mi. Ή πρέπει για κάποιο λόγο απαραιτήτως αυτά τα 2 να μπούνε με μικρή διαφορά ώρας και την υπόλοιπη μέρα τίποτα ?
 

35007

Member
Το σεν μιν εχει ενα καλο αντιανδρογονο: το fo-ti. Το σκεπτικο ειναι να εφαρμοστει πρωτα το τοπικο που καταπολεμα την DHT και μετα το growth stimulant δλδ το φολιτζεν. Αν δεν σε βολευει βαλτα πρωι βραδυ.
 

Alkis30

Member
Οπότε πρωί shen mi και βράδυ Foligen είναι μια χαρά ε? Και μετά κανα εξάμηνο βάζω πάλι minox στη θέση του Foligen μήπως δώσει πάλι κάτι..
 

35007

Member
Αν ειναι τοσο μεγαλη χρονικα η αποσταση μεταξυ τους δεν εχει σημασια ποιο θα μπει πρωι και ποιο βραδυ. Οπως βολευει τη ρουτινα σου. Αν τα βαλεις με 1-2 ωρες διαφορα τοτε οπως σου ειπα. Στο σχημα αυτο να επιμεινεις 1 χρονο. Το φολιτζεν θελει υπομονη. Μη βιαζεσαι για τη μινοξ τοσο πολυ.
 

Alkis30

Member
Ok. Και τώρα η κρίσιμη ερώτηση. Από που αγοράζω online το Folligen σε καλή τιμή? Στο ebay βγαίνει ακριβά με μεταφορικά από USA..
 
Μπλουζα