Η δική μου περίπτωση

felaini

Active Member
Sp11 εισαι τραγικος! Θα πρεπε να ντρεπεσαι! Καλο για το φορουμ ειναι να αποχωρησεις! Η παρουσια σου ειναι επικυνδινη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
@tol μην του απαντας δεν αξιζει.Δυστυχως κατι τετοιοι εχουν δικαιωμα ψηφου!Αυτο να φοβασαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

sp11

New Member
Sp11 εισαι τραγικος! Θα πρεπε να ντρεπεσαι! Καλο για το φορουμ ειναι να αποχωρησεις! Η παρουσια σου ειναι επικυνδινη!
Δεν εχω να ντραπω για κατι
Εγω δεν παροτρυνω τον κοσμο να παρει φινα να γεννησει ομοφυλοφιλους γιους και να μην μπορει να κανει σεξ

Το μονο θετικο που βρηκα σε αυτο το φορουμ ειναι ο βουλγαρος που μου στειλε μινοξιδιλη σε 2 μερες ενω στο ebay περιμενα 1 μηνα και δεν μου τις στειλανε

Θα αποχωρησω γιατι με κομπλεξικους καραφλες δεν μιλαω
εσεις θα καταστρεψετε κοσμο με τις προτασεις που κανετε στα νεα παιδια
Την εχετε δει καθηγητες της δερματολογιας

Αντε γεια
 

tol

Well-Known Member
Σαν τις γκομενες με νευρικη ανορεξια και τους αναβολικακηδες κανετε εδω μεσα ειστε τραγικοι κοροιδευετε τον εαυτο σας
Ο αλλος ελεγε δεν παει για καφε επειδη αρχιζει να καραφλιαζει
Ασε που παιρνετε φινα να γινεται αδελφες
ο ενας πιο ανωριμος απο τον αλλον

Φιλε μου, "αδερφη" εισαι και φαινεσαι.
"Ανωριμος" εισαι και φαινεσαι.

Το ηθος σου αποκαλυφθηκε ξεκαθαρα πλεον. Εισαι ενας αναγωγος, ημιμαθης ξερολας που προσβαλλει συνεχως τους συνομιλητες του.

Δεν εχεις κανενα ηθικο φραγμο, καμια ευγενεια και ιχνος πνευματικης ωριμοτητας.

Η καραφλα σου (οπως εχεις παραδεχθει) σου εχει δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα και αισθηματα κατωτεροτητας.

Νομιζεις οτι προσβαλλοντας τους αλλους θα τα ξεπερασεις.

Δυστυχως για σενα και τον "κωλοχαρακτηρα" σου αυτα τα κομπλεξ κατωτεροτητας θα τα κουβαλας σε ολη σου τη ζωη και, οσο θα προσβαλλεις τους αλλους, τοσο περισσοτερο μειονεκτικα θα νιωθεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σας. Παρακολουθώ και εγω το φορουμ αρκαιτο καιρό...
Σας παρουσιαζω τη δικη μου περιπτωση και θα ηθελα τα σχολια σας.
Είμαι 29 ετων δεν εχω κανει ποτε καμια θεραπεια τριχοπτωσης. Λουζομαι καθημερινα με τα σαμπουαν του εμποριου για τριχοπτωση οπως dercos loreal, apivita, korre κτλπ. Η τριχκοπτωση εχει ξεκινησει σιγα σιγα εδω και 8 χρονια. αλλα πλεον δε κρυβεται με τπτ. εχω μιλησει με dhi και εχω κλεισει ραντεβου μεσα στον αυγουστο να παρω μια γνωμη, και εχω στειλει μαιλ σε ASMED, HDC, και Γεωργιου ωστε να συγκρινω κοστη και το τι θα μου πουν. Το παραξενο με την περιπτωση μου ειναι οτι ο πατερας μου εχει ακριβως τη περιτπωση μου. Ξεκικησε την αραιωση στην ιδια ηλικια με εμενα και τωρα στα 64 του εχει παραμεινει στο σταδιο που ειμαι και εγω τωρα χωρις να εχει κανει καποια θεραπεια. Μαλιστα μου εχει αναφερει οτι υπηρχαν μηνες που αραιωνε περισσοτερο και μηνες που πυκνωνε. Τωρα τι να πω... Περιμενω τα σχολια σας. Ευχαριστω.


