Η δική μου περίπτωση

George gio

New Member
Γεια σας. Παρακολουθώ και εγω το φορουμ αρκαιτο καιρό...
Σας παρουσιαζω τη δικη μου περιπτωση και θα ηθελα τα σχολια σας.
Είμαι 29 ετων δεν εχω κανει ποτε καμια θεραπεια τριχοπτωσης. Λουζομαι καθημερινα με τα σαμπουαν του εμποριου για τριχοπτωση οπως dercos loreal, apivita, korre κτλπ. Η τριχκοπτωση εχει ξεκινησει σιγα σιγα εδω και 8 χρονια. αλλα πλεον δε κρυβεται με τπτ. εχω μιλησει με dhi και εχω κλεισει ραντεβου μεσα στον αυγουστο να παρω μια γνωμη, και εχω στειλει μαιλ σε ASMED, HDC, και Γεωργιου ωστε να συγκρινω κοστη και το τι θα μου πουν. Το παραξενο με την περιπτωση μου ειναι οτι ο πατερας μου εχει ακριβως τη περιτπωση μου. Ξεκικησε την αραιωση στην ιδια ηλικια με εμενα και τωρα στα 64 του εχει παραμεινει στο σταδιο που ειμαι και εγω τωρα χωρις να εχει κανει καποια θεραπεια. Μαλιστα μου εχει αναφερει οτι υπηρχαν μηνες που αραιωνε περισσοτερο και μηνες που πυκνωνε. Τωρα τι να πω... Περιμενω τα σχολια σας. Ευχαριστω.
 

Συνημμένα

  • 20180712_120954.jpg
    20180712_120954.jpg
    232.6 KB · Προβολές: 218
  • 20180712_120956.jpg
    20180712_120956.jpg
    186.6 KB · Προβολές: 234
  • 20180712_121203.jpg
    20180712_121203.jpg
    252.2 KB · Προβολές: 218
  • 20180712_121246.jpg
    20180712_121246.jpg
    299.1 KB · Προβολές: 205
  • 20180712_121355.jpg
    20180712_121355.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 197
  • 20180712_121511.jpg
    20180712_121511.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 199

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dynamics

Active Member
καλημερα!το καλο ειναι οτι εισαι 29 και εχεις αρκετα μαλλια...και προβλημα μονο εμπρος και οχι πισω!το λεω και στον εαυτο μου αυτο αλλα εγω κ πισω θεμα...αν ψαξεις στο φορουμ θα δεις οτι εχουν κ αλλα παιδια θεμα απο 18...μινοξ δοκιμασες?για μεταμ σε αυτη την κατασταση που εισαι ουτε τωρα ουτε συζ...
 

George gio

New Member
καλημερα!το καλο ειναι οτι εισαι 29 και εχεις αρκετα μαλλια...και προβλημα μονο εμπρος και οχι πισω!το λεω και στον εαυτο μου αυτο αλλα εγω κ πισω θεμα...αν ψαξεις στο φορουμ θα δεις οτι εχουν κ αλλα παιδια θεμα απο 18...μινοξ δοκιμασες?για μεταμ σε αυτη την κατασταση που εισαι ουτε τωρα ουτε συζ...


Εγω εχω σκοπο να κανω μμ μονο στο μπροστινο κομματι. Τοσο απαγορευτικο ειναι λογο σοκ λος??
Ακομη και σε μια κλινικη οπως της κυπρου η asmed?
 

piros75

Well-Known Member
Γεια χαρά, το πως είναι ο πατέρας σου είναι μια ένδειξη, αλλά όχι απαραίτητα η εικόνα που θα έχεις και εσύ στα 60 σου. Η κληρονομικότητα και τα προβληματικά γονίδια δεν είναι απαραίτητο ότι λαμβάνονται από τον πατέρα, άσε που έχει πάρει το μάτι μου ότι περισσότερο επηρεάζει το σόι της μάνας. Ασχέτως αυτού, νομίζω ότι έχεις μια καλή δότρια και θεωρώ ότι μπορείς να προχωρήσεις άφοβα σε μμ χωρίς να τρελαίνεσαι για σοκ λος και τα ρέστα. Κάνε τις απαραίτητες μετρήσεις και πάρε την απόφασή σου με την ησυχία σου.
 

