Cetirizine pgd2 blocker

kos1987

New Member
vdr σου λέει κάτι? αρχινά το ψάξιμο σε βλέπω αδιάβαστο Confused ναι μεγάλο μέρος του πληθυσμού έχει έλλειψη βιταμίνης d...
Vitamin D Receptor. Το ξαναλεω εχουμε μακραν τα υψηλοτερα επιπεδα βιτD σε ολη την Ευρωπη και σχετιζονται ΑΜΕΣΑ με την εκθεση στον ηλιο.Aν πιστευεις οτι αυτο φταιει...παω πασο.

ακόμα και αυτό χρειάζεσαι εξήγηση? δεν λέμε να γίνεις φρυγανιά 20 λεπτά αρκετά είναι

Μα ετσι προκαλουν αυξηση της pge2 και μετα μελετουν τη δραση των αντιφλ.ουσιων οπως του xdante


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3319975/
DISCUSSION--->Our findings also suggest that supplemental PGE 2 could be therapeutic By correcting its deficiency and increasing its level in bald scalp, the inhibitory effects of PGD 2 may be overcome.

Λες να μην την εχω διαβασει?Ετσι το'γραψα...Εχει πεσει τρελη αναλυση παγκοσμιως...
Κοιτα ποια ειναι η προσεγγιση του ιδιου
Our results suggest that in mouse and human skin, a balance between PGE2 and PGD2 controls hair growth.
Το να χορηγησεις εξωγενως pge2 μπορει να ειναι πααααρα πολυ επικινδυνο
Η μινοξ ανεβαζει την PGE2 και τα υπολοιπα που αυξανουν τις βλεφαριδες μιμουνται τη δραση της.

Οσο για το vpa ειναι προφανες οτι κατι κανει, αλλα προσωπικα δεν πιστεω οτι απο μονο του θα κανει τπτα.Εξαλλου βρηκα και μια συνδεση μεταξυ PGE2 και wnt.

Η τέστο, αν είναι σε υψηλά επίπεδα και δεν μετατρέπεται σε dht (εδώ είναι που βοηθάει η shbg) θέλει και ερώτημα γιατί είναι καλό?

Η τεστοστερονη που ενωνεται με αυτες τις πρωτεινες δεν αξιοποιειται απο ολα τα κυτταρα που την εχουν αναγκη, ουσιαστικα η τεστο ειναι αδρανης, με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Επισης, η χαμηλη τεστο προκαλει την αυξηση του shbg απο το ηπαρ....ααα και η shbg ειναι αυξημενη σε ατομα με υπερθυρεοειδισμο και βλαβη στο ηπαρ.

Τεσπα επειδη ολα κρινονται στη λεπτομερεια εχω κανει ο,τι εξετασεις μπορουσα και ολες μα ολες ειναι απολυτα φυσιολογικες, παρολο που παω για τιτανοτεραστια καραφλα, αν κρινω απο το σόι.


@somari και τα θηλυκα εμφανιζουν καραφλα.

Ας σταματησει το σπαμαρισμα στο θεμα του Γιωργου...

Εαν υπαρχει ενα φαρμακο διαθεσιμο που κανει αυτο που προτεινει ο Κωτσαρελης βρισκεται στην Ιαπωνια, λεγεται Ramatroban και μπλοκαρει και τους 2 υποδοχεις pgd2.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Τα πειραματόζωα κανονικά έπρεπε να είναι αι Χιμπατζήδαι και όχι τα ποντίκια.. Αυτά τα ζώα εκφράζουν α/α από την φύση όπως και ο αρχιχημπατζης (άνθρωπος) και όχι "φτιαχτές" συνθήκες διαφόρων ενόχων παραγόντων της ανδρ. αλωπεκίας.. Ρε Κώστα που θα βρούμε έναν χιμπατζη ρε συ? :chinscratch
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
Τα πειραματόζωα κανονικά έπρεπε να είναι αι Χιμπατζήδαι και όχι τα ποντίκια.. Αυτά τα ζώα εκφράζουν α/α από την φύση όπως και ο αρχιχημπατζης (άνθρωπος) και όχι "φτιαχτές" συνθήκες διαφόρων ενόχων παραγόντων της ανδρ. αλωπεκίας.. Ρε Κώστα που θα βρούμε έναν χιμπατζη ρε συ? :chinscratch

