Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

gelisva

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

στο ικα δεν γραφουν ουτε για μαγνιτικη που ηθελα για το γονατο που εχω παθει χιαστο μινισκο σιγα μην γραψουν αυτες οι χεστες..μπαχαλο φιλε αστο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

κι εμενα τις μισες μου ειχαν γραψει.......δεν μου εγραφαν τις ορμονικες.....
γιατι ο δερματολογος ηταν κεφτες......αλλα μιας φιλης μου ο πατερας ειναι κι αυτος δερματολογος και μιλησε με τον αλλον και μου τις εγραψε τελικα.....με βισμα δλδ.......αλλιως....κλαφτα.....ελλαδισταν μαγκα μου......
 

GK

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

gelisva είπε:
στο ικα δεν γραφουν ουτε για μαγνιτικη που ηθελα για το γονατο που εχω παθει χιαστο μινισκο σιγα μην γραψουν αυτες οι χεστες..μπαχαλο φιλε αστο..

Για μαγνητική, εάν τα έχεις ρευστό, 250 ευρώ στον Χρήστου, 450 -ακατέβατα- Βιοιατρική & 350 στο Ιατρόπολις, εάν τους πεις ότι σου έκαναν καλύτερη τιμή στα άλλα (Χρήστου π.χ) θα σου ρίξουν την τιμή στα 300, εγώ σε αυτούς την έκανα πριν 20 ημέρες με 300.
Την προηγούμενη την είχα κάνει Χρήστου αλλά ήμουν φαντάρος.
 

GK

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Παιδιά σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της DHT, έχω 347 και οι τιμές αναφοράς είναι 36,0 εώς 573,0
πως τα βλέπετε, εάν πάρω φιναστερίδη θα έχω πρόβλημα ? Βάση εμπειρίας σας.

Πάντως παιδιά είναι τραγική η κατάσταση πραγματικά, μετά από χρήση 37 ημερών Revivogen και 12 ημερών Regaine 5% (Πριν χρησιμοποιούσα μινοξιδίλη 5% απο φαρμακείο) τα μαλλιά μου μπροστά είναι σε οιχτρή κατάσταση, ακόμα και πίσω στο vertex εκεί που δεν είχα πρόβλημα τώρα όταν σκύβω το κεφάλι βλέπω αραίωση... γενικά η κατάσταση μου είναι πολύ χειρότερη πριν ξεκινήσω την θεραπεία... με έχει πιάσει απελπισία :'(
 
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

μη μασας αδερφε κανε υπομονη και εγω με τη φινα χανω πολυ μαλλι και περιμενω και κανω υπομονη...σκεψου οτι κανεις καλο οτι και αν ειναι αυτο...
 

GK

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

georgehairs είπε:
μη μασας αδερφε κανε υπομονη και εγω με τη φινα χανω πολυ μαλλι και περιμενω και κανω υπομονη...σκεψου οτι κανεις καλο οτι και αν ειναι αυτο...

Να'σαι καλά ρε συνονόματε, αλλά εσύ δικαίως κάνεις υπομονή διότι με την φιναστερίδη σίγουρα θα έχεις αποτέλεσμα, ενώ εγώ με το revivogen έχω την εντύπωση από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι δεν θα έχω... αλλά η τρίχα πέφτει σύννεφο, πολύ περισότερη σε σχέση με αυτή που έπεφτε πριν ξεκινήσω την εν λόγο θεραπεία.. μακάρι.
 
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

αντε να δουμε εγω θα παιξω μαζι της μεχρι 6αμηνο-8μηνο μετα την σταματω...και επειδη και μινοξ δε μπορω να βαλω λογω σμηγμ. δερματιτιδας μετα γεια χαρα...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

georgehairs είπε:
αντε να δουμε εγω θα παιξω μαζι της μεχρι 6αμηνο-8μηνο μετα την σταματω...και επειδη και μινοξ δε μπορω να βαλω λογω σμηγμ. δερματιτιδας μετα γεια χαρα...

θα σταματησεις αν δε δεις αποτελεσμα?? η επειδη εχεις παρενεργειες?? η θα σταματησεις οπως και να χει???
 
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Panos1982 είπε:
[quote author=georgehairs link=topic=1805.msg33568#msg33568 date=1274142530]
αντε να δουμε εγω θα παιξω μαζι της μεχρι 6αμηνο-8μηνο μετα την σταματω...και επειδη και μινοξ δε μπορω να βαλω λογω σμηγμ. δερματιτιδας μετα γεια χαρα...