Veron

Well-Known Member
Εισαι με τα χιλια ζορια nwd2. Μπορεις να τραιναρεις λιγο την μ.μ δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Οσο για την μινοξιδιλη στην θεση σου δεν θα την ξεκιναγα
 

George gio

New Member
Εισαι με τα χιλια ζορια nwd2. Μπορεις να τραιναρεις λιγο την μ.μ δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Οσο για την μινοξιδιλη στην θεση σου δεν θα την ξεκιναγα

Εγω σκεφτομουν μα την ξεκινησω μετα την μμ.
Για ποιο λογο δεν θα ξεκιναγες τη μινοξ???
 

Veron

Well-Known Member
Μετα απο 10 χρονια++ μινοξιδιλης την εχω κοψει απο το Σεπτεμβρη.Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα λεει ενα ρητο.Μεσα σε αυτα τα 10 χρονια δεν νομιζω να μου εδωσε ποτε κατι θετικο η μινοξιδιλη και οταν την ξεκινησα ειχα το 2πλασιο μαλλι απο σενα.Μην με ρωτησεις γιατι την ξεκινησα,ημουν 17-18 και μου την εγραψε η εξυπνη η δερματολογος επειδη εβρισκα 10 τριχες στο κρανος.
Την μισο-φαγωμενη σου hairline δεν προκειται να στην ξαναδωσει πισω καμια μινοξιδιλη, στο υπολοιπο μαλλι δεν εχεις κανενα απολύτως προβλημα.
Πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε θεραπεια ή μεταμοσχευση αφιερωσε αρκετο χρονο στο να διαβασεις το forum.Θα σου λυθουν πολλες απορειες
 

sp11

New Member
καλημερα!το καλο ειναι οτι εισαι 29 και εχεις αρκετα μαλλια...και προβλημα μονο εμπρος και οχι πισω!το λεω και στον εαυτο μου αυτο αλλα εγω κ πισω θεμα...αν ψαξεις στο φορουμ θα δεις οτι εχουν κ αλλα παιδια θεμα απο 18...μινοξ δοκιμασες?για μεταμ σε αυτη την κατασταση που εισαι ουτε τωρα ουτε συζ...

στα 40 δεν θα χει τριχα στο κεφαλι ο φιλος φιλε καραφλα
πολυ αδυναμη τριχα
 

tol

Well-Known Member
στα 40 δεν θα χει τριχα στο κεφαλι ο φιλος φιλε καραφλα
πολυ αδυναμη τριχα

Φιλε μου, εχεις γραψει ολα κι ολα 6 μηνυματα στο forum και το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο.
Ακατανοητα μηνυματα........επικινδυνα και αποπροσανατολιστικα μηνυματα....μηνυματα, οπως αυτο εδω, αποθαρρυντικα με σκοπο να ριξεις τη ψυχολογια των φιλων του forum.

Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι στα 40 δε θα εχει καμια τριχα ο φιλος;
Η Πυθια εισαι;
Εχεις μαντικες ικανοτητες και προβλεπεις το μελλον;
Ακομη και αν συμβει αυτο, πώς τολμας και το γραφεις με βεβαιοτητα απευθυνομενος σε ενα μελος με ευαισθητη ψυχολογια;
Για να τον καταρρακωσεις ψυχολογικα αντι να τον ενθαρρυνεις;

Σε αλλο σημερινο σου σχολιο γραφεις οτι ολες οι μεθοδοι αφηνουν ουλες!!!!!
Αν εισαι ασχετος με μεταμοσχευσεις γιατι "πεταγεσαι" και γραφεις πραγματα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα;

Αρχιζεις και γινεσαι "επικινδυνος" για την κοινοτητα του forum λογω ασχετοσυνης, ημιμαθειας, ελλειψης σεβασμου και κατανοησης της ψυχολογικης καταστασης των συνανθρωπων σου και τελος λογω του υφους-ηθους σου........πώς τολμας, εστω και χαριτολογωντας, στα λιγα σχολια που εχεις αναρτησει μεχρι τωρα, να αποκαλεις ολους τους αλλους καραφλες;

