Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Panos1982

Well-Known Member
Ανοιγω νεο θεμα ετσι ωστε οποιος κανει εξετασεις κτλ και θελει να ρωτησει τιποτα η να ελεγξει κατι να ειναι ολα μαζεμενα εδω.....μιας και δεν υπαρχει αλλο τετοιο θεμα.....

Κανω χρηση φινας 13 μηνες και σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τις γενικες εξετασεις.....
εκανα ορμονικες, για θυροειδη,για συκωτι, και εκανα και για χοληστερινες και κατι αλλα (αφου εκανα που εκανα ειπα να ελεγξω κι αυτα....)
Τα αποτελεσματα ειναι τα παρακατω.....

σακχαρο πλασματος 92 (οριο 76-115)
ουρια 24 (οριο εως 50)
ουρικο οξυ 5,1 (οριο 3,4 εως 7)
κρεατινινη ορου 0.86 (οριο εως 1.4)
χοληστερινη 144 (οριο εως 220)
τριγλυκεριδια 73 (οριο εως 150)

Παρακατω ειναι για συκωτι....

τρανσαμιναση SGOT 17 (οριο εως 42)
τρανσαμιναση SGPT 12 (οριο εως 41)
καλιο ορου 3,9 (οριο 3,5 εως 5,3)
νατριο ορου 142,1 (οριο 135 εως 148)
y-gt 24 (οριο εως 50)

Παρακατω για θυροειδη...

Τ3 1 (οριο 0.8 εως 2)
Τ4 67 (οριο 47 εως 125)
TSH 2,14 (οριο 0.5 εως 5)

Ορμονολογικες ¨

τεστοστερονη ολικη 7 (οριο 2.6 εως 10) πριν παρω φινα ηταν 5.1
τεστοστερονη ελευθερη 20 (οριο 13 εως 41)
οιστρογονα Ε2 37 (οριο εως 70)
DHT 0.6 (οριο 0.3 εως 0.9) να σημειωσω εδω οτι πριν παρω φινα ειχα 2.1

Το αποτελεσμα ειναι οτι οι εξετασεις ειναι ολες στα φυσιολογικα ορια.....και ειναι καλες.....
Να προσθεσω εδω οτι κανω γενικα πολλες καταχρησεις γενικα στη ζωη μου.....
και εκτος απ αυτες επιβαρυνω και το συκωτι και με αλλα οπως πρωτεινες,κρεατινες,αμινοξεα και διαφορα τετοια επειδη γυμναζομαι....και πινω και αρκετο αλκοολ.......αλλα λογο του οτι ειμαι και μικρος σε ηλικια ολα λειτουργουν καλα προς το παρων......
Το συμπερασμα απ ολα αυτα ειναι οτι αν περνεις φινα....και κατι δε παει καλα πρεπει να το προσεξεις.....αν παλι ολα ειναι καλα.....οπως στην περιπτωση μου.....ακομα και αλκοολ να πινεις και να περνεις συμπληρωματα και να καπνιζεις και να κανεις αλλες 1002 επιβαρυνσεις......δεν εχουν να κανουν με την φινα καμμια αλληλεπιδραση.....αυτο καταλαβα εγω......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

χωρις να ειμαι ειδικος αλλα βλεποντας τα ορια σε βλεπω μια χαρα,οποτε μπραβο!εχεις ξαναφερθει στο φορουμ και νομιζω οτι απο sides δεν ειδες τπτ...μονο κατι για πρωινες στυσεις αν θυμαμαι συγνωμη αν κανω λαθος ολα τα αλλα νορμαλ ε?
 

3746741

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Κατα τη γνωμη μου οι εξετασεις σου ειναι τελειες!!!!!!!!!!!!!!!Κ τα αποτελεσματα της dht φοβερα!!!!!!Αληθεια μηπως ξερεις,υπαρχει περιπτωση να εχεις dht σε φυσιολογικα πλαισια κ να εχεις ανδρωγενετικη αλωπεκια?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Panos1982 είπε:
[quote author=tsakalos link=topic=1805.msg32620#msg32620 date=1272372572]
παιρνεις αναβολικα ?