Καλησπέρα φίλε George.
Η εξέλιξη τις τριχόπτωσης σου στα 29 φαίνεται να είναι ικανοποιητική και σταθερή εφόσον μας λες ότι εδώ και 8 χρονιά εξελίσσεται και βρίσκεσαι σε αυτό το στάδιο.
Σίγουρα κάνεις δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί στα επόμενα χρόνια και μακάρι να μείνει στάσιμη.
Μπορείς να πάρεις μια εικόνα από τον πάτερα σου σίγουρα άλλα πότε δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η δικιά σου αραίωση.
Ο δικός μου πατέρας και όλα τα ξαδέρφια μου είναι μοκέτα στο μαλλί. Ο μοναδικός που την πάτησα ήμουν εγώ.

Φαίνεται να έχεις καλή τρίχα και δότρια.Βέβαια αυτό θα το κρίνει καλύτερα η κλινική βάση φωτογραφιών που θα στείλεις.
Εάν προχωρήσεις σε μεταμόσχευση πιστεύω ότι χρειάζεσαι πάνω κάτω στα 2500 μοσχεύματα για να πάρεις ανάλογη πυκνότητα και να δέσει ομοιόμορφα με το υπάρχων μαλλάκι.
Αν μπορούσες να βγάλεις και μερικές φωτογραφίες με εξωτερικό φωτισμό δότρια,πλαϊνά και πανοραμική.
 

George gio

New Member
Καλησπέρα φίλε George.
Η εξέλιξη τις τριχόπτωσης σου στα 29 φαίνεται να είναι ικανοποιητική και σταθερή εφόσον μας λες ότι εδώ και 8 χρονιά εξελίσσεται και βρίσκεσαι σε αυτό το στάδιο.
Σίγουρα κάνεις δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί στα επόμενα χρόνια και μακάρι να μείνει στάσιμη.
Μπορείς να πάρεις μια εικόνα από τον πάτερα σου σίγουρα άλλα πότε δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η δικιά σου αραίωση.
Ο δικός μου πατέρας και όλα τα ξαδέρφια μου είναι μοκέτα στο μαλλί. Ο μοναδικός που την πάτησα ήμουν εγώ.

Φαίνεται να έχεις καλή τρίχα και δότρια.Βέβαια αυτό θα το κρίνει καλύτερα η κλινική βάση φωτογραφιών που θα στείλεις.
Εάν προχωρήσεις σε μεταμόσχευση πιστεύω ότι χρειάζεσαι πάνω κάτω στα 2500 μοσχεύματα για να πάρεις ανάλογη πυκνότητα και να δέσει ομοιόμορφα με το υπάρχων μαλλάκι.
Αν μπορούσες να βγάλεις και μερικές φωτογραφίες με εξωτερικό φωτισμό δότρια,πλαϊνά και πανοραμική.

Ναι ναι θα ανεβασω κι αλλες φωτογραφιες με τη πρωτη ευκαιρια.
Μου απαντησανε και απο HDC οτι θα χρειαστω 2500 grafts με 10% παραπανω ή λιγοτερα. 2 ευρω το graft αν κανω επεμβαση μεχρι μεσα αυγουστου (που δε νομιζω) και 2.15 σε ημερομηνια που θελω εγω μετα.
Τωρα περιμενω να μου απαντησει ASMED και Γεωργιου. Και αρχες αυγουστου να παρω γνωμη απο dhi που εχω κανονισει ραντεβου οι οποιοι απο το τηλ μου ειχαν πει οτι παει 1 ευρω η τριχα.. οποτε πανω κατω το ιδιο με κυπρο? Η κατι λαθος καταλαβα εγω?
 

karampalikis

Active Member
Ναι ναι θα ανεβασω κι αλλες φωτογραφιες με τη πρωτη ευκαιρια.
Μου απαντησανε και απο HDC οτι θα χρειαστω 2500 grafts με 10% παραπανω ή λιγοτερα. 2 ευρω το graft αν κανω επεμβαση μεχρι μεσα αυγουστου (που δε νομιζω) και 2.15 σε ημερομηνια που θελω εγω μετα.
Τωρα περιμενω να μου απαντησει ASMED και Γεωργιου. Και αρχες αυγουστου να παρω γνωμη απο dhi που εχω κανονισει ραντεβου οι οποιοι απο το τηλ μου ειχαν πει οτι παει 1 ευρω η τριχα.. οποτε πανω κατω το ιδιο με κυπρο? Η κατι λαθος καταλαβα εγω?
δεν νομίζω 1 € η τρίχα....αλλα και να στο είπαν, σίγουρα θα κατέβει η τιμή, αλλιώς όλοι θα πήγαιναν στην Κύπρο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spass

