Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
weznem είπε:
η παραγγελια εγινε περιμενω να ρθει αυτο http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-192-Meso-Skin-Roller-Anti-Ageing-Hair-Regrowth-Scar-Derma-/251034779177?pt=UK_Health_HairLoss_RL&var=&hash=item3a72d6be29
για να δουμε μπαινουμε δυναμικα για τα ραστα,σιγα σιγα του σκοτωμού.
ερωτηση γενικως απο ebay δεν εχει θεμα ασφαλειας να μην ερθει κτλ το προιον?εχει παυπαλ αλλα ρωταω,διοτι εγω τωρα εκαν 2 παραγγελιες,και δεν εχω κανει ποτε ξανα απο εκει..
κοστος 11 ευροπεριστερια και 7 λεπτα

weznem την εκανα και εγω σημερα την παραγγελια μηπως ξερεις σε ποσες μερες ερχεται και με τι ερχεται δλδ με ταχυδ. η κουριερ?πηρα το 0.5 καλο δε ειναι για μερα παρα μερα χρηση?
 

weznem

Well-Known Member
edyuser1 είπε:
weznem είπε:
weznem την εκανα και εγω σημερα την παραγγελια μηπως ξερεις σε ποσες μερες ερχεται και με τι ερχεται δλδ με ταχυδ. η κουριερ?πηρα το 0.5 καλο δε ειναι για μερα παρα μερα χρηση?

τωρα το ποσες φορες θα το χρησιμοποιουμε κτλ,, θελει ψαξιμο,δεν το ξερω.. με απλο ταχυδρομειο στο ebay σου αν πατησεις πανω στο προιον που παρεγγειλες και μετα το see details σου ανοιγει ενα παραθυρο και σε αυτο καπου πιο κατω γραφει estimate.... απο 13-ως 24 απριλη λογου χαρη..οποτε νομιζω οτι αυτο ειναι η περιοδος που ρεπει να παραλβεις μεχρι 13 μαη το αργοτερο ειναι το ρολλερ για να ερθει σπιτι μου..
 

weznem

Well-Known Member
σε περιοχες που εχουμε μαλλια απλα το περναμε απο πανω τους η θελουμε καποια ειδικη μεταχείριση ?
 

panoslydios

New Member
weznem είπε:
σε περιοχες που εχουμε μαλλια απλα το περναμε απο πανω τους η θελουμε καποια ειδικη μεταχείριση ?

Καλη ερωτηση.Εχω παρατηρησει μονο οταν ειναι βρεγμενα
τα μαλλια ρολλαρει καλα.

Αν ειναι στεγνωμενα τοτε φαινεται να κολλαει καπως με την κυλινδρικη κινηση.
 

vag25

Well-Known Member
Nαι αλλα ειναι καλο οταν ειναι βρεγμενα?
Αφου εχεις παντου μαλλι εσυ Πανο,πως το κανεις?

Και εγω εχουν παντου ,απλα λιγοτερο crown.Δεν πιστευω να το αγορασω και να ειναι αχρηστο.
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
weznem είπε:
σε περιοχες που εχουμε μαλλια απλα το περναμε απο πανω τους η θελουμε καποια ειδικη μεταχείριση ?

Καλη ερωτηση.Εχω παρατηρησει μονο οταν ειναι βρεγμενα
τα μαλλια ρολλαρει καλα.

Αν ειναι στεγνωμενα τοτε φαινεται να κολλαει καπως με την κυλινδρικη κινηση.

να αλλα το νερο αν δεν ειναι αποστειρωμενο και ανοιξουμε τρυπες δεν εχουμε πιθανοτητες μολυσνης?το απογευγουμε αν τα βρεξουμε με απιονισμενο νερο?η ορο?
 

panoslydios

New Member
Μπορεις να βρεξεις το κεφαλι και μετα να ψεκασεις το τριχωτο με κατι απολυμαντικο και να ρολλαρεις.
Μην φοβηθειτε αν δειτε κανα αποτομο shedding.οταν συμβαινει αυτο τα μαλλια μετα βγαινουν δυνατοτερα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
panoslydios είπε:
Μπορεις να βρεξεις το κεφαλι και μετα να ψεκασεις το τριχωτο με κατι απολυμαντικο και να ρολλαρεις.
Μην φοβηθειτε αν δειτε κανα αποτομο shedding.οταν συμβαινει αυτο τα μαλλια μετα βγαινουν δυνατοτερα.