οχι....περνω σε χαπια καλσιο μαγνησιο ποτασιο νιασινι θυαμινι κ αμινοξεα κ βιταμινες....επισης περνω πρωτεινη κρεατινη-ταυρινη με οτι επακολουθα εχουν αυτα μεσα.......
και περυσι ειχα παρει κ το πιο βαρυ απ ολα...τα νιτρικα οξινα......που δεν ξερω αν θεωρειται αναβολικο αλλα αυτα τα σταματησα δε ξαναπερνω....
απλα δε ξερω αν κατι απ αυτα θεωρειται αναβολικο.......
[/quote]

παναη ολα τελεια τα βλεπω...και παροτι εισαι ''μπεκρης μπερμπατης-ξενυχτης γκομενιαρης'' που λεει και το τραγουδι :D :D ολα ειναι μια χαρα....

ρε συ ολες αυτες τις βιταμινες δεν ειναι πολυ να τις παιρνεις....?????ειναι απαραιτητες??ή θες να κανεις σωμα χαλκ χογκαν??
 

heyya

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

3746741 είπε:
Αληθεια μηπως ξερεις,υπαρχει περιπτωση να εχεις dht σε φυσιολογικα πλαισια κ να εχεις ανδρωγενετικη αλωπεκια?

Αν και λίγο σπάνιο, αλλά ναι!
Αν οι θύλακες είναι επιρρεπείς στην dht...
 

3746741

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Σε αυτη την περιπτωση υπαρχει λογος για να παρει καποιος φινα?
 

GK

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

ΜΠΡΑΒΟ ρε Πάνο ! ΜΠΡΑΒΟ, πολύ χέρομαι και εννοείται ότι είναι μια χαρά τα αποτελέσματα σου, ειδικά οι τρανσαμινάσες σου ρε θηρίο παρόλο την κατάχρηση, είσαι γερό σκαρί ! :D

Για προστατικό αντιγόνο δεν έκανες ε ? Αν και αυτές φυσιολογικές θα είναι, γύρω στα 40-45 τις κάνουν πρώτη φορά, εσύ είσαι φέρελπις νέος! :worshipper
 

mindtrapper

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Μπράβο Πάνο, μια χαρά είσαι :)

Εγώ είχα κάνει εξετάσεις πριν 1-2 χρόνια και στην τεστο έλεγε 13.5 με όριο τα 10. Αν πάρω και φίνα δηλαδή, πάει, θα βαράει το μηχανάκι του anti-dopping. Ή λες να μην επηρεάσει τόσο πολύ; Δεν μου είχα κοιτάξει DHT βέβαια, αλλά θα κάνω πάλι και αν είναι στο θεό, θα αρχίσω φίνα.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Το εχω ξαναπει και το ξαναλέω
Ο Πανος ειναι ενας και μοναδικος και δεν μπορει να συγκριθεί κανενας μαζι του :boy2
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

εγω εκανα εξετασεις πριν παρω φινα και οι τιμες ειναι αυτες dht 183.7 ng/dl Τ.Α(155.0-553.0) .θυλακιοτροπος ορμονη 5.45miu/ml Τ.Α(1.5-12.4).ελευθερη τεστοστερονη 8.50pg/ml Τ.Α(8.70-54.70).φεριτινη 104.0ng/ml Τ.Α(30.0-400.0). οιστραδιολη 19.29 pg/ml Τ.Α(7.63-42.6)προλακτινη ορου 10.65 ng/ml T.A (4,60-21,40)ολκη τεστοστερονη 4.53 ng/ml Τ.Α (2.80-8.00).(lh)oρου 7.53 (1,7-8.6)αυτο που παρατηρω ειναι οτι οι δικες μου εχουν αλλες φυσιολογικες τιμες και οτι η dht einai se normal τιμες αρα αν ξεκινησω το χαπι κ πεσει μηπως υπαρξει προβλημα??
 

lykos_19

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.. ΤΙΣ ΦΙΝΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ... THX
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

georgehairs είπε:
χωρις να ειμαι ειδικος αλλα βλεποντας τα ορια σε βλεπω μια χαρα,οποτε μπραβο!εχεις ξαναφερθει στο φορουμ και νομιζω οτι απο sides δεν ειδες τπτ...μονο κατι για πρωινες στυσεις αν θυμαμαι συγνωμη αν κανω λαθος ολα τα αλλα νορμαλ ε?

σ'ευχαριστω.....ηλπιζα κι εγω να ειναι μια χαρα....γιατι ξερεις....αν κατι δε παει καλα....αρχιζουν οι ταλαιπωριες μετα......Το μονο side απο φινα που εχω δει ναι ηταν αυτο.....μειωθηκαν τον πρωτο μηνα αν θυμαμαι καλα οι πρωινες στυσεις.....δεν εξαφανιστηκαν.....απλα μειωθηκαν στις μισες περιπου κ λιγο χειροτερα ισως.....

giannis13 είπε:
παναη ολα τελεια τα βλεπω...και παροτι εισαι ''μπεκρης μπερμπατης-ξενυχτης γκομενιαρης'' που λεει και το τραγουδι :D :D ολα ειναι μια χαρα....