θα σταματησεις αν δε δεις αποτελεσμα?? η επειδη εχεις παρενεργειες?? η θα σταματησεις οπως και να χει???
[/quote]
όχι ρε πανο αν εχω αποτελεσμα δε θα σταματησω απλα θα δω πως θα ειμαι στο 6αμηνο-8αμηνο αν μεχρι τοτε δεν εχω βελτιωση θα τη σταματησω...απο παρενεργειες μονο οι πρωινες και λιγο η στυση στις αρχες αλλα εχει επανελθει αυτο οποτε απο παρενεργειες ειμαι καλα!τωρα υπομονη κανουμε
 

emp13

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Πάνο θέλω να σε ρωτήσω αν σταματώντας τη καθημερινή χρήση του προπέσια και παίρνοντας το μέρα παρα μέρα θα μειώσω τα sides και αν θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα στα μαλλιά μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1805.msg32670#msg32670 date=1272399105]
:D α0χ0χα0χα.......καλα γελα γελα........μην δω κανα ξαφνικο limit down δεν ξερω......και μετα κλαφτα χαραλαμπεεεεε........

και να που ηρθε.... :(
[/quote]

ναι....αλλα οπως ηρθε εφυγε.....η μλκια ειναι οτι τωρα χωρις φινα ομως....θα φυγουν και τα μαλλια με τον καιρο σιγα σιγα.....
 

badday

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

pano κρεατινη πρωτεινη ποσο καιρο περνεις; Το μεγαλυτερο διαστημα χωρις διαλειμμα;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

badday είπε:
pano κρεατινη πρωτεινη ποσο καιρο περνεις; Το μεγαλυτερο διαστημα χωρις διαλειμμα;

αν περνεις μονουδρικη......παρε μεχρι 2 μηνες...μετα κανε 1 μηνα διαλλειμα.....αν περνεις φορμουλα κρεατινης....μπορεις να περνεις οσο θελεις.....ειναι αλκαλικη και εχει κατω απο 5γρ μεσα.....απλα περνεις μονο οταν εχεις προπονηση οχι καθε μερα.....και μπορεις να περνεις σερι 12 μηνες το χρονο.....
το ιδιο ισχυει και για την πρωτεινη....12 μηνες τον χρονο....δεν υπαρχει προβλημα.....
αλλα κανεις δε περνει 12 μηνες σερι...γιατι δε συμφερει κιολας....συνηθως τον χειμωνα τα κοβουμε και το παμε ενα μηνα ον ενα μηνα οφ....για συντηρηση...και απο ανοιξη ξεκιναμε κανονικα....
 

Hairboost

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Πανο εισαι εκτος 4 μηνες σωστα? Υπαρχουν ορατες διαφορες στο κεφαλι ?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Hairboost είπε:
Πανο εισαι εκτος 4 μηνες σωστα? Υπαρχουν ορατες διαφορες στο κεφαλι ?

νομιζω πως δεν υπαρχουν διφορες ρπος το παρων......τα ιδια ειμαι......
μιλαω για κροουν ετσι....γιατι μπροστα εχω κανει επεμβαση και ειμαι φουλ.....
 

Hairboost

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

κομπλε ρε πανο
Συνηθως ομως σε 3-4 μηνες τα μαλλια γυρνανε στην κατασταση που ηταν προθεραπειας, σωστα ?
Αρα εσυ δεν εχεις επιθετικη τριχοπτωση ?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Hairboost είπε:
κομπλε ρε πανο
Συνηθως ομως σε 3-4 μηνες τα μαλλια γυρνανε στην κατασταση που ηταν προθεραπειας, σωστα ?
Αρα εσυ δεν εχεις επιθετικη τριχοπτωση ?

βασικα λενε οτι σε 6-12 μηνες τα χανεις ολα τα μαλλια που ειχε συντηρησει η φινα.......οποτε στον 4ο ακομα......δεν τα εχω χασει ολα συμφωνα με οσα λεει η μερκ....
αλλα οκ περιμενουμε.....
 

Hairboost

Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Panos1982 είπε:
[quote author=Hairboost link=topic=1805.msg56927#msg56927 date=1311188130]
κομπλε ρε πανο
Συνηθως ομως σε 3-4 μηνες τα μαλλια γυρνανε στην κατασταση που ηταν προθεραπειας, σωστα ?
Αρα εσυ δεν εχεις επιθετικη τριχοπτωση ?

βασικα λενε οτι σε 6-12 μηνες τα χανεις ολα τα μαλλια που ειχε συντηρησει η φινα.......οποτε στον 4ο ακομα......δεν τα εχω χασει ολα συμφωνα με οσα λεει η μερκ....
αλλα οκ περιμενουμε.....
[/quote]
εγω παντως οτι ειχα παρει το εχασα
 
Μπλουζα