Πανο.. ελπιζω να είσαι σίγουρος γιαυτό που λες.. θα το διαβασουν πολλοι και θα το κανουν πολλοι... δεν το λεω για κακο.. καταλαβαινεις..
 

lab_rat

Member
Απολυμαντικα λειτουργει και οποιο τοπικο βαζουμε το οποιο εχει αρκετη περιεκτικοτητα σε οινοπνευμα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Κοιταξε ,εγω δεν δινω συμβουλες.
Την εμπειρια μου λεω.
Οπως λεει και ο lab,με οινοπνευμα δεν υπαρχει προβλημα.
Αν ακολουθησετε τις επισημες οδηγιες αποστειρωσης στο ρολλερ και στην περιοχη
επισης δεν υπαρχει προβλημα.
Το οτι ειχα shedding ,ναι ειχα ..και λογικο ειναι οταν σου αφαιρει τις ανωτερες στοιβαδες δερματος.
Αυτες οι στοιβαδες αντικαθιστανται μετα απο 2-3 μερες με νεκρο δερμα(οι πληγωμενες στοιβαδες κανουν
ενα πολυ πολυ μικρο καυκαλο-πολυ μικρο ομως,οχι σαν εκεινο στις κανονικες πληγες).
Αρα οταν πεφτει αυτο το νεκρο δερμα ,ενδεχεται να πεσει και η τριχα.
Αλλα εγω εκανα με 1.00mm και με 0.75 αλλα με 3 μονο σειρες βελονων το τελευταιο.
Παντα τα μαλλια μου βγαιναν καλυτερα μετα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ναι βρε Πανο το ξερω οτι λες την αποψη σου. και καλα κανεις.. απλα ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι το ειπα.. δεν θελω να το παρεξηγησεις
 

Reve

Active Member
Παιδιά γειά χαρά βρήκα αυτό το βίντεο στο yout** και είπα να το ποστάρω να δείτε πως το κάνει αυτός ο τύπος (βέβαια λίγο μανιακά το κάνει).Ελπίζω να βοήθησα καλη συνέχεια.

http://www.youtube.com/watch?v=k4kkIU7zmlk

Σχόλια : "A simple homecare regrowth system for men & women who wish to stop alopecia, baldness, hair loss and thinning hair now. This Clearskincare demonstration shows how to regrow your hair in 4 to 6 weeks using the Clearskincare Skin & Scalp Roller and minoxidal.

We use a 0.75mm needle length as this gives us the best results with minimal pain & bleeding and maximum durability of the needle.

used daily & cared for as directed will last for 12 months"

Και η σελίδα τους : http://www.clearskincare.com.au/stock/skin-scalp-roller-needling-0.75mm-acne-scars-hair-regrowth-baldness-derma. Γειά χαρά.
 

gianniskritikos2

Active Member
μηπως ειμαστε υπρωολικοι με μολυνσεις? δεν το καταλαβαινω γιατι αμα εχουμε βρεγμενο και πλημενο μαλλι να παθουθμε μοιλυνση? δηλαδει αμα ειναι στεγνο μεσα στο λαδι ειναι καλυτερο? που εχει γεμισει μικροβια και μικροοργανισμους? πρεπει να βαζουμε οινοπνευμα και δεν ξερω και εγω τι αλλο? στα βιντεο που ειδα για derma roller δεν δειχνει τετοια πραγματα το βαζουν μπαμ μπαμ και τελως δεν κανει καμια σοβαρη πληγη για μολυνση μηπως υπερβαλουμε?
 

gkok

Member
gianniskritikos2 είπε:
μηπως ειμαστε υπρωολικοι με μολυνσεις? δεν το καταλαβαινω γιατι αμα εχουμε βρεγμενο και πλημενο μαλλι να παθουθμε μοιλυνση? δηλαδει αμα ειναι στεγνο μεσα στο λαδι ειναι καλυτερο? που εχει γεμισει μικροβια και μικροοργανισμους? πρεπει να βαζουμε οινοπνευμα και δεν ξερω και εγω τι αλλο? στα βιντεο που ειδα για derma roller δεν δειχνει τετοια πραγματα το βαζουν μπαμ μπαμ και τελως δεν κανει καμια σοβαρη πληγη για μολυνση μηπως υπερβαλουμε?
Το σωστό είναι να κάνεις μετά το μπάνιο με καθαρό κεφάλι.Σκουπίζεις λίγο το κεφάλι ώστε να είναι νωπό όχι βρεγμένο.Ούτε οινόπνευμα ούτε τίποτα.
 

