Νικολας νικ, fue, 3247 grafts, 23-24/11/2015

Stripar

Established Member
Τούμπανο ρε man!

Τα temple points σου , όντως είχαν υποχωρήσει αρκετά & τα τριγωνάκια που σου κάνανε θα προσδώσουν παραπάνω στην όλη εικόνα.

Είναι και τόσο μικρά & συμμετρικά όσο θα έπρεπε...


Υ.Γ: Κάπου άκουσα ότι σκεφτόσουν να βγείς ραντεβού με γκομενάκια...
Το Sex , τσιγάρο ,καφές , τσάι , αλάτι απαγορεύονται για καμιά βδομάδα

:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Αυτη τη στιγμη ειμαι σαν τα ανθρωπακια στο avatar, εχτες , που ημουν κουσιμοδος, αφου περιμενα να νυχτωσει πηγα μεχρι ενα φρουταδικο εδω παραδιπλα εκει μονο φωτο δε μ βγαλαν...
απο διαθεση να δεις...καλυτερα που ηρθα μονος κ ας δυσκολευτηκα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Αυτη τη στιγμη ειμαι σαν τα ανθρωπακια στο avatar, εχτες , που ημουν κουσιμοδος, αφου περιμενα να νυχτωσει πηγα μεχρι ενα φρουταδικο εδω παραδιπλα εκει μονο φωτο δε μ βγαλαν...
απο διαθεση να δεις...καλυτερα που ηρθα μονος κ ας δυσκολευτηκα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κεντησαν κεντησαν πανω σου Ωραιος!!!
Δεν θα μας μιλας σε λιγο.:p
Περιμενω καλυτερο αποτελεσμα απο το δικο μου και πιστευω θα το εχεις.
Οποτε ξερεις τι εχεις να περιμενεις και αυτο θα ειναι σιγουρα καλυτερο.
Κερνας τραπεζι την επομενη να ξερεις.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
τζον, το δικο σου αποτελεσμα απλά ειναι τέλειο! τόσο ως προς τη φύτρωση, φυσικότητα αλλα και ως προς την τομή την οποία δεν μπορούσαμε να βρούμε, ελπίζω σε ένα πολύ καλό και φυσικό αποτέλεσμα
 

gkast

Active Member
Τούμπανο ρε man!

Τα temple points σου , όντως είχαν υποχωρήσει αρκετά & τα τριγωνάκια που σου κάνανε θα προσδώσουν παραπάνω στην όλη εικόνα.

Είναι και τόσο μικρά & συμμετρικά όσο θα έπρεπε...


Υ.Γ: Κάπου άκουσα ότι σκεφτόσουν να βγείς ραντεβού με γκομενάκια...
Το Sex , τσιγάρο ,καφές , τσάι , αλάτι απαγορεύονται για καμιά βδομάδα

:D
Στο λέω εγώ στριπαρ το σκεφτέται από εχθές έχει μπανίσει γκομενακι από την Κύπρον .....
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ευχαριστώ ρε παίδες, μακάρι να μπορούσα να πάω έστω μια βόλτα άλλα δεν το ρισκάρω, κρίμα που έχω έρθει στην Κύπρο μας και δεν θα τη δώ καθόλου, ευτυχώς έχει πολλά παιδιά εδώ στο χώρο της κλινικής και λεμε καμιά κουβέντα, γίνονται δύο επεμβάσεις τη μέρα,
στα της μεταμόσχευσης τώρα... Τρίτη ημέρα μετα την επέμβαση, το πρωί έκανα το τρίτο μου λούσιμο και το μεσημέρι θα κάνω άλλο ένα, η δότρια μου πονάει λιγότερο απο χθες και το κεφάλι σήμερα νιώθω ότι έχει αρχίσει να ξεμουδιάζει, το δέρμα σαν να έχει αρχίσει να αποκτά ξανά ελαστικότητα, τις πρώτες δύο ημέρες ένιωθα σαν να είχε τεντώσει, το πρήξιμο έχει αρχίσει να υποχωρεί αλλά η κοκκινίλα είναι ακόμη πολύ έντονη στη λήπτρια, ο γιατρός με έιδε κάποια στιγμή εχθές κ μου είπε πως είναι από το πολύ αναισθητικό και τις ενέσεις
20151127_111953.jpg 20151127_111953.jpg φωτο πριν λίγο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημερα Νικολα.
Εγω λεω να βγεις για ενα καφεδακι να ξεσκασεις λιγο.
Εγω ειχα βγει ενα βραδακι αλλα λογο υπερβολικης ζεστης και strip δεν αντεχα και πολυ.
Eστω πανε περπατα λιγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε Νικολα επειδη ειναι οι πρωτες μερες ψεκαζε με φυσιολογικο ορο οσο νιωθεις οτι χρειαζεται. ακομη και αν αυτο σημαινει ψεκασμα ανα 20 λεπτα. πρεπει να ειναι ενυδατωμενο. και φυσικα δεν σκουπιζεις το αφηνεις να στεγνωνει μονο του
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Το κανω οσο πιο συχνα μπορω δημητρη, αλλα γιατι με φυσιολογικο ορο; αφου με λουζουν με νερο της βρυσης ...ποιο το νοημα; χρειαζεται συνεχεια ο φυσιολογικος ορος; νομιζα μεχρι να γινει το πρωτο λουσιμο...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεις και με νερό απλα ο φυσιολογικός όρος δηλαδή το ισοτονικο διάλυμα ειναι πολύ καλύτερο για τις κυτταρικές μεμβράνες όταν ψεκάζεις συνέχεια. Δηλαδή δεν θα δημιουργήσεις πτυχώσεις στο δέρμα σου όπως όταν μουλιαζεις στην μπανιέρα με γλυκό νερο. Το ψέκασμα δεν εχει τόσο σχέση με την ενυδάτωση (το graft ενυδατώνεται εςωτερικα) αλλα με την καθαριότητα της περιοχής και το ξέπλυμα αίματος για την αποφυγή μολύνσεων τις πρώτες κρίσιμες μερες που δεν μπορεις να λουστεις, για αυτό μόλις ξεκινήσεις τα λούσιματα της ληπτριας τα σταματάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
παρε 1 λιτρο φυσιολογικο ορο απο το φαρμακειο και δινε ασταματητα.. εμενα μου αρεζε πολυ η αισθηση στο κεφαλι οταν ψεκαζα.. και καθαρισε γρηγορα το κεφαλι και το δερμα ηταν ενυδατωμενο. δεν το αφηνα να ξεραθει και να τραβαει.. τις πρωτες μερες και για καφε που ημουν πηγαινα μπανιο και ψεκαζα.
 