Χρειαζεται ειδικη αδεια...παλιοτερα τα πειραματοζωα για την α/α ηταν οι μακακες που εχουν α/α και τα τοπικα καραφλοφαρμακα της εποχης δουλευαν φοβερα, αλλα μετα κατι εγινε, καποιος μαλλον πηρε πολλα λεφτα για να σταματησει την εξελιξη και δεν πουλαει με τπτα την πατεντα, παρολλο που ο ιδιος λεει:Αλλαξαμε κατευθυνση ως εταιρεια και δεν ασχολουμαστε πλεον με τετοια προιοντα...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Για ακόμη μια φορά τα στόματα βουλώθηκαν με λαχταριστά μπουρεκάκια - μασουράκια από χαρτονομίσματα... (το πληκτρολόγιο έχει ήδη μείνει το μισό από τα νεύρα :dodgy: ) Και ρωτώ... τους γ@μείς η δεν τους γ@μεις?? Το πρώτο φυσικα...
 

Georgex6

Well-Known Member
kos1987 είπε:
@georgex6 θα τις μελετησω αργοτερα....η ινδομεθακινη ειναι ρισκο...Αν υπαρχει κατι εναλλακτικο ειναι το φαρμακο απο την Ιαπωνια:wink:
γτ ειναι ρισκο κωστα???
το φαρμακο απο την ιαπωνια καποιοι αρχισαν να το χρησιμοποιουν αλλα ειναι ακριβο και δεν εισαι και σιγουρος γτ τη παιρνεις..!!!
 

kos1987

New Member
Georgex6 είπε:
kos1987 είπε:
@georgex6 θα τις μελετησω αργοτερα....η ινδομεθακινη ειναι ρισκο...Αν υπαρχει κατι εναλλακτικο ειναι το φαρμακο απο την Ιαπωνια:wink:
γτ ειναι ρισκο κωστα???
το φαρμακο απο την ιαπωνια καποιοι αρχισαν να το χρησιμοποιουν αλλα ειναι ακριβο και δεν εισαι και σιγουρος γτ τη παιρνεις..!!!

Γιατι ξερουμε οτι μποκαρει τον αντιστοιχο υποδοχεα, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τον αποκλειει.Μπορει και να τον ενεργοποιει...Αλλοι τη θεωρουν antagonist και αλλοι agonist.Ακρη εγω δεν εχω βγαλει αλλα δειχνει να δρα ως antagonist.
 

$$$

New Member
kos1987 είπε:
1) Vitamin D Receptor. Το ξαναλεω εχουμε μακραν τα υψηλοτερα επιπεδα βιτD σε ολη την Ευρωπη και σχετιζονται ΑΜΕΣΑ με την εκθεση στον ηλιο.Aν πιστευεις οτι αυτο φταιει...παω πασο.

2)Οσο για το vpa ειναι προφανες οτι κατι κανει, αλλα προσωπικα δεν πιστεω οτι απο μονο του θα κανει τπτα.Εξαλλου βρηκα και μια συνδεση μεταξυ PGE2 και wnt

εγώ και ο φίλος γκόμι ζούμε ελλάδα και έχουμε χαμηλά επίπεδα vitamin d ... και οι 2 έχουμε πρόβλημα με τα μαλλιά ...τυχαίο ?? Nαι πιστεύω ότι έχει ένα ρολο gt ο ήλιος εκτος από την pge2 που ανεβάζει δίνει και vitamin d ... και επειδή τ vdr το googlares στα γρήγορα και δεν γνωρίζεις τι εστί ... πάρε ένα μικρό δείγμα από την βιβλιογραφία για να μπεις λίγο στο κλίμα ... δες τι σχέση έχει και με την wnt που ψάχνεις...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1876678/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20178699

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17517646

δες και στο παιδί που πάσχει από areata τις φωτογραφίες πως γίνανε τα μαλλιά με τοπική calciportiol...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3412244/
 

soylios

Member
licofelone_3.jpg


nsaids.jpg


COX-1 - COX-2

η pgd2 βρησκεται στο COX-1 δηλαδη στις καλες προσταγλανδίνες που ειναι απαρετητες για το στομαχι, πνευμονες νεφρα και αιμοπαιταλια, οι προσταγλανδίνες που παραγουν φλεγμονες ειναι αυτες του COX-2 επομενως πως σχετιζετε η pgd2 με τις φλεγμονες και γιατι να την μπλοκαρουμε?
 