Προσπαθησε να εισαι λιγο περισσοτερο ευγενικος, να εισαι πιο διακριτικος, να μην εισαι απολυτος σε θεματα που, οπως φαινεται, δεν εχεις τις απαραιτητες γνωσεις, ωστε να δινεις συμβουλες και να επηρεαζεις ψυχολογικα τα υπολοιπα μελη του forum.
 

spass

Active Member
γεια σου φίλε,αν μπορώ να διακρίνω από τις φωτο σου μπροστά στην hairline και στους κροταφους υπάρχει αραιωση αλλά όχι κάτι το τραγικό μέχρι στιγμής, το υπόλοιπο μαλλί φαίνεται καλό για την ώρα . άποψή μου είναι να ξεκινήσεις μια θεραπεία να δεις τι μπορεις να κερδίσεις και σε δεύτερο χρόνο κοιτάς για μ/μ . μην αγχώνεσαι και μην πάρεις βιαστικες αποφάσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sp11

New Member
Φιλε μου, εχεις γραψει ολα κι ολα 6 μηνυματα στο forum και το ενα ειναι χειροτερο απο το αλλο.
Ακατανοητα μηνυματα........επικινδυνα και αποπροσανατολιστικα μηνυματα....μηνυματα, οπως αυτο εδω, αποθαρρυντικα με σκοπο να ριξεις τη ψυχολογια των φιλων του forum.

Πως εβγαλες το συμπερασμα οτι στα 40 δε θα εχει καμια τριχα ο φιλος;
Η Πυθια εισαι;
Εχεις μαντικες ικανοτητες και προβλεπεις το μελλον;
Ακομη και αν συμβει αυτο, πώς τολμας και το γραφεις με βεβαιοτητα απευθυνομενος σε ενα μελος με ευαισθητη ψυχολογια;
Για να τον καταρρακωσεις ψυχολογικα αντι να τον ενθαρρυνεις;

Σε αλλο σημερινο σου σχολιο γραφεις οτι ολες οι μεθοδοι αφηνουν ουλες!!!!!
Αν εισαι ασχετος με μεταμοσχευσεις γιατι "πεταγεσαι" και γραφεις πραγματα που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα;

Αρχιζεις και γινεσαι "επικινδυνος" για την κοινοτητα του forum λογω ασχετοσυνης, ημιμαθειας, ελλειψης σεβασμου και κατανοησης της ψυχολογικης καταστασης των συνανθρωπων σου και τελος λογω του υφους-ηθους σου........πώς τολμας, εστω και χαριτολογωντας, στα λιγα σχολια που εχεις αναρτησει μεχρι τωρα, να αποκαλεις ολους τους αλλους καραφλες;

Προσπαθησε να εισαι λιγο περισσοτερο ευγενικος, να εισαι πιο διακριτικος, να μην εισαι απολυτος σε θεματα που, οπως φαινεται, δεν εχεις τις απαραιτητες γνωσεις, ωστε να δινεις συμβουλες και να επηρεαζεις ψυχολογικα τα υπολοιπα μελη του forum.

Αγαπητε μου οτι αφηνει μικροσκοπικες ουλες η μεταμοσχευση και οτι δεν μπορεις να κουρεψεις τα μαλλια σου κατω απο εναμιση εκατοστο θα στο πει καθε υπευθυνος και σοβαρος γιατρος που κανει μεταμοσχευσεις.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε τοσο κομπλεξ κι εγω καραφλας ειμαι
οποτε τον καραφλα θα τον λεω καραφλα
Τωρα που ειδες τα ακατανοητα μηνυματα δεν ξερω

οτι εχω γραψει βγαζει νοημα
 

tol

Well-Known Member
φυσικα
εγω στα 29 ειχα πολυ πυκνο μαλλι μπροστα

Και επειδη εσυ εγινες "καραφλομαϊμου" (για να απαντησω με το δικο σου υφος) σε ενα χρονο (αν εισαι 30 οπως γραφει το προφιλ σου), αυτο σημαινει οτι ολοι οσοι εχουν το μαλλι του φιλου μας στα 29 θα γινουν καραφλες;

Φιλε μου, σταματα να γραφεις αερολογιες. Κανείς δεν μπορει να προβλεψει την εξελιξη της αλωπεκιας. Σου εγραψα και πιο πανω, αν εχεις μαντικες ικανοτητες, παιξε ενα λοττο να κάνεις την τυχη σου.

