Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

jiovan

New Member
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Πάνο να σε ρωτήσω σε αυτούς που λές ότι έχεις δει τις παρενέργειες πέρασαν όταν το σταμάτησαν το χάπι;
εγώ είμαι στα ίδια δε βλέπω βελτίωση με στύση και μέγεθος του πουλιού μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Εξετασεις αιματος μετα απο 1 χρονο χρησης φινας......

Εγώ όταν έπαιρνα φινα, ανά 4-6 μήνες περίπου παρατηρούσα μια αδυναμία στύσης.
Έτσι είχα αποφασίσει να την κόβω για 3 εβδομάδες, δηλαδή το max χρόνο που θα έχει καθαρίσει ο οργανισμός από την φινα και δεν θα είχε αρχίσει έντονα η τριχόπτωση και μετά την ξανά άρχιζα. Με αυτόν τον ρυθμό, δεν ξανά παρατήρησα κάποιο από τα έντονα sides.

jiovan είπε:
Πάνο να σε ρωτήσω σε αυτούς που λές ότι έχεις δει τις παρενέργειες πέρασαν όταν το σταμάτησαν το χάπι;
εγώ είμαι στα ίδια δε βλέπω βελτίωση με στύση και μέγεθος του πουλιού μου
Εμένα όλες οι παρενέργειες σταμάτησαν όταν μείωσα το χάπι σταδιακά. Όταν το σταμάτησα την 1η φορά μαχαίρι,
δεν κράτησα πολύ χρόνο χωρίς την φινα, καθώς η τριχόπτωση άρχισε να εμφανίζεται. Έτσι δεν είχα πολύ καιρό να δοκιμάσω με κόψιμο "μαχαίρι".
Αλλά με το σταδιακό κόψιμο (πχ μέρα παρά μέρα για μια εβδομάδα, μετά μικρότερη δόση την επόμενη εβδομάδα κάθε 2 ημέρες κ.ο.κ) νιώθω σαν να μην είχα αρχίσει ποτέ φινα, δηλ δεν μου έμεινε κάποιο "κουσούρι".
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Panos1982 είπε:
Ανοιγω νεο θεμα ετσι ωστε οποιος κανει εξετασεις κτλ και θελει να ρωτησει τιποτα η να ελεγξει κατι να ειναι ολα μαζεμενα εδω.....μιας και δεν υπαρχει αλλο τετοιο θεμα.....

Κανω χρηση φινας 13 μηνες και σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τις γενικες εξετασεις.....
εκανα ορμονικες, για θυροειδη,για συκωτι, και εκανα και για χοληστερινες και κατι αλλα (αφου εκανα που εκανα ειπα να ελεγξω κι αυτα....)
Τα αποτελεσματα ειναι τα παρακατω.....

σακχαρο πλασματος 92 (οριο 76-115)
ουρια 24 (οριο εως 50)
ουρικο οξυ 5,1 (οριο 3,4 εως 7)
κρεατινινη ορου 0.86 (οριο εως 1.4)
χοληστερινη 144 (οριο εως 220)
τριγλυκεριδια 73 (οριο εως 150)

Παρακατω ειναι για συκωτι....

τρανσαμιναση SGOT 17 (οριο εως 42)
τρανσαμιναση SGPT 12 (οριο εως 41)
καλιο ορου 3,9 (οριο 3,5 εως 5,3)
νατριο ορου 142,1 (οριο 135 εως 148)
y-gt 24 (οριο εως 50)

Παρακατω για θυροειδη...

Τ3 1 (οριο 0.8 εως 2)
Τ4 67 (οριο 47 εως 125)
TSH 2,14 (οριο 0.5 εως 5)

Ορμονολογικες ¨

τεστοστερονη ολικη 7 (οριο 2.6 εως 10) πριν παρω φινα ηταν 5.1
τεστοστερονη ελευθερη 20 (οριο 13 εως 41)
οιστρογονα Ε2 37 (οριο εως 70)
DHT 0.6 (οριο 0.3 εως 0.9) να σημειωσω εδω οτι πριν παρω φινα ειχα 2.1

Το αποτελεσμα ειναι οτι οι εξετασεις ειναι ολες στα φυσιολογικα ορια.....και ειναι καλες.....
Να προσθεσω εδω οτι κανω γενικα πολλες καταχρησεις γενικα στη ζωη μου.....
και εκτος απ αυτες επιβαρυνω και το συκωτι και με αλλα οπως πρωτεινες,κρεατινες,αμινοξεα και διαφορα τετοια επειδη γυμναζομαι....και πινω και αρκετο αλκοολ.......αλλα λογο του οτι ειμαι και μικρος σε ηλικια ολα λειτουργουν καλα προς το παρων......
Το συμπερασμα απ ολα αυτα ειναι οτι αν περνεις φινα....και κατι δε παει καλα πρεπει να το προσεξεις.....αν παλι ολα ειναι καλα.....οπως στην περιπτωση μου.....ακομα και αλκοολ να πινεις και να περνεις συμπληρωματα και να καπνιζεις και να κανεις αλλες 1002 επιβαρυνσεις......δεν εχουν να κανουν με την φινα καμμια αλληλεπιδραση.....αυτο καταλαβα εγω......
panos 1982 θυμασαι ποσο ηταν η τεστο ελευθερη προ φινας?
 

Panos1982

Well-Known Member
Η dht λογικα....
γιατι ειναι η μονη ορμονη που πεφτει....η τεστο ανεβαινει κατα την διαρκεια της φινας...
η ολικη ανεβαινει σιγουρα...θα ψαξω να βρω και την ελευθερη....
 
Μπλουζα