kos1987

New Member
@ $$$ : Μιλαει κανεις για alopecia Universalis ή για areata?:huh::huh::huh: Για μπες και σε αλλες βιβλιοθηκες και διαβασε ολοκληρες τις ερευνες που ειναι κλειδωμενες...για να καταλαβεις ακριβως τι γινεται.
Εσεις που εχετε α/α εχετε και χαμηλη βιτ.D... ok....
ΕΡΕΥΝΑ 2012
[attachment=3579]

Αληθεια με τα κρεμμυδια τι εγινε?
Sorry George δεν προκειται να συνεχισω το spamming...ειχαμε το θεμα του Ηρακλη με την πυκνοτητα γι'αυτο, αλλα ο φενι το κλειδωσε.
 

$$$

New Member
kos1987 είπε:
@ $$$ : Μιλαει κανεις για alopecia Universalis ή για areata?:huh::huh::huh: Για μπες και σε αλλες βιβλιοθηκες και διαβασε ολοκληρες τις ερευνες που ειναι κλειδωμενες...για να καταλαβεις ακριβως τι γινεται.
Εσεις που εχετε α/α εχετε και χαμηλη βιτ.D... ok....
ΕΡΕΥΝΑ 2012

kos καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις ? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις ? :21m: από TA link που σου έδωσα εσύ κατάλαβες ότι μιλάω για areata Universalis ??? :21m::21m::21m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

$$$

New Member
kos1987 είπε:
Αληθεια με τα κρεμμυδια τι εγινε?

kos από τα κρεμμύδια όλοι ζήσανε :grinning-smiley από vpa βλέπω κάτι αιμορραγίες κάτι χαλαρωτικές ιδιότητες δεν ξέρω τιπρόβλημα θα έχεις άμα πάθει κανεις τίποτα γιατρέ τον forum που δεν ξέρεις ούτε τι είναι vdr .. :21m:

όλα καταλήγουνε στο... η ημιμάθεια είναι χειρότερη τις αμάθειας:14m::14m:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
soylios, αυτό θα μπορούσε να δώσει εξήγηση?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14698037

Γιατί όπως φαίνεται στο σχεδιάγραμμα που πόσταρες, όντως κάτι δεν κολλάει
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αδερφέ $$$ ο κάθε ένας δοκιμάζει με δική του ευθύνη κάτι.. δεν ήμαστε ανήλικοι, ο κάθε ένας διαβάζει και βλέπει τι μπορεί να γίνει και ποιες οι αν. ενέργειες απο το κάθε φάρμακο.. Όσο για το vpa είναι κάτι στο οποίο γίνονται ήδη δοκιμές σε ανθρώπους.. όπως επίσης και τα sides την κάνουν άμεσα από το σωμα...

Αν το πάμε έτσι.. O admin και το hairloss και όλοι τι μπορουν να πάθουν αν κάποιος την πατήσει με σοβαρότατες αν. ενέργειες από φιναστερίδη η ντουταστερίδη? Και θα μου απαντησεις η φινα μεγάλε είναι FDA approved έχει πάρει εγγριση... το vpa είναι στις ερευνες.. οκ θα το δεχτώ αλλά το τι κάνει κακό και το τι όχι (στην πραγματικότητα είναι φως φανάρι)
 

somari

Active Member
Εγώ τελευταία φορά που κοίταξα είναι και το vpa fda approved, δε το αγόρασα από καταγώι στην ομόνοια.
 

$$$

New Member
Chs είπε:
Αδερφέ $$$ ο κάθε ένας δοκιμάζει με δική του ευθύνη κάτι.. δεν ήμαστε ανήλικοι, ο κάθε ένας διαβάζει και βλέπει τι μπορεί να γίνει και ποιες οι αν. ενέργειες απο το κάθε φάρμακο.. Όσο για το vpa είναι κάτι στο οποίο γίνονται ήδη δοκιμές σε ανθρώπους.. όπως επίσης και τα sides την κάνουν άμεσα από το σωμα...