Επισης, ποιος ειναι ο σοβαρος γιατρος που σου ειπε οτι με μαλλι 1,5 εκ. φαινονται με τη μεθοδο fue σημαδια; Εμεις που εχουμε κανει τρεις μεταμοσχευσεις (2 fue και 1 strip) δεν ξερουμε αν φαινονται σημαδια με μαλλι 1,5 εκ.;

Ακομη και σε ελληνικες κλινικες (δεν το συζητω για σοβαρες κλινικες του εξωτερικου) με 1,5 εκ. μαλλι δε φαινονται σημαδια με τη μεθοδο fue.

Διαβασε λιγο, για να ενημερωθεις και δες φωτογραφιες απο τα νηματα αλλων φιλων (π.χ. του Πανου που εχει βαλει περιπου 8500 grafts σε σοβαρες κλινικες) και ξαναγραψε σχολια περι ουλων που φαινονται με 1,5 εκ. μαλλι.

Ενημερωσου καλυτερα πανω στα θεματα μεταμοσχευσεων και, οταν αποκτησεις τις απαραιτητες γνωσεις, κανε τον ειδικο και δωσε συμβουλες που εχουν λογικα ερεισματα.
 

sp11

New Member
Και επειδη εσυ εγινες "καραφλομαϊμου" (για να απαντησω με το δικο σου υφος) σε ενα χρονο (αν εισαι 30 οπως γραφει το προφιλ σου), αυτο σημαινει οτι ολοι οσοι εχουν το μαλλι του φιλου μας στα 29 θα γινουν καραφλες;

Φιλε μου, σταματα να γραφεις αερολογιες. Κανείς δεν μπορει να προβλεψει την εξελιξη της αλωπεκιας. Σου εγραψα και πιο πανω, αν εχεις μαντικες ικανοτητες, παιξε ενα λοττο να κάνεις την τυχη σου.

Επισης, ποιος ειναι ο σοβαρος γιατρος που σου ειπε οτι με μαλλι 1,5 εκ. φαινονται με τη μεθοδο fue σημαδια; Εμεις που εχουμε κανει τρεις μεταμοσχευσεις (2 fue και 1 strip) δεν ξερουμε αν φαινονται σημαδια με μαλλι 1,5 εκ.;

Ακομη και σε ελληνικες κλινικες (δεν το συζητω για σοβαρες κλινικες του εξωτερικου) με 1,5 εκ. μαλλι δε φαινονται σημαδια με τη μεθοδο fue.

Διαβασε λιγο, για να ενημερωθεις και δες φωτογραφιες απο τα νηματα αλλων φιλων (π.χ. του Πανου που εχει βαλει περιπου 8500 grafts σε σοβαρες κλινικες) και ξαναγραψε σχολια περι ουλων που φαινονται με 1,5 εκ. μαλλι.

Ενημερωσου καλυτερα πανω στα θεματα μεταμοσχευσεων και, οταν αποκτησεις τις απαραιτητες γνωσεις, κανε τον ειδικο και δωσε συμβουλες που εχουν λογικα ερεισματα.

Ο ιατρος αναστασακης το λεει καθαρα
μενουν ουλες
 

sp11

New Member
Και επειδη εσυ εγινες "καραφλομαϊμου" (για να απαντησω με το δικο σου υφος) σε ενα χρονο (αν εισαι 30 οπως γραφει το προφιλ σου), αυτο σημαινει οτι ολοι οσοι εχουν το μαλλι του φιλου μας στα 29 θα γινουν καραφλες;

Φιλε μου, σταματα να γραφεις αερολογιες. Κανείς δεν μπορει να προβλεψει την εξελιξη της αλωπεκιας. Σου εγραψα και πιο πανω, αν εχεις μαντικες ικανοτητες, παιξε ενα λοττο να κάνεις την τυχη σου.

