Νικολας νικ, fue, 3247 grafts, 23-24/11/2015

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
κολομερος ο πειραιας αλλα αγαπησα...
Να ζητησω και συγγνωμη απο καποια μελη που υποσχεθηκα να συναντησω αλλα ημουν στα μελια με την μικρη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Νικολα εκανες την καλυτερη επιλογη .... υπομονη, να μην αγχωνεσαι και ολα θα παρουνε τον δρομο τους.
Προσωπικα θεωρω τον Μαρα και την δουλεια που γινεται στην Κλινικη, κορυφαια και με διαφορα απο ολες τις υπολοιπες !!!

Ακολουθησε τις μεταγχειρητικες οδηγιες που σου ειπανε ... προσεξε στους 2ο-4ο μηνα να μην αγχωνεσαι γιατι θα εχει ολοκληρωθει το shock loss και θα εισαι στην χειροτερη φαση... και μετα απολαυσε την διαδρομη να γινεσαι μαλλιας και παλι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Νικολα οκκκ?καναμε μεταμοσχευση και χαθηκαμε?Μαζεψαμε πληροφοριες και αντε γεια τωρα?
Ετσι κανει ο κοσμος? Δεν στο λεω επιθετικα μην το παρεις αλλιως!!!
Συγγνωμη αν το υφος μου ειναι καπως.....
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
xaxa το πιάσαμε το υπονοούμενο...δεν παίζεσαι
Νικολα οκκκ?καναμε μεταμοσχευση και χαθηκαμε?Μαζεψαμε πληροφοριες και αντε γεια τωρα?
Ετσι κανει ο κοσμος? Δεν στο λεω επιθετικα μην το παρεις αλλιως!!!
Συγγνωμη αν το υφος μου ειναι καπως.....
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Παιδιά είμαι στη 19η ημέρα, πρόσεξα σε σχολαστικό βαθμό τις οδηγίες κ συνεχίζω προσεχτικά εώς ότου κλείσω τον μήνα, εδω και τρείς ημέρες βάζω μίνοξ 5% στο crown μόνο..στη λήπτρια περιοχή, όπου τα μοσχεύματα εχουν ξεκινήσει και πέφτουν σε λογικά πλαίσια και όχι ομαδικά, παρατηρώ, μάλλον, ξηροδερμία και θεωρώ ότι ίσως να οφείλεται σε παρατεταμένη χρήση του octenisan (αντιμικροβιακού) shampoo το οποίο μου χορηγήθηκε απο την κλινική και συνέχισα εως τη 12η ημέρα ... ελπίζω όλα να πάνε κάλα και σας ευχαριστω!
όπως θα δείτε απο τις σημερινές φωτο άλλα μοσχεύματα συνεχίζουν να μεγαλώνουν και άλλα έχουν πέσει, μάζι μεγαλώνουν και τα μαμά μαλλιά που έίχα στη λήπτρια, προς το παρών μιας κ γνωρίζω ότι πιθανότατα να φύγουν κατά την επόμενη περίοδο
20151213_122837.jpg 20151213_122928.jpg 20151213_122948.jpg
 