coleman_ts

New Member
καλο ειναι να κανουμε σε ολο το πανω μερος η μονο εκει που εχουμε προβλημα? το λεω γιατι μετα απο διαστημα αν κανουμε μονο κροταφους μπορει ποιο πισω να αρχισουν να αραιωνουν!! τι λετε?
 

panoslydios

New Member
Ρε παιδια να ξεκαθαρισουμε 2 πραγματα

α) οι πιθανοτητες μολυνσης ειναι ελαχιστες...κανεις ομως δεν μπορει να σου υποσχεθει τιποτα.
Οταν ξυριζεσαι και κοβεσαι,και καπακι με ανοιχτο κοψιμο κανεις μπανιο,το ιδιο συμβαινει.Αλλα εκει δεν σε νοιαζει.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να αποστειρωνουμε το ρολλερ και την περιοχη.Πρεπει.
Και πανω απο ολα πρεπει να εχουμε εκ των προτερων ενα ανοσοποιητικο δυνατο αφιλοξενο σε μολυνσεις.

β) Ο μηχανισμος ειναι να προκαλεσουμε μικρο -τραυμα για να ξυπνησουμε τους επουλωτικους
μηχανισμους του οργανισμου.Μαζι με αυτο ερχεται και η βελτιωση της αιματωσης του τριχωτου.

γ) Αν χρησιμοποιειται και για αντι-γηρανση ,και δεδομενου οτι λειτουργει για την αλωπεκια,
τοτε αυτο σημαινει η αλωπεκια ειναι ουσιαστικα μια μορφη γηρανσης του τριχωτου.

δ)τωρα που θα το δοκιμασουν περισσοτεροι και θα εχουμε πιο πολλες εμπειριες,θα βρουμε και
καλυτερες τεχνικες να το κανουμε.
 

Μ32

Member
dk1984 είπε:
αν μπορεις Μ32 ρωτα το γιατρο τι μηκος βελονων χρησιμοποιει πχ στο vertex η στους κροταφους ετσι για να παρουμε μια ιδεα γιατι εγω αγορασα δερμαπεν 0.75 μμ αλλα μπορει για κροταφους να ειναι υπερβολικο
Θα το ρωτησω με τροπο στο επομενο ραντεβου.Η αισθηση που εχω ειναι οτι στους κροταφους οι βελονες μπαινουν σε λιγοτερο βαθος σε σχεση με αλλα σημεια.
Βλεπω παντως οτι αρκετοι ξεκινησαν dermaroler.Επειδη εχω κανει στο παρελθον σας ενημερωνω οτι το dermaroler δεν εχει καμια σχεση με το dermapen.Το λεω γιατι σιγουρα καποιος μπορει να μπερδευτει.
Επισης αυτα τα ''dermapen''που εχουν αγορασει ορισμενοι δεν ειναι dermapen.To κανονικο dermapen ειναι ηλεκτρικο,με ρυθμιζομενη ταχυτητα και βαθος καθως και ανταλακτικες αποστειρωμενες βελονες μιας χρησης.Μηπως λοιπον θελει προσοχη γιατι αντι για καλο,μπορει να γινει ζημια?
 

thimios72

Member
Μ32 είπε:
dk1984 είπε:
αν μπορεις Μ32 ρωτα το γιατρο τι μηκος βελονων χρησιμοποιει πχ στο vertex η στους κροταφους ετσι για να παρουμε μια ιδεα γιατι εγω αγορασα δερμαπεν 0.75 μμ αλλα μπορει για κροταφους να ειναι υπερβολικο
Θα το ρωτησω με τροπο στο επομενο ραντεβου.Η αισθηση που εχω ειναι οτι στους κροταφους οι βελονες μπαινουν σε λιγοτερο βαθος σε σχεση με αλλα σημεια.
Βλεπω παντως οτι αρκετοι ξεκινησαν dermaroler.Επειδη εχω κανει στο παρελθον σας ενημερωνω οτι το dermaroler δεν εχει καμια σχεση με το dermapen.Το λεω γιατι σιγουρα καποιος μπορει να μπερδευτει.
Επισης αυτα τα ''dermapen''που εχουν αγορασει ορισμενοι δεν ειναι dermapen.To κανονικο dermapen ειναι ηλεκτρικο,με ρυθμιζομενη ταχυτητα και βαθος καθως και ανταλακτικες αποστειρωμενες βελονες μιας χρησης.Μηπως λοιπον θελει προσοχη γιατι αντι για καλο,μπορει να γινει ζημια?
ποσο σου κοστιζει η καθε επισκεψη που κανεις?
 
Μπλουζα