Επισης, ποιος ειναι ο σοβαρος γιατρος που σου ειπε οτι με μαλλι 1,5 εκ. φαινονται με τη μεθοδο fue σημαδια; Εμεις που εχουμε κανει τρεις μεταμοσχευσεις (2 fue και 1 strip) δεν ξερουμε αν φαινονται σημαδια με μαλλι 1,5 εκ.;

Ακομη και σε ελληνικες κλινικες (δεν το συζητω για σοβαρες κλινικες του εξωτερικου) με 1,5 εκ. μαλλι δε φαινονται σημαδια με τη μεθοδο fue.

Διαβασε λιγο, για να ενημερωθεις και δες φωτογραφιες απο τα νηματα αλλων φιλων (π.χ. του Πανου που εχει βαλει περιπου 8500 grafts σε σοβαρες κλινικες) και ξαναγραψε σχολια περι ουλων που φαινονται με 1,5 εκ. μαλλι.

Ενημερωσου καλυτερα πανω στα θεματα μεταμοσχευσεων και, οταν αποκτησεις τις απαραιτητες γνωσεις, κανε τον ειδικο και δωσε συμβουλες που εχουν λογικα ερεισματα.

Αν φωτισεις τις φωτογραφιες του φιλου θα δεις οτι εχει προβλημα και πισω και πολυ μεγαλο μπροστα
η φαλακρα στους κροταφους ανεβαινει πολυ ψηλα
Δεν την γλιτωνει πλατεια συνταγματος θα γινει το κεφαλι του

οσο για μενα ειμαι 40 χρησιμοποιουσα το σκευασμα κομη της βερενικης
κατι για αστερισμους μου ελεγες προχτες κατα τα αλλα εγω λεω ασυναρτησιες
 

sp11

New Member
Μολις το αποτελειωσες...
Σαν τις γκομενες με νευρικη ανορεξια και τους αναβολικακηδες κανετε εδω μεσα ειστε τραγικοι κοροιδευετε τον εαυτο σας
Ο αλλος ελεγε δεν παει για καφε επειδη αρχιζει να καραφλιαζει
Ασε που παιρνετε φινα να γινεται αδελφες
ο ενας πιο ανωριμος απο τον αλλον
 

tol

Well-Known Member
Ο ιατρος αναστασακης το λεει καθαρα
μενουν ουλες

Α, ετσι μπραβο!!! Ο σπουδαιος γιατρος Αναστασακης σου τα λεει και τα γραφεις!!!!

Ο γιατρος του τοπικ που εβαζε σκονη στα μαλλια των πελατων του, επειδη με τις μεθοδους του δεν μπορουσε να βγαλει μαλλια.

Φιλε μου, καταντας γραφικος. Παλι αρχισες να γραφεις για την κομη της Βερενικης και αρλουμπες.

Διαβασε νηματα μεταμοσχευσεων στο forum, συναντησε ατομα που εχουν κανει μεταμοσχευσεις, για να δεις αποτελεσματα και σταματα, επιτελους, να το παιζεις καθηγητης απο εδρας χωρις καμια απολυτως εμπειρια στα συγκεκριμενα θεματα.
 

sp11

New Member
Α, ετσι μπραβο!!! Ο σπουδαιος γιατρος Αναστασακης σου τα λεει και τα γραφεις!!!!

Ο γιατρος του τοπικ που εβαζε σκονη στα μαλλια των πελατων του, επειδη με τις μεθοδους του δεν μπορουσε να βγαλει μαλλια.

Φιλε μου, καταντας γραφικος. Παλι αρχισες να γραφεις για την κομη της Βερενικης και αρλουμπες.

Διαβασε νηματα μεταμοσχευσεων στο forum, συναντησε ατομα που εχουν κανει μεταμοσχευσεις, για να δεις αποτελεσματα και σταματα, επιτελους, να το παιζεις καθηγητης απο εδρας χωρις καμια απολυτως εμπειρια στα συγκεκριμενα θεματα.

προτιμω χωριστρα αλεφαντου παρα μεταμοσχευση
 
Μπλουζα