poseidonas77

Well-Known Member
νικολα μηπως πρεπει να βαζεις και στη ληπτρια μινοξ να περιορισεις το σοκλος στα μαμα..μιας και δε παιρνεις και φινα...
λεω εγω τωρα...
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σκοπευω να ξεκινησω μινοξ στη ληπτρια μετα τον πρωτο μηνα γιατι ετσι.μου ειπαν απο την κλινικη! Εβαζα για πολλα χρονια και τη σταματησα, σταδιακα, δυο μηνες προ επεμβασης. Να αναφερω οτι, απο την κλινικη δεν προτεινουν ουτε φινα αλλα ουτε μινοξ μετα την επεμβαση. Η καταπονηση τοσο στη δοτρια οσο κ στη ληπτρια ειναι εκ φυσεως δεδομενη σε μεγαλες επεμβασεις,..ενεσεις, αναισθητικο, τρυπηματα, αιμοραγια, στρες,ειναι δεδομενα, οπως στη φυση της επεμβασης ειναι να υπαρχει απωλεια υφισταμενων τριχων, παροδικη ελπιζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σκοπευω να ξεκινησω μινοξ στη ληπτρια μετα τον πρωτο μηνα γιατι ετσι.μου ειπαν απο την κλινικη! Εβαζα για πολλα χρονια και τη σταματησα, σταδιακα, δυο μηνες προ επεμβασης. Να αναφερω οτι, απο την κλινικη δεν προτεινουν ουτε φινα αλλα ουτε μινοξ μετα την επεμβαση. Η καταπονηση τοσο στη δοτρια οσο κ στη ληπτρια ειναι εκ φυσεως δεδομενη σε μεγαλες επεμβασεις,..ενεσεις, αναισθητικο, τρυπηματα, αιμοραγια, στρες,ειναι δεδομενα, οπως στη φυση της επεμβασης ειναι να υπαρχει απωλεια υφισταμενων τριχων, παροδικη ελπιζω
 

poseidonas77

Well-Known Member
νικολα μετα απο ποσα χρονια σταματησε η μινοξ να δουλευει σε σενα...??εννοω να σου κραταει μαλια...??
θενξ...
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σταματησε φιλε...οντως τα τελευταια δυο χρονια μαλλον κακο μου εκανε, υστερα απο τρια χρονια συστηματικης χρησης, στο μερος οπου εκανα μμ, εβλεπα οτι δεν ειχε νοημα η εφαρμογη της (regain 5) λοσιον, οποτε αρχισα να βαζω ετσι για το γαμωτο καθε βραδυ..ωσπου και τα λεπτα τριχακια που εδινε εξαφανιστηκαν κ αυτα...τωρα οσον αφορα το crown εκει εχει μεγαλυτερη διαρκεια αφου χρησιμοποιω κανα χρονο μονο και θα συνεχισω μπας κ δω κατι σε συνδιασμο με roller o,5
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μη βάλεις τίποτα στη λήπτρια Nik, μια χαρα είσαι, το μινοξ θα σου κρατήσει κάποιες τρίχες παραπάνω που έτσι και αλλιώς θα βγουν σε μερικούς μήνες. Πιθανώς όμως να σου δημιουργήσει ξηροδερμία, κλπ και επειδή είσαι αγχωτικος με το μαλλί καλυτερα οχι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ευχαριστω cvial για τη συμβουλη, μαλλον αυτο θα κανω, θα το αφησω ετσι στη ληπτρια κ οπως παει...οσον αφορα το crown θα συνεχισω κανα εξαμηνο κ θα την κοψω τελειως λιγους μηνες πριν ξαναμπω για επεμβαση εκει, αν ολα πανε οπως ευελπιστω...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωραια εσυ θα πας για δευτερη στο crown και εμεις εδω λατερνα-φτωχεια και φιλοτιμο.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Χρόνια Πολλά σε όλο το φόρουμ!!
Είναι η φώτο-ενημέρωση του νήματος στη συμπλήρωση ενός μήνα μετά επέμβασης: 20151226_080413.jpg 20151226_080617.jpg
20151227_090436.jpg 20151227_090918.jpg 20151227_091023.jpg 20151227_090523.jpg
Παρατηρώ, καθημερινά στο λούσιμο μεγάλη απώλεια μοσχευμάτων, απώλεια 70% εως τώρα.... η ερυθρότητα στη λήπτρια φαίνεται εντονότερα αφού αδειάζει η περιοχή, στα πλάγια τα μοσχεύματα έχουν φύγει σχεδόν όλα,η δότρια εμφανίζει σπυράκια σε όλο το εύρος αλλά κυρίως στην περιοχή πάνω απο τα αυτιά.
Αυτά όλα είναι φυσιολογικά, δεν έχω ξεκινήσει γυμναστήριο ακόμη κάτι που θα κάνω μετά τις γιορτές,
τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσαν καποια μέλη για τη ugly duggly phase.... βγάζω το καπέλο μόνο στο σπίτι
ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ !!
 
Μπλουζα