gkast

Active Member
παρε 1 λιτρο φυσιολογικο ορο απο το φαρμακειο και δινε ασταματητα.. εμενα μου αρεζε πολυ η αισθηση στο κεφαλι οταν ψεκαζα.. και καθαρισε γρηγορα το κεφαλι και το δερμα ηταν ενυδατωμενο. δεν το αφηνα να ξεραθει και να τραβαει.. τις πρωτες μερες και για καφε που ημουν πηγαινα μπανιο και ψεκαζα.
Δημήτρη για πόσες ημέρες ψεκάζει τον κεφάλι και κάθε πόση ώρα
 

Stripar

Established Member
γιατι με φυσιολογικο ορο; αφου με λουζουν με νερο της βρυσης

:eek:

Ελπίζω το νερό της Κύπρου να μήν σαν της Κρήτης...γεμάτο άλατα , λάσπες , έλαια , βακτήρια κ.τ.λ γιατί βατράχια θα πιάσεις !!!

Πάνε να πάρεις ρε Νικόλα ένα φυσιολογικό ορό απο ένα φαρμακείο...ένα ευρώ θα δώσεις!

Δεν καταλαβαίνω και την HDC απο το νερό θα βγάλουνε το Revenue τους?...απαράδεκτοι , ανοικτή πληγή θεωρείται!!!...οι μολύνσεις καραδοκούν...
 

Flosk

Well-Known Member
Γιατι ρε Stripar εχεις ακουσει καμια κλινικη να λουζει με ορο ;;;
Οταν παει ο ασθενης μετα σπιτι του με νερο βρυσης δεν θα λουζεται παλι;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eμενα με ειχε δωσει η κλινικη φυσιολογικο ορο.
Εχω και 1 λιτρο σφραγισμενο σπιτι μου.Νικολα να το στειλω με κουριερ?
 

Stripar

Established Member
Γιατι ρε Stripar εχεις ακουσει καμια κλινικη να λουζει με ορο ;;;
Οταν παει ο ασθενης μετα σπιτι του με νερο βρυσης δεν θα λουζεται παλι;


Flosk....

εννοείται φίλε μου!!!

πολλές κλινικές είτε λούζουν με φυσιολογικό όρο (Rahal)
είτε έχουν εξελιγμένα συστήματα που όχι μόνο διοχετεύουν τους νιπτήρες τους
αλλά και επιμέρους κρίσιμα τμήματα της κλινικής (Erdogan) για πολλούς λόγους ακόμα και less maintenance.

Στην περσινή επίσκεψή μου και ξενάγηση στην Asmed o τούρκος πέρα απο γεννήτρια σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
είχει τοποθέτηση ένα state of the art σύστημα της Prominent (για όσους ξέρουν τί είναι)

(μικροβιοστατικό φίλτρο , φίλτρο παρακράτησης μικροσωματιδίων , φίλτρο ενεργού άνθρακα , μεμβράνη ανάστροφης όσμωσης
ρητίνη απιονισμού , φιλτρο βαρέων μετάλλων , φιλτρο με ρητίνη αποσκλήρυνσης και αποσιδήρωσης)


παραγώμενου νερού με resistivity>1 ΜΩ (συνήθως >10 ΜΩ) το λεγόμενο "υπερκάθαρο νερό"

Μετά την μτχ τόσο η λήπτρια όσο και η δότρια είναι ανοικτή πληγή ,
και πρέπει να τις συμπεριφέρονται σαν πληγή όπως κάνουν σε ένα οποιοδήποτε στοιχειώδη νοσοκομείο
προκειμένου να μήν υπάρχουν μολύνσεις & φλεγμονές !!!


Μόλις κλείσει η πλήγή δηλ. σε 4-8 ημέρες (κακάδια) μπορεί ο καθένας να λούζεται με ότι θέλει...

Τώρα ας ελπίσουμε η Κύπριοι να έχουν κάποιο αντίστοιχο σύστημα ή να έχουν από το Κυπριακό υδραγωγείο τόση καλή ποιότητα νερού

Αλλιώς είναι τραγικό!...
 
Μπλουζα