Active Member
η αλήθεια είναι ότι για να επολωθουν οι οπες που γίνονται από τα implanter ο οργανισμός δημιουργεί ουλωδης ιστό τώρα βέβαια εαν θα φαίνεται σε πολύ κοντό κούρεμα δεν ξέρω, αλλά αυτός που την κάνει λογικά θα το αισθάνεται με την αφή
 

Akis-multi

Well-Known Member
η αλήθεια είναι ότι για να επολωθουν οι οπες που γίνονται από τα implanter ο οργανισμός δημιουργεί ουλωδης ιστό τώρα βέβαια εαν θα φαίνεται σε πολύ κοντό κούρεμα δεν ξέρω, αλλά αυτός που την κάνει λογικά θα το αισθάνεται με την αφή
Δεν αισθάνεσαι τίποτα με την αφή και δε φαίνεται τίποτα απολύτως. Είναι σα να μην έχεις κάνει ποτέ τίποτα και απλά το ξεχνάς. 2500 grafts έβγαλα εγώ και ισχύουν όλα τα παραπάνω.
 

athenian

Well-Known Member
Σε συζητηση που ειχα με τον γιατρο Γεωγιου για το λεγομενο doll effect στην ληπτρια περιοχη της μεταμοσχευσης μου ειχε πει πως το λαθος που γινεται ειναι οτι τοποθετειται πολυ βαθια το μοσχευμα,με αποτελεσμα να υποχωρει σημαντικα το δερμα στο σημειο εισοδου κι ετσι δημιουργουνται αυτες οι αντιαισθητικες οπες που βλεπουμε σε καποιες μεταμοσχευσεις.Στις περισσοτερες κλινικες βεβαια δεν υπαρχει τετοιο θεμα πλεον.Παλαιοτερα ομως γινοταν συχνα.
 
  • Like
Reactions: Zob

Adriano

Well-Known Member
στα 40 δεν θα χει τριχα στο κεφαλι ο φιλος φιλε καραφλα
πολυ αδυναμη τριχα

Είπε το μέντιουμ!

Αγαπητε μου οτι αφηνει μικροσκοπικες ουλες η μεταμοσχευση και οτι δεν μπορεις να κουρεψεις τα μαλλια σου κατω απο εναμιση εκατοστο θα στο πει καθε υπευθυνος και σοβαρος γιατρος που κανει μεταμοσχευσεις.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχετε τοσο κομπλεξ κι εγω καραφλας ειμαι
οποτε τον καραφλα θα τον λεω καραφλα
Τωρα που ειδες τα ακατανοητα μηνυματα δεν ξερω

οτι εχω γραψει βγαζει νοημα

Και εσύ είσαι ένας τέτοιος; Ή απλά λες την άποψή σου ως ανειδίκευτος;

φυσικα
εγω στα 29 ειχα πολυ πυκνο μαλλι μπροστα

Πες μας και άλλα για τα παιδικά σου χρόνια.

Ο ιατρος αναστασακης το λεει καθαρα
μενουν ουλες

Αφού το είπε ο μεγάλος guru του Toppik τότε οκ.

Σαν τις γκομενες με νευρικη ανορεξια και τους αναβολικακηδες κανετε εδω μεσα ειστε τραγικοι κοροιδευετε τον εαυτο σας
Ο αλλος ελεγε δεν παει για καφε επειδη αρχιζει να καραφλιαζει
Ασε που παιρνετε φινα να γινεται αδελφες
ο ενας πιο ανωριμος απο τον αλλον

Ευτυχώς έχουμε εσένα να ανεβάζεις το επίπεδο. Ο μπαμπάς σου btw αν είχε ποτέ προστάτη έπαιρνε φίνα. Έτσι για να μάθεις και τίποτα. Ελπίζω φυσικά να είναι καλά ο άνθρωπος.

προτιμω χωριστρα αλεφαντου παρα μεταμοσχευση

Αυτό είναι καραφλοδάνειο.
 

Adriano

Well-Known Member
Προς τους υπολοίπους. Τους βλάκες τους νικάς με χιούμορ και troll. Μην ασχολείστε περαιτέρω. Χάνετε το χρόνο σας.
 
Μπλουζα