Αν το πάμε έτσι.. O admin και το hairloss και όλοι τι μπορουν να πάθουν αν κάποιος την πατήσει με σοβαρότατες αν. ενέργειες από φιναστερίδη η ντουταστερίδη? Και θα μου απαντησεις η φινα μεγάλε είναι FDA approved έχει πάρει εγγριση... το vpa είναι στις ερευνες.. οκ θα το δεχτώ αλλά το τι κάνει κακό και το τι όχι (στην πραγματικότητα είναι φως φανάρι)

φιλε ίσος έχεις και δίκιο... αλλα για εμενα αυτά είναι επικίνδυνα γιατι ξέρω τι ψυχολογία έχει ένας που πάσχει από αα θα δοκίμαζε τα πάντα πάνω στην απόγνωση... και ο κτηνίατρος όφειλε εκτος από τα θετικά να αναφέρει μια μια τις παρενέργειες που αναφέρονται στην βιβλιογραφία ...ώστε ο επίδοξος χρηστης να έχει ολοκληρωμένη εικόνα ;) όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... ;)
 

somari

Active Member
$$$ είπε:
όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... ;)

Το εχεις συνηδειτοποιήσει ότι ο Κος εδώ μέσα είναι από τα πρώτα πειραματόζωα, ότι ποστάρει το πετάει πρώτα στο δικό του κεφάλι έτσι; Δηλαδή ισχύει το ανάποδο, πολλοί από δω μεσα στου "Κοσ"ιδη το κεφάλι μάθανε για το τι παίζει για κάθε φάρμακο.

Για να ξέρουμε τι λέμε και ποιον κατηγορούμε δηλαδή.:dodgy:
 

$$$

New Member
somari είπε:
$$$ είπε:
όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... ;)

Το εχεις συνηδειτοποιήσει ότι ο Κος εδώ μέσα είναι από τα πρώτα πειραματόζωα, ότι ποστάρει το πετάει πρώτα στο δικό του κεφάλι έτσι; Δηλαδή ισχύει το ανάποδο, πολλοί από δω μεσα στου "Κοσ"ιδη το κεφάλι μάθανε για το τι παίζει για κάθε φάρμακο.

Για να ξέρουμε τι λέμε και ποιον κατηγορούμε δηλαδή.:dodgy:

στο forum? στο forum εγώ είμαι ο brad pit και βαράω ενέσεις ηρωίνης στο κρανίο να βγάλω φρύδια ....:21m: άστα αυτά απλά και εσένα σε βολεύει όλο αυτό το πανηγύρι ;) ntemek και εσύ δοκιμάζεις ... somari το ήξερα ότι πόλους θα πειράξει αυτό που ειπα ειδικά οι εκ του πονηρού ... αλλα είναι η αλήθεια μια αλήθεια που ούτε εμενα συμφέρει στην τελική ... ;)
 

Capri

Member
Kos φίλε μου,στην ποδιά σου σφάζονται παλικάρια...
Κάνε κανένα update ρε γιατρέ τι στα κομμάτια να βάλουμε στην κεφάλα μας...!!!!
 

somari

Active Member
$$$ είπε:
somari είπε:
$$$ είπε:
όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... ;)

Το εχεις συνηδειτοποιήσει ότι ο Κος εδώ μέσα είναι από τα πρώτα πειραματόζωα, ότι ποστάρει το πετάει πρώτα στο δικό του κεφάλι έτσι; Δηλαδή ισχύει το ανάποδο, πολλοί από δω μεσα στου "Κοσ"ιδη το κεφάλι μάθανε για το τι παίζει για κάθε φάρμακο.

Για να ξέρουμε τι λέμε και ποιον κατηγορούμε δηλαδή.:dodgy:

στο forum? στο forum εγώ είμαι ο brad pit και βαράω ενέσεις ηρωίνης στο κρανίο να βγάλω φρύδια ....:21m: άστα αυτά απλά και εσένα σε βολεύει όλο αυτό το πανηγύρι ;) ntemek και εσύ δοκιμάζεις ... somari το ήξερα ότι πόλους θα πειράξει αυτό που ειπα ειδικά οι εκ του πονηρού ... αλλα είναι η αλήθεια μια αλήθεια που ούτε εμενα συμφέρει στην τελική ... ;)

A τωρα εκτός από τον Κος είμαι και εγώ απατεώνας,ντεμεκ, και εκ του πονηρού, που για να μην την πατήσουν οι νεότεροι έγινα lab pet με σημάδια θρομβοπενίας.
Δε @@μιεσαι λέω γω, που θα με κατηγορείς για "βολεμένα πανηγύρια";Μάθε πρώτα να ξεχωρίζεις τους "πολλούς"
a.aaa-How-many-people-are-on-this-.jpg


από τους "πόλους".

uranus_magnetic_dipole_orientation_sm.jpg
 
Μπλουζα