ρε συ ολες αυτες τις βιταμινες δεν ειναι πολυ να τις παιρνεις....?????ειναι απαραιτητες??ή θες να κανεις σωμα χαλκ χογκαν??

γιαννη πρεπει να οργιασουμε λιγο τωρα που ειμαστε λιγο μικροι και αντεχει το συστημα οπως βλεπεις.....γιατι μετα και να θελουμε....δε θα ανταποκρινεται το σωμα......
οι βιταμνιες μη τις βλεπεις βουνο....σε ενα χαπι περιεχονται ολα αυτα....δεν εινια τιποτα...απλα ανεφερα ολα τα συστατικα του χαπιου....δε θελω να γινω χαλκ αλλα εχω λιγο μανια με το σωμα μου....κανω γυμναστικη αρκετα χρονια.....και απριλιο μαιο ιουνιο κ ιουλιο περνω τα συμπληρωματα.....μετα σταματαω...4 μηνες το χρονο δλδ.....ισως σου φαινονται τραγικα ετσι οπως τα ακους ολα μαζι αλλα δεν ειναι ετσι......


GK είπε:
ΜΠΡΑΒΟ ρε Πάνο ! ΜΠΡΑΒΟ, πολύ χέρομαι και εννοείται ότι είναι μια χαρά τα αποτελέσματα σου, ειδικά οι τρανσαμινάσες σου ρε θηρίο παρόλο την κατάχρηση, είσαι γερό σκαρί ! :D

Για προστατικό αντιγόνο δεν έκανες ε ? Αν και αυτές φυσιολογικές θα είναι, γύρω στα 40-45 τις κάνουν πρώτη φορά, εσύ είσαι φέρελπις νέος! :worshipper

ευχαριστω φιλε :).....γενικα δε νομιζω οτι ειμαι εξαιρεση.....στους πιο πολλους πιστευω μεσα στα ορια θα ειναι οι εξετασεις.....αλλα καλο ειναι να γινονται φυσικα να ξερουμε τι μας γινεται.....
για προστατικο αντιγονο οχι δεν εκανα... :-\


mindtrapper είπε:
Μπράβο Πάνο, μια χαρά είσαι :)
Εγώ είχα κάνει εξετάσεις πριν 1-2 χρόνια και στην τεστο έλεγε 13.5 με όριο τα 10. Αν πάρω και φίνα δηλαδή, πάει, θα βαράει το μηχανάκι του anti-dopping. Ή λες να μην επηρεάσει τόσο πολύ; Δεν μου είχα κοιτάξει DHT βέβαια, αλλά θα κάνω πάλι και αν είναι στο θεό, θα αρχίσω φίνα.

βασικα εσυ πρεπει να εχεις πολυ ενεργεια και νευρο....και να κουραζεσαι δυσκολα......ετσι δεν ειναι????? αν παρεις φινα θα παει 15..... 50% πανω απ το οριο δλδ.....δε ξερω αν σε επηρεασει σε κατι αυτο.....θελει ψαξιμο.....κανε εξετασεις πριν παρεις φινα να δεις και την dht παντος......


ANAR είπε:
Το εχω ξαναπει και το ξαναλέω
Ο Πανος ειναι ενας και μοναδικος και δεν μπορει να συγκριθεί κανενας μαζι του :boy2

χαχαχα........ναι...ποιος να συγκριθει μαζι μου.....που λεει κ ο Ρεμος.....
κ ο ρουβας το μετα απο σενα το χαος.....για μενα τα εγραψαν....χαχαχα :p


alexXXX είπε:
εγω εκανα εξετασεις πριν παρω φινα και οι τιμες ειναι αυτες dht 183.7 ng/dl Τ.Α(155.0-553.0) .θυλακιοτροπος ορμονη 5.45miu/ml Τ.Α(1.5-12.4).ελευθερη τεστοστερονη 8.50pg/ml Τ.Α(8.70-54.70).φεριτινη 104.0ng/ml Τ.Α(30.0-400.0). οιστραδιολη 19.29 pg/ml Τ.Α(7.63-42.6)προλακτινη ορου 10.65 ng/ml T.A (4,60-21,40)ολκη τεστοστερονη 4.53 ng/ml Τ.Α (2.80-8.00).(lh)oρου 7.53 (1,7-8.6)αυτο που παρατηρω ειναι οτι οι δικες μου εχουν αλλες φυσιολογικες τιμες και οτι η dht einai se normal τιμες αρα αν ξεκινησω το χαπι κ πεσει μηπως υπαρξει προβλημα??

αλεξ οι εξετασεις καλες ειναι......η dht ειναι λιγο χαμηλα ομως.......η τριχοπτωση που εχεις ειναι επιθετικη???? φανταζομαι οχι ε???? αν θες να ξεκινησεις φινα....ξεκινα με καψουλες 0.3 η 0.5mg να δεις τι γινεται....απο sides κτλ....και μετα απο 2-3 μηνες κανε εξετασεις να δεις ποσο εχει παει.....εγω αυτο θα εκανα αν ημουν στη θεση σου.....


lykos_19 είπε:
Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ... ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.. ΤΙΣ ΦΙΝΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ... THX

γιατι να μη θελω???? απο θεματα παρενεργειων το μονο που ειχα παρατηρησει ειναι οι πρωινες στυσεις......που ειχαν μειωθει τον πρωτο μηνα......απο κει και περα δεν εχω συναντησει αλλη παρενεργεια εως τωρα.......απο θεμα τριχοπτωσης.....εχω κανει εμφυτευση μπροστα....και πισω δεν εχω προβλημα ακομα....οποτε δεν μπορω να κρινω απ θεμα οπτικης......εκει που μπορω να κρινω ειναι στο μπανιο....εχουν μειωθει πολυ οι τριχες που πεφτουν.....και επισης οταν τραβαω το μαλλι στο κροουν....παλια εβγαιναν τριχες.....τωρα δεν βγαινουν......οιποτε θεωρω οτι κανει δουλεια.....τωρα ποσο καλη δουλεια...και για ποσο καιρο.....δε το ξερω ακομα......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Α!! και κατι αλλο......ηθελα να κανω και εξετασεις σπερματος.....αλλα μιας και δεν εχει εδω στην πολη μου τετοιο κεντρο.....τελικα δεν εκανα......
επειδη τωρα ομως τα βλεπω ολα και ειναι μια χαρα....και επειδη το σπερμα μου σε ποιοτητα και σε ποσοτητα ειναι ιδιο με πριν οπως το βλεπω με γυμνο ματι....δεν ειναι νεορυλο ας πουμε η κατι τετοιο....οποτε μαλλον δε με βλεπω να πηγαινω να τις κανω καθολου γιατι νομιζω ειμαι ενταξει.....ωστοσο αν καποιος εχει νερουλο σπερμα η μειωμενο η οτιδηποτε....καλο θα ειναι να το τσεκαρει να δει τι γινεται.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Panos1982 είπε:
Α!! και κατι αλλο......ηθελα να κανω και εξετασεις σπερματος.....αλλα μιας και δεν εχει εδω στην πολη μου τετοιο κεντρο.....τελικα δεν εκανα......
επειδη τωρα ομως τα βλεπω ολα και ειναι μια χαρα....και επειδη το σπερμα μου σε ποιοτητα και σε ποσοτητα ειναι ιδιο με πριν οπως το βλεπω με γυμνο ματι....δεν ειναι νεορυλο ας πουμε η κατι τετοιο....οποτε μαλλον δε με βλεπω να πηγαινω να τις κανω καθολου γιατι νομιζω ειμαι ενταξει.....ωστοσο αν καποιος εχει νερουλο σπερμα η μειωμενο η οτιδηποτε....καλο θα ειναι να το τσεκαρει να δει τι γινεται.....


Ήμουν σίγουρος γιαυτο. :bravo: :bravo: :bravo:

:D :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

:D α0χ0χα0χα.......καλα γελα γελα........μην δω κανα ξαφνικο limit down δεν ξερω......και μετα κλαφτα χαραλαμπεεεεε........
 

gelisva

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

να ρωτησω σε πιο γιατρο πας και σου γραφει τις εξετασεις??με ικα κανεισ τιποτα??
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

gelisva είπε:
να ρωτησω σε πιο γιατρο πας και σου γραφει τις εξετασεις??με ικα κανεισ τιποτα??

μεσω ικα τις εκανα......αν τις πληρωνα μονος μου θελει πανω απο 300 ευρο......
σε παθολογο και δερματολογο πηγα......
 
Μπλουζα